Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: CDman   
Дата:   17-05-16 09:11

Сефте [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: nokoniko   
Дата:   17-05-16 09:27

Дай линк да си го купя за 200 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Stoi2   
Дата:   17-05-16 09:39

В немско е още по-евтино !
ЦЪК

159 EUR и после още 3 лв за доставка до БГ, чрез десетките вече фирми които карат на кило от там до тук.



Публикацията е редактирана (17-05-16 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Capolavoro   
Дата:   17-05-16 09:46

Пуснал си сигнал, че продават по-скъпо от двата специализирани магазина? [smilie5]
Ако всички разсъждаваха като теб, в момента в България нямаше да има малък и среден бизнес, не че е далеч моментът, когато ще изчезне. Никое квартално магазинче не може да се бори с Кауфланд, но все още има хора, които предпочитат комшията.
Не може да упрекваш, че дадена фирма продава по-скъпо, факторите са много при ценообразуването.
Защо да не може да продават в промоция с 30% по-скъпо от други места? Пазарът е свободен ,всеки сам си решава каква печалба иска да получи от дадена стока, а и не говорим само за желание, а за възможност. Особено за техниката, ако си обърнал внимание, има магазини, където стари модели телефони се продават с по 200-300 лв по-скъпо от моментната цена на пазара, ама като са го купили скъпо, как да го препродадат под себестойност?

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: kokotoo   
Дата:   17-05-16 10:36

аз на два пъти не си получих фактурите от тях [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: ararat   
Дата:   17-05-16 10:42

На линка към eBay.de немското всъщност е хонконгско и ще има хем скъп транспорт, хем мито, та тъкмо ще си стъпи на 400 леФчета, че да не излезе и отгоре...

Ето какво пише в описанието:
Item will be shipped out from HONG KONG after payment is confirmed.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Stoi2   
Дата:   17-05-16 10:50

Не мисля че има значение какво пише в описанието. А по-важно е, какво официално е записано от ebay за стоката.

Item location: Netherlands
Т.е стоката се намира в Холандия.

От там праща безплатно до Германия, от там си го караш за 3 лв до тук.
и друг път съм поръчвал от Холандия през Германия и никога е нямало проблем.



Публикацията е редактирана (17-05-16 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Stoi2   
Дата:   17-05-16 10:59

ето и друг пример за около 360 лв максимум крайна цена до България от Англия
ЦЪК



Публикацията е редактирана (17-05-16 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: tziko   
Дата:   17-05-16 11:25

Заглавието не е коректно!

Това, че продават на по-високи цени не означава, че лъжат някого.

Освен това понякога имат доста големи намаления и цените падат доста под нашенските.

Пък ако се хване човек на подобна промоцийка... да е гледал. Аз съм се прецаквал така в Теленор, но за т'ва хората са казали - "Кьорав карти не играе".

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: penco   
Дата:   17-05-16 11:29

kokotoo написа:

> аз на два пъти не си получих
> фактурите от тях [smilie23]

Фактурите ти за покупките са в профила, не изпращат хартиена, сваля се от там. Както и гаранцията. Документа за плащането е документа от куриера за паричния превод.

Освен това за почти всички стоки, пращани от емаг, а не от партньорите им, има опция за избор на куриер, до адрес или офис.



Публикацията е редактирана (17-05-16 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: lamerko   
Дата:   17-05-16 11:32

Специално за гаранциите много удобно са го направили - всичко е в профила, няма опасност да загубиш някоя хартийка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: JohnyWalker   
Дата:   17-05-16 11:48

Защо асоциирате Революция с Отстъпки и Промоции?
Революция означава, че като разбереш как си се прецакал ти иде да ги избиеш до крак [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   17-05-16 11:54

Уф, сега се чувствам прецакана. Купих на майка ми лаптоп DELL от тъпия Емаг за 380 лева, по бг магазините е 539;508 и подобни цени около 500. Дай боже да няма проблеми, но ... проверих цените преди да го поръчам. Гледам да не прецаквам родните търговци и ако разликата беше 20,30 лева щях да взема от тук, но... 120 и кусур лева си е доста [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vkk1   
Дата:   17-05-16 12:10

Колко е жалко да чакаме да дойдат румънците, за да ни тръгне електронната търговия.
Аз не съм фен на емаг, в началото имаше доста проблеми с тях, аз също съм връщал, отказвал поръчки, но хората се развиват, инвестират, а какво прави и направи Ганьо в този момент ....
Иначе ИТ-то върви, тича, галопира, кадри няма чак [cool]
За реване е работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-05-16 14:30

Поне за мене пазаруването на фототехника трябва да се извършва на място от реален магазин, където да можеш да проведеш тестове на техниката - тяло и/или обектив със снимки вътре и пред магазина върху собствена карта памет, след това да си разгледаш снимките на място в магазина на голям монитор, и ЧАК ТОГАВА да решиш, да купуваш или не конкретното изделие.
Къде в България можеш да извършиш горепосочената гимнастика - ами само в специализираните магазини за фототехника. А те са две вериги магазини. Всички ги знаете. Ако не ги знаете и не ги ползвате - толкова по-зле за вас.
Така че каквото и да предлагат в разни румънски или бимбинистански онлайн магазини, ако става дума за фототехника, нито ми ги хвалете, нито ми се оплаквайте. Същото се отнася в голяма степен и за разните Техно- незнам кво си вериги.
Ако не правите тестове с фототехниката, после следват теми във форума от рода на - Еди кой си обектив е много мазен по краищата или му бяга фокуса и т.н.



Публикацията е редактирана (17-05-16 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: m.djorov   
Дата:   17-05-16 14:43

http://www.f64.ro/nikon-af-s-dx-nikkor-55-200mm-f-4-5-6g-ed-vr-ii.html - ето ви румънски сайт за фото техника. Голям явно.
55-200 - към 430 лв на промоция в момента, бил е към 700 иначе. 35, 1.8DX идва към 500+ лв при тях. На две места го видях с тази цена.

Цените на обективите в България пък не са такива от 2 години, а от коледа, когато Никон набузиха цените за Европа, има го коментирано във форума.

КЗП ама нищо не може да направи, тя не е орган, който да каже на кой на какви цени да продава. Ако правят дъмпинг, което явно не е случая - се занимава пък комисията за защита на конкуренцията.

КЗП може да направи нещо, само ако докажеш, че преди промоцията цените в магазина са били същите като сега на промоция и подвеждат хората с фалшиви реклами. Ако там обаче излезе, че продават цените на които са обявили като стара, не може копче да им кажеш. Тяхна работа е каква надценка си праскат. И за техния си магазин наистина е промоция и всичко е ОК.
Проблема остава на потребителя захапал на ПРОМОЦИЯ, НАМАЛЕНИЕ и т.н маркетинг шитни и не си е направил проверка.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vkk1   
Дата:   17-05-16 14:43

Да ти кажа, нито едно от телата и обективите, които имам, не са купувани от България и нямам планове да им поддържам хранилката и занапред.
Това важи и за почти цялата техника в дома ми, както и дрехи, уреди и какво ли не.
За съжаление се налага да купувам храна от тук, но търся решение и на това [cool]
Един път отидох в един от двата фотомагазина - нито ме консултираха, нито забелязаха, че изобщо е влязъл клиент - казах какво искам, отвориха една витрина, взеха мострата от там, опаковаха я за нова и ми я бутнаха в ръцете. Ай мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: vinse   
Дата:   17-05-16 14:49

Подобни теми изникват в не един и два форума веднага щом емаг обяват някакво намаление и на човек може да му омръзне да ги чете, защото на 100% са еднакви.
ВИНАГИ преди да се купи от емаг цената трябва да бъде проверена на още 1-2 места, защото повечето стоки на емаг са внос от румъния и като нищо може да са със завишена цена спрямо тази в България

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: Twingo   
Дата:   17-05-16 15:42

Всички се лъжете много сериозно.

Цените на емаг не са съобразени с румънските, то и няма как да стане това. Цените са съобразени с българските, иначе нямаше да имат печалба и смисъл да работят изобщо :)

Примерно, един телевизор е струвал 700 лева без промоция, когато идва промоцията /революция, акция, или както искате му кажете/, вдигат цената на 1000, а "революционната" цена си е пак 700. Разбира се, това не важи за всички стоки и са се намирали и евтини неща, но често правят тоя номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: ararat   
Дата:   17-05-16 15:44

Порових се малко в ЗЗП по казуса с промоциите и намерих това:

Чл. 65. (1) Всяко съобщение за намаление на цените трябва да съдържа старата цена, която търговецът е прилагал през определен период преди датата, от която влиза в сила намалението на цената.
(2) Стара цена е цената, която търговецът е прилагал през период, не по-кратък от един месец преди датата на намалението на цените.
(3) Алинея 2 не се прилага за храни и други бързо развалящи се стоки.

Т.е. ако в емаг нещо е струвало вчера 50 лева, а днес е написано 60, след това е задраскано 60 и до него е написано 50, то това е нарушение на горния член и КЗП би следвало да наложи глоба.

За да има промоция продуктът трябва да се е продавал поне един месец на 60, след това да е на промоция от 60 на 50 за не по-малко от един ден и не повече от един месец.

Всеки търговец има право да продава на каквато цена си иска и никой не може да го вини че продава скъпо, но ако прави "измислени" промоции, то КЗП трябва да се намеси.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: ararat   
Дата:   17-05-16 15:51

Ето какво прави КЗП, предупреждава ни [smile]
https://www.kzp.bg/novini/kzp-vnimavayte-s-tezi-onlayn-targovci



Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: m.djorov   
Дата:   17-05-16 16:37

На мен КЗП един път хич не ми свършиха работа - нещата опряха до съд и те ми викат - от нас толкова. Това помирителни комисии, ала бала - Технополис въобще не си направиха труда да дойдат. Затова от тях вече само до 20 работи си купувам - я батерия, я нещо друго. Но пари при тях вече избягвам да оставям.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: goldstar   
Дата:   17-05-16 16:54

Emag са големи измамници , а стоката им не е стока която описват!! Взех си две карти на Lexar по 32gb едната и по време на снимки ми дават Error [smilie23] . Изкарвам картата и пак я вкарвам... просто без коментар това беше втори и последен път от който пазарувам от тях!! [smilie10] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: sergooo   
Дата:   17-05-16 18:58

аз пък сам доволен , купих от тях телефон които се развали на вторият месец и хората ми върнаха парите веднага без да го влача по сервизи и каде ли не.а не като в технополис купих от там мишка за 65 лв и после ми я замениха с такава от 35 лв и ми казаха че даже много са направили за мен

Отговори на това съобщение
 Re: Как лъжат от emag...
Автор: kgm   
Дата:   17-05-16 20:00

Само за сведение.
Моята Лексар /64. 1000/ работи добре. Мишка си купих,която не работеше добре. Върнаха ми паричките.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »