Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 
 Проблем с режима Tv
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   01-04-15 17:21

Здравейте! Абсолютно всяка една снимка която направя в този режим е тъмна. Не казвам тъмна като светлосила, а буквално черна. Какво да направя?



снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: victory13   
Дата:   01-04-15 17:27

Като минимум начало качете една снимка с пълен екзиф.

Ако не, ще си обърна чашата от кафето да видим какво ще излезе като проблем [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   01-04-15 17:30

Проблема е, че думата "екзиф" нищо не ми говори...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: demiman   
Дата:   01-04-15 17:33

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: Slivenski   
Дата:   01-04-15 17:38

Капачката на обектива? [smilie18] [smilie18] [smilie18]



А сега сериозно - дай снимката, но без да я обработваш по нинакъв начин. Сваляш от апарата, ъплоудваш в някой сайт за сваляне и така...

Екзиф се наричат метаданните, които са вградени във всяка снимка - те дават информация за скорост, бленда, ИСО, модел камера и обектив, дата на снимане и така нататък.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   01-04-15 17:57

Снимката която съм дал в първия пост не е обработвана по никакъв начин.

данни за нея

Друга снимка - снимка ; данни



Публикацията е редактирана (01-04-15 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: Slivenski   
Дата:   01-04-15 18:01

Ами, на 1/1000 от секундата... Не знам каква е околната светлина, но това може да се очаква, освен ако не снимаш на плажа по обед.


Намали скоростта. [beer] [beer]


Опитай на 1/125 или 1/250, да видим какво ще стане.

[beer]



Публикацията е редактирана (01-04-15 18:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: rx   
Дата:   01-04-15 18:19

Тези два файла не са изображения, излезли от матрица на фотоапарат. Или си правиш дъвка с форума, или фотоапарата ти е за сервиз. Снимай в RAW и качи файла някъде та да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: sme6ko83   
Дата:   01-04-15 18:30

Auto ISO speed OFF

Пробвай това да е на ON ако държиш на толкова висока скорост!



Публикацията е редактирана (01-04-15 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   01-04-15 18:47

Благодаря @sme6ko83! Това беше проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: victory13   
Дата:   01-04-15 18:55

Все пак може да се каже като извод, че камерата е дала всичко от себе си, за да направи снимка, но не е успяла...
На 18мм не ви е необходима скорост от 1/800 или 1/1000, коригирайте това, а и също е добре да видите зависимостите между скорост/бленда/исо, и ще тръгнат нещата [beer]

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: dekov   
Дата:   01-04-15 20:11

Не снимайте на режим който не разбирате какво прави.
За да стане снимка трябва определено количество светлина да попадне на матрицата, опитайте да осъзнаете какво представлява скорост на експонацията и диафрагма,или бленда както се казва.
Лека полека ще почнат да стават и снимките.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   01-04-15 21:16

Благодаря на всички за мненията!

@dekov - Исках само да се уверя, че апарата няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: MixMike   
Дата:   01-04-15 21:16

Ясно е че никой не се е родил научен, но лично аз преди години ме беше срам да попитам нещо, ако не съм проверил на 10 места и изчел всичко "до корица". Едно заради подигравките, и второ за да не се излагам.

Как може да задаваш въпроси, след като не си си направил труда да прочетеш дори ръководството за работа с апарата си и нямаш представа какво прави този режим. Като гледам нямаш представа дори какво е бленда, скорост, експонация и т.н. елементарни неща.

"ауто исото било проблема, мерси" - проблема ти е че нямаш представа какво държиш в ръцете си. Приемаш че "ауто исо" е нещо, което си забравил да натиснеш, за да ти става снимката, и нямаш никаква идея защо го натискаш. Това е проблема!

Нямаш идея каква е връзката между точно този режим на работа, експонацията, исото и т.н. Както казах това са елементарни неща, които е срамно да не знаеш, при положение че държиш фотоапарат в ръцете си[smilie10]
Това е все едно да се мъчиш да напишеш книга, а да не различаваш буквите.[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   01-04-15 21:53

Благодаря за компетентното мнение![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: batsali   
Дата:   01-04-15 23:03

MixMike, много натисна, но е напълно прав...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   01-04-15 23:27

Не мисля, че досаждам на някой, щом има хора който веднага се отзоваха и тук и по скайп. А на такива, които "натискат" мога просто да не обръщам внимание. И без това има компетентни хора които се шляят често в форума и могат да отделят 2-3 минути от времето им, за да ми помогнат, за да ми обяснят въпроса по-просто обяснено, не както е написано в интернет по много по-сложен начин.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: Slivenski   
Дата:   01-04-15 23:31

Нормално е да има и по-остри коментари.

По-горе ти казаха - това са основни неща: скорост, бленда, исо и тяхното отношение помежду им и спрямо експозицията.


Изключеното авто исо не е проблем, както ти казваш, а просто настройка на техниката. Понякога може да помогне да е ON, понякога може да пречи.

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   01-04-15 23:33

Само, че в този случай когато бях сложил ISO 100, някой не повярваха, че снимките който съм дал са от фотоапарат.[smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: lamerko   
Дата:   01-04-15 23:38

Не е нужно да си на Tv за да снимаш с фиксирано ISO. Лично аз на 99% снимам на Av :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: Slivenski   
Дата:   01-04-15 23:40

Проблемът ти не е в исото, а в твърде високата скорост, 1/1000 - което води до това, че твърде малко светлина достига до сензора.

Включвайки авто исото, камерата компенсира високата скорост на затвора с повишаване на светлочувствителността /исото/, за да се постигне правилна експозиция.

При по-старата техника това води и до по-висок "шум". Надявам се това знаеш какво е. ;-)

По-новите по-добре се справят с високите стойности на исото.

Прочети някоя книга за фотография, в която се обясняват най-основните неща.


[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (01-04-15 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: iliyanb   
Дата:   01-04-15 23:40

nikolaijelezov,

Ако имаше интерес към фотографията, което дълбоко ме съмнява, щеше първо да си направиш труда да извадиш няколко левчета и да си купиш една книжка от тези, които в изобилие има в книжарниците. Няма значение коя. Във всички базовите неща са понятно обяснени. След това да я прочетеш, да пробваш това, което си разбрал, и чак след това да питаш относно това, което не си разбрал от книжката.

А тези дето "натискат", могат да натискат колкото си искат, защото са минали по горния път.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: lamerko   
Дата:   01-04-15 23:43

Автоматичното задаване обаче е ограничено в някаква рамка (която може да се настройва в настройките, но не и от минимална до максимална стойност). По добре да се работи с приоритет на блендата, фиксирано ISO и скоростта на ауто - както дойде според измерването...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: Slivenski   
Дата:   01-04-15 23:45

Да, може да се настрои и максимална стойност на автоматичното исо, но тогава пак има риск при определени условия да не получи правилна експозиция.

Другото, което трябва да се прочете, е упътването на апарата, при това няколко пъти.

И да се снима, естествено. :-)



Публикацията е редактирана (01-04-15 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   01-04-15 23:46

@iliyanb Прав си, крайно време е да го направя. Започнах преди около 3 месеци с "фотографията" и освен книжката към комплекта и форуми тук там нищо друго не съм прочел. Благодаря ти!

Благодаря и на останалите![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: Slivenski   
Дата:   01-04-15 23:53


https://joshnlevinson.files.wordpress.com/2013/02/exposure-relationship-figure.jpg





http://betterinbulk.net/wp-content/uploads/2010/02/exposure-cheat-sheet.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с режима Tv
Автор: unikalen88   
Дата:   02-04-15 23:25

махната ли е капачката на обектива [cool] [cool] [cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: