Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Pavlov   
Дата:   10-03-17 09:49

А какво стана с бюджета "до около 800 лв"? Само тяло D7100 в прилично състояние не се намира за под 900. А ще ти трябва и обектив.
Имал съм D7000 и D7100. Разликите между двата модела не са големи, но за мен са от значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   10-03-17 10:48

Ами бюджета ако трябва ще нарастне малко. С обектива колко долу-горе ще стъпи?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Pavlov   
Дата:   10-03-17 10:53

Китов 18-55 VR - 100-150 лв, зависи от версията.
18-105 VR - 300 +/-50 лв.
50/1.8D - 150-170 лв.
35/1.8G - 250-300 лв.
50/1.8G - 300-350 лв.
85/1.8D - 500-550 лв.
И т.н.
Цените са ориентировъчни, за втора ръка от Базара.



Публикацията е редактирана (10-03-17 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: horrible   
Дата:   10-03-17 15:47

Ам.. доколкото разбирам, някой те е ритнал към Никон :) Аз съм ползвал никонките :) сега съм с канон.. Да ти кажа честно разлика чааааааааак такава няма... да не кажа, не е някаква, която ще ти направи впечатление, разгледай внимателно обективите на двете марки, варио, твърди... прецени цените, прецени светлосилата.. и тогава взимай каквато и да било техника :) за портретите, които те вълнуват толкова силно, обектива, който е подходящ, не трябва да е над бленда 2.8 - независимо дали ще е варио или твърд блендата по цялата дължина (за варио обективи) трябва да е постоянна величина 2.8, а ако е твърд може да намериш добри попадения на 1.8, 1.4 :)

На Никона хубавия твърд обектив е Никор 35мм на ф 1.8 около 250-300 лева
На Канона хубаво варио е Тамрон 17-50 ф 2.8 около 300-250 леава

И двата споменати обектива са за кроп сензор :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Pavlov   
Дата:   10-03-17 16:09

"На Канона хубаво варио е Тамрон"

[smilie18] [thankyou] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: horrible   
Дата:   10-03-17 16:11

Pavlov това е вариант за неговия бюджет, все пак няма 1000+ да даде САМО за обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   11-03-17 14:21

Какво може да ми кажете за състоянието на този апарат по обявата и обектива?

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=47717

Доколкото търсих в базара 7100 не можах да намеря нито един.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: moto12   
Дата:   11-03-17 14:45

Не съм гледал цените скоро, но ще ти кажа какво взех аз преди може би година, година и половина. За да си направиш преценка.
Д7000 + 18-105 + чанта + малка карта + ремък-грип за ръка (всичко това в оригиналната кутия от първи собственик на 10000 кадъра) за 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: IDA   
Дата:   11-03-17 15:29

Един пълноформатен ЕОС 5Д класик с 85/1,8 за общо към 1000 лв и ще можеш да правиш снимки точно като тази, която си показал.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   11-03-17 15:46

Това по-висок клас ли е от Никон 7000/7100/5500?

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=89355

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=89355

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: nokoniko   
Дата:   11-03-17 16:46

От моя опит, който имам с тела на никон от серията 3*** и 5*** въобще не взимай. Вземи си 7100, защото е с по-добра фокусна система от 7000. Има финна донастройка на фокуса, която е много важна, защото иначе се налага калибрация на обективите в сервиза на никон. След като сега започваш да се занимаваш вземи си обектив 18-140 и не бързай с твърдите. Сам ще разбереш, кога ще ти станат нужни/гаранция след година и.../.[beer]



Публикацията е редактирана (11-03-17 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Konstantinov   
Дата:   11-03-17 17:02

https://www.youtube.com/watch?v=2qwzMR8dGPc&t=610s -как се избира апарат на руски но има преводач ,в общи линии казва да си вземеш апарат ,който ти харесва много лично на теб,за да снимаш с него, а не да седи в шкафа, иначе всички съвремени апарати от известните фирми със съответния обектив могат да дадат достатъчно добро качество.



Публикацията е редактирана (11-03-17 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Pavlov   
Дата:   11-03-17 17:42

Автор: vonko1988
Дата: 11-03-17 15:46
Това по-висок клас ли е от Никон 7000/7100/5500?

Canon 5D е фулфрейм. По-голямата му матрица ще ти помогне да постигнеш търсения от теб ефект на размазване на фона при снимане на портрети. Но пък е доста по-стар модел.
Иначе ако сравняваме телата по чисто механични показатели - трудно е да се каже кое е "по-висок клас".

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   11-03-17 21:39

И аз разбрах че е стар модел и това май ще ме откаже. Изглежда 71000 е най-добрия вариант. Ще започна да дебна за такъв, че като гледам са доста малко за продажба.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Mitizaro   
Дата:   12-03-17 11:37

Павлов -- Първо съм благодарен, че споделяш опит. Сигурно имаш доста със Д7100!!


И сега обаче имам чувството, че ти само ги четеш на хартия по характеристики тия неща за Д5500.

D5500 има 95% покритие на Вюфайндъра -- повече от достатъчно за всеки фотограф.

Горняит екран не е удобен за всички. Грипа и ергономията, плюс компактноста на Д5500 е по-добра (и това е субективно) от СТАРИЯТ му брат д7000.

Ама как удобно си забравил, че Д5500 има тъчскрий ни е 100000 пъти по-удобен от всеки други никон ДХХХХ.
Да не говорим, че е и ротиращ. Или ти май обичаш да ти е неудобно?

Ти въобще ползвал ли си с двете си ръце Д5500?? За колко хиляди снимки?

А това за обективите е смешка -- при положение, че може да си купи нов и хубав обектив, човека ЩЕ ГО НАПРАВИ.
НЕ Е СЛУЧАЙНО, че Никон имат нова система за фокусиране.

О, сори... май ше пропуснем старите непродаваеми обяви на антични обективи. Не ме разбирай погрешно -- не казвам, че са лоши..

Ама... Просто някак не е удобно за някой, ако човека не е съвместим със стари обяви, ми се струва.

И ИМЕННО във фокусирането, Д5500 превъзхожда всеки Д7000.
Това, че 7000 е по висок клас УЖ на теория, не го прави по-добра камера на практика -- точно обратното... Д5500 всъщност си е със хардуер от 7ма серия, но в тяло на 5-та. И да не забравяме, че никой не е споменал, че Вонко ще снима само на слънчице -- и без това на не фул фреймовете ИСО перформънса не е като да е на световно ниво, няма да му дойде зле да има резерв, защото е доста вероятно да го ползва ако не е на слънчице с облаченца в паркчето.


Отново -- благодаря за вниманието, но не виждам как второстепенни неща като горния дисплей, субективното по-ГОЛЯМО ТЯЛО (пък някой хора го предпочитат... но това е предпочитание, НЕ факт), по-гадният сензор, липсата на УДОБСТВО в камерата (тъч скрийн, и да снимал съм 2 години с тъч скрийн и знам за какво говоря), по-лошият фокус (на практика, не на теория) и по-големият шум и гадни снимки при ниска светлина... някак не ми опровергават БОНУА, че ще се търсят само стари обективи за него.. ОПА чак, това май не е бонус за Вонко ,)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Антивик   
Дата:   12-03-17 11:43

Pavlov написа:

> "На Канона хубаво варио е Тамрон"
>
> [smilie18] [thankyou] [cool]

Само дето ако знаеш ниско бюджетните тамрони/да речем 70-300мм/ на широка бленда, какви хубавички хроматични аберации дават...няма оправия.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Pavlov   
Дата:   12-03-17 11:50

Яко влизане на батката от Бургаския фитнес център, който с много зор и помощ от форума едвам си избра Canon 70D, няма нито една снимка в профила, обаче вече е експерт по Nikon-и [smilie5] [cool]

@Антивик - знам [smile] . Да си ме видял някъде да препоръчвам Tamron 70-300?...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Mitizaro   
Дата:   12-03-17 11:56

Всъщност с много зор и нашият приятел шефа Сигма успяхме да оправим Д70, със изцяло извън правилника и техниките калибровка.

Мога да кажа, че положението се оправи само заради подкрепата и ръчното калибриране със много зор и никакви оказания (без правилник, стандарти и техники чрез инструменти -- яко на око и яко до последния милиметър с преценки, безброй тестове и пр.)
Бих препоръчал на всеки къстомър съпорта на Сигма -- свършиха си работата.


За твоя информация имахме и продуктивен разговор с шефката на Канон -- не ме кефи, че не си познава толкова техниката, но се оправихме с положението.

И преди да си се изцепил с още нещо -- ЛИЧНО аз оставам си фен на Канон, именно заради употребата и удобството му (просто навик).
Пък и често работата ми включва видео а там почти всичките никончета издишат общо взето.

Честно казано заебах темата за да я ъпдейтвам защото бях зает да снимам -- нещо, което може би ти трябва да правиш по-често за да не фърляш само мнения с цел да си продадеш на брадчеда наличната техника.
Интересно ми е дали щеше да говориш така, ако в базара имаше 5 камери Д5500 и 0 от д7000 и д7100.

А иначе вероятно имам около 15 000 снимки само с Канона -- малко са, но със сигурност съм се възползвал повече пъти от това което говоря (като например тъчскрийна) отколкото някакъв човек, който няма никаква ЛОГИКА или аргументи а иска само да се заяжда.

Не знам кой се държи като нацепняче от двама ни тук, ама поне да беше корав като такъв..



Публикацията е редактирана (12-03-17 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: k7   
Дата:   12-03-17 13:49

Без да познавам авторите :) Малко надхвърля сумата



Nikon D7000 : https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=86795



Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8 : https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=87565



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: vonko1988   
Дата:   12-03-17 13:55

Оставете сумата. Търся 5500 или 7100, без 7000. Това ми е финалното решение. После обектив - някакъв твърд 35мм ама сигурно ще си купя чисто нов, че като гледам разликата е минимална.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: Mitizaro   
Дата:   12-03-17 14:12

k7 -- 35mm f1.8 AF-S нов от фото павильона струва 399лв с ГАРАНЦИЯ.
Не че има какво да му се развали на обектива, ама в базара го има за по 300лв, което не ми изглежда добра оферта.

На всичкото отгоре поправи ме ако греша, но този 50мм е за фул фрейм, което при кропката ще е дори повече мм. Докато 35мм АФ-С 1.8Г е за кропче.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: mmjm   
Дата:   12-03-17 15:27

„този 50мм е за фул фрейм, което при кропката ще е дори повече мм“ ?!?!?Я опитай пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: k7   
Дата:   12-03-17 15:41

Пичове, не съм гледал цените за нова техника, цените на втора употреба. Не съм приравнявал фокусното разстояние към фулфрейм и обратното. Аз отдавна снимам с фулфрейм Канон, а предложих Никон, само защото някой беше писал по напред в темата.Иначе да - предполагам е по добре 7100, дори 7200, ама гледах бюджета, които ако не греша беше 800 лева за всичко. А като сложиш 1-2 карти, поне 2ра батерия, някаква чанта, статива не го броя в цената..И стана дебело!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: mmjm   
Дата:   12-03-17 15:53

Какво приравняване, какви пет леа бре, 50мм са си 50мм на квот и да ги завиеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за техника за начинаещ
Автор: k7   
Дата:   12-03-17 16:03

Сложи една 50тка на кропка и на фулфрейм и ми кажи дали това, което виждаш като кадър е еднакво!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »