Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Фуджи x100
Автор: IshootPeople   
Дата:   03-04-15 16:27

Здравейте

От скоро притежавам въпросното Фуджи и имам няколко питания .Когато не снимам а апарата е включен усещам че пак си фокусира сам като го мърдам.Като мина на режим да показва само във визьора пак .Примерно правя снимка и няколко 15-20 секунди не снимам и усещам как вътре си фокусира .Как да го разкарам това .
И другото което е има ли опция да се ползва с някоя никонска светкавица знам че няма да има ттл ,но примерно да и сложа ръчно бленда на светкавицата и тя сама да си мери разстоянието поне ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Фуджи x100
Автор: iliyanb   
Дата:   03-04-15 16:29

1. Превключи на единичен автофокус.
2. Мисля, че няма да стане това. Светкавицата ще работи изцяло в ръчен режим.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Фуджи x100
Автор: IshootPeople   
Дата:   03-04-15 16:44

как на единичен пробвах от страни от ляво къде се превключва от ръчен на АФ и пак не става .Дали ще си избирам аз точка или на централна пак е така .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Фуджи x100
Автор: marves   
Дата:   03-04-15 16:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Фуджи x100
Автор: didesignbg   
Дата:   03-04-15 20:20

По 1 сигурен ли си че не чуваш отварянето и затварянето на диафрагмата, компенсиращо промяната на осветеността на сцената?
По 2 зависи изцяло от светкавицата ти, ако има не ттл авто ще работи, то зависи само от синхро контакта, просто ще трябва да въвеждаш ръчно исо фокусно разстояние и диафрагма.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Фуджи x100
Автор: tbby   
Дата:   04-04-15 00:11

На моя панасоник има quick focus - като му активираш датчика за визьора и той фокусира сам предварително на избраната фокусна точка.
Предполагам и на фуджито е нещо подобно и със сигурност може да се изключи от менюто.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Фуджи x100
Автор: iliyanb   
Дата:   04-04-15 00:31

Няма меню. marves е показал копчето.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Фуджи x100
Автор: Lycan   
Дата:   04-04-15 03:06

този звук да не би да е от визьора с вкл. eye-sensor?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »