Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: mihalo   
Дата:   24-04-21 02:27

Тази тема -

https://photo-forum.net/i/2119434


ФФ е безценен ресурс в интерес на всички снимащи!

Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: mihalo   
Дата:   24-04-21 02:47

Не, че не съм наясно, че е кауза пердута... ама що пък не, може на все някой да му /както се вика/ покаже "пътя" [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: asahi   
Дата:   24-04-21 09:55

Човекът си е качил лична снимка без претенции за нищо. Какво има да ви впечатлява това?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: ninikolov   
Дата:   24-04-21 14:01

Всъщност, не снимката, а дискусията под нея, за която снимката е формален повод се има предвид.
Иначе, имало е и каузи, които са били много по-пердута, но хората не са се отказали. Някои дори са успели, примерно Паисий, Раковски, Мартин Лутер...
Все някой, все някога трябва да извика "О, неразумний юроде".
И макар, че някога е било "поради що се срамиш", а сега "няма ли да се засрамиш", все за същите хора става дума. Човек никога не знае. Може пък точно неговото малко усилие да е перцето, дето ще счупи гръбнака на камилата и ще обърне посоката. Така че, хубаво е да има кой да бие камбаната.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: nyamago   
Дата:   24-04-21 14:54

Преди три години това някак съм го пропуснал. Сигурно защото - за да видиш дискусията, трябва да цъкнеш на снимката (което в моя случай и с тая снимка няма как да се случи). А толкова важно и интересно се е криело под нея - наистина може би щеше да е по-добре да е тук, в темите, а не под снимка...

Сега като вече познавам (задочно) Богданов, всичко си идва на мястото. Всичко е ясно. ("Кое е ясно, бе, пич?")

Спокойно, братя* - всичко е загубено. Няма страшно!


(*пардон - братя, сестри и всички други родове / джендъри, предвидени от закона)

Сега караме ли напред? [smilie11]
[beer]



Публикацията е редактирана (24-04-21 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: mihalo   
Дата:   25-04-21 03:15

Аз си мисля, тези ми ти неща са съцевината на форума... само дето не знам докъде съм "прав". Във всеки случай материал за размисъл в темата /цитираната/ има много. Как беше - "Новото е добре забравено .....

Дали не е за зкриване?


Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: mihalo   
Дата:   25-04-21 03:39

Редакция:

Оопс забравих, а имах намерение да коментирам позицията на asahi. Той, като практичен човек, казва (според мен): "Не си измисляйте, вижте фактите!"

Може би е напълно прав.


Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: bogdanov   
Дата:   25-04-21 22:31

mihalo , Ще следя темата с интерес. Имах и аз един подобен казус за решаване преди време, но сякаш ме уплашиха отговорите и спрях да се питам.
Разбирането за красота днес води много колеги към екзистенцията на еднодневките. Към естетиката на банкетите, към преходноста на аплодисментите.

asahi, благородно завиждам на темерути като вас! ;)


nyamago, ти познаваш много нас по един задочен начин, от кога ти разправям... дай да поправим тази грешка!

[beer]



Публикацията е редактирана (25-04-21 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: mihalo   
Дата:   04-05-21 02:24

Сбъркал съм адреса явно. Само неколцина, както се вижда, имат време и "дупе :)" да коментират извън зоната на комфорта си. Колкото-толкова. Благодаря! Пуснах темата за да... с наивната идея за дискусия за Качеството, така както е опитано в "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет".

Не четете книгата:) Четох я няколко пъти и пак не разбрах... но става дума за две-три неща:

1. Никога не знаете какво наистина реално се случва.
2. Ако подражавате на онова, което харесвате, вървите по вече банален път.
3. (Това вече е по-сложно) Идеята е, че въображението може да създава емпатия. Напук на съвременните вярвания, че всичко вече знаем и можем да изчислим...
Как се изчислява реакцията породена от инстинктите, езика на тялото... онова, което не можем да обясним, но ни ангажира емоциите...


Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: nyamago   
Дата:   04-05-21 13:40

mihalo написа:
> Сбъркал съм адреса явно.

Адресът е точен. Просто на него сега не живее никой.

Но има пощенска кутия - от време на време някой я изпразва, отваря (някои от) писмата и даже чете някои от отворените. Не знаем кой и кога, но това не ни спира да пращаме писма?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема, която трябва да бъде повдигната отново.
Автор: mihalo   
Дата:   05-05-21 01:57

#nyamago [smilie24]
Чудесен епитаф за подобна тема!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »