Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   24-06-15 20:44

Здравейте! Моля предложете ми евтин вариант за Macro обектив за Canon ! Търпя на критики и подигравки,така че смело! :D Нов съм във форума,във фотото и въобще! Притежавам Canon EOS 1100D и 350D(digital rebel) и за сега попадам само на разни уж "Макро" обективи,разни Hanimex-и и подобни твърдофокусни или варио! Но когато реша да снимам нещо от близо- размазня!!! Трябва да съм на миниум фокусното разстояние което е на обектива(примерно 135мм),за да мога да снимам в близост обекта! Моля помогнете ми с избора,с насоки и напътствия към обектив ,който ще ми върши работа за снимане от близко разстояние(с увеличение) и да не е на космически цени(нещо около 100 лв ,ме удовлетворява) Благодаря ! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: ogogogo   
Дата:   24-06-15 20:45

За около 100 лв не съществува такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-15 20:50

Китов 18-55 и един ринг екстендер 12мм и опира до 100лв.
Има Cosina/Vivitar 100/3.5 aвтофокусен, рядък е, но е доста добър за макро. Но струва поне 150лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-06-15 20:58

Снимането отблизо не е задължително, за да се увеличи обекта. Какво макро ще се снима? За тия пари може да се намери прилична ръчна 50ка с макро пръстени. Ако имаш дълго варио някакво прилично може да вземеш и макро леща от сорта на DCR250 Raynox за под 100лв и пак ще става за макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: ogogogo   
Дата:   24-06-15 21:10

Е, той човека е написал че не ще псевдо макро с разни приставки и ръчнофокусни.
Истинското макро си струва пари.
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211401020010.html



Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   24-06-15 21:13

По скоро http://magazin.photosynthesis.bg/offer/212101072001.html

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: lamerko   
Дата:   24-06-15 21:30

Едно добро предложение: базар

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: axlastro   
Дата:   24-06-15 22:03

Sigma 50 2.8, горното предложение също. За 100 лв. си взех за макро един ръчен Pancolar 50 1.8, но аз макро по птинцип не снимам така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-06-15 22:12

Ако ще снима макро този автофокус за какво му е? За предметна фотография има смисъл да се инвестира в автофокусно макро - там се вадят пари. За любителско снимане на макро има колкото си искаш ръчни стари обективи с преходници и пръстени, ще свършат същата, а понякога и по-добра работа. Повече значение ще има снимащия има ли понятие какво прави или просто иска да иде с обектива възможно най-близо до обекта [smilie5]. Особено пък, ако ще гони по-големи увеличения тия аф модели са просто скъпи без особен смисъл. Много по-евтино и лесно се прави по-голямо увеличение от 1:1 с някой стар, остър и ръчен обектив и макро мях примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   24-06-15 22:41

Както очаквах,появиха се Огоговци и Ламерковци с предложения "все от" Фотоситезис и Фотопавилион,за над 8-10 пъти над сумата за която съм писал! Колеги,ако имам парите,няма да се допитвам до Вашата компетенция! Знам къде мога да намеря "такива" обективи! Благодаря! Търся евтини макро(авто или ръчно фокусни )обективи.Такива с които да мога да се приближа на 50 см. от гъза на мравката и да го снимам уголемен! Капиш?! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-15 22:49

Има вариант за Vivitar Kumine 55.
Като опция щом се иска толкова близко макро е с екстендер пръстени, в зависимост от наличните обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: ogogogo   
Дата:   24-06-15 22:50

За да не се пенявиш толкова.
ето


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: J0R0   
Дата:   24-06-15 22:55

Simbon4o, щях да кажа същото, но ти си го написал по-добре.
Аз на моя АФ макро му изключвам АФ, като снимам макро, защото повече бърка отколкото да помага.

Ако съм на твое място ще взема някой МФ Вивитар 28 клоуз фокус, или нещо подобно.
Иначе до 100 лв няма да намериш АФ читав макро обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   24-06-15 22:58

Можеше още от начало да предложиш тези екстендери,като алтернатива,а не да ми се подиграваш с предложения за по 1000 лв,нали?! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-15 23:00

Все пак е добре да знаем какви обективи са в наличност, така ще може да се каже и кой точно екстендер ринг като мм да се ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: ogogogo   
Дата:   24-06-15 23:05

Не съм се подигравал, просто това е истината. Истинските макрообективи са скъпи, дори и стари ръчнофокусни.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   24-06-15 23:15

Имам Hanimex f-135mm 1:2,8 autofocus mc, Hanimex auto zoom 80-200 1:4,5 тип помпа, Hanimex f-200mm твърд1:4,5 и Canon 18-55mm и Canon 28-80mm китови За кои от тях,кои екстендъри,ще вършат работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-15 23:23

18-55 и 12мм екстендер, като се снима между 35 и 55мм.
Канон 28-80 и се снима пак с 12мм ринг и между 35 и 80мм.
С Ханимекс не съм се занимавал, според мен с 200 и 135мм май няма да стане. Но може да се пробва да се насложат 1-2 или 3 екстендер ринг между обектива и тялото и да се пробва.
По мои проучвания най-евтино макро и с читаво качество и не толкова трудно за изпълнение с екстендери се получава.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: BAJDOBRI   
Дата:   24-06-15 23:27

Благодаря , kvakioh ! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: lamerko   
Дата:   24-06-15 23:33

Мда, с рогите напред. Първо, писал си, че търсиш макроОБЕКТИВ, а не притурка като пръстен или леща. Бюджета ти от 100лв. не може да покрие подобна играчка. Колкото до пръстените - можеш да получиш доста голямо увеличение с тях, но нали се сещаш, че това увеличение ще е за сметка на нещо. Като за начало ще загубиш светлосила. След това идват по-досадните моменти - фокуса ти МОЖЕ да се окаже на същата линич, като предната леща (трябва да опреш обекта до лещата [smilie18]), а също така ДОФ-а ти МОЖЕ да стане по-тъник от милиметър. В комбинация от трите - пак може да се почне с приказки за едни мазни...

Предложението от базара не е мое, нито пък имам изгода да го предлагам - така или иначе не познавам автора на обявата. Но смятам, че един истински макро обектив 90/2.8 напълно си заслужава 400-те лева, които не са чак пък 8-10 пъти над обявения ти бюджет... да не говорим, че същия се вмества в дефиницията и за портретен обектив, понеже може да фокусира на безкрайност.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-15 23:35

Ако вземе екстендери с автофокус и има техниката, начинът на заснемане и заляга(в буквалния смисъл) повече при кадрите нещата не са толкова ограничаващи с екстендерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-06-15 23:42

Аз нито един не си харесах от обективите. Поне 18-55 стабилизирания ли е? Ако не е, по-добре оптимизирай малко като продадеш всичко и си вземеш нещо по-читаво първо. Макрото иска малко поне да има острота обектива, че като го сложиш на екстендера да му остане, а не съвсем да грохне.

Като обективи бих препоръчал 18-55 стабилизирания и примерно два твърди. Една 50ка за портрети и макро и един твърд 135 или 200мм по-читав. От евтините се сещам за следните:
Панколар 50 1.8 - М42 и страхотен за макро.
Томиока 55 1.4 - М42 и по-скоро портретен, но и достатъчно остър за макро.
Зенитар 50 1.7 - М42 и ставащ за всичко.
Това са все 50ки на М42(за да стават на каноните) и в порядъка 100-150лв

Юпитер 37 - 135 3.5 с доста прилична острота, има и още по-добра МС версия, обикновенно под 100лв се намира.

Може и за някое варио да се огледаш, някой вивитар 70-210 серия 1 може да стане за канона, ако е никонски или друг байонет за който има преходник. Тук около 150лв вървят нещата.

Като цяло, ако беше с безогледалка избора е много по-голям. Също така в бюджета в който предполагам ще се движим няма много интересни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: lamerko   
Дата:   24-06-15 23:45

Е то аз още събирам пари за екстендъри - вече година стана. Цената им е доста над въпросния макро обектив, а те самите няма да дадат някакво фрапиращо увеличение над основното на обектива. Пръстените са друга цепия, но вече се изказах за тях в горния си пост. Може наистина да се правят добри снимки с тях, но бая опит трябва, добро осветление и напълно неподвижни обекти. Забрави за мърдащи гадинки или сцена с по-широк ДОФ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   24-06-15 23:48

Най-добре съм снимал с екстендер 12мм и китовия 18-55 от 350Д, така съм получавал най-добри кадри с Канон преди да си взема истинските макро обективи. /
Няма да е много лесно с екстендерите, трябва си доста приближаване, не са 50см. Според мен ще стане с някой от по-дългите, но е до експеримент както казах с кой/кои точно екстендери като брой и мм ще стане най-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин Macro обектив за цифров Canon
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-06-15 23:58

Като стана дума и за скъпо осветление :)


https://c2.staticflickr.com/4/3826/12239608754_a2c476deb4_b.jpg

IMGP5795 by Simeon Kolev, on Flickr

Цял кадър(не кроп) правен с прости М42 тръби(20лв) и вградената светкавица. Обектива е панколар 50 1.8(100-140лв). Предполагам, който е клечал да снима тревички знае колко е голяма тази конкретната.

Не е проблем да се снимат и подвижни гадини, ако камерата има лайфвю.



Публикацията е редактирана (24-06-15 23:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »