Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   16-05-16 18:40

Как ви лъжат от emag:
Тия дни отново има обявена революция на цените ... да ама да видим какво представляват "невероятните оферти" на emag - давам ви примерче с един обикновен фото-обектив Nikkor 35mm f/1.8 G, който се продава на още доста места в страната :

Nikon 35 f/1.8G - колко струва тук - редовна цена 599лв, "революционна" цена - 539лв

А да погледнем сега и тук :

photopavilion - редовната цена в този известен магазин е колко - 399лв ?!?

Или още един реномиран магазин за фото-техника :

photosynthesis - отново "анти-революционната" цена от 399лв...

Да погледнем и цената за един вече застаряващ теле-обектив, а именно Nikkor 55-200 VR II :

Nikon 55-200mm VR II - редовна цена - 724.99лв, "революционна" - 652.49лв ?!?

И отново "нелоялната" конкуренция :

photopavilion - ужасната цена от 449лв ...

и

photosynthesis - о, изненада - отново 449лв!!!


Темата не е с рекламна цел за някакви си магазини ...
Надявам се ще си отворите очите за това как ви мамят всеки път с тези "черни петъци" и какви ли не революции ...

Пуснах същата тема вече и във facebook, ако се чувствате съпричастни поне малко - разпространете словото :)


Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: lamerko   
Дата:   16-05-16 18:47

ЕМАГ е румънски сайт и стоките идват от Румъния. Специално за фототехниката - цените са съобразени с техните към момента и зависят до голяма степен от румънските представители на съответната марка. Напълно е възможно, когато Канон България имат акция, в Румъния да няма такава, съответно техните цени не са се разминават. Но по-често техниката в ЕМАГ-а е по-евтина от тази в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: pavka331   
Дата:   16-05-16 18:48

В Емаг при тези цени ще купуват хора ,които първосигнално рагират на думите "промоция" ... "революция" или "черен петък", без да си направят въобще усилието да го потърсят на друго място.А те ще стават все повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: bg2014   
Дата:   16-05-16 18:52

Колега, едва ли темата ще се развие. Свободен пазар и всичко си е по правилата. Един пазарува с мито, друг минава по тънка лайсна, трети не внася ДДС и така. Защо и какво те учудва?
Всичката стока се купува с долади, а не с евро. Доларът мени курса и цените също се променят заради това. Така, че разглеждай офертите, избери си нагазим с добри цени и бъди техен клиент. Така или цените ще се нормализират, или магазините ще намалеят.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   16-05-16 18:53

@pavka331 - точно от това се възползват гадовете мръсни ...

@lamerko - не ми се вярва точно синтезиса и павилиона да продават техника на загуба заради някакви промоции - още повече, че цените на конкретно посочените обективи у нас са си такива от повече от две години...

Просто тука се набляга на "революцията" в цените, и незапознатите потребители кихват една сериозна сума без покритие...

А не искам дори да започвам да говоря за гаранционната поддръжка на emag ... че ще стане страшно просто...

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: pdimitrov   
Дата:   16-05-16 18:54

Който не прави сравнение на цените, сам си е виновен :) Оплакванията от въпросния сайт са отделна тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: lamerko   
Дата:   16-05-16 18:56

slyn4ogled: промоциите рядко са на магазина, а на представителя. Магазина просто си прибира процент печалба :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-05-16 19:09

Емаг от както ги има лъжат и си плащат някакви глоби от време на време, но не им пука. За един петък правят повече пари от колкото плащат глоби за години. Има много жалби от клиенти към тях свързани с гаранциите, които дават и не изпълняват, има инфо колкото щеш. Въпреки това е пълно с балъци дето пазарят от там... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   16-05-16 19:51

@Simbon4o - Е аз точно това искам да намаля - подведените клиенти ... поне колкото мога де ...

Пуснах сигнал към КЗП - да видим ще има ли поне някакво действие от тяхна страна...

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: kiten   
Дата:   16-05-16 19:54

обърнете внимание на сайта на емаг в момента, че повечето им стоки са върнати, разопаковани и надраскани. Продават ни ги за втори път. Нещо като втора употреба.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: ink   
Дата:   16-05-16 20:42

"Пуснах сигнал към КЗП..."

За какво по-точно сигнализираш? Че един търговец продава по-скъпо от друг?

Може да предложиш създаване на държавен орган, който да решава кое колко струва. Според петилетния план. И стоката направо да излиза от завода с надпис "Цена 22 лв" примерно.

Познато ли ти звучи?


Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: toc   
Дата:   16-05-16 20:45

kiten,
какъв е проблема?
Написали са, че дадената стока е разопакована, потребителя е уведомен какво може да бъде състоянието й. Аз не виждам проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-05-16 20:49

От тия спрях да купувам след като ми пратиха дефектно дъно и не искаха да ми го заменят, дори и сервизен протокол не ми дадоха!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: lucky55   
Дата:   16-05-16 21:04

По време на черния Петък забелязах само една наистина добра оферта от еmag: Nikon D5300 с китака 18-55 VR II за 850 лв. Не забелязах нищо друго чак толкова изгодно. Някои от нещата дори бяха на по-висока цена сравнени с обичайните им цени в България.
Нищо ново под слънцето за emag...

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   16-05-16 22:32

@ink - човече, не може "промоционалната" цена да е по-висока с около 30% от нормалната по други магазини ... Да, наистина - който не си направи труда да провери, си носи сам последствията, но не е редно! Най-малкото защото никой не е длъжен да знае каква е средната цена за даден продукт. А това по същество си е пладнешки обир - всички знаем как реагира бедния българин на думичката "промоция" ...

Както и да е - сигнала в КЗП вече е регистриран, да се надяваме, че ще има някакво действие!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vkk1   
Дата:   16-05-16 22:40

аз не виждам какво отношение има КЗП в случая.
Но ако държиш, можеш да пуснеш и по един сигнал за фотосинтезис и павилиона, щото тоя 55-200вр2 е 200лв, а те го продават за 449.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   16-05-16 22:46

Не намесвайте втората употреба тука... Говорим за друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: mogila   
Дата:   16-05-16 23:10

В началото като беше тази никонска 35ца в Емаг по-ефтина се плюеше тук масово по българските магазини и се хвалеше румънския.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Argo   
Дата:   16-05-16 23:14

без коментар


https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/13116486_10209796673340561_2232927280580051429_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: ivjordan   
Дата:   16-05-16 23:28

Е-маг са голяма румънска верига за техника. В румънско имат и физически магазини, не са само онлайн, но... покупателната способност на румънците е доста по-висока и съответно, цените са по-високи, съобразени с румънските, а не с българските заплати.
Изключително рядко изпада нещо, което е далавера и за нас, но това са или залежали модели, или мноооого ограничени бройки.
Като цяло, не е далавера да се пазарува от Румъния техника, както онлайн, така и физически в магазина. Не само Емаг, а всеки румънски магазин за техника. Там заплатите са по-високи, съответно и цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: mogila   
Дата:   16-05-16 23:31

ivjordan логиката със заплатите куца. В Германия са по-високи заплатите, но цените са по-ниски.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: ink   
Дата:   16-05-16 23:57

Наистина не разбирам къде има проблем в тази ситуация. Някой си продавал нещо по-скъпо от някой друг. Ами тя цялата търговия се основава на този принцип, да успееш да предложиш по-добра цена. Ако успееш, печелиш, ако не, фалираш и идва друг, по-добър от тебе търговец. Защо е нужно въобще да се обсъждат подобни очевидни неща?
Естествено, че ако си будала, търговците ще ти вземат парите, те затова са на пазара. Не си длъжен да знаеш цената на нещото, но ако не си будала, ще се подготвиш. Ако си будала си плащаш, колкото ти поискат и си щастлив. Това е свободния пазар. Комисиите за защита на потребителите и за нелоялната конкуренция нямат работа тук. Казваш - надявам се да вземат отношение. Какво очакваш? Да разпоредят на търговеца колко му струва стоката? Сериозно?

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: GZS   
Дата:   17-05-16 00:04

ink явно не си запознат със законите - за справка може да се поинтересуваш какво е промоция и дали промоция означава "промоционалната" цена да е на топ нива от цените - говорим за цени примерно 5% по евтини от най високата в страната обявени като цени със 20% отстъпка и на горе!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vkk1   
Дата:   17-05-16 01:33

Не намесвайте втората употреба тука... Говорим за друго.


Къде видя да съм писал втора употреба?!?
Нов, с гаранция е 200лв този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: burningice   
Дата:   17-05-16 08:14

Повечето никонски обективи съм ги купувал от емага, защото цената беше най-ниска, но имат и доста завишени цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: CDman   
Дата:   17-05-16 09:11

Сефте [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: nokoniko   
Дата:   17-05-16 09:27

Дай линк да си го купя за 200 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Stoi2   
Дата:   17-05-16 09:39

В немско е още по-евтино !
ЦЪК

159 EUR и после още 3 лв за доставка до БГ, чрез десетките вече фирми които карат на кило от там до тук.



Публикацията е редактирана (17-05-16 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Capolavoro   
Дата:   17-05-16 09:46

Пуснал си сигнал, че продават по-скъпо от двата специализирани магазина? [smilie5]
Ако всички разсъждаваха като теб, в момента в България нямаше да има малък и среден бизнес, не че е далеч моментът, когато ще изчезне. Никое квартално магазинче не може да се бори с Кауфланд, но все още има хора, които предпочитат комшията.
Не може да упрекваш, че дадена фирма продава по-скъпо, факторите са много при ценообразуването.
Защо да не може да продават в промоция с 30% по-скъпо от други места? Пазарът е свободен ,всеки сам си решава каква печалба иска да получи от дадена стока, а и не говорим само за желание, а за възможност. Особено за техниката, ако си обърнал внимание, има магазини, където стари модели телефони се продават с по 200-300 лв по-скъпо от моментната цена на пазара, ама като са го купили скъпо, как да го препродадат под себестойност?

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: kokotoo   
Дата:   17-05-16 10:36

аз на два пъти не си получих фактурите от тях [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: ararat   
Дата:   17-05-16 10:42

На линка към eBay.de немското всъщност е хонконгско и ще има хем скъп транспорт, хем мито, та тъкмо ще си стъпи на 400 леФчета, че да не излезе и отгоре...

Ето какво пише в описанието:
Item will be shipped out from HONG KONG after payment is confirmed.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Stoi2   
Дата:   17-05-16 10:50

Не мисля че има значение какво пише в описанието. А по-важно е, какво официално е записано от ebay за стоката.

Item location: Netherlands
Т.е стоката се намира в Холандия.

От там праща безплатно до Германия, от там си го караш за 3 лв до тук.
и друг път съм поръчвал от Холандия през Германия и никога е нямало проблем.



Публикацията е редактирана (17-05-16 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Stoi2   
Дата:   17-05-16 10:59

ето и друг пример за около 360 лв максимум крайна цена до България от Англия
ЦЪК



Публикацията е редактирана (17-05-16 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: tziko   
Дата:   17-05-16 11:25

Заглавието не е коректно!

Това, че продават на по-високи цени не означава, че лъжат някого.

Освен това понякога имат доста големи намаления и цените падат доста под нашенските.

Пък ако се хване човек на подобна промоцийка... да е гледал. Аз съм се прецаквал така в Теленор, но за т'ва хората са казали - "Кьорав карти не играе".

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: penco   
Дата:   17-05-16 11:29

kokotoo написа:

> аз на два пъти не си получих
> фактурите от тях [smilie23]

Фактурите ти за покупките са в профила, не изпращат хартиена, сваля се от там. Както и гаранцията. Документа за плащането е документа от куриера за паричния превод.

Освен това за почти всички стоки, пращани от емаг, а не от партньорите им, има опция за избор на куриер, до адрес или офис.



Публикацията е редактирана (17-05-16 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: lamerko   
Дата:   17-05-16 11:32

Специално за гаранциите много удобно са го направили - всичко е в профила, няма опасност да загубиш някоя хартийка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: JohnyWalker   
Дата:   17-05-16 11:48

Защо асоциирате Революция с Отстъпки и Промоции?
Революция означава, че като разбереш как си се прецакал ти иде да ги избиеш до крак [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   17-05-16 11:54

Уф, сега се чувствам прецакана. Купих на майка ми лаптоп DELL от тъпия Емаг за 380 лева, по бг магазините е 539;508 и подобни цени около 500. Дай боже да няма проблеми, но ... проверих цените преди да го поръчам. Гледам да не прецаквам родните търговци и ако разликата беше 20,30 лева щях да взема от тук, но... 120 и кусур лева си е доста [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vkk1   
Дата:   17-05-16 12:10

Колко е жалко да чакаме да дойдат румънците, за да ни тръгне електронната търговия.
Аз не съм фен на емаг, в началото имаше доста проблеми с тях, аз също съм връщал, отказвал поръчки, но хората се развиват, инвестират, а какво прави и направи Ганьо в този момент ....
Иначе ИТ-то върви, тича, галопира, кадри няма чак [cool]
За реване е работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-05-16 14:30

Поне за мене пазаруването на фототехника трябва да се извършва на място от реален магазин, където да можеш да проведеш тестове на техниката - тяло и/или обектив със снимки вътре и пред магазина върху собствена карта памет, след това да си разгледаш снимките на място в магазина на голям монитор, и ЧАК ТОГАВА да решиш, да купуваш или не конкретното изделие.
Къде в България можеш да извършиш горепосочената гимнастика - ами само в специализираните магазини за фототехника. А те са две вериги магазини. Всички ги знаете. Ако не ги знаете и не ги ползвате - толкова по-зле за вас.
Така че каквото и да предлагат в разни румънски или бимбинистански онлайн магазини, ако става дума за фототехника, нито ми ги хвалете, нито ми се оплаквайте. Същото се отнася в голяма степен и за разните Техно- незнам кво си вериги.
Ако не правите тестове с фототехниката, после следват теми във форума от рода на - Еди кой си обектив е много мазен по краищата или му бяга фокуса и т.н.



Публикацията е редактирана (17-05-16 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: m.djorov   
Дата:   17-05-16 14:43

http://www.f64.ro/nikon-af-s-dx-nikkor-55-200mm-f-4-5-6g-ed-vr-ii.html - ето ви румънски сайт за фото техника. Голям явно.
55-200 - към 430 лв на промоция в момента, бил е към 700 иначе. 35, 1.8DX идва към 500+ лв при тях. На две места го видях с тази цена.

Цените на обективите в България пък не са такива от 2 години, а от коледа, когато Никон набузиха цените за Европа, има го коментирано във форума.

КЗП ама нищо не може да направи, тя не е орган, който да каже на кой на какви цени да продава. Ако правят дъмпинг, което явно не е случая - се занимава пък комисията за защита на конкуренцията.

КЗП може да направи нещо, само ако докажеш, че преди промоцията цените в магазина са били същите като сега на промоция и подвеждат хората с фалшиви реклами. Ако там обаче излезе, че продават цените на които са обявили като стара, не може копче да им кажеш. Тяхна работа е каква надценка си праскат. И за техния си магазин наистина е промоция и всичко е ОК.
Проблема остава на потребителя захапал на ПРОМОЦИЯ, НАМАЛЕНИЕ и т.н маркетинг шитни и не си е направил проверка.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vkk1   
Дата:   17-05-16 14:43

Да ти кажа, нито едно от телата и обективите, които имам, не са купувани от България и нямам планове да им поддържам хранилката и занапред.
Това важи и за почти цялата техника в дома ми, както и дрехи, уреди и какво ли не.
За съжаление се налага да купувам храна от тук, но търся решение и на това [cool]
Един път отидох в един от двата фотомагазина - нито ме консултираха, нито забелязаха, че изобщо е влязъл клиент - казах какво искам, отвориха една витрина, взеха мострата от там, опаковаха я за нова и ми я бутнаха в ръцете. Ай мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vinse   
Дата:   17-05-16 14:49

Подобни теми изникват в не един и два форума веднага щом емаг обяват някакво намаление и на човек може да му омръзне да ги чете, защото на 100% са еднакви.
ВИНАГИ преди да се купи от емаг цената трябва да бъде проверена на още 1-2 места, защото повечето стоки на емаг са внос от румъния и като нищо може да са със завишена цена спрямо тази в България

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Twingo   
Дата:   17-05-16 15:42

Всички се лъжете много сериозно.

Цените на емаг не са съобразени с румънските, то и няма как да стане това. Цените са съобразени с българските, иначе нямаше да имат печалба и смисъл да работят изобщо :)

Примерно, един телевизор е струвал 700 лева без промоция, когато идва промоцията /революция, акция, или както искате му кажете/, вдигат цената на 1000, а "революционната" цена си е пак 700. Разбира се, това не важи за всички стоки и са се намирали и евтини неща, но често правят тоя номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: ararat   
Дата:   17-05-16 15:44

Порових се малко в ЗЗП по казуса с промоциите и намерих това:

Чл. 65. (1) Всяко съобщение за намаление на цените трябва да съдържа старата цена, която търговецът е прилагал през определен период преди датата, от която влиза в сила намалението на цената.
(2) Стара цена е цената, която търговецът е прилагал през период, не по-кратък от един месец преди датата на намалението на цените.
(3) Алинея 2 не се прилага за храни и други бързо развалящи се стоки.

Т.е. ако в емаг нещо е струвало вчера 50 лева, а днес е написано 60, след това е задраскано 60 и до него е написано 50, то това е нарушение на горния член и КЗП би следвало да наложи глоба.

За да има промоция продуктът трябва да се е продавал поне един месец на 60, след това да е на промоция от 60 на 50 за не по-малко от един ден и не повече от един месец.

Всеки търговец има право да продава на каквато цена си иска и никой не може да го вини че продава скъпо, но ако прави "измислени" промоции, то КЗП трябва да се намеси.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: ararat   
Дата:   17-05-16 15:51

Ето какво прави КЗП, предупреждава ни [smile]
https://www.kzp.bg/novini/kzp-vnimavayte-s-tezi-onlayn-targovci



Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: m.djorov   
Дата:   17-05-16 16:37

На мен КЗП един път хич не ми свършиха работа - нещата опряха до съд и те ми викат - от нас толкова. Това помирителни комисии, ала бала - Технополис въобще не си направиха труда да дойдат. Затова от тях вече само до 20 работи си купувам - я батерия, я нещо друго. Но пари при тях вече избягвам да оставям.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: goldstar   
Дата:   17-05-16 16:54

Emag са големи измамници , а стоката им не е стока която описват!! Взех си две карти на Lexar по 32gb едната и по време на снимки ми дават Error [smilie23] . Изкарвам картата и пак я вкарвам... просто без коментар това беше втори и последен път от който пазарувам от тях!! [smilie10] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: sergooo   
Дата:   17-05-16 18:58

аз пък сам доволен , купих от тях телефон които се развали на вторият месец и хората ми върнаха парите веднага без да го влача по сервизи и каде ли не.а не като в технополис купих от там мишка за 65 лв и после ми я замениха с такава от 35 лв и ми казаха че даже много са направили за мен

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: kgm   
Дата:   17-05-16 20:00

Само за сведение.
Моята Лексар /64. 1000/ работи добре. Мишка си купих,която не работеше добре. Върнаха ми паричките.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: insanefen1   
Дата:   17-05-16 23:05

Е, как лъжат? Многократно съм пазарувал какво ли не от там и нямам проблеми, ама то трябва да имаш глава на раменете а не като "оФца" на промоцията! Ей, забелязах утвърден процес свързан с ЕМАГ, винаги като пуснат промоция да им се прави анти реклама! Айде, със здраве си "пазарете" в "технотата" и не ни занимавайте с глупости вече![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-05-16 06:20

Емаг от 2 г. насам,е част от Южноафриканска фирма! А щом продават на територията на РБългария,са задължени да спазват търговските ни закони.Освен това,трябва и да направят проучване на
пазара и да пуснат конкурентни цени(както са направили в брандовете за бяла техника),а явно в случая,не са!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   18-05-16 08:45

Според мен са проучили доста добре пазара, защото повечето им "супер-намаления" отговарят точно на цените в момента на другите магазини - за пример колега Argo по-горе показа един телевизор.
Аз по-скоро визирам ненормалното подлъгване на хората с думички от рода на "промоция", "революция" и т.н., разчитайки на психологията на смачкания финансово българин.
Завишаването на дадени стоки многократно, дори с описаното намаление, с надеждата да се продадат "между капките" е доста подло и нелоялно поведение.
Нямаше да пусна темата, ако посочените няколко примера бяха със сходни цени на аналозите в официалната мрежа, но това вече е непростимо!

А все още чакаме колегата vkk1 да пусне линка за новия 55-200 VRII за 200лв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: kokotoo   
Дата:   18-05-16 08:55

Благодарско за фактурите - Моите поръчки / Детайли на поръчката / Фактура / [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: victory13   
Дата:   18-05-16 08:58

... добре че от е-мага не продават и сирене [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-05-16 20:47

Голямо реване против тия вериги! Естествено е верига ,която продава много (ама много) стоки да не е в час за някой от тях! Голям праз че продавали смотан Канон или Никон на +200лв !!! Който може да чете и следи развитието на пазара ,няма да купи от тях и точка!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: moto12   
Дата:   18-05-16 20:59

Утре нека ти сложат и цимент в сиренето, дай да не "ревем" пак.
От незначителните на пръв поглед нелоялни търговски практики трябва да се започне. Ама българина си е българен, нали Бай Добри? Нищо страшно няма, все ще умрем някой ден.

пс То и на годишните технически прегледи се минава лесно, ама после що тъй станала белята.



Публикацията е редактирана (18-05-16 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   18-05-16 22:00

И ?!? Не ти разбрах вопълът Мото 12 ?!? Сиренето ,цимента ,техническите прегледи?!? Аман от Оплаквачи!!! [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-05-16 00:32

Аман от тарикати бих казал аз !!!!
Не мога да разбера как някой хора видно защитават порочните практики на лажливи монополисти който са далеч от това да правят честен и достоен бизнес! Има доста компании в света който продават малко на по високи цени, но реално предлагат нещо в замяна, като безкомпромисен customer service, допълнителни гаранции, застраховки и др....! Та тия типично БАЛКАНСКИ измамници с customer service 0, лъжат в описанията си и не спазват гаранциите си, незнам как може да бъдат лансирани от група хора! Или просто не честността и измамата + кяра все повече се цени и зачита в БГ!!! Купихме настолен компютър преди година от тях,всъщност брат ми го бе поръчал и като разбрах викам ти си луд! Ма бил на промоция но на мен си ми намирисваха,макар да не бяхме пазарили от тях! И бум още с първата поръчка ГРЕДА,първо се забавиха 1 седмица с доставката и компа дойде различен :D Вместо с голяма кутия, дойде в малка, нямаше HDM изход(както бе в описанието и с един USB port по малко ЕЕЕЕ wtf? След разговор по тела с тях и мрънкане, се оказа че не може и да го върнем и да си получим парите обратно ееее сори ма- Никога повече!!!!



Публикацията е редактирана (19-05-16 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: e-mil   
Дата:   19-05-16 01:04

Балкански измамници има навсякъде. Ето едни американци в Ebay, които продават фул фрейм Никон в комплект с обектив за кропка.
http://stores.ebay.co.uk/BritishDeals?submit=%C2%A0&_nkw=d750


Единият комплект е само с DX обектив, а другият е с DX и FX. И това е фирма с 99.8% Positive Feedback. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Daniel_P   
Дата:   19-05-16 09:08

О E-Mil напълно съм съгласен, определено не сме открили ние топлата вода! Измамници има навсякаде по света! И за това не трябва да се толерират!!! А информацията в подобни форумнни теми е едно много добро място за да се информираш и да избегнеш подобни не коректни хора![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: to6e   
Дата:   19-05-16 10:06

Точно от тия "измамници" British Deals си поръчах фотоапарат, поради липса на налични в BG. Вечерта в 18:20 търговеца ми звънна да потвърдя адреса на доставка и в 9:30 на другия ден апарата беше в София.
До еmag - нямам оплаквания от тях, но основно поръчвам храна на котките, а за нея няма как да направя рекламация или да искам гаранция [smilie3]
Цената е без коментар - нормална за държавите на запад от границата, но нашия пазар на тая марка е зает от "юнаци" продаващи 50-100% отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: e-mil   
Дата:   19-05-16 10:38

Автор: to6e
Дата: 19-05-16 10:06
"Точно от тия "измамници" British Deals си поръчах фотоапарат... на другия ден апарата беше в София...


Аз не споделям субективен опит, който е трудно да се провери. То на страницата им се вижда - сами са го написали. Да комплектоваш фул фрейм тяло с един-единствен кроп обектив, определено е шмекерия, която разчита на неинформираност.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   19-05-16 18:32

Темата не беше пусната с цел да се заяждаме взаимно, а да ви покажа нещо грозно и недопустимо.
Както и да е, в КЗП вече са взели решение по моя сигнал, което ме удовлетворява.
Не вярвам emag да спрат с порочната си практика, но поне решението на КЗП е някакво успокоение...

https://goo.gl/rIjDvI

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-05-16 20:01

Аз също съм пазарувал от "измамниците" BritishDeals, та няма нещо от което да съм ощетен, но е същото като и за emag - има и доволни, има и недоволни! Аз лично ако нещо ми се види съмнително, предпочитам да не рискувам и си правя пас от подобни изгодни покупки, бай бабо да не ме стига [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   26-05-16 19:41

"Koмиcиятa зa зaщитa нa кoнкypeнциятa нaлoжи oгpoмнa глoбa нa eдин oт нaй-гoлeмитe интepнeт тъpгoвци y нac – еmаg.bg, cтaнa яcнo oт cъoбщeниe нa aнтимoнoпoлния opгaн.

Pyмънcкият coбcтвeник нa oнлaйн мaгaзинa „Дaнтe Интepнeшънъл“ CA e caнкциoниpaн c тoчнo 4 657 779 лeвa. Caнкциятa e изчиcлeнa кaтo пpoцeнт oт paзмepa нa пpиxoдитe oт пpoдaжби нa дpyжecтвoтo зa 2015 гoдинa.

Пpичинa зa caнкциятa ca някoлкo peклaмни кaмпaнии пpeз 2014 и 2015 гoдинa cъвмecтнo c издaтeля нa книги „Koлибpи” OOД и книжapницитe „Xeликoн” AД, пpи кoитo e ycтaнoвeнo зaблyждaвaнe нa пoтpeбитeля.

Cтaвa дyмa зa кaмпaниитe „Чepeн пeтък“ (28.11.2014 г.), „Peвoлюция нa цeнитe“ (17-19.02.2015 г.), „Сrаzу dауѕ“ (19-21.05.2015 г.) и „Лoвци нa нaмaлeния“ (14-16.07.2015 г.), кaктo и „Peвoлюция нa цeнитe“ (23-25.06.2015 г.)."

Сега е ред на глобата и за 2016-та [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: colorphoto   
Дата:   26-05-16 23:20

[smilie24]

Тъжното в тази тема е че някои тук писаха че било нормално да се мами.

Или оправдаваха нещата с пазарната икономика, и то точно когато митът за безалтернативността на неолибералната пазарната икономика започва да се пропуква.



Публикацията е редактирана (26-05-16 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: oziris76   
Дата:   27-05-16 09:20

Кофти за нас, защото го намираме за нормално, а пък някой подозират тролване в дните на промоции на Е-маг. Те са си лъжци от всякъде и не смятам, че тези които твърдят, че е нормално да правят каквото си искат- са прави. А що се отнася до КЗП смятам, че е нормално да се сезират най- малкото за подвеждаща реклама. Обвиненията, че тези които скачат на намаленията като чуят "промоция" са овце, някак си не са на място. Значи те са овце, а търговеца в този случай излиза тарикат...Е така ли трябва да са нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vinse   
Дата:   27-05-16 10:31

Поръчкова глоба, КЗК глобява емаг 4.6 мил лева за глупости. В същото време лукоил, които ни свалят кожите и са наистина гадове ги глобяват "рекорно" с 250 хил. лева..., тия пари си ги връщат сигурно за един час, при това само от надценката на горивата, която слагат [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: e-mil   
Дата:   27-05-16 10:54

Автор: vinse
Дата: 27-05-16 10:31
"В същото време лукоил, които ни свалят кожите и са наистина гадове ги глобяват "рекорно" с 250 хил. лева..."


Ами тя въпросната глоба на Лукойл беше за замърсяване, а не за търговия. Не знам дали е рекордна, но никой не го опроверга, така че може и да е.
А проверката за картел между Лукойл и останалите, доколкото знам още върви.

Иначе в общи линии си прав. Ще бъде учудващо, ако КЗК си свърши работата и докаже картел. Но въпреки това не е хубаво да се приказва на едро и да се смесват нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: i_v   
Дата:   27-05-16 11:12

Мен също най-много ме учудва, как голям процент от хората оправдават такъв тип измама. Доволни са, че я разпознават, чувстват се удовлетворени, че се възползват от „делаверата”…спрямо „балиците” дето се хващат.

Това е тъжно… но много показателно на къде вървим, като обществото. .. пък и изобщо за ценностната система на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: EvaJor   
Дата:   27-05-16 13:34

Интересно доколко практиката на emag се различава от практиката на родни грандове в сферата на търговията с фотостоки, които обявяват промоционални цени до края на месеца, след което "Очакват наличност" през целия този месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   27-05-16 17:47

Хора, колеги ... от нас зависи да спрем "тарикатщината" - колкото и да е оплювана КЗП - аз до сега не съм имал случай да ме подведат в случай на основателен сигнал!
Дръжте будно съзнанието си, и си търсете правата!!! От там нататък нещата може и да започнат да се оправят ... бавно макар ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 14:46

Noooo WAY, човече [thankyou]

https://www.dropbox.com/s/xaqlmxgvknjnfzj/eMags.jpg?dl=0

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: tziko   
Дата:   20-03-17 15:52

Оня ден гледах, че този е на промоция и излизаше на 1499лв. т.е. колкото от тука без промоция :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: lamerko   
Дата:   20-03-17 16:04

Не забравяйте, че сайта е румънски и много от нещата са съобразени с румънския пазар към момента, където може наистина да е толкова. Много от промоциите са анонсирани от румънските търговци, а не от българските, които сравнително отскоро имат договори с еМаг - общо взето игнорирайте рекламите им :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: stemer   
Дата:   20-03-17 16:08

Не че нещо, но преди покупка не е ли нормално да се провери цената на няколо места и след това да се поръча?
Става въпрос за 10 секунди
А иначе за емаг [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 16:09

1200 излизаше с промо-код-а, тук си е 1400...
А от днес е 2100 [smilie5]

Не, че някога ще купя фототехника от там...
Просто видях рекламата у фотофорума и ми стана смено [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: tziko   
Дата:   20-03-17 16:15

Понякога има доста солидни намаления на техниката и излиза по-изгодно. Също съм доволен обслужването на гаранцията. Както казаха вече, просто трябва да се погледне на още 2-3 места, ако някой не е на ясно с цените, а не да се разчита на големия % намаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Krassy   
Дата:   20-03-17 16:29

Е аз погледнах, навсякъде беше 1399, в еМаг беше 1399, но имаше промо код и излизаше малко под 1200 [smilie7]
Но както споделих, фото-техника от там не ми се купува...
В момента обектива навсякъде е 1399 лева, но в еМаг е с 700 лева отгоре [smilie5]
Или 900 ако се отчете промоцията [cool]

Според мен е повече от нагло, но не се вълнувам, тъй като не мисля да съм им клиент...

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: kokotoo   
Дата:   20-03-17 16:34

аз са заблях по една "Революционна" самобръсначка от 450 на 250 лв., ама добре че погледнах в ибея, че я видях без промоция на 150лв. и написах коментар, ама модератора нещо не ме хареса.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: asahi   
Дата:   20-03-17 16:35

Е кво като е по-скъп? Утре ще направят един пембян шестък и ще го продадат на нормалната цена, но на повече балъци. Не ги мислете, не са от вчера на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vancho20   
Дата:   20-03-17 16:53

Те не лъжат , просто такива са им цените в Румъния. Друг е въпроса българския потребител колко е информиран за даден продукт преди да го поръча. Че имат по високи цени от бг магазините е факт но не всички са така. За успокоение ще отбележа, миналата година от черния петък купих Nikon D5300 с 18-55VRII за 850лв с безплатна доставка. [smilie5] От тогава такава цена на това тяло никаде няма до сега ![cool]
Така че , сверявайте цените поне в 4-5 онлайн магазина преди да поръчате нещо. Успех и умната ![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: m.djorov   
Дата:   20-03-17 17:01

Такаква НЕ Е цената в Румъния. Ей го на
http://www.f64.ro/nikon-nikkor-20mm-f-1-8g-ed-af-s.html
3600 леи - което е под 1550лв.
600лв над тяхната цена. Което е към 1000 леи отгоре
Да вземем цената без промоция пак излиза под 1800лв при тях. Та тия 2100-2200 обявени.....

Най-вероятно пак ще готвят някоя "промо" акция за пролетта и ще продават на редовни цени или със 100-на лева отгоре. Но пък ще пише -20-30% намаление за глупаците.



Публикацията е редактирана (20-03-17 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: OIM   
Дата:   20-03-17 17:49

Те не лъжат Просто такива са им цените
Вече вие си избирате дали да купите


Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   20-03-17 17:58

Ей, тая тема живнала пак ...

Аз също съм купил доста неща от emag и съм доволен по принцип, но темата я започнах заради бруталното подвеждане на евентуалния клиент в дадения случай.
Както казах - ако "промоционалната" цена беше поне равна на нормалната, нямаше да разлайвам кучетата, ама на промоция да ти искат по 200лв повече е вече безобразие от висша степен!

Но те явно няма да спрат да го правят, затова трябва да има още глоби - знам че сумите по глобите сигурно ги наваксват за няколко дена, но ни остава поне психологическата наслада.



Публикацията е редактирана (20-03-17 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: FMJ   
Дата:   20-03-17 18:09

Кьорав карти не играе[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: imitev   
Дата:   20-03-17 20:59


Взе ми го от пръстите[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Докато има абдали - ще има и тарикати.

Глупаците са 2 вида - едните трябва ти да ги търсиш, другите сами те намират...

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: nd48qwert   
Дата:   20-03-17 23:02

Ако Юджийн Фама се беше родил в БГ, нямаше да си прави труда да създава хипотезата за ефективния пазар.

Като оставим настрана българския потребител и неговите абстрактни разбирания за търговия, трябва да сме благодарни на румънските mobexpert и emag, че докараха най-накрая познат на целия свят маркетингов трик.

Какъвто е като потребител, такъв е и като гражданин, и като избирател. Все си чака някой да му реши проблемите... Затова и резултата е АНАЛогичен...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »