Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-17 23:10

В Англия я има 10-15бр. ЛАда Нива, я не...И всичките ще са с ляв волан, дали ще ги карат, при условие, че имат неразрушимите Defender...В България големите ловци си купуват G-класа от по-старите.
Единствен голям минус дори на супер здрав и запазен 4х4 е големият разход, винаги.
Още не мога да разбера как това Jimny, което е като кутийка все още по нашите ширини струва толкова скъпо, а има поне 6-7 други возила, които го превъзхождат, по-нови са поне с 3-4-5 години и са по-евтини.
Aвторът на темата не каза нищо повече от изискванията.



Публикацията е редактирана (26-01-17 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fmj   
Дата:   27-01-17 00:53

https://www.youtube.com/watch?v=4pP6InMWnsU
Колкото повече ти е проходим автомобила толкова по надалеч отиваш за трактор. Линка е за всички дето си мислят,че руските машини са боклук.https://www.youtube.com/watch?v=A5YP8OS531g
Тук прочетох,че УАЗ и НИВА се чупели. Да чупят се,но от там където минават ще се счупи всеки един SUV. После след като знаем ,че така или инъче джипа ще ни се строши по чукарите помислете колко ще му струва ремонта и тогава разправяйте за механик водачи и куп глупости. Повечето от вас не са мирисали окоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: fmj   
Дата:   27-01-17 02:09

https://www.youtube.com/watch?v=rl8fVlOanic
Бърз и много проходим.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: georgioiv   
Дата:   27-01-17 04:30

Нива [smilie18]
Да търкалящ прасетата на село и овцете в багажника, за нищо друго не става [smilie18]

И тва - с шлемофони, щото виенето от всевъзможните недоизмислени руски части ще заглуши всеки животински шум в купето.

Да си купиш такова недоразумение доброволно е проява на висша форма на аскетизъм и отричане от всичко земно, което може да ти донесе удоволствие... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: imartin   
Дата:   27-01-17 07:12

gorbi ,
Познавам монаси, дето отказаха да си купят Лада Нива... За да не им губи от времето за аскетизъм [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: FMJ   
Дата:   27-01-17 07:15

gorbi Поглднах профилната ти снимка.Имам колега със същия автомобил.След всеки лов е задължително в бокса за ремонт.А е най поддържания автомобил който съм виждал. Аз на такова финасово бреме няма как да не родя някой инсулт. Затова си карам ХРВто само по черешово време и сухо по полята и горите.Така ,че не ми говори за мазохизъм.[smilie18] ПП Ловът е всеки уйкенд на годината.



Публикацията е редактирана (27-01-17 07:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: Han_Solo   
Дата:   27-01-17 07:32

[smilie5] Пак сте се отплеснали

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: yarek   
Дата:   27-01-17 10:09

Доста се оплети темата, както почти всяка друга :) Да внеса малко повече ясност. 8000лв е цена която мога да дам за самото возило, за първото обслужване и документацията е ще бъде заделена друга сума.
Уаз и Нива моля да не предлагате и да не обсъждаме. Пределно ми е ясно че това са возила с голяма проходимост, но както беше писано горе в темата- при тези автомобили става много проходимо когато знаеш как бързо и сръчно да отстраниш проблемите им с евтитните им части. За съжеление аз нямам такива дани на автомеханик, за това си търся нещо по комфортно.
За сега кръга на търсенето се стесни до
Jeep Cherokee
Nissan xtrail
Nissan terrano
Mitsubishi pajero

Нещо конкретно да кажете за тези возила?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: nemchev   
Дата:   27-01-17 10:13

Вкарай едно Субару в спъсъка де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: samurai2   
Дата:   27-01-17 10:15

и Антарка де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: n960   
Дата:   27-01-17 10:21

Митсубиши Паджеро супер селект или Чероко-то по - горе, нищо че в момента съм с Нисан Терано...

yarek, намесвай се по-често, че темата изтече...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: bg2014   
Дата:   27-01-17 10:34

Браво! Добър избор се е оформил.
За кратки и леки заигравки извън пътя става всеки от тези.
Явно икономията не е на преден план. От изброените НИТО един не харчи под 10/100 дизел. При дизела хубавото е липса на периодични ремонти. Те са събрани НАКУП и се проявяват изведнъж.
1. Nissan xtrail - закъсване в Гърция за помпа. Те са "чешит" и не всеки може да ги ремонтира. И от 7000 лв за покупка при първата разходка последваха: 1400 лв за транспорт до България (репатриране)
3000 лв за ремонт на помпата. Спестени 1600 лв от цена за ремонт в Гърция.
Сега се кара от дъжд на вятър и винаги с едно на ум. Успех!
2. Черокито освен един двигател 2.5 бензин друг икономичен нямат. Отиват на 4.0, 5.2, 5.9 и др. И ти отиваш на дизел. 3.1 дизел харчи 10/100 на асфалта и 15/100 извън асфалта. Добри са, но съм ЧУВАЛ за 3.1 че е недолюбван двигател. Нямал съм и няма да имам.
3.Mitsubishi pajero - ако ще е Пинин - трудно се газифицират. Дюзите им са дълбоко в главата и стават или САМО на газ или си остават на бензин. Просто има трудности. Ако ще е дизел - избягвай 2.5 двигателя. по-слаб и харчи повече от 2.8. И гледай да е със супер селект раздатката. Имат един бензин 3.0 двигател. Той е хубав, но си харчи извън пътя.....
4. Тераното .... само хубави неща съм ЧУВАЛ. 2.4 двиг. е икономичен и се газифицира лесно. Дизела 2.7 е най-популярен, но ....толкова.
Сега ще ме допълнят колегите. Поне става интересно....и весело.
При минус 15 градуса в Пловдив.... тук е топло и уютно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   27-01-17 11:53

Автора да си коригира критериите и заглавието, защото

@"Някаква джипка с сравнително евтина поддръжка и желателно с разумен разход на гориво?"

вече не се връзва на темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: yarek   
Дата:   27-01-17 12:21

Няма какво да корегирам. Понятието разумен разход и евтина поддръжка е относително джипките а не леки коли. Разбираемо че ще гори поне 10 с нормално каране, но да не е 22 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: roburt48   
Дата:   27-01-17 12:32

Jeep Wrangler !!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: ffoko   
Дата:   27-01-17 12:37

Перфектната кола е "Chrysler Grand Voyager" 3.8 AWD (4x4), 178 (218) к.с., 6 цилиндъра V-образен. Комфорт, сила, проходимост.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: victory13   
Дата:   27-01-17 13:33

Черока дизел който те интересува е в 3 варианта - 2,5; 2,8 и след 2005 само 2,8 - 163 коня.
И трите са ВМ мотори, сравнително прости, и здрави.
Съвета ми е, ако се насочиш натам, вземи някоя италианка по-тънко, но я обслужи от-до... от-до е: ремък, ролки, водна помпа, масла двигател, раздатка, преден и заден диф. Може да дойдат и други неща.
Важно: взимаш автоматик, защото раздатката там е и фул тайм, и парт тайм 4х4... кеф ти за асфалт, кеф ти в гората [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: dragovarvar   
Дата:   27-01-17 19:27


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pkcg5850.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mqvt9717.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dcgt5485.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jdia0793.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rykl6734.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pkhc2733.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-01/ztxj9155.JPG


http://www.roadsmile.com/images/volvo-xc70_key_1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: imartin   
Дата:   27-01-17 20:06

yarek,
Разход от 10/100 извън града (говоря за газ) имат много малко малки джипове: Сузуки - Витара 1600 куб., Самурай, Джимни, Дайхатсу Фероза, за Лада Нива - май с мотора 1600. По черен път, без големи премеждия разходът е към 15.
От изброените по-горе от теб имам някакъв опит и наблюдения с Нисан Терано (Форд Маверик)на газ, а също и дизел 3000 куб., след 96-та тодина. Здрави са, проходими са, със сравнително евтина поддръжка. Този на газ хапва към 15-16л/100, а дизеловият - към 10л, извънградско.
За повече подробности пак препоръчвам да се поровиш в Офроуд форума.



Публикацията е редактирана (27-01-17 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: h_bio   
Дата:   27-01-17 20:12

Взимаш си една нормална кола + едно Subaro Justy или Fiat Panda за простотията и фото зигледите и ще спиш и караш спокойно...и на асфалт и в гората.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: vkk1   
Дата:   27-01-17 20:58

Тука виждам се споменават Jeep и Chrysler.
Това са чудесни автомобили, имам голяма история и с двете, само искам да насоча вниманието ти към нещо, което не знам дали си обмислил:
- и двете се обслужват в България от Балканстар. Това е доста сериозен проблем и подценяването му води до огромни главоболия в последствие.
Особено с дизелите. При бензина - рокауто ти е приятел, с дизела обаче се нахлузваш директно на БС.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: sherbit   
Дата:   27-01-17 21:00

Ходил съм със служебна Нива на 2000 километра до Габрово. В хотела ме цяла нощ чувах виещия диференциал. Това е лагерна количка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: vkk1   
Дата:   27-01-17 21:06

ето нагледно, тука изрових една оферта от БС, която са ми давали, за Крайслер се отнася:
- масло и филтър: 280лв.
- смяна ангренажен ремък с ролки и помпа: 1870лв
- пистови ремъци: 316 лв.
тотал: 2466лв
Миналия месец купувах едно жило за съединител, на стойност ... 400лв.
Просто за информация, да имаш бегла идея какво те чака при тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: victory13   
Дата:   27-01-17 21:11

vkk1, това е минало вече... има сервизи с много запознати хора, и мога да посоча конкретен [cool]
освен това БС работят с оригинални части, а вече има алтернативи. И накрая изненадата е, че в моргите има страшно много чероци 2000-2007... даже продажбите са около 1/3 от такива на части... аз смених цял мотор от "сервизи" и "страхитно обслужване", вкл БС [smilie18], за екс собственика да не говорим [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на проходим "фотографски" автомобил
Автор: bg2014   
Дата:   27-01-17 21:15

Нива не е за всеки. Това не е джип, нито е кола.
Нива е начин на мислене и усещане към природата.
Това е все едно да отидеш на лов с оптика и да кажеш, че си голям ловец.
Както се разбра - не става въпрос ВЪОБЩЕ за Нива. Спрете с тая Нива.
Както с голям черен апарат не стават хубави снимки. Трябва си знания и умения. Така и с голям лъскав джип не става веднага офроуд пътешественик.
По зададените критерии всеки 4х4 автомобил ще свърши работа.
Ремонтите ще са в сервиза. Така, че няма значение коя марка ще е.
Разходът ще е среден около 30 лв/100 км. Така,че и двигателя не е толкова важен.
И оставав усещането. Както трябва да хванеш апарата в ръка за да го усетиш и да ти допадне, така и тук. Трябва да се качиш в джипа за да го харесаш.
Дори да го подкараш малко извън пътя за да поизтръпнеш и да избереш.
С каква кола си в момента?
Дизел/бензин? Голяма кубатура или не? Лукс или не?
Няма как да си в луксозна лимузина и да вземеш стар джип, нали?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »