Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-02-21 08:52

Асахи, звучиш като програмист.
Ако не е "феноменалната" светлина, остава единствен вариант да няма светлина.
Няма междинни варианти.
Ще ме караш да пусна сега едно 20 снимки в кофти светлина. Не мои.

Ако природата мърдаше, както се опитваш да ми търсиш кусур, Ансел Адамс нямаше да снима от тавана на автомобила си с камера 8х10 инча, а щеше да ходи с Фед Микрон в джоба. Но тогава цялата идея за негатива отива на кино.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: swqaz   
Дата:   17-02-21 11:19

hotsnail, много добре си го написал тук! Просто чудесно!

"Дискутират се различните изразни средства, композиционни техники и т.. Лекцията е на достъпно ниво и се надявам да е интересна на повече хора с познания по английски език."

Защо ти е това заглавие на темата тогава?

Това са техники, а не правила.
Хора казват своето мнение по въпроса, и ние решаваме дали да се съобразяваме с това мнение или не.
Не знам защо го виждаш като правила и спазване то им, или неспазването им.

Всички тези видеа са много интересни, и полезни също, за да научим мнението на хора, които се очаква да имат опит в материята. Но моето мнение, е че възприемането на чуждото мнение за субективни неща като правило, няма нищо общо с творческия порив, който пак според мен се движи от мотиви, които са много различни от простите физиологични нужди като шофирането, които се извършват на подсъзнателно ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: nyamago   
Дата:   17-02-21 14:24

Според мен несъзнателното нарушаване на правила, за които не си чувал, не се брои. Нарушаването става творчески подход когато знаеш какво нарушаваш и защо го правиш.

В това виждам главния смисъл на познаването на правила, а не за сляпото им следване. [smilie8]



Публикацията е редактирана (17-02-21 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: Slivenski   
Дата:   17-02-21 14:56

Автор: nyamago
Дата: 17-02-21 14:24

Според мен несъзнателното нарушаване на правила, за които не си чувал, не се брои. Нарушаването става творчески подход когато знаеш какво нарушаваш и защо го правиш.


-----------------------------------------


[smilie24]

Което си е вярно, си е така... както би казал Божинката. [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-02-21 16:16

Едно време ми бяха казали, че имало правило да не снимаш срещу слънцето. А днес се оказва, че главно така снимам. Но не го възприемам за нарушаване на правило. Щото такова правило няма.
Снимаш това, което ти харесва, от мястото, което ти харесва.
Или с правилото на третините.
Като снимам, не ми минава през ума, че сега ще го наруша правилото. Никаква възхита не буди в мен това правило. Като не го бях чувал, пак не го спазвах.
Златната спирала е друго нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: Synthy   
Дата:   17-02-21 16:34

my.point.of.view, защо спиралата да е друго нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: my.point.of.view   
Дата:   17-02-21 17:01


https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-02/1613573959_bulgaria-2015-141.jpg



Ето една фотка, дето събира критики.
Не разбирам защо? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: swqaz   
Дата:   17-02-21 18:00

Изглежда Джорджано пак е останал без внимание


Нямаго, днес е невъзможно да нарушиш каквото и да било правило, защото автоматично с нарушаването на едно, спазваш някакво друго :)
Дори да си новородено, пак ще открият схема в творбата ти. Ще кажат, че майката докато е носила детето в утробата си е предала на подсъзнателно ниво нещо, което е видяла, и новороденото рисува несъзнателно по някакви правила.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: nyamago   
Дата:   17-02-21 18:25

> Нямаго, днес е невъзможно да нарушиш каквото и да било правило,
> защото автоматично с нарушаването на едно, спазваш някакво друго

И това е вярно, до там сме стигнали - обаче има едно просто правило ([smilie5]) за излизане от тая ситуация:

Всички правила са равни, но някои правила са по-равни от другите

Правилните хора се ръководят от неща като:

- Кой го е казал и къде го пише (правилото на професор Да Винчи от Станфорд е по-правило от правилото на бай Генчо от Кънчево)

- Какво ще спечеля, ако го спазя? ('Б' точки, клиент за сватбена сесия, мацка за тая вечер?..)

- Какво ще ми направят, ако го наруша? (Глоба? Бой? Срам?.. )

След такива сериозни преценки се тегли чертата и се отсича:

"Тия правила истинските творци ги спазваме, а ония правила са измислени за леваците."

и вариант:

"Вижте ме как смело нарушавам правилата!" (подбрани от ония, левашките, дето не боли от тях)...

Просто и лесно? [smilie11] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: swqaz   
Дата:   17-02-21 18:36

[beer] [smilie18]

Трябва да напишеш правило относно това!

Формулирай го по-точно, и поръчай да ти напишат приложение, г-н бъдещ милиардер.

Аз ще си го купя със сигурност!

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: nyamago   
Дата:   17-02-21 19:04

> Формулирай го по-точно, и поръчай да ти напишат приложение

Ей - това е баси идеята: Мобилен ап за правилност! [cool]

Нещо като 'Това -да, това - не' (Swipe right / swipe left).

Първо си въвеждаш целите в живота, както и главните заплахи за благоденствието ти. Линк-ваш към профила си във ФотоФорум та AI (по-изкуствен, отколкото интелигентен, разбира се) да ти анализира снимките и изчисли що за творец си.

Въвеждаш и кратка таблица с няколко(стотин) дребни лични данни: адреси, политически убеждения, сексуална ориентация, банкови сметки и пароли за тях, едно-друго... - дребни формалности, ап-ът ще ги пази 'на сигурно място' [smilie3] )

И - voilà! Излизат ти препоръки кои правила да спазваш и кои - да нарушаваш, за гарантиран успех! Струва само 9.99 - кво му плащаш?! (Едновременно пускам и пиратска версия безплатно от 'несвързани' сайтове, заредена естествено с мощни шпионски и грабежни подпорграми [smilie5] )


> Аз ще си го купя със сигурност!

Какво купуване? Чакай бе - ти не беше ли нещо от ония - програмистите? Търся бизнес партньор с IT development умения - и утре отваряме дюкяна!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: swqaz   
Дата:   17-02-21 19:08

[smilie18]

Нарочно ти го изиграх така, сам да ме поканиш! [smilie3]

Приемам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: hotsnail   
Дата:   21-02-21 00:37

Art Movements Through Photography

Интересна може би за някои хора във форума дискусия. История на фотографията и изследване на някои течения.

Още в началото говори за конфликта в дефиницията на фотографията - изкуство или технически процес.

Отговори на това съобщение
 Re: За правилата и нарушителите
Автор: swqaz   
Дата:   21-02-21 09:15




"Visual ideas combined with technology and personal interpretation equals photography". (Arnold Newman 1918-2006).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »