Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с филтър
Автор: pesh0_   
Дата:   20-08-13 13:43

Колеги, вчера завъртях един ND филтър на обектива и неще да се развие сега, някакви предложения как да го махна? А и не мога да го хвана добре, понеже се върти горната част... До сега не се е случвало, не знам как стана...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: DonBasilio   
Дата:   20-08-13 13:56

1.Една голяма "свинска опашка". Слагаш стягаш с нея и въртиш

2. Отиваш в масралното отсреще инструмента за сваляне на филтри . Хубаво е да е с ламаринена лента или верига.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: iivanov   
Дата:   20-08-13 17:54

С чук и клещЪ пробва ли? гледах един с ножовка ги сваляше ...

ако не можеш да си креативен може да си поръчаш това например - Линк

Ето и линка с ножовката



Публикацията е редактирана (20-08-13 17:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   20-08-13 18:01

По традиция във Фото форум asahi сваляше проблемни филтри [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: pesh0_   
Дата:   20-08-13 21:20

Проблема е, че не съм в България в момента, дано намеря свинска опашка някъде :). Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: tyunkata   
Дата:   20-08-13 23:51

Слагаш в хладилник, да стегне и след това вадиш на топло, рязката промяна на темепратурата при мен е помагало. Внимавай с влагата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: 3DF   
Дата:   21-08-13 08:45

Става и с гумиран кабел от печка или разклонител (но само с гумиран. Един оборот около филтъра. Хващаш краищата. Стискаш ги здраво и въртиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: ivanatora   
Дата:   21-08-13 08:59

Пробвай с латексова ръкавица от домашните потреби. Хващаш с цяла ръка с колкото може по-равномерен натиск и леко и упорито му даваш зор.
Не го хващай само с 2 или 3 пръста! Така като стиснеш го изкривяваш от кръглата форма и отвиването ще стане още по-трудно.

Инат му е майката... Имам един CPL който на пръв поглед въобще не се пуска да слиза от резбата, но след 10 минути напъване се отказва и си излиза като по терлици.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: drsemov   
Дата:   21-08-13 23:46

Инструментът за сваляне на филтри би бил най-полезен.Иначе мога да предложа нещо "направи си сам" което действа безотказно.Намираш чаша с относително същия диаметър като филтъра.Опираш обектива с филтъра към ръба(гърлото на чашата) и облепяш с тиксо,цитопласт(така че залепващото средство да обхване и филтъра и чашата).Използваш чашата въртейки обратно на часовниковата стрелка и развиваш.При мен винаги работи и е много дърт,готин пиниз!Поздрави,дано помогна с моите първобитни методи!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: deandim   
Дата:   02-07-14 00:24

drsemov

да си жив и здрав братле...отвих си филтъра по твоя начин[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с филтър
Автор: chepkata   
Дата:   02-07-14 07:23

Баси, чак сега ли го отви?[smilie10]
Но пинизът е готин и може би за това повдигаш темата...[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »