Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: luboar   
Дата:   25-01-17 22:01

Страхотен дизайн и технически параметри.
Има една-две излишни врътки. (едната можеше да е за ISO, или диск за компенсации)
Обективът 20-40 е с впечатляващ дизайн и оптични качества.
Недостатък - високата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: sayman   
Дата:   25-01-17 22:12

Емо, дизайна на новото тяло ме кара да мисля, че RICOH не мислят в посока нова безогледална система.

Имат К-01, което е някак си не моята камера, имат Q серията, която е може би най-компактната от всички, но с тази мини матрица ... не мерси, имат си DSLR гамата, имат и среден формат. С две думи май са единствените, които имат от всички сегменти, но въпреки това най-проспериращата безогледална секция им куца.
Новото тяло е нещо между DSLR и безогледалния сегмент с дизайн наподобяващ старите филмови тела и определено ми допада, но за съжаление явно няма да видим безогледална машина от Ricoh ... или поне няма да е скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-01-17 22:19

И ЦЕНАТА е ясна [smile]

Иначе тази новина много ме радва:
"Ricoh filed a patent for contrast AF by the AE sensor in order to achieve accurate AF without using live view."

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Emoxide   
Дата:   25-01-17 22:30

в такава конфигурация, но сребристо тяло, би ми се харесал най-много




Публикацията е редактирана (25-01-17 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Emoxide   
Дата:   25-01-17 22:32

Само един по-сериозен недостатък виждам засега, относително високата цена от около 2400-2500лв. само за тяло.... те малко се пооляха, нещо присъщо за Олям-пус [smilie18]

Реално KP е нещо като фото-алтернатива на безогледалния E-M5 II, логично и стартовата цената да е същата... [smilie11]



Публикацията е редактирана (25-01-17 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-01-17 22:37

Никаква алтернатива не е на безогледалки :D. Това е ДСЛР с други думи претоплена манджа. Всеки обаче сам си решава с какво да снима или да се снима с него... аз не се снимам с техниката си и затова външния и вид не ме бърка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Emoxide   
Дата:   25-01-17 22:56

"The kp features an electronic shutter option in live-view to enable high-speed shooting up to 1/24,000-second, which greatly broadens shooting capabilities when using large aperture lenses to achieve a shallow depth of field on a bright sunny day. "

Реално, няма и нужда да е безогледален. Достатъчно е да му направят няколко нови, бързофокусиращи прайм-чета на F2~2.8, а Panasonic показаха и доказаха, че с интелигентно написан софтуер и мощен процесор, дори не е нужно да има недоносени щуротии по матрицата, наречени PD-сензорчета, дето реално не виждат на по-тъмно от 0EV [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: enizvk   
Дата:   25-01-17 23:36

На пентакса единствения недостатък за мен в момента е АФ и някои светлосилни обективи. Ако са направили читав АФ и точно потвърждение на фокуса с ръчки друго не искам.
Точно заради това си взех а6300, и сега искам да го метна през прозореца, идиотски скрол дето все си буташ нещо дето не трябва и още по идиотско меню...въобще на мен ми е супер неудобно, иначе хубави характеристики има, но..кеф няма..

Иначе и XT20 също според мен ще обере много почитатели и RICOH не могат да конкурират в момента

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: sayman   
Дата:   26-01-17 00:24

и анонса



Публикацията е редактирана (26-01-17 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Emoxide   
Дата:   26-01-17 00:32

[cool] Мнооого гот!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-17 00:39

Общо взето са си спестили доста информация. Да видим по-нататък как ще е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: colorphoto   
Дата:   26-01-17 00:40

Обаче цената...[smilie2]

Капсулират се като бутикова фенска марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-17 00:46

Че какво и е на цената? От малкото официално публикувана информация лъха на стабилна изработка - защитено тяло, проектирано за работа при -10 градуса. Я кажи колко тела за $1000 са такива. Не са си направили труда да опишат подробно техническите данни - вероятно няма да го бъде за видео, но пък се надявам тия 800,000 ИСО-та да не са пълен маркетинг като безумието на Никон с Д500/Д5 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Emoxide   
Дата:   26-01-17 01:04

Айдееее, някои вече го побараха Hands-on with new Pentax KP




Публикацията е редактирана (26-01-17 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Emoxide   
Дата:   26-01-17 01:10

Цената е висока, но адекватна, съобразно това, което предлага конкуренцията.
Точно, колкото беше стартово, цената на един OLY OM-D E-M5II, преди година време.
При това горепосоченият PENTAX KP е значително по-сложен и съвършен, чисто оптически и механически.
Щом на сапунерки (SONY RX100V) могат да се слагат такива цени, що да не може и на един пълноценен DSLR ?
Новото KP, реално е умалена кроп версия на флагмана K1, адекватен на габарити с K-3.
На размери е много подобен..(132 x 101 x 76mm)
PX K-3II размери: 131 x 100 x 77mm
PX K-70 размери: 126 x 93 x 74mm

Нещо повече, според "писателите" от DPReview: "Resembling a mini Pentax K-1, and inheriting some of the same features, the KP replaces the K-3 II at the top end of Ricoh's APS-C lineup."
Това обаче, не е съвсем адекватно, при положение, че новото KP е обрязано от някои неща, присъщи за K-3II
примери:
-отстранили са вторият слот за памет карти [smilie23][smilie23]
-вече го няма 1/8000s механичен затвор [smilie23]
-вече се доставя с по-малката батерия, изначално, което значи много по-малко снимки с един заряд (освен ако не се оборудва с батерийния грип)... [smilie23]
-премахнали са напълно горният LCD [smilie23]
-няма вграден GPS за AstroTracer [smilie23]
Вместо него са турнали смехотворна и грозна светкавичка с GN6 !!! WTF [smilie10]


Дано не се окаже истина, че са дискредитирали и смъкнали класът надолу.
Силно се надявам, това да е нов подклас, а K-3II да получи зверски наследник Mark III [smilie11]



Публикацията е редактирана (26-01-17 01:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Emoxide   
Дата:   26-01-17 02:29

почнаха вече и да го въргалят

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-17 03:43

Прекалено много се вживяваш. Явно с този модел търсят възможно най-малки размери, но с подсилена конструкция. Нормално е някои неща да изчезнат. Двойния слот е хубаво нещо, но все пак си мисля, че грипа осигурява втори слот. Както и втора батерия, която никак не изглежда малка на снимките, като се има предвид, че все пак това е DSLR, а не безогледалка и съответно би трябвало да дърпа по-малко ток. За скоростта - не съм много удебден, че все ден снимаш на такива скорости. Да не кажем изобщо. А ако слуховете са верни за електронния затвор - ще имаш високи скорости колкото си щеш [smilie5]

За горния дисплей наистина е малко гадно, но с тия врътки и по-малкия размер явно няма накъде. Колкото до GPS - от последните ми две тела, които имаха вграден такъв за 3 години съм използвал тази функция само веднъж - да запазя координатите на една поляна в центъра на нищото [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: nositel   
Дата:   26-01-17 08:29

lamerko [smilie24]
Иначе пентаксонегативните не пропускат:
Гледай, гледай, това къде са му го сложили това, па и в гадно сребристо, не съм го пипал, ама е неудобен, абе не става...то не в излязал още и пълни спецификации няма, ама не става...на и на тая цена никой няма да го погледне. А и като излезе, времето стана хептен облачно и мрачно, и международното положение се влоши... Абе Пентакс! Не фалираха навремето!

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Emoxide   
Дата:   26-01-17 08:53

Аз с предишните си постове исках да покажа, че това не е пълен наследник на К-3II.
Допускам, че е възможно да реализират пълноценен негов наследник след време, с много „по-репортажни” възможности, по подобие на Nikon D500 и Canon EOS 7DmkII

А, апарата KP изобщо не е лош, напротив. Пентакс винаги са предлагали уникални функции и самобитно управление, каквито не можеш да намериш при никой друг бранд...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: nositel   
Дата:   26-01-17 08:59

Това телце ме кефи! Мисля че, класа му е съвсем различен от този на К-3. За най-голямо съжаление наистина, не развиват безогледална система.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Emoxide   
Дата:   26-01-17 09:03

Lamerko, както винаги пишеш разни недомислици и вероятно дори не си направи труда да разгледаш съдържанието, към което съм дал активни линкове. Втори слот за карта няма, както и голямата батерия, с която е оборудван К-3, може да се сложи само в батерийния грип.
А това мнение, за най-малки размери е само в устите на маркетинга, щото това тяло е точно колкото К-3, леко поиздялкано тук-таме и „олекнало” с няма и 100тина грама. Обичай си дървеното Фуджи и се кефи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-17 11:04

интересен е като камера. Има идеи в него.
Този 20-40 Limited дали ще става и на К1?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Jk.freeman   
Дата:   26-01-17 12:07

Емо кажи, тоя верно ли го изми под чУшмата[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: lamerko   
Дата:   26-01-17 12:32

Аааа, Емо - да не баряш Фуджака [smilie5]

За останалото - всеки си има свое виждане, без да се обиждаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов DSLR PENTAX KP
Автор: Tuborg   
Дата:   26-01-17 12:44

Казаха си хората че това не замества К3II . . .

Щр има по-късно тази година нов К3II

20-40 не покрива фф

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »