Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  35  36  37 ..  40 ..  50 ..  58  59     всички  напред  последна
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   28-12-20 01:55

>>>>>>дал е нотите човека, можеш да опиташ<<<<<<<<<


Аранжимента е убийствен пък и нотите не ме оправят - трябва физическо умение за подобна композиция. Нищо чудно че толкова талантливи китаристи се разболяват или умират млади от нечовешки напъни да усвоят нещо което не е писано за китара [smilie5] Мисля да лягам, пък ти опитай Фугата по неговия начин. В интерес на истината спокойно може да се направи по-човешки и достъпен за китара аранжимент.

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   28-12-20 02:31

Не е лош аранжиментът, близък е до органната партитура без педалите, така го свирят на пиано и на полифонични синтезатори (само че в Ре минор, де)... Тая транскрипция е удобна за китара - особено за класическа: върви в традиционното испанско (циганско) Am-G-F-E [smilie5]

За ръцете - те свикват с упражняване. ПОстави се на мястото на тоя Ютюбър с шапката - по ляв е и в двете ръце от нас със тебе, но не се отказва. И виж до какви инструменти е стигнал (да ги пипа, поне) [smilie10] [smilie5] (Иначе приятелят му с цайсите като нищо ще изсвири и токатата< и фугата)...

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   28-12-20 17:15

Аранжиментът е виртуозен, развита е полифоничната линия, гледам че и повечето еднакви акорди са в различни обръщения. В този ред на мисли щом творбата не е в оригинал, може спокойно да се транспонира в две тоналности, с тия умалени акорди ще е напълно неусетно и естествено.
Хвърлих едно око на тaбулатурата, интересно че има места където логичното следване на три-тонови акорди е прекъснато и заменено с два тона. Може би на орган липсващите тонове отиват в баса (лявата ръка)


>>>>>>аз поради 'съшиване' с друга пиеса си го бях направил в Сол минор<<<<<<


с коя пиeса би съшил ? Звучи ми като

Leyenda (Asturias) by Isaac Albeniz

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   29-12-20 00:56

Позна! [smilie5] И не замо заради сол-минора. Този десен (вмъкване между всеки две ноти от мелодията на остинатен (лежащ) тон) е масово използван и в барока, и във фламенкото (и другите корени на класическата китара). Албенис, разбира се тук го доукрасява като удвоява лежащия тон на две последователни ноти в триола, малко като мандолинно тремоло - но 'хватката' си остава същата... После от барока Ингви го докарва в рока, където е любимо 'ментЕ' на аман-шредърите (щото е лесно). Или Ричи май го прави преди Ингви? Не помня вече кой е пръв, но тези стари автори (Бах, Албенис) са явно 'по-първи' от рокерите...

А "Астуриас" (както се знаеше Лейендата/Легендата разговорно в самоуките акустични кръгове през студентските ми години) е баш Smoke-on-the-Water-а на класическата китара: всеки начинаещ заучава само уводния лесен мотив и се перчи с него като 'пробва китари', които не може да си позволи. (В клипчето по-горе е добре показано с романса 'Забранени Игри', който има същата участ в ръцете на мераклиите)...
- - -

Но доста побъбрихме за акустични китари и послушахме класика... Да сменим с малко по-друга класика [smilie3]

https://youtu.be/RUeygTwUU5Y

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: andiay   
Дата:   30-12-20 00:03

Много добър прочит на Little Wing [smilie24]
Ще се осмеля да предложа и един мой любим кавър на тази класика.

https://youtu.be/HzdwIRB8vpk?t=2909


И една интерпретация на друга класика от рок музиката, пак на същите момци.
https://www.youtube.com/watch?v=6I8F7ZdFOmk


П.П. Извинявам се, първия линк го бях дал грешен.



Публикацията е редактирана (30-12-20 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   30-12-20 04:00

^ [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   01-01-21 19:50

Честита 2021г, Здраве и Късмет на всички [beer]

Не харесвам повечето руски песни, Киркоров, естрада и "шансони", но случайно попадам на хубави парчета

Григорий Лепс - Я Счастливый

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Raffito   
Дата:   01-01-21 20:24

https://www.facebook.com/105197504239380/videos/1068752903587471



Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   02-01-21 02:24

> ...Григорий Лепс - Я Счастливый...

[smilie24] [cool] Запълвам още един пропуск - не го бях чувал[smilie8] Много добре намерен класически (рок) звук - и инструментално, и маниер на пеене. Всичко е майсторски направено, сигурно е много известен и е цяло чудо, че никога не съм чувал нито името нито музиката му. (Сигурно щото от >30 години не съм чувал руско радио или телевизия, що нещо съм изпуснал [smilie2] )

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   02-01-21 08:58

Requiem for a dream - cover by Eiro Nareth - момчето има уникални неща в канала си [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   03-01-21 01:04

^ [smilie24] [cool]

Нямат край откритията по бездънния YouTube. Тоя момък е усъвършенствал прости (от това, което видях) аранжименти до крайно чисто, безупречно изпълнение и - не на последно място - много добър запис. (Техническите подробности как е осъществен записът са отделна задачка с повишена трудност за звукозаписните инженери между нас ;)

Ще е смешно да го кажа, но аранжиментите и маниерът на свирене са досущ като моя начин за акустично свирене на 'песни' - с водещата мелодична линия в добавени тонове на доста 'пешеходни' акорди, малко прост бас и 'перкусия' по различно звучащи места на китарното тяло... Но приликите са дотук - а той го прави несравнимо по-чисто, с перфекционизъм за който никога не съм имал прилежност и нерви [smilie2] Евала! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: andiay   
Дата:   03-01-21 18:49

Пфу, нещо се squeez-нах напоследък, но тези момчета ме кефят тотално.
Две предложения на култови парчета изсвирени невероятно, според мен.
А солата на този момък ме карат да настръхвам от кеф [cool]

The Main Squeeze - "Have a Cigar"

The Main Squeeze - While My Guitar Gently Weeps

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   03-01-21 23:45

От две седмици ме тормози тази мелодия и не мога да я намеря [smilie24]

Със сигурност е нещо от сорта на Epic motivation music в тюба, но още не мога да я уцеля.

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   04-01-21 01:16

@andiay - Страхотни са, и мен ме кефят и жанр, и звук, и музикантство! [cool]


@Sassho - Тая мелодия едва ли е взета от евтина библиотека за озвучаване на любителски клипове. Много е вероятно да им е написана по поръчка или най-малкото - преаранжирана от някой добре забравен хит или филм. Което е едно и също, защото ако поръчковият композитор е новият Митко Щерев (не знам кой в наше време седи на тоя трон, а може и старият Мiтко Щерев да е) - там 'композирането' е често именно преаранжиране на позабравени мелодии...

Но при всички случаи за такава централна/престижна медия музиката задължително е 'оригинална' с ексклузивни права за ползване. Мисля. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: andiay   
Дата:   05-01-21 01:09

А има ли почитатели на подобен род музика?

Ballake Sissoko & Baba Sissoko - SIGI GNO GONYA

3MA - AnaRouz

Toumani Diabaté & Sidiki Diabaté - Jarabi

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   07-01-21 16:57

Enrico Caruso - E lucevan le stelle 1904


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: petervassilev   
Дата:   07-01-21 20:43

"E lucevan le stelle" е може би най-популярната драматична тенорова ария.

Ето и версия с Марсело Алварес , един от най-добрите тенори през последните 20 г., за мен номер 2 след Павароти.


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   08-01-21 16:47


Una Furtiva Lagrima - Enrico Caruso 1904

Enrico Caruso- The Pearl Fishers: Je crois entendre encore

Enrico Caruso - Musica Proibita. Digitally remastered


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   09-01-21 09:56

Поздрави от Курея...или от нещо подобно [smilie5]

YJM ”I AM VIKING" by Kelly SIMONZ cover

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   16-01-21 14:49

https://www.youtube.com/watch?v=vWZ6hmHj2MA



Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Sassho   
Дата:   16-01-21 20:30

..и аз да се разпиша със здрава китара за настроение.
Човека не е баш от най-големите музикални величия, но пък пипа инструмента здраво.

Paul Gilbert - The Jam

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: nyamago   
Дата:   16-01-21 22:42

Страхотна 'китка' от супер-хитове: харесва ми как свири ту рифовете, ту вокални мелодии и куп още неща - и са ги нанизали та нямат край.. Кеф! (Ритъм секцията също кефи, еле барабаниста) [cool]

> Човека не е баш от най-големите музикални величия...

Е как да не е!?! [smilie10] Баш от най-големите е, винаги е бил! И с другите най-големи свиреше в разни комбинации преди 20+ години (едва ли има име, с което да не е свирил), включително с разните Ваи и Сатриани (когато имаше разни серии G3, понякога G4 - въртящи се участници, но все от Топ 10 китаристи на планетата)... Две неща го правят още по-голям от други величия:

(а) че 'порастна' и поумня да се откаже от безумния шред на 80-те и 90-те, да свири много по-разнообразно като жанрове и техники, блуз, мелодична музика - без това да го прави по-малко виртуоз!
и
(б) че най-много от другите се раздава като педагог - учи другите на всичко, което сам е постигнал, методично и достъпно за усвояване (с труд, де, който е тръгнал подире му в 'школата'). На времето доста 'хватки' съм мъчил да науча от него когато учех от китарните списания (и дисковете, залепени по кориците им), а той беше редовен учител там...

Докато слушах твоя линк (мерси, страхотен сеанс е!) чичо Гугъл ми поднесе отдясно нещо друго с него и още един титан, на който съм голям фен. Нещо уж 'просто', но с майсторство, което мен лично ме кефи на макс !
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: fragranse   
Дата:   18-01-21 23:36

The Salmon Dance


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: fragranse   
Дата:   21-01-21 21:09

Hilary Hahn - Berlioz and Sibelius


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   22-01-21 23:08

https://youtu.be/U0gXqbwk5P0

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  35  36  37 ..  40 ..  50 ..  58  59     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »