Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проектор
Автор: deni86   
Дата:   31-05-15 13:58

Здравейте ,
искам да питам как се снима с проектор в студио .
Подариха ми един и като пробвам с светкавиците доста бледо става.
А съм виждала снимки които не бяха бледи но преди много години и не помня точно как беше снимано . Ако може да ми дадете съвет ще съм ви много благодарна .

Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: Джъмбо   
Дата:   31-05-15 14:59

моят съвет: научи що е експозиция и как се определя спрямо различните светлинни източници!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: dekov   
Дата:   31-05-15 16:03

Може би светкавицата да е слаба ?????
[smile] [smile] [smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: GenaDP   
Дата:   31-05-15 22:56

как се снима с проектор в студио

С проектор не се снима. С проектор се проектира...

Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: anjsan   
Дата:   01-06-15 10:07

То , ако се ползват светкавици с проектор не се ли разваля търсения ефект ? Демек , ако проектираш някаква картинка или специален фон, трябва да се снима при наличната светлина . Светкавиците ще променят картинката от проектора . Може би трябва много ограничено и контролирано(насочено) само на определени места да се освети допълнително примерно на главния обект/ лице на човек и т.н. с по-приглушена светлина ... Така бих направил аз . Най-добре покажи какво искаш да постигнеш и спецовете тука ще ти обяснят по-точно .

Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: da.fo   
Дата:   01-06-15 10:10

Ако с проектора искаш да "оцветиш" едно тяло или да му проектираш някакви светлини и сенки за да изглежда по различно , то тогава не ти трябва светкавица за да осветяваш обекта директно, защото наистина ще изглежда бледо. За контражур - може !


Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: deni86   
Дата:   02-06-15 01:40

Искам да прожектирам различни картини на бял фон за да постигна ефекта на различни фонове. Като са онези рисуваните .Гледах и клипове но там го правят не с проектор а по някакъв друг начин. Знам ,че в курса за начинаещи на Бони е показвано такова нещо с проектор , но човека който ми го каза не си спомня как са го постигнали ефекта .

Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: anjsan   
Дата:   02-06-15 08:58

Ето статии на руски :
http://popcorn-studio.livejournal.com/65184.html

http://photocasa.ru/photo-journal/uroki-fotografii/new_photographer/6630-fotosemka-s-proektorom.html

Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: ZED   
Дата:   02-06-15 10:44

Това, което искаш се постига със силно отражателен бял или сив фон /специален/. В него има вградени светлоотразителни нишки, които отразяват светлината в няколко пъти по-голяма степен от обикновения фон. Това се прави, за да може светлината, която идва от фона да е достатъчно силна, за да може да "пребори" отразената светлина от кожата и дрехите на модела и да може само тя да се експонира върху матрицата като фон. Не знам дали съм бил достатъчно ясен, но така или иначе няма да можеш да го направиш много лесно този ефект.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: pmartinov   
Дата:   02-06-15 10:54

Хубавите светлоотразителни фонове са доста скъпи!

Прожектираните върху тях изображения се снимат естествено без светкавица.

Това е сложна фотографска задача която не е по силите на хора без сериозен опит във фотографията.

Изглежда много просто,но не е...

Отговори на това съобщение
 Re: Проектор
Автор: marrio31   
Дата:   02-06-15 12:23

Най-вероятно говорите за екрани,не за фонове,пробвал съм истински екрани и резултата не е това което очаквах,просто най-скъпите екрани са по качествено изработени,няма особена разлика при проекция на изображението.Голямата разлика идва от проектор с много лумени,контраст и резолюция.



Публикацията е редактирана (02-06-15 12:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »