Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Пирин
Автор: binaural   
Дата:   07-03-17 20:19

bg2014
Абсолютно на същото мнение съм! Безстопанствената гора ще е още по-голяма жертва на бракониерство и незаконна сеч!

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: FMJ   
Дата:   07-03-17 20:20

bg2014 По точно не бих го написал. Аз ще дам аналогия със следното. Все пак сме фотографски форум и сигурно ще ме разберат. Омразното време на ТАТО ще го определя като тъмна стая. Стая със железни завеси и тежки врати. Стая в която от време на време влизаше светлина и можеш да зърнеш какво има в нея. Сега УЖКИМ демокрация, стаята я определям на убийствено осветена. Осветена с толкова много информация. На където и да се обърнеш само те заслепява светлина. Не виждаш нито контури, сенки или стени. Извода да си го прави всеки сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bo6o   
Дата:   07-03-17 20:21

Екологична оценка на проекта. Май затова е подписката, или бъркам. Или не знаете какво е това? Конспирацията дебне от всякъде, затова да си пишем глупости тук и да не правим нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: FMJ   
Дата:   07-03-17 20:25

Пътят към ада е послан с добри намерения.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: alext   
Дата:   07-03-17 20:25

еко оценката няма нищо общо с подписката, тя е за цялостното преразглеждане на проекта

"Уважаеми господин Министър-председател,
Cпасете Пирин, световно природно наследство, част от Натура 2000. Спрете опасния проект за нов план за управление на Пирин, строителството и стопанските сечи."



Публикацията е редактирана (07-03-17 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: venny   
Дата:   07-03-17 20:33

Някой спомена да не се сравняваме с Алпите защото средната височина на планините е с 1000 метра по-голяма от тези в България.
Аз пък казвам, че точно такова мнение е демагогия. Вместо да се седне и да се провери какъв процент от пистите в Аплите се намират над 3000 метра и какъв под 3000 метра и тогава да се правят оценки и сравнения, се дават категорични мнения след странни тези, като например тази със средната надморска височина.
Това изобщо няма и да го коментирам.

Моето лично мнение, относно Еколозите, е много резервирано и с това ще приключи коментара ми и към тях.

Да, България има проблем с паркове, гори, строежи и т.н. защото има три неща, които рязко ни различават от запада:

Собственост на горите
Манталитет
Вековни традиции в туризма

Ще дам пример с Австрия защото имам доста добри наблюдения там.

Държавни гори - 10%
Гори на организации, клубове и т.н. - 10%
Частни гори - 80%
Натура 2000 - 11%, за сравнение в България Натура 2000 е 33%.

7500км ски писти
1200 кабинкови лифта
2200 седалкови лифта
Само 30% от ски пистите са над 3000 метра надморска височина.

В България имаме:
около 300км ски писти
4 кабинкови лифта
40-50 седалкови лифта я ги има я ги няма.

Ски зона ШиАмаде има 800км писти като най-високата точка на ски пистите е около 2000м.

Долината Цилертал е дълга около 30-35км. От двете и страни се спускат писти с дължина около 400км, а най-високите им точки са на 2000м. В края на долината е глетчера Хинтертуксер него дори няма да го включва в тази статистика.

Всички писти всъщност са частни пасища или селскостопански площи за добиване на висококачествена трева. Една писта може да бъде на няколко собственика.

Стоял съм на легендарната писта Щрайф през лятото и от огради, крави, кози и трева никога няма да кажеш, че това е писта.

Да, там няма застрояване като на Банско, защото всяко село през 5-10км е пълно с хотели и къщи за гости. Ските, туризма и селското стопанство в тези райони е религия. Ако в дадено село се поднови стар лифт, забележете само поднови, на откриването всички са с национални носии, духова музика, празник и веселие.

Годишен бюджет на село с 1200 жители е около 10 милиона евро.

Частните собственици заедно с общините, туристическите дружества и кметствата регулират и управляват тези ски зони.
Годишния брой на нощувките само в област Тирол е 43 милиона, област сравнима по площ с тази на Северозападна България.

Онзи ден четох, че за миналия сезон зима/лято в община Берковица са отчетени 1200 нощувки.

Пълно е с дивеч с изключение на диви прасета, вълци и мечки.

Фундаменталните разлики между тук и там са големи и трудно могат да бъдат заличени.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: imitev   
Дата:   07-03-17 20:54

Какво значи трудно да бъдат заличени?

Вижда се как е организирано в Австрия и се прави тук.

Ако има къде да ходят снежните фенове при нормални условия - няма да стъпят на Банско да чакат на кабинката по 2 часа и на опашките по лифтовете...

Да гледат пияните чужденци по кръчмите и махмурлиите по пистите...

Какво толкова сложно има?

Аа - забравих -> става дума за едни дебели ПАРИ [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: itilien   
Дата:   07-03-17 21:09

Пистите в Австрия не са на голяма надморска, но Австрия не е на географската ширина на Пирин, нито пък има неговия климат.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: sherbit   
Дата:   07-03-17 21:12

Отивам да броя кафяви хартийки и после да консултирам държавата.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: ksuhorukov   
Дата:   07-03-17 21:16

Точно защото рамковия план не казва дали ще се строи или не е абсурдно да се спекулира с това, че щяло да се изсича и застроява масово. Нямам абсолютно нищо против, когато дойде едно конкретно инвестиционно предложение със съответните параметри, то да бъде подложено на най-строга оценка по абсолютно всички правила, закони и добри практики. Там е мястото за еко оценки до дупка. Не в плана за управление.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bg2014   
Дата:   07-03-17 21:18

Пампорово е частно.
1. Едно е да си частник със спечелени с труд пари. Внимаваш как и къде да ги инвестираш. Може да ги загубиш.
2. Съвсем друго е да си частник с целия бюджет на държавата (всеки, който е на власт), с половината от парите на фалиралата УЖ банка КТБ (КОЙ..КОЙ), с голяма част от партийните субсидии (лидерите на всяка партия), и с парите от Еврофондовете (300 фамилии от Европа).
3. Различно е да си частник с пари, пратени от емирите на ОАЕ И Саудитска арабия (ДПС) и от Турция (ДОСТ) за налагане на мюсулманската религия.
Тези от т2 и т3 си делят територията България, завладяват я постепенно и понякога си партнират срещу чуждия капитал.
Пирин не е изключение. Има частни интереси, а не народни, нито държавни, нито Европейски. Частни.
И в момента България се разпродава. Пирин е само едната стока.
Въобще... ДАЛИ имаме държава се чудя понякога...
Тежка тема стана. Заради мен. Извинявайте! Май сгреших...?
Идва ми в повече...ето една снимка в тон с настроението.
Това е Римския мост в град Смолян. Преименуван по Европейски проект
Как е, а? ПРОЕКТ? Европейски?


https://photo-forum.net/static/forum/2017-03/hsca6213.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1488913657_20150215-085058.JPG



Как ли ще се казва Пирин ...АКО оставим на Еколозите да изпълняват нови Европейски проекти? Тъжно!
Спрях да пиша. Извинете!

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: FMJ   
Дата:   07-03-17 21:49

bg2014 [beer] Продължавай [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   07-03-17 22:38

bg2014 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: mitpis   
Дата:   08-03-17 00:48

Човекът е най-агресивното и вредно животно съществувало някога на земята-заради своята лакомия, комплекси и жажда за удоволствия е способно да унищожи всички останали видове и планетата на която живее, а когато от нея не остане нищо и всичко бъде опоскано-тогава какво ще прави-друга планета няма.
Ако толкова на някой му се кара ски- да кара фрийрайд :хем няма да вреди на природата, хем е по-голям кеф, ама не трябва да се строи, строи, да се съсипва почвата с химикали, да се унищожават други беззащитни видове и други подобни гадости за кефа на някой[smilie11]



Публикацията е редактирана (08-03-17 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: Han_Solo   
Дата:   08-03-17 09:04

Добре де едно не мога да разбера обаче.... ок еколозите са мафиоти, приемам го.... това обаче прави ли другите които съсипват природата по-малки мафиоти и трябва ли да си траем за техните безобразия, ето има хора които качват тук снимки, защо не ги качите например във фейсбук, че и да се поразшуми малко повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   08-03-17 09:45

ах, да бе...фрий райд...че ПСС да требе да наема хора с наборен закон, че да спасява кратунковците, хукнали, накъдето им видят очите.
понеже знам, че се налага смешката често да се обяснява, а иронията у тоя форум често е неразпознаваема, пояснявам - тук има смях зад кадър! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: fmj   
Дата:   08-03-17 09:45

mitpis Какво предлагаш? Защо говориш общо? Една шепа управлява и опосква ,а другите са принудени просто да оцеляват. Доброволна ефтаназия да опазим околната среда? Кой ще е пръв?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: asahi   
Дата:   08-03-17 10:16

Еколозите не са мафиоти, а заработват покрай мафията на хотелиерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: мара   
Дата:   08-03-17 10:44

за шепата, дето опосква - факт.
но тя тая шепа не е вносна...в общия случай. тукашна е.
а аз най-редовно съм изумена от начина на мислене, включващ "ааа, да бе...а ти ако беше на негово място, нямаше ли да...?"
и тва е речено от хора, дето познавам и намирам за свестни хора!
чак не ми се мисли за останалите...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: venny   
Дата:   08-03-17 11:21

mitpis, защо си мислиш, че точно ски спорта е най-големия враг на планината и гората?

Ако пресметнем колко площ заемат всички стадиони в България, площ далеч по-голяма от всички ски писти, и колко природа е унищожена заради тях ми да ходят да ритат топка на платото на Витоша, чист въздух и т.н.

Според твоята логика хайде всички обратно по дърветата защото строенето на градове и села също и вреди.

Ските освен кеф, са и спорт.

Мафията, алчността и манталитета са част от проблемите не ски спорта!



Публикацията е редактирана (08-03-17 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: imitev   
Дата:   08-03-17 11:30

Проблемът се създава от безогледните действия - не само по планините, а и в равнините.

Я погледнете Кремиковци каква площ заема. Че и не работи.

Ами тецовете?

Ами цялата София каква площ заема?

Непрекъснато трябва да се правят компромиси и от двете страни.

В Кресненското дефиле всяка година загиват хора - ако някой роднина е от тях нещата ще са по-различни за пишещите.

Лесно е да се говори за екология, когато ползваш неща замърсяващи другото полукълбо (при производството).

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: itilien   
Дата:   08-03-17 11:42

venny - в планината (специално пирин и рила) няма нито стадиони, нито села. Това са едни от малкото места, където е останала що годе дива природа. И с оглед на това трябва да се внимава какво и как се прави, защото последиците обикновено са трайни.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: venny   
Дата:   08-03-17 12:25

itilien - Хубавата природа си е хубава независимо дали е планина, равнина, пред Балкан, крайбрежие и т.н.

Рила и Пирин не са едни от малкото места останали с дива природа.
В Северозападна България вълците слизат до селата!

Не ми харесва фокуса върху ски спорта и ски туризма, че са виновни за проблемите на еколозите!

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: itilien   
Дата:   08-03-17 12:32

Не е въпроса къде слизат вълците и къде не. И там, както и в по-голямата част на държавата селата са грубо през 5 км, а черните пътища кръстосват горите навсякъде. Освен това едно са гори в ниското - такива има навсякъде, друго е планина с алпийски характер, каквито нямаме кой знае колко. И големия проблем не са самите писти и влекове, а варварския начин, по който се случва всичко в тая държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: venny   
Дата:   08-03-17 13:02

Да добавим черните пътища и селата като враг на природата? Извинявай, но [smilie8] това си е същото, както вече споменах, да се връщаме по дърветата!

И все пак, тези черни пътища са прокарани от държавата и горските. Ако гората беше частна нямаше да ги има, нямаше да го има и Цеко.
На Запад има частни гори, в които е забранено и гъби да береш, само преминаваш през определената за това пътека.

Не съм сигурен, но дървесината от дъб не е ли по скъпа от чам?

За варварския начин и защо се случва така съм писал в първия си пост.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »