Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Mitizaro   
Дата:   12-03-17 16:05

Правилно вика К7 -- я сложи на кропката тия 50мм и виж какво ше извадиш на същото разстояние от обекта.

Иначе няма проблем -- той Вонко май не се изрази правилно (навсякъе из темата хахах) и реално мисля, че търси тялото а е до 800лв.

Тъй ли е ве, вонко?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: mmjm   
Дата:   12-03-17 16:19

Сигурно ще се разпъне обективът, а на широкоформатна камера сигурно ще се свие знам ли или може би обективът точно няма да се промени, а що не проверите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: samurai2   
Дата:   12-03-17 16:22

1.5 , 1.6



Публикацията е редактирана (12-03-17 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Pavlov   
Дата:   12-03-17 16:22

Mitizaro - а като сложиш 35-ицата на фулфрейм какво ще стане? Същото ли "ше" извадиш, като на кропка?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   12-03-17 16:50

Kато събрах повече информация, установих, че за нещо хубаво ще трябва да изкарам 800лв бюджет за тяло, така че да. Искам да си взема техника, която да ми служи сравнително дълго и затова предпочитам да дам някой лев повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: nokoniko   
Дата:   12-03-17 17:03

Правилно си се ориентирал ....пак ти казвам, че тялото е много важно да е поне 7100. Тия 5*** не ги гледай. С това тяло/7100/ може сам да си ги калибрираш и фокуса да ти е наред. 5*** и 3*** са си сапунерки с по-голяма матрица....Тъчскриина е гъзария, но не нещо важно. Имах 5300, а сега 7100 - РАЗЛИКАТА Е ОГРОМНА....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: samurai2   
Дата:   12-03-17 17:06

7100 [smilie24]
Ако си от София се обади ще ти дам да поснимаш с него да го усетиш.

nokoniko [smilie24]



Публикацията е редактирана (12-03-17 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: bg2014   
Дата:   12-03-17 17:37

Има си обективи 35мм за кроп и за ФФ, както и 50 мм за кроп и за ФФ.
Тези за кроп са DX означени, а тези за ФФ са FX. Тези за ФФ стават и за кроп, понеже покриват по-голяма площ/матрица. Но тези за кроп не стават за ФФ (има изключения) защото са по-икономични и не покриват голямата матрица.
Пример:


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Mitizaro   
Дата:   12-03-17 17:54

Между 5300 и 5200 и 5100 разликата е огромна със 5500.

А разликата между Д5500 и Д7100 не съществуа особено, единствено е в полза на Д7100 -- освен ако не ти е кеф да мъкнеш голямо тяло.

Моля с тия ГЕНЕРАЛНИ изказвания да си проверявате думите -- нито голямото тяло е ВИНАГИ плюс (някои предпочитат да е компактно, особено с обектив като 35мм ф1.8Г -- става доста малка комбинация особено за травъл и пр.) -- а ако още някой се изцепи с тия простотии, че Д5500 не е толкова добър колкото Д7000 и пр., ще го предизвикам за кинти да ги надснимаме с еднакъв обектив... белким направя някой лев от тия спорове.

Да не говорим, че обективът е в пъти по важен от тялото, особено що се отнася за тоя диапазон.

На бас, че ако взема достатъчно як обектив на д3300 ще пръсна от секс ефекта на Д7000 с китовото лайно. А пък да не намесвам дори пост продукция и прочее, че тогава теоретиците верно ще останат на скамейката само.



Публикацията е редактирана (12-03-17 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: colorphoto   
Дата:   12-03-17 18:05

Mitizaro: Леле,леле!

То щото твоите изсказвания не са ГЕНЕРАЛНИ...



Публикацията е редактирана (12-03-17 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: roburt48   
Дата:   12-03-17 18:44

vonko1988, ако сега споделиш, че със сигурност се спираш на Д7100 със сигурност ще последват съвети за още малко напън за Д7200 [smilie5] ... Или що пък не (както те съветваха до тук) и фулфрейм, нещо "по-така" . Ако наистина не си снимал до сега, гушвай всяка прилична ентри левъл камера (независимо от марката) и действай [smile]. След няколко месеца снимане ще знаеш какво точно ще ти е необходимо със сигурност. Ако продължиш да се занимаваш с това хоби неминуемо рано или късно (по-скоро рано) ще качиш нивото на техниката, а ако не - поне няма да си се набутал [smilie18] . Успех още веднъж :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: obscureman   
Дата:   12-03-17 22:59

vonko1988, бих се опитал да ти обясня каквото знам по темата, но виждам новобранец, който от първите си постове и без знания влиза с гръм и трясък да философства и да цитира форуми и статии... При това положение не схващам защо изобщо питаш тук каквото и да било? Явно доста си се запознал с материята и вече спориш с хора, които определено знаят как се снима. Според мен прочети малко книжките, които си поръчал, вземи си някой стар дрънгел за бюджета ти и разбери как се снима, схвани разни базови неща и тогава ще ти е много по-ясно какво ти е необходимо. В другия случай търпеливо прочети написаното тук и можеш да благодариш за мненията - въпрос на етикет и дисциплина в нормалното общуване според мен.

Mitizaro, профилът ти е празен откъм снимки и изписаните глупости отлично създават представата за друг новобранец от нашенската порода "дървен философ".

Хайде да вложите повече усилия в четене и опит, за да не пълните сървърите и търсачките с текстове, които заблуждават истински ентусиазирани хора!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Mitizaro   
Дата:   12-03-17 23:36

@obscureman:

fitcitygym.bg -- всички снимки са от мен. И това не бих казал че са добрите откъм форографско качество, но са нужните за целите ни.

fitcitygym's champions of strength -- Ютуб канал.

Разгледай го, преди да се дървиш неподготвен.

Това, че не ми дреме за профилчето ми във форум, който се изказва неподготвен, че на всичкото отгоре и доста често в грешка -- не ме прави неквалифициран. Не съм длъжен да си поддържам профила, но след като искаш доказателство -- поискай го... Да не се окаже, че нещо и ти си в грешка, г-н всезнайко.

И ОТНОВО не чувам и ЕДИН смислен аргумент срещу която и да е моя точка. Може би защото нямаш? Или и ти си само добър в обидите?

Ако това наричаш "опит" ви имам и "опита" тогава...



Публикацията е редактирана (12-03-17 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   13-03-17 09:16

Не намерих никъде 7200 иначе съм супер отворен и към него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: silvesar   
Дата:   13-03-17 09:28

vonko1988 С определеният от теб бюджет ще ти е малко трудно да си вземеш 7200 и обективи. Ще трябва да се напънеш с още едни 1000 1200 за тялото с поне два обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: victory13   
Дата:   13-03-17 09:55

Уби ентусиазма на темата [smilie18] . Вярно е, че има бюджет, но никой не е сложил лимит на мисленето... или дърдоренето [smilie5] .

"...виждам новобранец, който от първите си постове и без знания влиза с гръм и трясък да философства и да цитира форуми и статии..." - май това изчерпва темата. За да е адекватен на дадените съвети, питащия ще е необходимо да положи усилия в друга насока.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: obscureman   
Дата:   13-03-17 10:47

Mitizaro, определено не ми е цел в живота да търся "творчеството" ти из виртуалното пространство. Намираш се във ФОТО ФОРУМ. След като не ти дреме дали имаш снимки в "профилчето" ти тук, изхождай се по фотографски въпроси някъде другаде!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   13-03-17 10:49

Мерси на тези, които ми дадоха полезни съвети.

"...виждам новобранец, който от първите си постове и без знания влиза с гръм и трясък да философства и да цитира форуми и статии..."

А на тези със странните теории се радвам, че съм ги позабавлявал. Ще се похваля като взема апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: obscureman   
Дата:   13-03-17 10:55

vonko1988, полезен съвет се дава на някой, който е стъпил на минимална теоретична база и може да го схване.

И след искреното поредно забавление тук ти пожелавам в един момент да се похвалиш с хубави кадри, познания и опит, а не с апарати, обективи и т.н. Важният за една добра снимка е снимащият с неговите знания и опит. Хубави снимки можеш да правиш и много под бюджета ти, стига да знаеш как ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   13-03-17 11:11

Това е ясно, но темата е за избора на апарат и в нея съм се съсредотичил на това.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   20-03-17 23:38

Така, за който се интересува взех апарат. Nikon D5500.

Знам, че ми препоръчахте повече 7-ма серия, но след като говорих с хора на живо, които познавам, разбрах, че апаратите от 7-ма серия имат дефекти, които не ги пише в характеристиките им. Може да грешим, но каквото взех взех :)

Взех го на старо от колега от форума, на 17к кадъра изглежда много запазен. Сега ще си купувам нов обектив - насочил съм се към твърд обектив 35мм 1.8 като за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-17 23:39

Ами... гадовете по принципно не си обявяват дефектите в характеристиките. Колкото и да е странно.... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »