Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Пирин
Автор: Тед   
Дата:   07-03-17 10:10

Вижте, понеже проблемите са сериозни и повсеместни във всички сфери на нашия живот, без изключение (някой, ако твърди обратното, да даде пример), като причината са самите хора, а не самата мизерия, вследствие на тяхната простотия, предлагам да се направи Референдум и да гласуваме за 4-ири доказани държави, които да ни окупират/управляват, като например: Англия /доказана, където е минала, всичко работи както трябва/, Германия / пословичен ред, и ромите дори няма да оцелят при него/, Франция / Наполеон, имат традиции за свобода, в момента са с атентати и не е много вървежна, но е перспективна страна, но езикът им е труден/, САЩ / само за мирис в брошурата, имат ГМО и там какво ли не/. Може и други да предложите.
За какво ни е този парламент... нито законите са закони, само псувни и глупости мислят...Защо ни е правителство, който даде повече $ има закон за него ...ами то след влизането ни в ЕС, ако не знаете това е съюз, който е близък повече до федерацията, отколкото до конфедерацията. Т.е. държавата е изгубила своята самостоятелност и независимост, но има функциониращи вътрешни с-ми.
Да се избира само областен управител вместо президент...да решава местните битови въпроси.
Без това администацията на брой е повече от работещите...т.е. само началници.

Ако тези, които са ни освободили на 3 Март, са знаели какви ще ги натворим, нямаше да ни освободят, а щяха да ни унищожат.[smilie8]
Не ставаме за нищо, тук-таме някой тенисист измива егото на всеки българин и той се чувства горД.

Проблемът не е в мизерията, а в простотията, която води до мизерията...Тука простотията извира отвсякъде, което е факт. Не може да се запушат тези дупки, няма шанс.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: asahi   
Дата:   07-03-17 10:16

Освобождението е по-късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: victory13   
Дата:   07-03-17 10:23

Ами ето, гениалността идва, под формата на блянове за диктатура, и побеждава всичката простотия...
Тук е единствената територия на Земята, мечтаеща да се окове [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   07-03-17 10:27

[smile] Зеления октопод в лицето на най-едрите НПО-та винаги е обслужвал определени кръгове и политически поръчки срещу много пари - знаете ли колко пари се усвояват по различните проекти, проект за екопътека, проект за преброяване на птиците в конкретно езеро, проект за преброяване на делфините, проект за проучване на размножаването на есетровите риби - милиони и милиони евра се усвояват и потъват някъде, а в същото време на учените, които са наети като професионалисти от тези НПО-та да им свършат черната работа на терен се подхвърлят стотинки от 20 до 60лв на ден да кажем, а проекта е разчетен за една година, 60 теренни дни, т.е. за един екип от 8 човека учени им плащат 30-40-50 000лв, а останалите от този 1 000 000 евро къде отиват??? и при КОЙ?... но както и да е... то българина е лесен за манипулация и не знам дали ще се оправи изобщо нещо в България в скоро време.
Моето лично мнение е че още една ски писта няма нищо да унищожи, даже ще окаже благоприятно влияние на цялата екосистема там, защото се образува една полянка между горите - екотонна зона, предлагаща много по-различни условия и биологичното разнообразие ще с увеличи като цяло. Една писта да кажем 3 км и широка 50 м е нищо, това не е съсипване на природата! Въпросът е да се пазят изцяло горите, да се засаждат нови такива! И най-лесното споразумение е да се накара концесионера да компенсира изсечената територия на ски пистата със засаждане на 10-20-30 пъти по-голяма територия с цел на възстановяване на горите в региона - лошо ли ще е? Ама не, трябва да се слушат добре платените "еколози" които реално не разбират нищо от самата природа, животните, растенията, функционирането на цялата система....



Публикацията е редактирана (07-03-17 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-03-17 10:30

victory13 не работи демокрацията щом демоса ти е мангали,турци, наркомани и пияници дето бият жените си всяка вечер ... Не работи демокрацията когато всеки гледа далаверата от чистачката в община дето краде веро до кмета, който прибира подкупи за обществени поръчки... Тая плява има нужда от диктатура ... не сме дорасли изобщо за народна власт ... ей тва е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: Тед   
Дата:   07-03-17 10:37

LorDDemoniC, това ми е другият проблем - искам да захвърля автомобила и да си върша работа предимно с колело напук на всички сноби, е няма да остане мое и ще си смени собственика за не повече от 15 минути...
Правихме експеримент, на самата Главна улица и не роми, а трима бели бродяги, с лична карта дето пише "българин" се завъртяха около пилона, където е вързано...
За верото- краде се, истина е...Смятайте нагоре какво става по веригата...[smilie25]
Единият краде веро, другия цели складове с веро, зависи си къде си по въжето [smile]

Вирус ли ни е инжектиран, крадливо племе ли сме - с гени от ромското ... не съм доктор да установя..но всичко е сбъркано.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: Kalimas   
Дата:   07-03-17 11:01

@1swamp2frogs - Проблема не е още една писта и още един лифт. А това, че идеята е освен тях, да се освободи и застрояването с хотели на буферната зона. От там - допълнителната писта и лифт, ще се препълнят и после пак ще се ревне за нови. Просто целта е да се сече и да се строи, без да се мисли. Да не говорим, че аз на писта до сега ни лете ни зиме съм видял елени, зайци и т.н. Те животните бягат от шумотевицата, освен ако не са прегладнели.

Иначе и аз съм умувал върху подобни работи. Защо не се урегулира, всяка фирма, занимаваща се със сеч, да засажда на следващата година обекта с нови фиданки от собствен разсадник.



>victory13
> идете там юни и юли и да ги питате как я карат [smilie11]


И да ида, ще кажат че чакат сезона или половината работят по копията на същите бетонни хотели по бетонните курорти по морето. [smilie5]
Само дето никой няма да седне и да се почуди, как да се направи така, че в едно от най-приятните времена за разходка и почивка в планината, да се привлекат туристи там (да не похващаме и близките населени места с минерални извори). Ама важното за повечето от тях е да шитнем 200-300м^2 от семейната земя, да купим по един туарег (S-класа, BMW, Audi...) и после да ревем, че нямаме пари и за винетка и липсва парко място между бетона и тухлата. И да живеем на принципа "Ден година храни" и с идеята да ударим в сметката някой пиян турист.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: rody   
Дата:   07-03-17 12:06

Проблемът на Пирин е, че Банско е презастроен с много излишни хотели и сега се търси удобството на многото туристи по пистите. Пистите са предостатъчни за един зимен курорт. Всяко сравнение на Пирин с Алпите е демагогия, защото Алпите са многократно по-големи по площ и средно 1000м по високи от Пирин. Подкрепям протеста срещу презастрояването на планината.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: imitev   
Дата:   07-03-17 12:09

Бях на банско около 15 дни този сезон - в зоната на концесията аз празни пънове не видях. Отсечените дървета до лифтовете си стоят на земята до корените.

Защото зоната на концесионера се охранява - собствениците знаят че ако има нарушения/бракониерство ще имат проблем със сто алчни и гладни чиновници и няма къде да избягат. Затова пазят зоната от посегателства и мераклиите не смеят да вилнеят. Частникът ще намери начин да си опази имота когато знае, че ще има проблеми после...

Но мръднете настрани в т. нар. природен парк - виждате цели зони оголени от гладните местни жители. Защото държавата е най-лошият стопанин.

Ако Банско беше в Австрия всичките около върхове щяха да са с лифтове и в обща ски зона, като междувременно всичко наоколо щеше да е в гори и полянки, с беседки за отдих, спокойно и приятно.

Отсекли били 20 дървета заради лифтовете - голям рев се надава.

Я вървете в Стара планина да видите какво значи сеч. Секато по 20 дървета на час всеки ден. Къде са зелените да спрат камионите с жива верига? Защо не тормозят управата на парка да спре сечта?

Всичките гледат да си хапнат от народната трапеза с минимални усилия. Ако може и блажничко да е - най-добре.

Същата простотия е и в Кресненското дефиле. Какво ги бърка да направят скоростен път на две нива на мястото на съществуващия път? Не можеее - трябва тунел да се направи! Трябва да се заобиколи!

БГ простотия...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bo6o   
Дата:   07-03-17 12:54

Мне. Такива изказвания, без да разбираш материята, водят до такава простотия - https://vesti.bg/bulgaria/bedstvie-v-bansko-poroj-zalia-kyrdzhali-i-smolian-6061232


След още 2 пистички, ще им трябва 6 метрова стена пред хотелите, да не почнат да карат водни ски, след всеки дъждец и всяка пролет.

А мерки за запазване на хабитатите при строежи на магистрали и пътища, има и в доста по-назадничави страни, които бихте нарекли прости.

Просто е, ама някак ви е трудно да го разберете...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: victory13   
Дата:   07-03-17 13:01

Наистина трябва да се спре с тези писти вече... В статията споменават и пистите в Кърджали и Златоград до какво са довели [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bo6o   
Дата:   07-03-17 13:05

Поредния коментар, който цели да покаже, че у нас, всеки разбира от всичко - и от горско стопанство, и от ерозия, и от екология, и от хотелиерство, и от бизнес, па даже и от фотография... [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: victory13   
Дата:   07-03-17 13:13

Коментарът ми е единствено да покаже колко тъп е пърдон, вашият предишен, за последния да не говорим. Щеяхте да ми се издигнете в очите, ако бяхте дали карта на района, с водосбора на реката, с количеството валежи за последния ден преди бедствието, и за съществената роля на пистите в този водосбор. Но понеже няма да видим нищо такова, държа да отбележа тъпотата на коментара [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-03-17 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bo6o   
Дата:   07-03-17 13:34

Г-н Каролев,
Да, не мога да ви представя такава информация, защото не разполагам пряко с нея, но съм разговарял със специалисти, а не с подскачащи еколози или невръстенични икономисти или великия хидроинженер от сараите, и в комбинация с образованието, което имам, смея да си отстоявам позицията и да твърдя, че съм прав.
Понеже спорът явно е безсмислен, отстъпвам като по-мъдър [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: alext   
Дата:   07-03-17 13:53

Малко от кампанията на wwf.. красотата на планината, Боян Петров и т.н

https://www.youtube.com/watch?v=1ndobxFvLuw


https://www.youtube.com/watch?v=AkjPSP0nj44


сутрешен блок


Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: fmj   
Дата:   07-03-17 13:56

Капитала иска печалба,обикновения човек иска устойчиво развитие(доходи),зелените девствена природа.[smilie18]За да има такъв който да се къпе във злато ,трябва такива дето се валят в калта. "Уредените" държави си изнасят мръсното производство и бетонния туризъм. Ние като заден двор на Европа какво очакваме ? Колко от вас помогнаха на комшията да си облагороди жилището ?[smilie18] Колко от вас са съгласни в тия изостанали райони да плаща на хората със допълнителен процент данък върху дохода си ? Или ти във София богопомазания,искаш хората по тия места да мизерстват ? А чий проекти са това? На местните ? Кои банки стоят зад тия инвестиции? Български? Посочете ми една Българска банка без чуждо участие. Както винаги,хората биват манипулирани за да не могат да открият причинно следствената връзка.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: asahi   
Дата:   07-03-17 16:18

Български банки:
БЪЛГАРСКА БАНКА ЗА РАЗВИТИЕ
ИНВЕСТ БАНК
ОБЩИНСКА БАНКА
ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА ФИБАНК
ЦЕНТРАЛНА КООПЕРАТИВНА БАНКА
ЧПБ „ТЕКСИМ“ (2.33% чуждестранно участие)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: ksuhorukov   
Дата:   07-03-17 17:17

Може ли някой да ми цитира текста от новия план на Пирин, в който се предвижда изграждането на ски писта - каквато и да е, където и да е или да ми цитира текста, в който е предивдено изсичането на определена част от гората.

Мерси!

Всякакви други отклонения от темата са опит за разпространяване на фалшиви новини, насаждане на изкуствено напрежение и игра със страховете на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: Jk.freeman   
Дата:   07-03-17 18:07

Че нас не ни е страх, просто ни е жално...

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: itilien   
Дата:   07-03-17 18:23

Рамковите планове едва ли казват какво точно ще се сече и строи. Самия изпълнител на плана казва, че стария е твърде рестриктивен и не отразява желанията за развитие на общините около Пирин. Тъй че изобщо няма какво да се чудим дали ще има нови писти и лифтове.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: Ivodam   
Дата:   07-03-17 18:41

И аз подкрепям с две ръце bg2014 и Сухоруков, за когото нямам съмнение, че е един честен и почтен човек.

През последното десетилетие имах много пъти възможност да се убедя, че така наречените зелени са една от най-страшните форми на мафия у нас. Под лозунга за защита на природата между няколко зелени организации се води надпревара за парцелиране и феодализиране на българската природа. Става точно това, за което пише bg2014 - извършва се завладяване на територии и ограничаване на достъпа до тях за обикновените хора. Искат се специални допуски, прави се бизнес с допускане за правене на снимки на дивата природа срещу заплащане. Заплащането е под формата на договор за доброволно дарение. Лично съм ставал жертва на такова зелено изнудване от великата организация Зелени Балкани.
Битката за феодализирането обаче не е за моите и на ентусиасти като мен 200-300 лв. Битката е за хранилката на разните фондации, по линия на разни проекти уж за защита на някой вид или местност. Чрез такива проекти се грухат огромни суми от шепа хора, на които ако им свалиш зелените гащи, отдолу им лъсват червените комунистически задници. [smilie9]

Никога не забравяйте думите на чешкия президент Вацлав Клаус, че зелените - това са новите комунисти. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: imitev   
Дата:   07-03-17 18:53


Изобщо не става дума за някакви лифтове или писти, за дървета, животински видове и ландшафт.

Става дума за ПАРИ! За много ПАРИ!

Едните ги изкарват докато "пазят" гората, другите като експлоатират гората.

Като двата модела ни чукат нас - обикновените хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: alext   
Дата:   07-03-17 19:18

Тука става въпрос за организация от величината на Юнеско, Световен фонд за дивата природа WWF. Това, че са направили 3 клипа и са стартирали международна кампания значи, че наистина има проблем и се цели популяризирането му в обществото. Най- малкото наште наглеци искаха да строят в защитените от юнеско територии, но им беше отказано.

@ksuhorukov
А колкото до проекта- никой няма да ти напише строим писта тука. Но вижте как се пишат забраните директно от документа

Специална „Буферна
зона“
Забрана за строителство, освен! на туристически заслони и хижи,
водохващания за питейни нужди, подземни комуникации,
пречиствателни съоръжения, сгради и съоръжения за нуждите на
управлението на парка и обслужването на посетителите, подземни
комуникации, ремонт на съществуващите сгради, пътища, спортни
и други съоръжения.


Зона за туризъм
Забрана за строителство, освен на туристически заслони и хижи,
водохващания за питейни нужди, подземни комуникации,
пречиствателни съоръжения, сгради и съоръжения за нуждите на
управлението на парка и обслужването на посетителите и за
инфрструктурна база на ПСС, подземни комуникации, ремонт на
съществуващите сгради, пътища, спортни и други съоръжения,
както и прокарване на пътища за преминаване на противопожарна
техника, при липса на пътища в съответния регион.


III. Зона за опазване на
горските,високопланинските,
тревните, езерни и речни
екосистеми
Забрана за поддържащи и възстановителни дейности в горите на
възраст над 160 години!!!!Забрана за строителство на сгради, пътища и спортни съоръжения,
с изключение на база на ПСС в м.Мозговица (отд.380),
туристически заслони и хижи, водохващания за питейни нужди,
подземни комуникации, информационни табла/табели и
обезопасителни пособия (перила, въжета, дървени мостове и др.п.)
по съществуващи маршрути и траверси, както и на пътища за
противопожарна техника, при липса на такива.


Средната възраста на гората по данни от интернет е 110 години..., а забраната е за над 160..

Ходете го тълкувайте и всеки ще ви каже различно нещо и накрая всеки ще си строи я хотел под формата на съоражение за обслужване на посетители, я ски писта под формата на спортно съоръжение

Айде сега вижте площа какво остава незасегнато от парка, едно зеро


https://photo-forum.net/static/forum/2017-03/xnny3739.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1488906357_Untitled3.jpg



Ето проекта цък

В същия документ си пише Неточно е интерпретиран обхвата на „зона за туризъм“ и „зона на сгради и съоръжения“ по
отношение на постановките на ЗЗТ. Ски-пистите и съоръженията от „зона за туризъм“(ски-зона с
център Банско) са описани и в двете зони, без да се уточни конкретно за кои „други“ ски-съоръжения
става дума в „зона на сгради и съоръжения“. Спортните съоръжения следва да са съгласно ЗЗТ в „зони
на хижите, административните центрове за управление и поддръжка на парковете и спортните
съоръжения“;
и т.н все неща които уж са забранени, но с много вратички



Публикацията е редактирана (07-03-17 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: FMJ   
Дата:   07-03-17 19:30

Ах АСАХИ, АСАХИ https://www.youtube.com/watch?v=RWBKRE6kx3w
НИЩО НЯМА ДА КАЗВАМ. КОЙТО Е ДОРАСЪЛ ДА ГО ВИДИ ЩЕ ГО РАЗБЕРЕ.



Публикацията е редактирана (07-03-17 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Пирин
Автор: bg2014   
Дата:   07-03-17 19:59

Аз изказах позицията си. Радвам се, че има колеги мислещи подобно на мен. Честно казано щеше да е по-радостно, АКО всички бяхте на друго мнение, а само аз да съм заблудения. ДА ама НЕ за жалост. Тъжно!
Сега малко лични наблюдения:
1. Пампорово - собственост на Цветелина Бориславова.
Ако се строи на Пирин губи Пампорово. Просто си мисля КОЙ плаща за "ПРОТИВ ПИРИН"? Досетете се.
2. Пирин - искат го хора, които не са собственици на Пампорово. КОЙ ли е той и кой са съдружниците му?
3. На никой не му пука за гората. Нито за Пирин. Нито за Пампорово.
Защо мисля така:
Когато гората беше държавна, ама наистина на държавата, горите бяха зелени и неприкосновени. Държавата се грижеше за сечта и за залесяването.
Сега гората е разделена на защитена и незащитена. За едните отговарят МОСВ, за другите ДГС с няколко подразделения вкл. частни горовладелски кооперации. Разделяй и владей ви е познато, нали.
Това разделение е наследено от ТУРСКО време. Срамно, но се върнахме в Турското време доброволно.
С подобни подписки и закони. Не европейски. Не! Не се заблуждавайте.
А кой налага в България турските мурафети - сещате се, нали?
И кой сече гората - най-много са фирмите от ДПС. Нито ГЕРБ, нито БСП.
Защитените зони - се стопанисват/надзирават от МОСВ. Те са АБСОЛЮТНИ БЕЗХАБЕРНИЦИ. Чиновници, дето дори закона не познават. В гората не са ходили. В резервати не са стъпвали. А бе - безхаберници. Съвсем точно казано.
Но ...с власт и позиция. Яко, а? Не дават кокала на никой...
И стана дълго....скучно.... и всеки се отказва да чете. Това е целта на дългите закони. На дългите дискусии. На дългите изборни пропаганди.
Целта е да ви доскучае и да ви писне. Тогава ги оставяте на спокойствие с мисълта "ТЕ ЕКОАКТИВИСТИТЕ ще се оправят". Вие само подписвате и после...емигрирате. ТЪЖНО, нали?
Срам ме е за тези редове. Тъжно ми е. И ми идва да стана хайдутин...
Извинете, че ви обезпокоих! Но:
Гората умира от БЕЗХАБЕРИЕ и от псевдозащитници.

И всеки един от нас е едно дърво от БЪЛГАРСКАТА гората...



Публикацията е редактирана (07-03-17 20:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »