Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   28-08-14 22:57

Epson L1800 e вече в България, ексклузивно от FACTOR.BG. Същото качество на печат и ниска цена на снимка, като Epson L800, но с максимален печатен формат А3+.

Повече инфо - тук


https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/bjrb9896.JPG


http://printguide.info/images/2014/08/pronto_sax_medium_res01_r1uv.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-08-14 22:59

А3+ вече е гот!

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   28-08-14 23:03

Размерът си има значение! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-08-14 23:36

Размерът си има значение!

Разбира се! И цената също? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 02:47

За почти 43 години разбрах едно - цената няма значение, стига да е евтино!
А иначе сериозно - какво значение има цената на принтера, когато всеки професионалист снима с техника за 10-20000 лева, която техника обновява на 2-4 години?!
Да, ако този принтер струваше 10-15000 лева... разбирам да има притеснения. Но той струва по-малко от един iPhone!
По-важното е дали върши работа и дали дава възможност на собственика си, да печели пари!
Идва Коледа, почват едни поръчки за календарчета, а А3+ си е приличен размер за календар!


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: plament   
Дата:   29-08-14 07:23

И като започнат коледните промоции, започваме да купуваме принтери.
Дори не на шега.


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: 3DF   
Дата:   29-08-14 08:39

Цената не е лоша


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-14 08:41

вече е у дома и разпечатах 50 А3+
в понеделник ще споделя инфото в кафето [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 15:32

3DF - не така де, бива ли да сравняваме новия Epson L1800 със стар модел iPhone!? [smile]
Ако ще говорим за предположения и ориентировъчни цени, по-скоро гледайте цените на последните модели iPhone, като 5s, например...
А най-точната ценова информация - в писмена оферта от info@factor.bg [smile]
Заявка за оферта - http://factor.bg/new_contacts.php



Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-14 16:01

iPhone 5s запечатан с гаранция е 760 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-14 16:14

типично по български умниците се обадиха...
[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


принтера е страхотен колкото, цената на разпечатка също... останалото е просто заяждане

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-14 16:35

джъмбо, оправя ли се добре с BW?

Колкото до заяждане само ти го виждаш в твоето съзнание! По същия начин и аз мога да дам определение за поста ти, но не е нужно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: victory13   
Дата:   29-08-14 16:40

На първо четене, наследника е поорязан, но явно ще е с доста по-солена цена от оригинала, снабден с рефил.
Ако приемем, че печата на дискове е никаква разлика, то с липсата на безжична връзка и директен печат от камера не е така.

Ще ми се да кажете няколко думи и за другите предложения от л-серията, анонсирани заедно с л1800, а не само за най-скъпото от тях.
Естествено, ако имате намерение да ги разпространявате...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-14 17:12

стойков легалните цени на айфон се виждат в мтел и технополисите и другите магазини за мобилна технкина с гаранция 2 години...

колкото до черно бяло то печата идентично с Л800 тоест не му е сила както например при Р3000

после липса на безкабелна връзка и директен печат от камера...
първото може би е леко неудобство което аз съм решил с 5 метров кабел, който кабел не ми е дропил информация от картинка как се е случвало с вифито
никога сериозно не съм се наемал да изгърмя лист А3 със снимка която да си разпечатам от камерата... предпочитам да снимам на РОУ да си оправя снимката и да си я пусна от компа

както се казва виждам колко ми излиза едно копие без да се занимавам с китайски рефилни системи по често водещи до скъп ремонт...

на фотоваканция ще покажа разпечатки от л1800... от вече моя Л1800 и вече се чувствам свободен често да правя изложби А3+ за скромни суми

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 17:32

С риск да излезе заяждане (макар да декларирам, че не е! [smile] ) ще отговоря и на двата въпроса:

stoikovv666 - с черно/бялото се оправя толкова, колкото и L800, толкова, колкото и кварталния минилаб. Който иска професионални резултати - например печат на арт-медии, перфектен черно-бял печат, ролни медии, дебели картони до 1,5 мм, матово и фото черно и прилична цена на мастилата - да си купи някой Epson от Stylus Pro серията, като SP4900, 7900, 9900 и т.н. Ако не го бърка цената на мастила - Stylus Photo R3000 и Stylus Pro 3880 дават перфектно качество, но разпечатката излиза по-скъпо, и все пак по-евтино, отколкото в някое бюро за услуги. Не може да си купуват хората обективи за по 5-6000 и камери за по 10000 лева, и после да искат принтер, дето де е евтин, с евтини мастила, да е перфектен във всяко отношение.

victory13 - и аз бих предпочел да има WiFi и печат от камера, както за L800, така и L1800. За съжаление, пълно щастие няма... Солена цена?! - а не е ли солена цената за един приличен обектив? Нека сравняваме сходни неща - ако има друг принтер, който да предложи сходно качество на печат и толкова ниска себестойност на мастилото, нека ги сравним.

L1800 не е наследник на L800, той е разширение на продуктовата линия.

И последно - останалите модели от L-серията. Нито един друг принтер, освен L800 и L1800 от тази серия НЕ Е ФОТО-ПРИНТЕР. По тази причина FACTOR.BG не се интересува от тях - можем да ги доставяме, вероятно цените ни ще са по-добри от другите, но това не са принтери за фотография. Ако човек иска да печата документи и рекламни материали, аз горещо го съветвам да се огледа за някой от сериозните принтери на XEROX (може и KonicaMinolta, което е популярно като "по-трудния начин да си купиш накрая XEROX"...


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: victory13   
Дата:   29-08-14 17:34

Китайските рефилни системи са с никакви отлики от индонезийските... И има достатъчно фирми на пазара вече, които предлагат гаранция за въпросната манипулация.

Колкото до това да "изгърмиш" лист а3, то какъв е проблема, при положение че 3 "изгърмяни" листа са ти на цената на пакет цигари.
Не съм имал дроп на информация, но ще потърся да видя какво имаш предвид с тази забележка... хем обработвам и печатам от различни стаи.

Да ти е честит новия принтер все пак. Най-важното е да те радва, а това явно е така в твоя случай...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: victory13   
Дата:   29-08-14 17:39

Фактор, имам в предвид "Epson L1800 е принтер, произведен на базата на Stylus Photo 1500..." и сравнявам с него, не с л800... Не съм пояснил наистина, но вие сте го споменали.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: джъмбо   
Дата:   29-08-14 17:43

когато се печата по вифи не се преточва цялата снимка а се точи по време на печата... случвало ми се е да се скапе нещо по мрежата и да си замине половин лист хартия

честно казно и аз искам фул екстри, но за е4дна година установих че при л800 не ми липсват безкабелни връзки... същото е и при л1800... сигурно щот съм беден и имам само една стая за обработки и печат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: qavkata   
Дата:   29-08-14 17:54

аз не мога да Ви разбера, защо се заяждате с представители на Епсън, все едно те са го произвели и сега след като са ви взели парите предварително скимтите. Спрете се бе хора, вижте го, тествайте, създайте си мнение и тогава го изкажете. Защо само нападате, хулите и се надскачате. Аз имам 5 Л800 и никакви проблеми, от фактор са винаги насреща...на фотоваканцията ще дойда и ще го видя но, щом гарантирате за надеждността му както е при л800 то....ще се възползвам. Успех и се усмихвайте повече

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 17:58

С цел сдобряване, допълвам предния пост, че ние не твърдим, че продаваме най-по-абсолютния принтер, а продаваме това, което смятаме за най-добрата комбинация на инвестиция/качество/себестойност/разходи за поддръжка. L800 се доказа безапелационно, няма друг принтер, който да е продаван толкова и който да е натоварван толкова - има много хора, които минаха 100 000 копия и продължават да работят! И това за инвестиция от 300 Евро! Не вярвам да е останал някой, който смята, че 300 Евро е инвестиция изобщо!

Сигурен съм, че L1800 ще е дори по-добър принтер, особено за хората, на които ще има върши работа. Ще има и много, които ще почнат да коментират, без изобщо да имат намерение да си купуват принтер или без изобщо да имат личен опит с печат. Ще има и "подводници", които ще обясняват колко по-изгодно е с китайските мастила и как "качеството е същото, няма никакви проблеми". Ще има и такива, които ще комбинират Лайт Циан и Лайт Магента от мастилата за L800/1800, с Циан, Магента, Жълто и Черно от мастилата за четирицветните L принтери, за да правят икономии, макар да компрометират и качеството и трайността. Хора разни...

Това не е от значение!
Принтерът струва толкова, колкото са преценили от EPSON.
За всеки, който се занимава сериозно с бизнес, пък бил той и малък бизнес, тази цена е съвсем достъпна и възвръщаемостта е практически гарантирана, при възможността да се добавят толкова много нови продукти, към портфолиото на въпросния бизнес. Качеството на печат е отлично, себестойността е много ниска, имате пълна гаранция, оборотни машини, безплатен съпорт - остава всеки да си направи маркетинга и ценовата листа и да почне да работи.

Ние, от FACTOR.BG, се радваме, че имаме уникалната възможност да предложим толкова подходящ за българския пазар продукт! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 18:15

До victory13

"Китайските рефилни системи са с никакви отлики от индонезийските... И има достатъчно фирми на пазара вече, които предлагат гаранция за въпросната манипулация."

Това може да го твърди само човек, който няма личен опит с едните и с другите системи. И е абсолютно некоректно да се говори за "индонезийски", все едно някакви си индонезийци, в колибите, правят системите и принтерите, а не собствените заводи на Epson, автоматизирани и роботизирани до непонятно за нас ниво... Разликата между фабрично интегрираните системи, проектирани от инженерите на EPSON, заедно с принтера и някакви китайски изпълнение тип "надомно слепите правят IT производство" е толкова голяма, че всъщност говорим за различни неща.

А за "достатъчното фирми на пазара вече, които предлагат гаранция за въпросната манипулация" - горещо Ви пожелавам да имате възможността да се възползвате от тази тяхна гаранция, а след това да обсъдим пак нещата. [smilie24] [smile]

Благодарение на стотиците клиенти, които ни се довериха, ние изградихме сервиз и съпорт, които трудно ще намерите другаде - и се гордеем много с това!


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-14 18:15

Аз пък не виждам къде някой се заяжда... Въпроси, отговори, реклама и закачки [beer]

Бях хвърлил око на L800, но сега явно ще го прескоча [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: prisonbreak   
Дата:   29-08-14 18:17

Ще изчакам малко, да пуснете промоцийка и ще си го купя.
Щом има А3+ това е моят принтер.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-08-14 18:23

Принтера си струва, качеството е повече от доволно АКО човек знае как да го изкара от него :). Последно пробвах един L800 - добър си е, капката е дребна и на хубава хартия дава прилични резултати. За перфекционистите нищо под SP7900/9900 не е вариант, скъпи са но за мен поне без конкуренция. По-добър печат от тях не съм виждал и цената им няма значение понеже така или иначе притежанието на такава машина за домашна е безмислено, ако не се печата нон стоп. Има достатъчно места където имат налични хартии и принтери и човек с мерак и някой лев може да си принтне каквото иска. А L1800 е това, което мисля че трябваше да е L800 - А3+ евтин принтер с прилично качество и ниска себестойност на принта.

Относно рефилите от китай и други държави - да по-евтино е, но качеството на печат пада драстично и не е като фабричното... надеждността и тя не е като фабричната.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 18:26

stoikovv666
Надявам се, че ще го прескочите в полза на L1800, а не по причина, че съм реагирал на Ваш въпрос с подробен и задълбочен (да си направя реклама) отговор-анализ?! [smile]

prisonbreak
От EPSON забраниха промоциите за поне една година! Сега е моментът! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: victory13   
Дата:   29-08-14 18:28

Никого не съм нападал, посочих недостатъци според мен, и алтернатива на по-добра цена и с по-добри качества. Като отговор ми се набляга какъв съм богаташ, какви китайци ползвам, и колко грубиянски се изразявам за притежателите на 5, 8 и 14 л800... Не ми е ясно що ти трябват 5 принтера, като един кара над 100к копия. Не е зле да кажете как се намира място на 15-на килограмов принтер с тези размери...
Фактор, нямам никакъв проблем да си налея мастилата за л800/л1800 на принтера... Преценил съм обаче друго, да печатам като подводничар, но може да си променя мнението във всеки момент [cool]

Успех на всички бъдещи и настоящи притежатели на л1800 [beer]

До тук, че на някой по-чуствителен да не му избие пяна [cool]

ах, даже ми "пожелават" да си ползвам сервизната гаранция... Наистина скромни и добродушни хора са това, как да не им се възхитиш... Аз, Фактор, ви пожелавам никога да не получите принтер за сервизно обслужване, както и на притежателите на вашите принтери да не им се налага да го ползват... [cool]



Публикацията е редактирана (29-08-14 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 19:54

Това е една тъжна история... Защо винаги нещата се обръщат на чувства, а не на аргументи?

Пет принтера трябват, за да може:
- да се ползват едновременно на повече от едно място - например в различни фотоателиета, собственост на една и съща фирма.
- да се печата по-бързо в натоварени моменти
- да се печата едновременно на няколко различни размера и/или вида хартия, без непрекъснато да се сменят настройките
- да има сигурност - ако имате две фотоателиета, слагате по два принтера във всяко, единия зареден с 9/13 или 10/15 (зависи от клиентелата), а другият зареден с 13/18 (например). Петият стои в това ателие, където има повече работа и е резервна машина, която поема натоварването в пикови моменти и при техническо обслужване на някоя от другите машини.

Това е модел на работа на ателиета, които са изхвърлили минилабовете и са преминали изцяло на L800. Няма отношение към издръжливостта на принтера, следващите работят паралелно с по-рано закупените, а не ги заменят.

Предимството на този подход е мащабируемостта - в началото се инвестира малка сума, а когато се появи нужда от по-висока производителност, срещу още 300 евро тя се удвоява, срещу други 300 евро се утроява и т.н.

Много пъти съм чувал аргумента - ама L800 е много по-бавен от един минилаб. Да, но струва несравнимо по-малко и с мултиплициране може да се достигне нужната скорост на печат, като едновременно с това се мултиплицира НАДЕЖДНОСТТА - ако един от 5 принтера се повреди, останалите 4 продължават да работят и губите само 20% производителност!



Публикацията е редактирана (29-08-14 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: didesignbg   
Дата:   29-08-14 21:17

Честито за новият принтер! Защо обаче е нужно, както и в предната тема за L800 цената да се държи в някаква супер тайна. Това е просто една цена утре някой ще ви я иска на мейла и ще я плесне в темата.
Някак си винаги тези теми отиват в погрешна посока. И L800 и този герой имат смисъл за фотостудия, поне в нашата объркана действителност. За мен лично, като обикновен потребител много по-добри оферти са нормалните модели Р50 и 1500. Да практиката за субсидирани принтери е порочна, но Епсън са си я избрали, аз само се надявам докато намеря място за 1500 съдбата му да не последва тази на Р50.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: fotocolor   
Дата:   29-08-14 21:54

ДО Стойков,Виктори и другите,
аз съм човека който бе закупил последни 2 принтера от първата доставка EPSON L800.Не крия че бях как да кажа скептично настроен.Но съм се лъгал.Печатам наистина здраво и за 2 госини при нтера ми е бил само веднъж в сервиза им,сега се обажда за 2ро ходене за смяна на кечето което попива мастилото.Никакви проблеми.Що се отнася до мастилата всемам си само от ФакторБГ,и поне досега НИКАКВИ ядове съм нямал с тях/нека това да не се счита за реклама или натягане към тях/.Чакам новата оферта и може би 90% вече съм сигурен че ще си го закупя.Хартиите им 255грмовите са наистина невероятни.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: BOZO   
Дата:   29-08-14 22:03

С два бр L800 и един L1800 се покрива един добър диапазон медии и формати, работят с еднакъв консуматив и дават качество, което нито един минилаб не може да достигне.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-14 22:03

Това L800/L1800 запушвали се ако е в почивка 20-30 дена?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: plament   
Дата:   29-08-14 22:23

В крайна сметка сегашната цена промоционална ли е или е като за най-нетърпеливите и по Коледа ще предложите изненада с очаквана промоция.
Не бързам да купувам L1800, но при специална оферта, няма да го мисля много.


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-14 22:28

Че то L1800 имали цена сега?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 22:56

Цената не е тайна, всеки, който поиска оферта, ще я получи в писмен вид - достатъчно е да се изпрати запитване на info@factor.bg.
Вероятно скоро ще я качим дори и на сайта ни www.factor.bg.

Не мога да обявявам цената в темата по една единствена причина - утре, ако тя се промени, по независещи от нас причини (все пак Epson определя правилата, не ние), то всеки, който види темата, ще изпадне в заблуждение и вината ще падне върху нас.

Затова обявяваме цената само по начин, който гарантира правилно разбиране, точна, пълна и ясна информация и актуалност. Няма никаква конспирация.

Между другото, няма никакъв проблем да изпращате на info@factor.bg файлове за тестов печат на L800/L1800 - ще ги отпечатаме безплатно, с най-голямо удоволствие и ще ви ги пратим по куриер или поща. Защото цената на L1800 е важна, но по-важното е да сте сигурни, че принтерът ще ви върши работа, преди да вземете решение за покупка!

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 23:12

Цената в момента е стандартната, определена от Epson, не е увеличена или намалена.
Не се предвиждат промоции с намаляване на цената за Коледа или изобщо в близко време.
Дали ще има по-ниска цена след 6 или 12 месеца - съдейки по историята на L800, по скоро не!
Принтерът е наличен в склада ни, първите няколко бройки вече имат щастливи собственици!


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   29-08-14 23:15

stoikovv666 - не се запушва от стоене, ако ще и два месеца да е. Имате пълна гаранция 12 месеца, ако искате, не го пускайте 11 месеца, ако се е запушил, ще го ремонтираме гаранционно! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: stoikovv666   
Дата:   29-08-14 23:30

От къде да дръпна оферта за консумативите?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: iva_drag   
Дата:   30-08-14 12:03

Админ,
тези теми не са ли за раздела "Платена реклама"?
...
а то нямало такъв...
Ами направете тогава, че иначе ще стане като в онази реклама - "ууууууух, че мирише"!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   30-08-14 16:15

iva_drag - Преди пускането на темата админите бяха уведомени, понеже предполагах, че конкретно Вие ще имате възражения и ще отидете да докладвате на учителката, че Гошко нарушава правилата.

Интересно, не виждам да се включвате по подобен остроумен начин в теми за фотокамери, за обективи, стативи и осветление, макар всяка тема, касаеща някаква техника, да има рекламен ефект.

Да не би да е нещо лично?


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: iva_drag   
Дата:   30-08-14 16:32

Споко, factor.bg, дишайте дълбоко - нищо лично[smile]

Сайта си е на собствениците, правилата си ги определят те, хубаво е всички да ги спазваме, аз възражения нямам и не мога да имам, просто зададох въпрос към админа, а ми отговарят Вие....що така ...

А щом ви се явяват такива предположения - пускайте тото[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: aliengg   
Дата:   30-08-14 23:22

Апропо, някой замислял ли се е, че по тези географски ширини коректните търговци не са често срещано явление? Жоро Чакъров е едно приятно изключение. По някакво стечение на обстоятелствата ползвам друга марка принтери. Но следя темите тук и винаги ми е правило впечатление, че Георги Чакъров е точен и коректен, винаги отзивчив и по всякакъв начин опитващ се да бъде полезен. Държи се винаги отговорно и си стои за думите. И все ще се намери някой да го яде за това. Аман!...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: qavkata   
Дата:   31-08-14 14:41

victory13 ами имам за да работя, не си пчатам птичките и тревичките, които съм снимал в южния. Някой от нас ток във форума работят докато снимат и Л800 е идеален за целта, като себестойност на рапечатката и надеждност на принтера.
До преди 2 години работих с п50 и китайските мастила и системи, резултата беше, всеки божи ден задръстване, непрестанни чистения на главите, всякакви проблеми с чиповете на главата, маркучите и какво ли не. Ефекта: всеки ден над 100мл мастила се изхвърлят заради честите чистения, непрестанни главоболия и стрес когато седна зад компа(дали аджаба пак ще задръсти).
към днешна дата....спокоиствие и безгрижие.
Да разлика в цената на мастилата има, но добавете към цената на китайското мастило и мастилата, които изхвърляте след чистене, времето което губите и грижите.

Еми не си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: stoikovv666   
Дата:   31-08-14 14:44

qavkata, подкрепям казаното от теб за китайските мастила/системи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: rufo   
Дата:   01-09-14 17:10

На какви медии освен хартия може да печата Epson L1800 ? (до колко грама)
Канава ,например ?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: factor.bg   
Дата:   02-09-14 19:07

L1800 Може да печата на всички фотографски медии, дори на Katana Luster 290 (290 гр./кв.м.).
Канава не сме тествали, ще пробваме утре и ще пиша за резултатите.


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: da.fo   
Дата:   03-09-14 23:51

НЕ-обявяването на цена кара такива като мен да си мислят, че давате различни цени на различните клиенти [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: BOZO   
Дата:   04-09-14 02:54

Битието определя съзнанието...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: джъмбо   
Дата:   04-09-14 08:38

българина си е мнителен по природа и вечно смята, че е прецакан...
по-горе бе обяснено защо не се обявява цената и се вижда дори при "диагонално" четене

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: 3DF   
Дата:   04-09-14 09:14

Не мислех да пиша в темата но:

...Българина си е мнителен по природа и вечно смята, че е прецакан... .
защото вечно някой се пробва да го прецака.

Много удобен рекламен трик да уведомиш Админа, че ще си рекламираш продукта. Да подгряваш аудиторията с 47 и повече постове в тема, в която все пак всичко се върти около цената.
И интересуващия се да пуска питане и имейли до Фактор. А те да си складират имейли от евентуални потребители не техните продукти.
Айде стига де. Ако си правите реклама пуснете банер или в темата пуснете цената на машината и толкоз.

Цена на L 1800

Атина Гърция

Москва

Прага Чехия

Букурещ Румъния

Между другото ако искам да си взема принтер
цената в Букурещ е 1200 -1300 лв обърната по курса
Автобуса до там и обратно е 100 лв и спира на 100 м от магазина.
Правиш си еднодневна екскурзия до Букурещ и се прибираш с Принтер.



Публикацията е редактирана (04-09-14 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: джъмбо   
Дата:   04-09-14 09:21

ами разходи се до румунешку и купувай
после се обади за оферта... може да се окажеш изненадан [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: da.fo   
Дата:   04-09-14 10:04

: factor.bg
Дата: 29-08-14 22:56

"Не мога да обявявам цената в темата по една единствена причина - утре, ако тя се промени, по независещи от нас причини (все пак Epson определя правилата, не ние), то всеки, който види темата, ще изпадне в заблуждение и вината ще падне върху нас."

A другите как обявяват цена [smilie11] или за тях правилата на Epson не важат [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: BOZO   
Дата:   04-09-14 15:06

Всяка фирма има различна маркетингова политика.
Иначе много по-малко усилия се изискват да драснете мейл и да получите оферта, от колкото да хленчите безсмислено във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: da.fo   
Дата:   04-09-14 21:19

Адвокатите се обаждат без да ги пита някой [smilie18]

Нали уж за условия поставени от Епсон се говори по горе [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: iddi   
Дата:   04-09-14 21:33

3DF а как стои въпроса със съпорта и сервиза.Ако се наложи да отиде за профилактика или ремонт пак ли трябва да си правя "екскурзия" до Букурещ?

da.fo Ако го прочетеш още 5-6 пъти,може и да ти стане ясно какво точно се има предвид [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: da.fo   
Дата:   04-09-14 22:33

Колкото и пъти да го чета не мога да се съглася , че сравняват инвестицията за един обектив (5 или 10 000лева) с един принтер. Имам обективи от 1960 г. и си работят перфектно макар и с адаптер а някой да ми каже , че ползва принтер на 10 години [smilie18]. Едното е дълготраен актив а другото е едва ли НЕ - консуматив. И накрая да се пази в тайна цената за краткотрайна инвестиция, защото видите ли щяла да се промени и някой щял да бъде неприятно изненадан ??? Нима Фотопавилиона и Фотосинтезиса не си променят цените по 2 или 3 пъти на годината - съвсем нормално !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: asahi   
Дата:   04-09-14 23:47

Знаеш ли, такива като теб не дърпат света напред, а тичат след него и мрънкат. Сигурен съм, че днес няма да го разбереш, но да си го знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: da.fo   
Дата:   05-09-14 10:09

Напротив - критиката е движещата сила за да стане света по добър [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: vanquished   
Дата:   05-09-14 10:39

И аз не виждам проблем да се публикува цената, когато се промени - просто ще се публикува отново. Никой не чете цяла тема, обикновено - началото за информация и края за развитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: джъмбо   
Дата:   05-09-14 13:34

мрънка не е критика...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: 3DF   
Дата:   05-09-14 19:01

Белград

Скопие

Киев

Полша

Унгария



Публикацията е редактирана (05-09-14 19:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: da.fo   
Дата:   05-09-14 19:13

В цял свят търговеца гледа как да улесни клиента а в случая го затрудняват [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: BOZO   
Дата:   05-09-14 19:13

Скопje е най-близо за път... И ако на тия 32.990,00 денара не се плаща мито и ддс е перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: qavkata   
Дата:   06-09-14 11:37

Абе вие наред ли сте? Толкова време изгубихте в надприказване....да бяхте пуснали запитване и вече щяхте да знаете цената. В точно такива теми на база разсъжденията най-си проличава кой щракач и кой фотограф(без значение кой колко изкарва). Държите се прекалено несериозно за този форум и немога да разбера кое ви дразни повече, това че не е написана цената на принтера или това, че го искате но за 20лв, нямате възможност за реалната му цена. А й защо се намесвате в тема, в която така или иначе очевидно не ви вълнува?
Спрете се с тези безмислени писания, като не е по ваш вкус...просто подминете, или им се обадете на фактора и им кажете какво ви тормози. А да всъщност не ви стиска, а и тук повече хора ще разберат какви патриоти и защитници за правата сте.

усмихвайте се повече и така вашия ден ще е по-хубав

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: jellyfish1   
Дата:   08-02-19 19:31

С не особено голямо удоволствие изчетох половината надприказване тук и не ми стана ясно сега това L1800 (което и аз си купих вече) може ли или не може да печата на Кatana 340гр. канава?

Благодаря предварително за отговора! :)

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: asahi   
Дата:   08-02-19 23:18

В менюала какво пише?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: jellyfish1   
Дата:   09-02-19 15:06

Пише "курец" ... изобщо не намирам ограничения в грамажа на хартията в този менюъл... обясняват ми като на малоумен как трябвало да му задам като вкарам премиум глос хартия, че на премиум глос ще печата. И като ще е мат, да му задам мат.

От Фактор БГ по телефона ми казаха че печата на хартия до 290гр, но можело да печата на Катана инкджет канава...по късно казаха, че някои техни клиенти имали проблеми с печатането на канава.

И сега седя си и се чудя да му го набия ли на принтера един отрязък канава или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: Джъмбо   
Дата:   09-02-19 15:12

за да печата толкова тежка хартия или канава си трябва прав път и достатъчно разстояние от главата, какъвто този принтер няма...
да не говорим, че все пак това не е професионален принтер и има някакви ограничения.
Както се казва пробвай, най-много главата да се удари в медията със всичките му там последствия

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: asahi   
Дата:   09-02-19 18:03

Докато ползват малки принтери клиентите искат да печатат на картон, ламарина, шперплат. Като си купят флатбет принтер се кротват.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: imitev   
Дата:   09-02-19 19:34

Не се кротват - почват да искат рутери и др (справка аз :) )

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: asahi   
Дата:   09-02-19 21:03

След това гатер?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: imitev   
Дата:   09-02-19 21:17

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: asahi   
Дата:   10-02-19 01:23

"Автор: jellyfish1
Дата: 09-02-19 15:06

Пише "курец" ... изобщо не намирам ограничения в грамажа на хартията в този менюъл..."

Да видим. Ето го менюалът . На стр. 20 е Available Epson Papers. На стр. 110 е Paper Specifications.
Не те съветвам да ползваш дебелите хартии.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: jellyfish1   
Дата:   11-02-19 10:06

Благодаря за отговора... и все пак в този менюъл видях просто че не е включена канавата в списъка с available медии.

Явно ще мине още годинка-две докато започна да принтирам на канава.

Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: asahi   
Дата:   11-02-19 10:38

Канавата не е епсънска медия. Няма как да е включена.

Докато тук си пишем някой някъде по света пуска в производство нова медия. Трябва ли всички производители на принтери да си чупят машините, за да я тестват и сертифицират? Каква ще им е ползата?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: jellyfish1   
Дата:   12-02-19 11:05

"Автор: asahi
Дата: 11-02-19 10:38

Канавата не е епсънска медия. Няма как да е включена.

Докато тук си пишем някой някъде по света пуска в производство нова медия. Трябва ли всички производители на принтери да си чупят машините, за да я тестват и сертифицират? Каква ще им е ползата?"

* Отговор: Да естествено.

Защото ако аз съм си харесал ТОЧНО тази медия (или няколко такива) ще си купя принтер който проверено МОЖЕ да работи с тях... Айде може би не точно всяка медия, но по-популярните задължително.

Или може би смяташ, че производителите са неприкосновени и те имат право само на печалби, а потребителите трябва за своя сметка да установяват какво може и какво не може?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: asahi   
Дата:   12-02-19 16:44

Защо да го смятам като е факт? Чел ли си Customer Expectation documents за принтер? Производителите са си вързали здраво гащите, за да не могат потребителите да ги изнудват със своите прищявки. За потребителите остава възможността за своя сметка да правят каквото си искат, стига да не търсят отговорност от производителите.

Търговците са по средата.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: Coa90   
Дата:   14-02-22 14:53

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: lamerko   
Дата:   14-02-22 15:04

Едва ли ще е много изгодно внос от Сърбия - най-вече разправии по митниците...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson L800 вече има по-голям брат!
Автор: asahi   
Дата:   14-02-22 16:16

Епсон щампач из Србије? Има смисъл ако си върнеш част от VAT на границата, а тук го внесеш без мито и ДДС. Но започне ли да се практикува често нашите митничари ще се усетят. Губи се и гаранционната поддръжка.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »