Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: colorphoto   
Дата:   01-02-17 22:14

sayman: Имаш ултрафенски настройки като във футболен форум.[smilie3]

Пишеш че Сони Алфа 99 II бил кроп - пишеш без да си чел - А-99 е ФУЛФРЕЙМ.

Слагаш Пентакс К-7 в групата на популярни камери от онзи период,а всъщност К-7 беше най-слабата фотокамера на Пентакс въобще от най-тежкия им период с Хоя.

Не ми е омразна марка Пентакс - аз и много закъснелия и оскъпен Никон Д-500 не приветствувам,нито ЕОС 7 II.

А Алфа 77 II е това,което трябваше да бъде Алфа 77 I.

Хайде сега да ми скочат и Алфа-ултрасите![smilie3]



Публикацията е редактирана (01-02-17 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: sayman   
Дата:   01-02-17 22:45

sayman: С такива ултрафенски настройки във футболен форум.[smilie3]

Къде в изказването ми видя ултрафенщина. За пореден път се уверявам, че говориш колкото да кажеш нещо. Не ме класифицирай лично.

"Пускат какви ли не нужни и не толкова тела всички фирми да преберат на най-широк спектър мераклии паричките." ... Ами ще чакаме да направиш фирма за каквото и да било и да започнеш да произвеждаш качествени неща, които да продаваш на евтини цени ... тогава пак ще си говорим [beer]

А до тогава се опитай да мислиш малко по-широкоскроено [shtrak]



Публикацията е редактирана (01-02-17 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: colorphoto   
Дата:   02-02-17 00:09

Всъщност няма за какво да спорим,хеле па персонално.

Каквото пуснат ще купува народа - поне избор има.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: sayman   
Дата:   02-02-17 00:29

За това говорех ... за всеки влак си има пътници.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: fmj   
Дата:   02-02-17 00:58

Драмата е голяма.[smilie18] Това е шок за всеки дето не е очаквал от умрял писмо. Скачат от система на система и все се чувстват неудоволетворени и прецакани. Особено ако си смятал ,че си избягал от потъващ кораб като ПЕНТАКС. Оказва се че той си е на море и продължава да плава,а ти в спасителната лодка се чувстваш прецакан.[smilie18] sayman много точно охарактеризира пазара и тенденциите. А за нашия Българския пазар да не говорим. Наситен и пренаситен със нова и втора употреба. Погледнете само каква стока се излива в ОЛХ от хора връщащи се от Европата.Ходят по Германия и Австрия и прибират каквото сварят стига да е без пари или подарено. Но какво пък важното ,че е достъпно всяко хоби.[smilie18]



Публикацията е редактирана (02-02-17 09:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: colorphoto   
Дата:   02-02-17 17:03

Ха-хааа - не съм на спасителна лодка,не бой се - на по-здрав кораб съм.[smilie3]

Само дето имах финансов ущърб покрай смяната на системата,че нямах нерви да ги чакам Пентакс да излязат от батака на Хоя и да докарат читаво тяло с екзактен автофокус чак на К-5 м II.

Толкоз по въпроса - минало свършено.



Публикацията е редактирана (02-02-17 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: FMJ   
Дата:   02-02-17 17:08

Гузен не гонен бяга.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: colorphoto   
Дата:   02-02-17 17:12

Хеее-хее!

Кой трябва да е гузен?!

Аз ли трябва да съм гузен че няколко години пентакс пускаха кьопави тела?!

Като гледам цените им - за добро е било да се набутам от смяна на система навремето защото щях да се набутам пак сега.



Публикацията е редактирана (02-02-17 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: FMJ   
Дата:   02-02-17 17:17

Е ако си от тия дето през година две си сменят телата драмата е била голяма. Дай да си сменя футболния отбор ,че тоя нещо не вкарва голове. Научиха ли се от Никон да лепят гумите си?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: dragovarvar   
Дата:   02-02-17 17:44

А на кое му викаме система, на тяло с два три китака ли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-02-17 18:34

Сгъваем и устойчив на миене на мивката е китака моля моля [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: dragovarvar   
Дата:   02-02-17 19:29

Ама точно това, казвам. Наличието на един 18-55 и един 55-300 не е за мен система. Ако си налял 10 000лв в обективи и трябва да смениш марката е едно, но когато си дал 1000-1500лв за тяло и няколко евтини обективи е съвсем друго. Аз, за това когато сменях марката, не ревах с глас а питах за съвет и не съжалявам, че послушах едни хора, а не послушах едни други хора.Та какво се разбира под думата система?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: fmj   
Дата:   03-02-17 01:57

Цената ще е съобразена с търсенето. Докато има добри печалби ще е тая цената. После с насищането и намаляне на търсенето цената ще пада. След това ще дойде наследника му. Всички следват тая логика и никой не иска да се самоконкурира на пазара с еднакви по финкционалност модели. Както съм казвал не веднъж, избора е въпрос на средства и компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: colorphoto   
Дата:   03-02-17 04:56

Точно защото НЕ съм от тези дето си търсят поводи за смяна на системите съм с лош спомен от Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: colorphoto   
Дата:   03-02-17 05:02

За юнака с единствения обектив в профила със с феноменалната светлосила 2,4[smilie18] ,който споменава че китаците не били система ще конкретизирам че имах К-20Д с пентакските вариота 16-50/2,8 + 50-135/2,8 + пентакски светкавица и батеригрип и баш за това ме е яд.

И даже и китаците са система.

Когато аз съм снимал с Пентакс в средата на деветдесетте години някои тук са били под масата още...



Публикацията е редактирана (03-02-17 05:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-17 05:43

Аха. разгледайте ЦЯЛАТА СТАТИСТИКА ЗА пазара в Япония.

Вярно е, че много от хората, като включвам в това число и самия себе си, могат да се нарекат техно онанисти, пикселоброячи, фенове, ултра фенове, мега гига ултра не знам какво си, но в края на краищата истината е, че когато се отнася до фототехника, едните технически параметри всъщност не са ОПРЕДЕЛЯЩ фактор. Силно препоръчвам да погледнете коментарите от горния линк.

I'm still shocked to see canon dominate despite relatively weak product releases...

Мда. Шок и ужас сред агитките [smilie11] То човек да рече, че всичко опира до маркетинг, ама като погледнем използванат техника в призовите места - пак хм... шок и ужас. Канон? 'Ми че то такова, няма ни'ва ДИНАМИКА!!! [smilie18]

Истината е за техниката не е една - различни хора, разлини идеали, но ако трябва да обобщавам, то мога да сведа до следното:
- малцина са тия, които всъщност не се интересуват от техническите постижения и ползват техника, която задоволява точните им нужди;
- много от професионалните фотографи, които са изградили свои навици на работа, използват техника, която им помага най-бързо да си свършат работата. Чисто професионално, без много емоции;
- техно-нещо си - следящи най-новите технически изпълнения и сменяйки често цели системи без абсолютно никаква нужда от това;
- фенове - марката е ясна, модела няма значение [smilie18];
- малката група на отричащите - обратно на техно-нещо си - хванали са някой допотопен модел и за нищо на света не му дават да се пенсионира. Често наливат доста повече пари в ремонти, от колкото струва цялата налична система. Интересни наблюдения към тази група - пропорционалното генерирани на красиви кадри е по-високо от повечето други.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: FMJ   
Дата:   03-02-17 06:22

Да най продаваните eos 1000;1100;1200;1300[smilie18] важното на врата да виси Canon.



Публикацията е редактирана (03-02-17 06:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Tuborg   
Дата:   03-02-17 08:01

По вкус и цвет тавариш нет ... все пак темата е за новото тяло на Пентакс ... Става малко като в клипа на НЛО всеки си говори каквото му е на душа без да го е еня за темата.

Факт е че марката Пентакс е в стабилни ръце - Рико. Факт е че за разлика от Сони които затриха Минолта, Рико не затриха марката Пентакс ами я развиват, тази година ще има нови 5 твърди обектива, ще пуснат и още едно тяло, работят върху кроп безогледалка. Това може само да ни радва.

Не е зле за бутикова марка. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: motif   
Дата:   03-02-17 09:10

Tuborg [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: karaangel   
Дата:   03-02-17 12:21

Много точно казано/написано, Туборг!


Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: botzi   
Дата:   03-02-17 16:07

KP - около 2500
к3 III ще е предполагам около 3200, но ми е интересно с какъв сензор ще е. За сега сензора на КП изглежда доста обещаващ.
Времето ще покаже :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: sherpit   
Дата:   03-02-17 16:10

Това пречи ли K-3 III да е със същия сензор?
Освен, ако стремежът не е да предлага и 4К видео, което изисква много бърза матрица...



Публикацията е редактирана (03-02-17 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: botzi   
Дата:   03-02-17 16:44

Не пречи, но знам, че ще се опитат да го направят с най-доброто исо в класа си, предполагам и с подобрена фокусна система от к-1

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Pavlov   
Дата:   03-02-17 16:49

Автор: Tuborg
Дата: 03-02-17 08:01
Рико не затриха марката Пентакс ами я развиват ...

Tuborg, регистрацията ми в пентакския форум е от 2007-а година. Фен съм на марката, и следя "развитието" ѝ. И чакам да пуснат нещо смислено, което ще ме накара да си разпродам канонската и никонска система, и да мина на Pentax.

И чакам ... и чакам ... и така като гледам, и през 2017-а пак ще чакам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: sherpit   
Дата:   03-02-17 17:07

Всъщност, какво толкова не ви достига при PENTAX, много хора му се гласят, а малко решават да си вземат такъв апарат...?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »