Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: the_fraction   
Дата:   24-01-17 11:08

Малко реализъм :
автомобила трябва да има бързи/бавни и блокаж(истински).
Доста не лоши коли го имат - Jeep Cherokee, Land rover Discovery, Mitsubishi Pajero, Opel Frontera, Suzuki Grand vitara ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: samurai2   
Дата:   24-01-17 11:13

realnoncho [smilie24]
за това те обичам вече. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: Synthy   
Дата:   24-01-17 11:18

fast_eyebrow, а какво е положението с цитираното сузуки джимни? На добри пари са, малко джипка, малко двигателче, като гледам няма електроники, т.е. проста кола. Поддръжка,проходимост.. ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: Jk.freeman   
Дата:   24-01-17 11:26

За мене Витарата е пародия на джип, мое мнение. Дъни се.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: mmjm   
Дата:   24-01-17 11:27

Забравяш за проходимост, другото е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-17 11:31

Два пъти съм карал такова на един приятел.Твърди мостове, парттайм раздатка с бързи и бавни, малък двигател, но за малкото си купе е ок.Зафиров гледам си търкаля такова вече няколко години, можеш да разпиташ и него. Здрави и надеждни.

За джимни става въпрос

А Зафиров, както знаем е уайлдлайфър



Публикацията е редактирана (24-01-17 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: the_fraction   
Дата:   24-01-17 11:38

Витарата е легенда, точно за извън пътя ...

https://www.youtube.com/watch?v=ZnX8_4QxH4Y



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: aleksander   
Дата:   24-01-17 11:44

Аз за друго си имам само горска джипка, но ще си я похваля - бензинов Jeep Cherokee XJ

При мен малко се поизхвърлих с доработките, че сложих ново окачване 12 см нагоре, 31" гуми, но така е страхотно в гората, махнал съм и стабилизиращите щанги.

Иначе, стоково такова, с хубави (ама хубави) гуми 29" е доста добро в гората, а на пътя е като лека кола. Бензиновия мотор е неразрушим, много здрави скорости, парт-тайм раздатката е чук, цели мостове - здрави. Поддръжката е много малка и евтина.

И като возия на асфалт няма нищо общо с щайги като витара, ниви, да не говорим УАЗ - имам и почти нов реставриран уаз - такова е мъка в гората, на път е немислимо да се кара - твърде опасно и мега некомфортно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: dilomski   
Дата:   24-01-17 12:06

Aleskander, на газ ли си или на бенз?Разход?А/T или M/T гуми?И аз умувам за един XJ, винаги съм искал да карам такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: bg2014   
Дата:   24-01-17 12:16

fast_eyebrow, за мен това е важно уточнение.
Подведе ме с това изречение:
....Тойота ЛК, но там цените дори на петнайсетгодишни са високи.

Защото знам Вранглера къде е в схемата та затова.



Публикацията е редактирана (24-01-17 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-17 12:25

За каква схема говориш?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: marrio31   
Дата:   24-01-17 12:28

Един много добър компромис е субаро форестър,става за лек офроуд и за магистралата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: bg2014   
Дата:   24-01-17 12:44

Знам колко струва и колко му е поддръжката.
Ако имаше багажник и аз щях да съм с Вранглер. Но.....всеки избира това, което му е по джоба за поддръжка и което му е според нуждите.
И се започна една.... това не става, това е страхотно.
А все забравяте, че всеки се хвали колко е страхотен неговия автомобил и си мълчи колко ядове е брал с ремонти или проходимост. Никой не е реалист.
Реалистите знаят едно:
Всеки автомобил се чупи, ако не знаеш как и къде да го напъваш
Всеки автомобил има хубави и лоши екземпляри. Късмет е на какъв ще попаднеш.
Всеки автомобил се чупи от каране, а не от стоене пред блока.
Тук стана сякаш друг форум.....явно там е скучно?



Публикацията е редактирана (24-01-17 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: Тед   
Дата:   24-01-17 12:48

По-скоро темата е кажи къде ще ходиш, за да ти кажат какво да си избереш.
Например - искам да снимам от Беклемето - Ок - затова и кола за 2000 лв. ще ти свърши работа.
Искам да минавам през дупки с дълбочина 20 см - ОК, тука идват големите гуми.
Искам да изкача връх еди кой си - ааа тука има за проходимост това и това ...
Искам да се навра в кал до уши - тука и трактор може да не те спаси...
Искам да я карам и в града ....
Най-лесно ще стигнете до някакво решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-01-17 13:00

Бг2014, съгласен съм с теб.

Рискът,да си купиш джип, е че може да те налази крастата, че винаги може да го направиш по-проходим, с по-високи гуми, с по-яко окачване и по-високи баири и се почва едно лудо хвърляне на пари.И в комбинация с фотографско хоби нещата могат да добият страшни размери :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: bg2014   
Дата:   24-01-17 13:20

Това особено важи за американските джипове и най-много за Вранглера с техните комплекти за лифт.....на хубави цени. Лудница, ако се пуснеш по нанадолнището......
Понякога взимането на скромен джип (другите коли не ги броя въобще) е въпрос на спасение от нанадолнището.
При мен е така. Едвам излезнах от филма и сега само фотото ми е ямата.
И много се радвам на ентусиастите с джиповете...особено ако са ги гледали само на картинки. И не знаят какво е да лежиш ПОД джипа в гората, но на върха на планината.
Мнооого лоша тема, болна. Бягам....[beer]



Публикацията е редактирана (24-01-17 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: kvakioh   
Дата:   24-01-17 13:37

Suzuki Samurai дизел, последния излязъл. Може да е рядък в Бг, но си има предимствата. Компактен, удобен, простичък.
Това Jimny е добре, но нестабилно. Но се държи добре при правилните хора. Виждал съм обаче 2бр. обърнати при елементарни маневри от неправилните хора.
Витара е добре, ако се намери добрата бройка.
Ford Maverick, но след версията, която е дефакто Нисан Терано. Там може да има истина. Това е за по-семейно, като цяло ми е мултифункционална. Тук вкарвам Нисан Х-trail, по-добре е от Рав4, Cr-V и подобните.
РЕно Сценик RX4, там нещата са интересни, като му се сменят някои неща с времето е доста добра машина. И вози удобно, може би с едни от най-добрите седалки.
Последно карах едно Renegade с Фиатов двигател, отново колкото и да са търсили икономията си иска гориво. Но вече не е и Jeep това толкова.
Други не мога да коментирам. Toва съм видял и минал. Не карам такива коли лични, защото не ми трябват. Поддържам кола на 20 години в постоянно добро състояние механично.
От предишната тема, за под 6-7000лв. трудно реално 4х4 добро и запазено и изгодно в БГ.
Наблюдавам за съжаление все повече хора дори по 40г. в Бг, мъже основно, преживяващи тъжно и преждевременно трето или четвърто детство...Това да не се приема насериозно.



Публикацията е редактирана (24-01-17 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: aleksander   
Дата:   24-01-17 13:50

@dilomski

Моят е с малкия мотор - 2,5 бензин, имаше газ, ама нещо се развали и сега го карам на бензин, че не ми се занимава.
Ръчни скорости - те идват с N231 раздатка, дето е уж много здрава и с тоя мотор било трудно да се строши.

За разхода - ако се кара по асфалт - с лифта и рошавите гуми Cooper SST - 13-15, в гората - колкото толкова, ама на мен средно ми е към 20 - това е само в гората, без издевателства (примерно да се спусна в някое дере да видя мога ли после да изляза оттам и да буча два часа на място и да копая - не е моето това).
Ако е сток варинат с АТ (а не МТ гуми) и газ може да е много икономичен - и до 10 на газ ще слезе.

И се кара супер лесно и леко, като лек автомобил, и значително по-лесно от Диско например.

Ако трябва да го заменям ще е Патрол или Вранглер.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: quazimodo   
Дата:   24-01-17 14:40

написа:


> Ако имаше багажник и аз щях да съм
> с Вранглер.

Ми то има Вранглер с багажник - Сахара му викат[smilie21].

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: Synthy   
Дата:   24-01-17 14:46

Great Wall ? Мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: the_fraction   
Дата:   24-01-17 14:52

Имах приятел, който работи в сервиз, който им беше официален.
Питах го за служебен - каза твърдо Нье !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: dilomski   
Дата:   24-01-17 14:56

Aleksander, благодаря за инфото, и аз за точно тази версия се оглеждам, но още не мога да се реша.Предполагам, че трябва да покарам на някой познат и да ми се изясни дали ми "пасва" [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: bg2014   
Дата:   24-01-17 15:00

quazimodo написа:
Ми то има Вранглер с багажник - Сахара му викат

bg2014...:
И много се радвам на ентусиастите с джиповете...особено, ако са ги гледали само на картинки.

Ммм...даа....картинки.
И хартийки .........



Публикацията е редактирана (24-01-17 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: Тед   
Дата:   24-01-17 15:17

За проходим автомобил - гледайки във ФБ К.Петров с една "Шкода" къде ходи и какво прави... сигурно това е най-фотографския автомобил. Евтин, малко гори и ходи навсякъде. Не ти пука откъде минава.

Ако някой иска да се навира в кал или по баири и пътища незнайни - СУВ..надали ще му реши проблема.

От лични наблюдение на яз.Голям Беглик - един улей с кал, където се "пробваха" най-различни джипки - от Роувъри, Рав4 /без ЛК/, СР-В, Мицубишита няколко вида и още много...
Един Нисан Паджеро 200 коня от отсрещния лагер ги вадеше като мръсни котетата.
Единия с-ик на Роувър понеже го досрамя...му вика..."ейй то и твоя няма да мине"... Тоя Нисан мина през калта, където всички други умряха с кал до предния мост и заорани гуми на 1/2.
Някаква невероятна тяга има това возило.

Най-големият купон беше за децата наоколо - чакаха да видят кой ще затъне, седяха на дървена пригодена за целта пейка и шоуто започваше - откопаване, бутане, зариване, хора обляти с кал, акъллий и т.н...
Докато не извикат белия Нисан Паджеро.... ее..и цената му въобще не е в тези 8х.лв.

Някой СУв 4х4 ще те разходи по поляни. Има и автмобили 4х4 - много актуални в днешните снежни и заледени пътища.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: Emoxide   
Дата:   24-01-17 15:20

Нисан Паджеро [smilie11] ... това ми звучи като Джони Дениълс [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »