Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: mmjm   
Дата:   12-03-17 15:35

Това беше в кръга на шегата. Сега по-сериозно - след м6 ще дойде м7, след това м8... всеки с нещо малко превъзхождащ предшественика. Само ти може да прецениш дали си струва чакането, по-високата цена и загубата на незаснетите през това време кадри.[shtrak]
Р.Р. В темата за фуджи, като заговори за несменяем обектив, какво те спира да вземеш нещо от х100 серията?



Публикацията е редактирана (12-03-17 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ailiev   
Дата:   12-03-17 16:01

Единственото, което ми липсва при м5 е touch-a и се надявам с м6, този пропуск най-накрая да бъде коригиран, затова и слагам на кантара и фуджито. За т20, чета само хубави отзиви и това ме кара да се чудя.
x100 доколкото виждам и той няма touch.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: hemilio   
Дата:   12-03-17 22:34

ех,що тъча е приоритет..........
не си за Фуджи!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ailiev   
Дата:   13-03-17 07:33

Благодаря за мнението. Както казах, търся си фотоапарат за любителски цели. Искам да има бърз автофокус, защото ще снимам племеницата ми и животните в дома, както и приятели. Затова се спрях на този апарат. Не държа на марката. Искам за цената си да предлага добра картина, доколкото е възможно това. Видео няма да правя.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: theallseeingeye   
Дата:   13-03-17 10:34

само да вметна, че 50мм за снимане на племеницата и животните у дома ми звучи доста дълго (освен ако няма да ги снимаш на двора само, а не на закрито). 23мм ф2 е доста по-универсално (било то на xt10/20 или x100) [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: ivodam   
Дата:   19-03-17 18:40

С Фуджи безогледалните стават удивително добри за кропка пейзажи, и като детайл, и като цветове:



https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1489872348_bavaria_scape5.jpg





https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1489915440_bavaria_scape3.jpg





https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-03/1489869949_bavaria_scape2.jpg





[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: enizvk   
Дата:   22-03-17 18:40

Fuji са пичове, ама големи..
Нов ъпдейт


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   22-03-17 18:43

Уха... приготвям заредена батерия вече [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   22-03-17 19:37

Направо изкъртиха с този ъпдейт. Вкараха няколко от нещата които ми липсваха. Сега само трябва да дочакаме още няколко дни за да го пуснат.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: petko_a   
Дата:   30-03-17 09:40

Fuji X-E1 + Canon EF135/2.0


http://c1.staticflickr.com/3/2835/33603712891_2ea0b0e9b3_k.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   30-03-17 10:24

Хайде налазвайте новият firmware.[smilie25]
Fujifilm X Firmware


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   30-03-17 11:31

А евала - нова камера :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   30-03-17 11:53

Повечето неща които са сложили са чудесни, обаче само едно ми липсва и не мога да разбера защо не са го направили - Multiple Exposure режима все още не може да снима в RAW... Май той остана единственият такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   30-03-17 13:05

1. Shooting RAW in Bracketing and Advanced Filters
The update enables you to use the RAW format when shooting not only in AE Bracketing but also in other Bracketing modes (ISO, Dynamic Range, White Balance, Film Simulations) and also in Advanced Filter modes.

Не ми е тук камерата, но вечерта ще сложа фирмуеъра и ще видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   30-03-17 13:20

@lamerko, да, това го има и работи. Само че Multiple Exposure не е част от Advanced Filters.[smilie18]
Аз вече го сложих и го разгледах. Също така са обновили и manual-а заради новите функции.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   30-03-17 15:14

Ааа, усетих се (с маааалко лаг) - това за мен е от тези функции, които никога дори не съм тествал [smilie5]

Иначе няма как да върне РОУ файл, освен ако не си сготви през конвертора такъв, което е малко безсмислено за мен. Ако търся смисъл в МЕ, то ще е единствено за бърз преглед на място какво би се получило и вече да си направиш кадрите поединично както си му е в реда на нещата. Все пак тази камера не е масовка за "простолюдието" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: virosh   
Дата:   30-03-17 15:20

@lamerko, преди да мина на Fuji имах Nikon. При него тази функция си я имаше и резултата си беше RAW файл.
Също така не смятам че Multiple Exposure е "за простолюдието". Просто се надявах заедно с останалите да са оправили и това ама... Все тая де. Не е краят на света.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: sayman   
Дата:   30-03-17 18:25

Хора, недейте така [shtrak] Multiple Exposure си има в DSLR-ите и то не само най-висок клас. В К5IIs-а имам Multiple Exposure , който ми дава RAW при това от 9 кадъра едновременно.
Явно има някаква драма при безогледалките, защото при Sony-то ми няма никакъв. Май има някакво платено приложение но не е същото. При Самсунга, който имах имаше само два кадъра и то с краен резултат jpg - безмислено беше. Същото като при Фуджи - 2 кадъра в jpg.
При Пана и Оли нямам идея.

Multiple Exposure си е много полезна фунция. В пейзажната примерно върши чудесна работа.



Публикацията е редактирана (30-03-17 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   03-04-17 10:40

Тази функция е за аматьори пейзажисти, които не знаят как да си сглобят в шопа :) Аз тая функция никога не съм я ползвал, нямам никакъв контрол над крайния резултат с нея :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   05-04-17 16:36


https://c1.staticflickr.com/8/7654/16832326250_21326a5978_o.jpg

High Hopes by Боби, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: krist   
Дата:   06-04-17 16:42

Multiple Exposure има прекрасно имплементирано в Olympus OMD-EM10 например - хем в роу, хем можеш да миксираш и някой стар кадър от картата, може да миксираш безброй кадри, и може и два стари кадъра директно в апарата в RAW. И превю на дисплея какво се случва... Всичко това ми се иска да го има при Никон Д610, ама нъцки. Жалко, че Фуджи са по-назад дори от Никон в това отношение - Д610-ката ми може поне да смесва до 3 кадъра в RAW, и може да компенсираш автоматично експонацията между кадрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: sayman   
Дата:   07-04-17 00:02

steliyans-ки, дадох пример само за пейзажите и ти като пейзажист се хвана за тях. Нормално е да заложиш на контрола при желание да сглобиш идеалния пейзаж. Тази опция има много плюсове в много фотографски жанрове, и ако знаеш как и за какво точно да я ползваш е чудесно ... нета е пълен с примери.
Тук по-важния въпрос беше, защо липсва от най-високия клас безогледални, спрямо ДСЛР-ите.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   07-04-17 08:53

Симо, имаш право, всъщност е тъпо, че не са я сложили, но предполагам ако много хора измрънкат ще я добавят в някой ъпдейт. Харесва ми, че се вслушват в желанията на хората :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: krist   
Дата:   07-04-17 12:11

Давайте да мрънкаме тогава, само кажете къде точно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm X -част II
Автор: lamerko   
Дата:   07-04-17 12:19

Някъд из шуменско? :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28 ..  30 ..  37  38     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »