Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33  34 ..  37  38     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: asahi   
Дата:   30-11-17 10:15

800 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: desmes   
Дата:   30-11-17 12:15

Някой би ли потвърдил дали се усеща :

1. New AF tracking algorithm for moving subject
Thanks to the newly developed image recognition algorithm, the update enhances AF-C to track moving subjects twice as fast as previous firmware. In addition, the update also enhances tracking to be able to capture up to 50% smaller moving subjects than before.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   02-12-17 15:04

https://petapixel.com/2017/11/30/fujifilm-x-raw-studio-launches-raw-conversion-aided-camera/

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   02-12-17 18:46

Fujifilm X-H1 (H is for Hybrid), X-F10, and X-T100

Read more: https://fujiaddict.com/2017/12/01/fujifilm-x-h1-h-is-for-hybrid-x-f10-and-x-t100/#ixzz507gT1d1b

Fujifilm GFX R Announcement Coming in 2018
https://fujiaddict.com/2017/12/01/fujifilm-gfx-r-announcement-coming-in-2018/

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   22-12-17 19:18

От скоро се сдобих с една Х-Е2,не остава време за снимки,едно непретенциозно кадърче с 35/1.4,ей така от един рожден ден.

https://farm5.staticflickr.com/4633/24357438797_8938ab0642_b.jpg

Food. by Симеон Петров, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   22-12-17 21:02


https://farm5.staticflickr.com/4595/39220010371_6c733ab67e_k.jpg

Untitled by Боби, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: farushko   
Дата:   28-12-17 15:37

Привет, интересно ми е дали някой знае - възможно ли е HSS с Fujifilm XT 10? Търсих доста по темата на различни места, но като че ли за момента това е почти невъзможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   20-01-18 16:42

http://thenewcamera.com/tag/fuji-x-h1/


[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: RobertDeMiro   
Дата:   20-01-18 20:39

Колеги, някой да има преки впечатления от Х-Т 20? Интересувам се от фокусирането- оглеждам се за семейна камера, с която ще се снимат малки деца и ще се използва при пътувания. Ще се ползва главно с 35/2.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: haemoglobin   
Дата:   28-01-18 16:04

Тука ли е мястото да се похваля?

От около един месец вече си играя с тая машинка:



https://photo-forum.net/static/site_pics/2018-01/1517146263_20180128_142801.jpg




Много камери са ми минали през ръцете и разните му там фул-фреймове на Канон и Никон, също така и Оли пен имах преди време, но никога не съм чувствал такава хармония от първия ми допир с даден апарат. НЕ твърдя,че тва е най-турбо,мега,яката камера на света, но просто за човек с моите нужди е перфектна. Някои впечатления, които мога да споделя от личен опит: откъм ергонометрия, доста приятно стои в ръката, нито се губи, нито натоварва, въпреки, че обектива тежи повече от тялото. Джойстика просто го обожавам. Бая копчета са спестени, сравнено с предния модел XE2, но аз винаги съм бил почитател на семплите и практични решения.

Както споменах по-горе съм работил с доста различни тела, но в интерес на истината това е първото лично мое дигитално тяло, което си купувам. Защо го казвам това ли? Много ми е близко усещането от работата с това Фуджи до аналоговите тела, с които снимам от тинейджърските ми години, просто процеса е толкова близък и много лесно привикнах до него. Обожавам факта,че имам директен достъп до всички основни настойки, а останалите,като ИСО, баланс на бяло или каквото ми е необходимо, мога да си го програмирам сам като бърз достъп от тъчскийна. Друго нещо което също много ме допада е солидния обектив, който взех отделно - метално тяло, при ръчно фокусиране е механично ограничен в двата края, т.е. не се върти до безкрай и стои много добре в ръката. Вюфайндъра е с доста настройки и дори в тъмното се използва лесно - нещо,което ме притесняваше преди да взема апарата. Също много и харесва,че са го сложили в ъгъла на апарата, не в средата и мога да си полвам и лявото око, когато имам нужда.

Сигурен съм,че има много недостатъци, но за мен е чудесно решение. Снимам доста екстремни спортове и си я мъкна в раницата през планини и гори, докато колоездя и в самолета. Миналия ден снимахме на -20С, с дебели ръкавици не почувствах, че съм ограничен в боравенето с апарата. Мисля да го пробвам и като второ тяло за сватбена фотография.

Някои неща обаче не ми допадат - едното е,че при снимане на видео с ръчен фокус, се чуват ел. сигнали, което обектива предава, но това е по-скоро недостатък на обектива.С външен микрофон може би ще реша проблема. Другото е,че ако обекта на фокус се движи твърде бързо, седящия фокус малко се зори. А и това приложение за ремоут котрол,може доста да се подобри, аз лично малко се зоря, докато се свържа. И най-големия за мен недостатък - тялото не е устойчиво на вода и по-тежки условия и презполага внимателно да се играе с него, но пък изработката е доста солидна.

Чисто техническите характеристики няма да ги коментирам, има много изписано в нета за тяx. Лично аз съм много доволен от възможностите,които ми дава, натъпкани в такива размери. Тъй де доста съм ентусиазиран и много се развам за избора си, дано съм помогнал на някого, ако е имал чуденки по тази машинка.

Поздрави,



Публикацията е редактирана (28-01-18 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   28-01-18 16:41

Честито!
Дефакто никое тяло не е защитено от вода. Дори и за телата, които са устойчиви на пръски и т.н. нямат точни спецификации доколко. С моя X-T10 съм снимал в силен сняг и, за щастие, оцеля. Спусъкът малко заяждаше при снимане, но като изсъхна напълно, се оправи. [cool] Наскоро пак снимах, докато валя сняг, но пъхнах тялото и обектива в найлонова торбичка с дупка и единствено предната част на обектива и дисплея имаха допир до снежинките. Пак нямаше проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   30-01-18 09:05

Честито и от мен,така и не го дочаках и си взех Х-Е2.Ползвай го с кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   30-01-18 09:21

RobertDeMiro
Колега,не съм имал удоволствието да снимам с въпросния апарат,но пък наскоро ме помолиха да заснема един рожден ден.Децата бяха адски палави и тичаха в всевъзможни посоки.Бях с 2 тела едното е х-е2,другото т10.Като изкл.храната,която заснех с първия апарат и 35/1.4,всичко останало беше с т10 и 18-55/2.8-4,настроен на следящ и светка в/у него.Брака ми беше под 15 кадъра от общо 700 направени.Споделям това инфо за да добиеш представа как се предсавя по стария модел с по старата аф.Убеден съм,че новата ще е много по добра.Да не забравяме,че е същата като в Т2,който пък апарат се ползва освен за сватби и за спорт(за хора,които снимат с фуджи де).Дано съм ти бил полезен,ако имаш въпроси може и на лично.
Успех.



Публикацията е редактирана (30-01-18 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: RobertDeMiro   
Дата:   30-01-18 21:21

Ombre, мерси за отговора. Изглежда чудесна машина и би трябвало да се справя чудесно. Ще отида скоро до така известните магазини, та да го разгледам и хвана в ръцете. Оглеждам се за нещо ново, като смятам да разгледам и новите безогледални от Сони.



Публикацията е редактирана (30-01-18 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   30-01-18 22:55

Мисля, че като ги хванеш в ръце ще избереш Фуджи. Всъщност има опасност по време на теста да загубиш 0-та на 20 и да си купи Х-Т2. Аз навремето исках Т10, но взех Т1.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: RobertDeMiro   
Дата:   30-01-18 22:59

Pac, снимам само с твърди обективи и като цяло съм се спрял на Фуджи- компромиси с качество на изработка липсват, а какво да говорим за обективите. Само малко ме притеснява размера...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: sauron69   
Дата:   30-01-18 23:40

И при мен така се получи. Бях съгласен с някои от компромисите на Т-20 , ама ми е много малък, та затова се спрях в крайна сметка на т-2. А ръцете ми са нормални.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Jackxxx   
Дата:   31-01-18 10:39

ombre, каква светкавица си използвал за т10 като си снимал на рожденният ден?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   31-01-18 12:44

Jack,ползвах ето тази и се справяше прекрасно.

Godox Mini TT350F TT350 2.4G TTL

Нещо не успявам да постна линка

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   31-01-18 12:52

Робърт,аз от Сони,минах на фуджи,и не съжалявам нито за миг.При това от А7II.Иначе съм имал-nex c3,nex6,a6000,a77II,a7II.Снимал съм също така с а700 и а900(които обаче не са мои камери).
Не знам точно към кои безогледалки на сони си се насочил,много са кадърни,имат хубав аф,но като цяло картинката нещо не ми допадна (тук изкл.а700 и а900).

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: enizvk   
Дата:   31-01-18 13:50

И аз от а7II на фуджи. XT20 е страхотна машинка. Особенно за цената си. Само трябва да се ползва с Grip и всичко е 6

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   31-01-18 14:16

X-A5 с нов китак 15-45


https://3.img-dpreview.com/files/p/TS600x450~sample_galleries/1174829890/7917481543.jpg





Публикацията е редактирана (31-01-18 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: RobertDeMiro   
Дата:   31-01-18 15:44

Ами за A6300 се чудя, като към него смятам да взема 35\1.8. Преди няколко дни снимах с тази комбинация и снимките изглеждат много добре, но фокосът ми се стори доста бавен, а да не говорим за стартирането на апарата при включване :).



Публикацията е редактирана (31-01-18 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   31-01-18 19:20

Еми прецени си сам.6300 съм държал в един магазин с един скъп цайс и китака 16-50,който е отвратителен обектив.Като цяло не ми харесват цветовете,но всеки си решава сам.Аз за себе си съм си избрал марка,макар,че е нисък клас тялото ми.Имах обаче удоволствието да поснимам с Про2 и 35/2,е няма такъв кеф.Картинката дето я вади тази камера е страхотия.
Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: RobertDeMiro   
Дата:   31-01-18 19:47

Ombre, и аз се заглеждам в Про 2 и Т2, но бюджетът не стига :(. ХТ 20 ми се струва чудесен избор и то тъкмо с 35/2.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33  34 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »