Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32  33 ..  37  38     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Ivodam   
Дата:   13-10-17 23:30

написа:

> Дам фуджито е мания.
> ПС-чуствам се пренебрегнат от
> автора на сравнението....:)))))
> Това е МАРКАТА...[cool] [cool] [cool]


Определено! След кратковременно експериментиране със Сони се върнах в лагера на фуджистите с едно Х-Т2 и този път реших да заложа на хубав варио обектив - спрях се на 16-55 и съм просто изумен от качеството на това изделие...


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   14-10-17 09:29

Иво, не те ли изкефи плейстейшъна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   14-10-17 16:55

Иво,честито...[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: digitalpr   
Дата:   14-10-17 18:51

Използвате ли приложеноето за телефон на Fuji? Аз ли бъркам нещо, или тотално не работи адекватно. В какъвто и режим да вляза, back е равнпсилно на disconnect.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kalynsky   
Дата:   14-10-17 21:20

[shtrak] [shtrak] Ако става въпрос за CAmera Remote, При мен си работи доста добре. Малко време му отнема докато те свърже , но след това няма проблеми. С HTC 820 съм. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: enizvk   
Дата:   14-10-17 21:53

@digitalpr Да, мен също ме дразни това, също и че няма BULB повече от 30сек. за по-дълги експонации.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: digitalpr   
Дата:   14-10-17 22:26

Аз нямам особено много устрийства, но сравнявайки го с GoPro например е изключително дървено. Не мога да пивярвам, че това е предложението с което излизат Fuji. Бавно се свързва, зле изглежда, постоянно седи някакъв notification на телефон щом веднъж съм го вързал и не мибе да се махне. Липсва ми просто IR remote control-a на стария апарат...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   15-10-17 14:54

Страхотно....:)
https://www.dpreview.com/forums/post/53326387

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   15-10-17 15:41

написа:

> Страхотно....:)
> https://www.dpreview.com/forums/post/53326387

Това го могат общо взето всички фотоапарати от последните 5-6 години. И е напълно ненужно като възможност, ако ще правим нещо различно от това да си качваме снимките във фейсбук.
Разбирам да беше експонирано за хайлайтите и впоследствие да се вдигнат сенките с 1-2, макс 3 стъпки - тогава щеше да е нещо съвсем реалистично, тъй като улеснява снимането на пейзажи (и силноконтрастни сцени) - избягва се нуждата от ползване на градиентни филтри или стакване на експозиции.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   15-10-17 16:10

Така е,просто досега от толкова недоекспониран кадър,не бях виждал такъв резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Ivodam   
Дата:   15-10-17 21:01

написа:

> Иво, не те ли изкефи плейстейшъна
> [smile]


Нцъ... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Ivodam   
Дата:   15-10-17 21:06

написа:

> Така е,просто досега от толкова
> недоекспониран кадър,не бях
> виждал такъв резултат.


Фуджи позволяват невероятно пушване на тъмните участъци, имам една снимка в профила от нощна Будапеща, по-късно ще пусна оригиналния кадър без обработка, то просто не е за вярване, имам един колега на бачкането, мисли, че го будалкам, че това е един и същи кадър...


https://farm5.staticflickr.com/4513/37007873634_b39f782fa4_h.jpg





https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-10/1475395811_budapest_night_1920.jpg





[smilie7]



Публикацията е редактирана (15-10-17 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Ivodam   
Дата:   15-10-17 22:19

написа:

> Иво,честито...[cool] [cool] [cool]


Благодаря, благодаря :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   17-10-17 21:16

Нещо интересно от видеата на Кай... Някой да го е тествал?

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   17-10-17 23:47

Аз гледах ревюта, читаво изглежда. Само дето при налична 56-ца за мен няма смисъл. Който няма 56, не виждам какво може да изгуби с едно такова. Цената е ненормално добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   18-10-17 12:39

Не всички имаме 56. А разликата в цената е огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: DDt85   
Дата:   22-10-17 12:22

Ако някой отчаяно желае да си има и монохромно Фуджи.
https://petapixel.com/2017/02/17/fujifilm-monochrome-cameras-4800-cheaper-leicas/

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   22-10-17 17:24

Интересно ако се разкара Байер матрицата на обикновен сензор, софтуера как ще реагира, при опит да конвертира чистия сигнал? Цветна мацаница може би...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kvakioh   
Дата:   26-10-17 17:21

Къде мога да намеря в БГ евтино зарядно за Х-Е1? Или да поръчвам през интернет.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kollev3   
Дата:   26-10-17 19:56

[beer] Здравейте,много искам да поснимам малко с Fujifilm X-T2 къде може да се тества най много за половин...един час.Като съм готов да почерпя разбира се.[smilie11] може да предоставя моя D800E ако някой иска да го тества

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: dreamitko   
Дата:   03-11-17 16:03

Това го постнах в друга тема "Безогледалки-Х.." и ми биха шута. Сега се светнах, че тук трябваше да пльосна неволите си.
Привет и от мен.
От 2години съм с Фуджи Х-про 1+18-55/2,8...
Бих казал, че тази комбинация ме удовлетворява, но единственото, което ме дразни е, че се налага да вдигам с около 3 бленди за да се получи правилната експонация /в ръчен режим или приоритет на бленда/. Такова чудо не бях виждал с досегашните апарати, които ползвам. Такова отклонение не е нормално при заснемането на кадри, които са равни и няма контрасти ,където да търся разработка в "тъмното".. Иначе добре се справя в ситуации, където има контраст, но в светлите участъци ме задоволява /дори много/ разработката там.
Накратко: Когато снимам равен кадър трябва да преекспонирам /дигитално/, а когато трябва да недоекспонирам въобще не правя усилия стига да не е мрак :) :)
Въпроса ми е: Трябва ли нещо да "бъзикам" в настройките? Трябва ли да сменя ЗАУ?
П.П. "ЗАУ"= Зад Апаратно Устройство :) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: enizvk   
Дата:   03-11-17 16:18

@dreamtiko, Привет
В режим S, ръткаш exposure correction врътката на C
Променяш на DR100 (Dynamic range), меренето слагаш на централна точка и виж дали ти е включена опцията за [AE/AF LOCK] и го направи само на AF ако ползваш аф и пробвай.
Също така пусни 2 снимки направо от апарата да видим какъв е проблема. Нали проверяваш файловете на PC , да не би да ти е затъмнен визьора?
Също така провери версията на фърмуера дали си с последната.



Публикацията е редактирана (03-11-17 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   03-11-17 16:30

Нямам драми (макар и с други модели) - включително със зададени стойности от външен флашметър...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   30-11-17 09:19

Хайде честито!
Firmware for Fuji X-T2 Camera Body v3.0


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: chukov   
Дата:   30-11-17 09:39

enizvk написа:

> @digitalpr Да, мен също ме дразни това,
> също и че няма BULB повече от 30сек. за
> по-дълги експонации.

Има
В един от ъпдейтите на XT2 го включиха
Ъпдейтвай фърмуера

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32  33 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »