Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Безогледалка, DSLR/SLT или видеокамера и фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   02-11-14 18:40

Знам че има много теми за безогледалки, DSLR/SLT, видеокамери.
Интересувам се заради една позната, ако си наложа мнението ще ме обвинят в пристрастие.

Девойката иска да направи подарък на брат си за първо дете (става леля). Ще се снима от някой който до сега е имал сапунер и смартфон. Обекта за снимки ще е детето. Девойката иска да се правят клипчета от поне 30 мин (за мен луда работа). Бюджет 1000э

Аз си мислих за вариант и двете:

Fujifilm X-M1 kompakte Systemkamera (16 Megapixel, 7,6 cm (3 Zoll) LCD-Display, Full HD, WiFi) Kit inkl. XC 16-50 und 50-230 mm Objektiv schwarz


Panasonic HC-V250EG-K Camcorder (50-fach opt. Zoom, 6,7 cm (2,6 Zoll) LCD-Display, Full-HD, WiFi, SD/SDHC/SDXC-Kartenslot) schwarz

Довода е че с малко дете трудно се носи голям черен апарат, поне според мен.


Но приятелките и казали че за начинаещ било най-доброто никон [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18].

От никон си помислих за 7100 или 5200 със 18-105, от Сони за Алфа А77 с 16–50 2.8, от канон съм много далече като информация.

Ако е Сони мога да му подаря една Минолта 100-300 АПО след като имам и по добър обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка, DSLR/SLT или видеокамера и фотоапарат
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-11-14 18:53

Купете ваучер!

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка, DSLR/SLT или видеокамера и фотоапарат
Автор: vanquished   
Дата:   02-11-14 19:46

Фуджи за видео все още не.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка, DSLR/SLT или видеокамера и фотоапарат
Автор: AseasRoa   
Дата:   02-11-14 20:02

Но и за безогледалка е въпросително дали ще издържи и 20 минути преди да започне да пържи яйца :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка, DSLR/SLT или видеокамера и фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   02-11-14 20:20

Идеята ми бе Фуджито за фотоапарат и Panasonic HC-V250EG-K да си снимат видео.

на Сони ннекс 6 имам видеофункция и на Алфа 580 имах но съм правил само две 5 минутни клипчета.


DSLR/SLT от клас Никон 7100 или Сони Алфа А77 за половинчасово видео не знам как ще се държат

Взпроса ми е DSLR/SLT от клас Никон 7100,Сони Алфа А77 или безогледалка за 500э плюс видеокамера за 200 - 300 э .

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледалка, DSLR/SLT или видеокамера и фотоапарат
Автор: axlastro   
Дата:   02-11-14 22:16

Първите 1-2 години не е проблем и с голям апарат - закача се на количката. Като са казали никон, никон да взимат - като вземе безогледален ще и викат, че не е професионален. Само дето с никона видео... Другия вариант е панасоник G6 или 7 или там което е последното. Аз със eos m съм снимал доста дълги клипове и не е прегрявал, не вярвам другите безогледалки да са по-зле. Най-добре е да вземете ваучер както казаха по-горе. Аз преди време пуснах подобна тема, препоръчха ми много добър сапунер за роднина и той накрая си купи най-умрелия суперзум. Щастлив е с него обаче, а ако бешевзел препоръчаното от мен щеше да ми се сърди.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »