Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  29  30  31 ..  37  38     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   07-09-17 21:54

Аз пък съм си наточил зъбите за 10-24mm. Днес даже минах през Павилиона да направя малко тестови кадри и съм доста доволен от това стъкло.
Не съм пипал нищо по-широко от 18мм(27mm FF) откакто продадох старата Tokina 11-16mm заедно с D7100 преди години. Oпределено беше обектив който ми хареса. Една екскурзия в Швеция я снимах почти изцяло с него...


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Moonchild   
Дата:   08-09-17 09:49

io_bs, точно това мисля да направя - дай предложение за хубаво старо макро, ако имаш поглед върху нещата!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kvakioh   
Дата:   08-09-17 22:43

MaКрота адаптирах и ползвам всякакви. С екстендери също- имам оригиналните на Fuji и едни продавам.
Cosina 100/3.5, без автофокус е доста добра и като мм и за надалеч, за всичко почти. Остра, лека, удобна като ринг за фокус и бленда, почти без аберации. Даже по-добра от автофокусната версия, по-новата.
Никонския 55/2.8 макро също.
Олимпуския макро 50мм на бленда 3.5 също.
Все сме ги слагали на Е1, Т1 и т.н за проби. Даже в някои случаи не е толкова изнервящо с ръчния фокус, колкото хънтенето на 60/2.4. Всичко ръчно става.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   09-09-17 01:08

Не мога да препоръчам, защото не снимам много макро. Общото правило е, че всички макро обективи са остри. Тези от 90 мм нагоре според мен са по-подходящи , защото с 60-цата (дори само с увеличение 1:2) се навираш прекалено близо до обекта си.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kvakioh   
Дата:   09-09-17 11:04

Макрото 60/2.4 е доста добър обектив за почти всичко- портрет, реално макро, за навън е точните мм. Но има голям проблем, че сенникът му, макар и метален, има прекалено хилави и слаби пластмасови връзки, които лесно се чупят дори и при внимателно поставяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   09-09-17 13:07

И на мен много ми харесва, затова го избрах за телеобектив. Въпреки че тогава 50-ката я нямаше и тогава изборът би бил по-труден.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: hemilio   
Дата:   18-09-17 23:48

Прецакаха визията и усещането за X-E системата с това х-е3 [smilie9] [smilie9] [smilie4] [smilie22]
А така го чаках,с тази визия и размери на x-T10,20 ,xc-70 въобще на някакув пластмасов сапунер,той вече прилича на X-А серията,евтин сапунер [smilie22] дори няма светкавица....
Калпазани,много съм разочарован....

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-17 00:22

Е, то и флагманите нямат светкавица. Но X-E3 ИМА в комплекта EF-X8 (също като X-T2), a X-Pro2 до колкото знам дори това няма...

За визията - не знам какво са прецакали - общо взето разликата е премахнатия пад и скъсяването на тялото с 8мм, което за големи лапи е вече наистина лоша новина.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: hemilio   
Дата:   19-09-17 01:36

Тази свтка е пълна пръдня,и трябва да си я нося в джоба отделно ли?
Защо трябваше да променят тялото?
Това не е x-E тяло,това е тяло малко,гадно пластмасово,от x-A серията.
Смениха не само визията,смениха концепцията,това което харесвах.
Сега вече има само едно тяло,което ми харесва и това е про2,но...
Като са тръгнали така,новите т3 и про3,няма да са същите,което ще разгневи много хора и последователи на философията с, която тръгнаха.
X-100F,също остана алтернатива,но там трябва да се изчака новия модел,защото в момента,тялото е ок,но обективчето трябва да се подобри
А само теябваше да оправят фокус На x-E и щеше да бъде чудесно [smilie9] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   19-09-17 09:16

И на мен не ми харесва новия Е3. Преди 5 години, когато навлизах в тази система Е1 ми беше първото тяло от Фуджи, толкова се влюбих в него, че постепенно разкарах фулфрейми и обективи и минах изцяло на Фуджи. Сега имам 3 тела и 8 системни обектива. Е серията винаги ми е била любима, но този няма нищо общо с нея освен леко формата. Надявам се за в бъдеще нещата да не са такива каквито прогнозира hemilio...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   19-09-17 09:32

Стиляне,искрено се надявам да си лош пророк и това фуджи да е същото като X-e2s,само дето ще е по ниско с 7мм.Аз съм с големи ръце и определено т10/20 не мога да ползвам.Нека дойде и ще го видим,иначе чета супер неща за него/е можеше и едно подвижно дисплейче да сложат с този тъч дето го има,мисля нямаше да е лоша идея/.
ПС-страхотни кадри,си показал с Т2...[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   19-09-17 09:47

За жалост дори не съм пророк, Е3 излезе и вече може да се види, че няма общо с предшественика си [smilie2]
X-E2s:

https://fujixsecrets.files.wordpress.com/2016/02/x-e2_silver_back_10319272996_o.jpg



X-E3:

http://www.fujirumors.com/wp-content/uploads/2017/08/Fujifilm-X-E3-Back-720x418.jpg



Изглежда като евтин сапунер или Олимпус...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ombre   
Дата:   19-09-17 09:57

Той излезе,имах в предвид тук в бг по магазините,че още го няма.Сега за различната визия си прав,но пък може и да си е много качествена сглобка,мен ме блазни джойстика,който липсва в предните модели и за смяна на аф точката се минава през бутон/като при сони,ако вече не са го оправили/Иначе е постен,прав си,но пък може да се окаже много,много добра камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanu   
Дата:   19-09-17 10:33

джойстик, тъчскрийн, две врътки, за мен това е много по-добро решение от предишния layout. Не разбирам какво се хейти без дори някой да го е виждал на живо...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: rimohit   
Дата:   19-09-17 10:40

Чудесна ще е тази камера. Липсва и тилт екран , но който не е снимал с тъч , той не знае каква благина е

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: enizvk   
Дата:   19-09-17 11:32

Принципно тъч екрана е точно едно докосване да си сложиш фокусната точка. За по-бърз начин здраве му кажи...

Я кажете заслужава ли си Fujinon 56/1.2 парите. Щото мисля да си заместя 85/1.5 и 50/1.7 с него? Принципно всички го тачат, но в последно време нещо не вярвам на много интернетски мнения.



Публикацията е редактирана (19-09-17 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Vanu   
Дата:   19-09-17 11:47

с дебелите пръстенца е малко по-трудно да нацелиш око, например, но джойстика е добре дошъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   19-09-17 12:13

Ясно, е че ще е страхотна камера, аз недоволствам от външния вид само :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: kvakioh   
Дата:   19-09-17 12:21

Изчистена, намалена като размери, с по-малко бутони и по-прибрани врътки, да не се мърдат случайно. Е3 ще ми е камерата, след Е1, макар че Е1 все още ми е достатъчна. Отлична.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: hemilio   
Дата:   19-09-17 12:32

Vanu,няма нужда да го виждам на живо за да преценя кусурите му,спрямо предните х-Е.
Дали е случайна според теб по-ниската му цена?
Спор няма,че ще е доста по добър, като възможности,резултати,фокус и т.н.
Аз изказвам мненоето за визията,размера,усещането ,това което ме грабна преди 5 години,и ме накара да разпродам цялата си никонска система.,за първото x-E1,което дори с бавният си фокус,даваше наслада от снимането,това,което доста по-висок клас камери не даваха.
Тази олд таймер визия...,това усещане...

П.с. някой питаше за 56/1.2 - това е един невероятен обектив,изпробвал съм го на x-E1,просто рисува,няма нито един суперлатив за него,който да е пресилен.
Може би най-добрия на fuji!



Публикацията е редактирана (19-09-17 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: io_bs   
Дата:   19-09-17 12:38

Защо не изчакате да се появи по магазините и да го пробвате [smilie3] На пръв поглед не ми хареса и на мен Х-Е3, но след като видях 2-3 клипа с него ми хареса, предполагам и на живо ще се представи добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-17 13:48

hemilio: на каква цена според теб трябва да стъпи? Според мен много правилно са се ориентирали и цената е точно колкото X-T20. И ен знам как така преценявате, че ще е пластмасов сапунер преди да е излязал на пазара и не го видите на живо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: hemilio   
Дата:   19-09-17 15:11

Не знам дали си забелязъл,но всеки следващ модел е по-скъп от предходния модел.
Тук това го няма.Едва ли е случайно.
Както казах,няма нужда да го държа в ръце,за да забележа,че има промяна в излъчването му,даунсайзинг и т.н.,наречете го както искате.
Повтарям,това най вероятно няма да има нищо общо с представянето му,напротив,ще е по добър като резултати.
За мен обаче избяга излъчването му,което може да не е важно за други,но съм почти сигурен,че много хора,минаха на фуджи,именно заради визията и аурата му.

Относно Т-10 и T-20,за мен това не са тела,които описват изначалната идея на фуджи x системата,а по скоро недоразумение.

Всичко си има причина,и ако бяха доразвили добре x-e системата,тя щеше най вероятно да отхапе от пазара на т-10,т-20.

Не ми харесва размиването което се прави последно време,с пускането на безброй модели при всички марки,промените при които са минимални,или почти липсват,но пазар,пари и т.н.

Мислех си,че фуджи няма да направят това,но....

Дали Лейка пускат по 3-4 тела на година?
А защо ли?......



Публикацията е редактирана (19-09-17 15:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-17 15:34

Лейка ли са или Лайка ли не знам, не съм от тяхната секта. А дали Т10/Т20 са недоразумения - правилно уточняваш, че е твое мнение. Преди близо година, когато реших да премина изцяло на безогледалка - избрах да бъде T2 вместо Pro2. А преди това (между другото) имах Т10. Личен избор и не съжалявам за него. Което не ми дава правото да правя разни генерални заключения и определния :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Pac   
Дата:   19-09-17 17:39

Мен лично ми допада концепцията на Е3. Трябва да се пробва колко е удобен за държане обаче.

hemilio, няколко пъти казваш, че е пластмасов. Откъде разбра това? Материалите мисля са същите като в по-ранните Е-та.

enizvk, 56/1.2 наистина е много добър.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  29  30  31 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »