Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  58  59     всички  напред  последна
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   29-07-19 23:17

>>>> ама трябва да има няква идея<<<<<

Тоест вече говорим за Мелодия , нещо което съвременните рок-"музиканти" започват да схващат. Проблема при рок-китаратa започва след Малмстийн и брутално погрешното схващане за бързо свирене или тъй наречения Шред. Всеки след Малмстийн се мисли за не по-зле от Малмстийн, което разбира се е твърде далеч от действителното положение на нещата. Лошото е че самия Малмстийн изгуби вярната посока и се превърна в един фъфлещ от bpm мазньоч , нищо общо с чисто и правилно свирене. Типична ситуация в която човек се опитва да свири неща които не може.

...деца..кво да ги правиш [smilie18]
Megadeth - Tornado of Souls Solo Cover - Lucio Hortas

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: batsali   
Дата:   30-07-19 00:18

Не само мелодия, всички аспекти на вкусната свирня. И шреда си има място в правилния контекст, ама изпълнения в направление "вижте ме кво мога, само за да ме видите кво мога" са си скучни отвсякъде. За всеки инструмент важи, при вокалистите е особено гадно, защото инструмента им е част от тях и изгъзиците изглеждат още по-нарцистично.

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   30-07-19 08:18

batsali той Шреда е в категорията вижте какво не мога [smilie18]

Чудесен пример как Не трябва да се свири, това не е и свирене а Шум, да не говорим колко усилия, мъка и "вяра" влага човека за да го постигнe. Най-вредното е че много начинаещи го гледат и се учат да "свирят" по подобен изключително неправилен начин.

Chris Impellitteri Shredding Guitar Solo as Fast as he can play

..и за това говорим :

нонейм тюбър показва на Импилитъри как трябва да свири Импилитъри.
Същото е и със Стиви Вай и Сач ака Сатриани

Impellitteri - 17th Century Chicken Pickin'(Cover)



Публикацията е редактирана (30-07-19 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   30-07-19 17:06

Продължавам да твърдя обратното [smilie5]

https://www.youtube.com/watch?v=VC02wGj5gPw

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   30-07-19 18:21

Sassho, всеки има право на мнение, интересно ми е твоето на какво се гради? Пишеш от позицията на слушател, на изпълнител, на музикален педагог, на музиковед или на музикален критик? Аз имам едно обосновано предположение, но ми е интересен твоя отговор. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: krist   
Дата:   30-07-19 19:08

nyamago, в това последното, дето си го пуснал, не знам, кое точно минава за shredding, но определено е чудесно! Ако не гледах, бих сбъркал баса с дедо Марко Милър. Китарата казва много смислени неща след солото на баса, в което всички са се вторачили, и което е прекрасно наистина, но Джеф Бек след това показва именно силата на смислените, пестеливи тонове.

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   30-07-19 19:56

>>>>>> Аз имам едно обосновано предположение, но ми е интересен твоя отговор <<<<<<<<<


Преди 30-на години посвирвах и още си посвирвам ама вече вкъщи.
Не се смейте, такива бяха времената ))

Чичо Сашо

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   30-07-19 20:18

Няма никаква причина да се смеем, времената ги помним. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   30-07-19 20:49

@mmjm - щеше ми се със сегашния "акъл и умения" да съм на 15г ,ама нали. Поне вече съм подготвен за следващия живот да вляза отрано в релси [smilie5]

..в момента "щракам" това упражнение

Paul Gilbert Style Neo Classical Shred , има си и табулатура



Публикацията е редактирана (30-07-19 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   30-07-19 20:56

> nyamago, в това последното, дето си го пуснал, не знам, кое точно минава за shredding

Нищо не е shredding, точно това казах - че държа на обратното [smile]

> ...но определено е чудесно! Китарата казва много смислени неща след солото на
> баса, в което всички са се вторачили, и което е прекрасно
> наистина, но Джеф Бек след това показва именно силата на
> смислените, пестеливи тонове.

Затова и показах примера - кое смятам за 'обратното'. (Обратно на нечии представи за 'голяма музика', които се измерват в брой ноти за минута/секунда и за майстор се цени сръчния, трениран спортист...)

Джеф Бек може и 'не-пестеливо' да свири, може би с не по-малко ноти в минута от 'италианците' (Сатриани, Ваи), особено във 'фюжън' периода - но ВИНАГИ с мелодия, винаги с чувство. Нарочно избрах бавна пиеса, защото казах 'обратното'.

А по-горе като казах, че 'викам духове' напомних за двама заминали Горе истински музиканти, които такива като нашия критик намират за бездарни и скучни - в сравнение със забързаната ученичка, която е 'голямата работа'...

Ами - всеки с представите си, вкусовете си и ценностите си. Ще си остана с моите, благодаря [smilie6]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   30-07-19 21:32

@nyamago - мязаш на закостенял орех и обиждаш Таланта там където го има. Шапка свалям на Целунатите от Бога [smilie24]
Девойчето свири абсолютно Сигурно и с Контрол , няма измислена "бързина" в смисъл безконтролен шред. Другото което е че сигурно и чува / вижда музиката било с ноти , било без.

..ето още един талант

Altitudes (Jason Becker) | Cover by Alexandra Zerner

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: fragranse   
Дата:   30-07-19 22:17

https://www.youtube.com/watch?v=8Pa9x9fZBtY&list=PLxlY8LkeePS8uJkIxsji434DXcumIkMlH&index=194&t=0s

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   31-07-19 01:47

> ..мязаш на закостенял орех и обиждаш Таланта..

Не знам кой от какво се обижда, но никого не съм нарекъл 'закостенял орех', личните обиди не са ми в стила.

За Таланта ми е именно тезата:

> Девойчето свири абсолютно Сигурно и с Контрол...

Именно. Сигурност и Контрол НЕ СА признак на талант. Постигат се с труд и упоритост. Не съм казал, че девойчето няма талант - може би има, но в показаните примери той още не е изгрял, а виждаме само сигурност и контрол.

А Алекс е безспорен и огромен талант, но не 'още един' - обидно е да я сравняват с онова девойче. И тя свири 'със сигурност и контрол' но НЕ това е уникалното. И не в благотворителния кавър за подпомагане на Джейсън Бекър (отделно шапки долу за него). Тя има невероятни композиции - с многопланова сложност и едновременно тънка чувствителност и трябва да се слушат авторските ѝ албуми, за да се оцени. Не за бързина, не за 'сигурност и контрол' а като музикант с мислене и въображение и с безспорен... ТАЛАНТ. (Нищо общо с въпросното девойче, сори).
= = =

И (без обидни думи, но все пак) за да трол-на някои хора - един цитат от известен и уважаван от всички музикант:

"Ако на 15 години не се вълнуваш от шрединг - нямаш сърце. Ако на 40 години още се вълнуваш от шрединг - нямаш глава." [smilie6]
[beer]



Публикацията е редактирана (31-07-19 01:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   31-07-19 10:21

>>>>>Сигурност и Контрол НЕ СА признак на талант. Постигат се с труд и упоритост.<<<<<

Ами много мераклии не могат да разберат това основно нещо цял един живот , пък за постигане съвсем. В музиката и създаване на композиции си има шаблони и правила , "гениалния" Бах е писал по 5-6 шедьовъра на седмица, няма никакви проблеми музикант от ранга на Тина и някой от нонейм тюбърите да го прави.

Поздрави

Beethoven - Moonlight Sonata ( 3rd Movement ) Tina S Cover

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: petervassilev   
Дата:   03-08-19 20:15

За по-младите, които все още не проявяват интерес към класическата музика:

Schumann Piano Concerto in DD Minor

Не забравяйте да включите и говорителите на компютъра! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   04-08-19 08:38

Beethoven's 5th Symphony on One Guitar - Marcin Patrzalek

Paganini's Caprice no. 24 on One Guitar - Marcin Patrzalek

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: quazimodo   
Дата:   04-08-19 08:40

https://youtu.be/LwLABSm0yYc



Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: quazimodo   
Дата:   04-08-19 08:44

И нещо по-лежерно, като за неделя сутрин с кафето[smilie18] [smilie18] [smilie18]

https://youtu.be/IDaJ7rFg66A



Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   04-08-19 09:15

Душата на Балканите :

Dikanda - Ederlezi

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: petervassilev   
Дата:   05-08-19 00:09

Необичайно използване на музика на 150 г. в "Пришълецът: Завет".

Влизане на боговете във Валхала

Дейвид: "You have symphonies in you, brother!”

Alien Covenant OST - David Plays Das Rheingold

Логично, доколкото историята (както и на "Властелинът на пръстените") е донякъде подобна на "Пръстенът на Нибелунга" - отличен пример за рисуване на картини чрез музиката.



Публикацията е редактирана (05-08-19 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: MariaPetrova99   
Дата:   13-08-19 23:21

https://www.youtube.com/results?search_query=metalica+nothings+else+matters

Любима....






Публикацията е редактирана (06-09-19 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: MariaPetrova99   
Дата:   13-08-19 23:21

И още една за малко да я пропусна

https://www.youtube.com/watch?v=3Pc9BmXN998

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   30-08-19 19:00

UP на темата

Anouk - It's A New Day

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   30-08-19 19:17

Joan Baez - Diamonds and Rust


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   30-08-19 19:37

JOAN BAEZ & BOB DYLAN & PAUL SIMON - Sound Of Silence


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  58  59     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »