Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: iasen2   
Дата:   04-10-13 12:17

Напоследък в разгара на кризата забелязвам около мен всеки си купува "фулфрейм" техника , без изобщо да им е нужна и без изобщо след това да подобряват снимките дето правят . Не мога да си обясня това болестно състояние ли е и кой е виновен за това . Жените им не ги ли бият после ? От къде взимат такива пари ? Не мога да го проумея . Сега един колега се хвали че ще си взима Д3х за 12000 лв . Продава си "стария" никон Д300 . Не мога да го проумея .

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: tzl   
Дата:   04-10-13 12:23

"Имал си бол пари, платил си"
- Бай Ганьо


Аз не виждам какъв е проблемът някой да си купува скъпи работи, независимо дали му трябват или не. Някои дори имат неблагоразумието да купуват на кредит, но това си е техен проблем.

Не смятам, че е редно да се обсъждат мераците на хората да купуват. Нека купуват. После тези, които снимат добре, обаче нямат пари за техника, може да се възползват да купят 2-ра ръка по-евтино от подобни хора. В този смисъл има и полза.

Полза има и за търговците и производителите на техниката.

Полза има и за фотографите, които снимат добре, защото те разбират чудесно, че надпреварата по техника никога няма да ги развълнува, нито да бъде конкуренция на портфолиото им.

Затова нека си купуват хората. Всеки има глава на раменете. Едни ще се поучат от неправилните си решения, други ще се възползват от тях и ще се научат да ползват техниката си. Трети нищо няма да разберат от цялата ситуация.

Затова не виждам какво толкова има да се говори по тези въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: Stanislavkos   
Дата:   04-10-13 12:25

И нови S-класи си купуват за по 200 бона, сигурно им се подобрява карането

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: asahi   
Дата:   04-10-13 12:35

Има към 40 милиарда във влогове. Част от тях е редно да се завъртят поне през търговията.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: ludiakolio   
Дата:   04-10-13 12:40

Ако изключим про-фотографите,другото се нарича комплекс за малоценност.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: aldygreen   
Дата:   04-10-13 13:11

iasen2 написа:

> Сега един колега се хвали че ще си
> взима Д3х за 12000 лв . Продава си
> "стария" никон Д300 . Не мога да го
> проумея .

@iasen2 Никога ли не си усещал това чувство "да те бият парите". Не е необходимо непременно притежаваната сума пари да е много голяма, за да ти се прииска да си купиш нещо скъпо и несъвсем нужно. И всеки според мащабите си... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: iasen2   
Дата:   04-10-13 13:18

Разбира се ,че съм имал такова усещане . Въпроса е дали това е болестно състояние . И до колко бърка това в бизнеса на хората дето си изкарват парите от снимане и хранят семейства .

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: ZED   
Дата:   04-10-13 13:21

Изобщо не бърка в бизнеса на читавите фотографи. Сигурен съм :)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: toddybear   
Дата:   04-10-13 13:36

Личи си че е петък, това че имаш възможност да си купиш апарата които желаеш не означава нищо друго освен това че си си купил нещо което желаеш. Кризата няма значение тук. Хората постоянно си купуват неща от които нямат нужда. А профитата това защо да ги бърка ?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: Lycan   
Дата:   04-10-13 13:38

бърка до толкова, че да вдигне летвата за пишманите.
ето например едно момиче което изкарва парите от снимане с телефон или каквото там и попадне


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: iasen2   
Дата:   04-10-13 13:41

Идва клиента и казва - едикой си негов познат имал фулфрейм и правел страхотни снимки , а аз защо нямам ....................

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   04-10-13 13:45

По същия начин клиентът може да каже - че то моята Нокия има 38 или там колкото бяха мегапиксели, а твоята камера с колко мегапиксела е? Толкова малко? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: iasen2   
Дата:   04-10-13 13:48

6мп :))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: asahi   
Дата:   04-10-13 13:50

Имам страхотни тенджери. Ставам ли за готвач?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: BoneFletcher   
Дата:   04-10-13 13:51

iasen2, защо гледаш с лошо? Яд ли те е на тези хора? Завиждаш ли им? А може би искаш само ти да имаш про техника, за да могат само твоите снимки да изпъкват пред другите със "сапунерките" и gsm-ите ?
Хората си купуват "сапунерка", снимат, снимат и виждат, че не става работата. Най-лесно, на тези които имат пари им се вижда да си купят по-модерна техника и така малко по-малко от 2000 минават 10000лв, вманиачват се. Това дали е болестно състояние или не - не съм компетентен да кажа. Има други купят си скъпата техника, снимат 3 дена и я захвърлят в шкафа.
Но като цяло повечето хора обичат да снимат. Искат да имат и хубави снимки във фейсбук. Разчитат на себе си и си вярват - както по риалитита виждаме какви ли не музикални и всякакъв друг вид инвалиди. Дори след като журито им каже, че не стават, те не само не им вярват, а почват и да обиждат.
Такива са хората - недодялани. Едни в една област, други в друга.
Всеки има мечти - релани / нереални, хората си ги следват и това е всъщност много хубаво. Има и разочарования, но и това е хубаво.
Та така...
Ако усещаш силна конкуренция, ако ти е тъпо и се чувстваш застрашен, сменяй хобита, работа, интереси или си стъпвай здраво на краката, дерзай и покажи, че си ненадминат!

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: iasen2   
Дата:   04-10-13 14:11

е яд ме е , признавам си .
Но както е казал Дравин , оцеляват най приспособимите , не най-силните.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-10-13 14:17

"Напоследък в разгара на кризата.."

Ква криза[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: iasen2   
Дата:   04-10-13 14:19

Ми да , криза няма .......... само дето няма пари ........

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-10-13 14:23

Едни нямат, други имат. Мисля, че тези дето имат са повече. Последно онзи ден четох, как на поредната пенсионерка са измъкнали 12 000 (Дванадесет хиляди лева !!!) с телефонна измама. И тя, както знаете не е изолиран случай. И това уж е най-бедната социална група у нас. Бедни хора в Бг не виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: ilko78   
Дата:   04-10-13 14:24

На който не му стига капацитета няма

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: analogsa   
Дата:   04-10-13 15:18

Баси завистта в този форум. От къде ги взима.. за какво му бил... снимките не се подобрявали [smile]

За някои хора това е само хоби - приятен начин да се похарчат малко пари, удоволствие от притежанието на хубава играчка, а и кадрите, които макар и с минимални фото-умения са поразителни. Не, той бил начинаещ - да си вземе нещо гадно на старо и да се учи докато му дойде ъкъла в главата [smilie25]

Представям си как някой шофьор на такси ме убеждава да не си купувам Мерцедес, щото той с Хюндая можел да паркира с един пръст луфт.



Публикацията е редактирана (04-10-13 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: Rand   
Дата:   04-10-13 15:35

fast_eyebrow, 12 000лв много пари ли са, ако си ги спестявал цял живот? Един 1Dx.

А сега метнах едно око на цената на въпросния апарат и гледам, че дават книжка По-добри изображения с Canon EOS DSLR фотоапарат за едно с него. Някак странна ми се вижда тая промоция, имайки предвид към кого е насочен апарата. Но пък може и някой пълен аматьор да си го купи, та да ядоса автора на темата и може да му потрябва книжлето.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: nyamago   
Дата:   04-10-13 16:13

Не е болестно състояние, напротив. И "нямат нужда" не е точно и направо не е вярно. Здравият (умствено) човек има много и сложни потребности, ето някои от възможните обяснения:

1. Достигнали са тавана на предишната си техника, усвоили са я до дупка и са изстискали всичко възможно от нея - тя е вече пречка пред напиращия у тях творчески потенциал. Естествено търсят следващото ниво и естествено го търсят НАД сегашните си нужди и способности, за да има какво да овладват поне година-две до следващото стъпало. Понеже казваш "всички около мен" - явно си заобиколен с големи майстори, което само по себе си трябва да те радва ;)

2. Вярват, че техниката прави фотографията и че без добра техника добра фотография не става. Всеки човек има потребност да вярва в нещо - дори атеистите врват, че няма Бог и че всичко било създадено от Природата (незнайно защо често я пишат с главно П ;) Та - уажавай вярата на хората, тя е естествена потребост и те си я задоволяват с жертвоприношения, както в някои религии си изкупуват греховете.

3. Топлото чувство да притежаваш нещо, да си го имаш. И по възможност да е по-хубаво (по-голямо, по-бързо, по-оранжево на по-зелени райета) от това на съседа. Несравнимо чувство, програмирано в гените на всеки от нас от Създателя (нека е Природата, нали сме атеисти). То си е потребност - как да не му е нужно? - и се задоволява според възможностите. (някои крадат и убиват, за да задоволят това - но то е вече болестно състояние).

4. Стадното чувство - "всички имат, трябва и аз". И то си е най-естествена и всеобща човешка потребост, дава усещане за безопасност. Обратен вариант е потребността да си различен, да изпъкваш над тълпата (от ланшни модели и плебейски системи). Все човешки потребности.

5. Потребността да се защитиш от външен натиск. Например (мнозина го споменаха) натиска от безмозъчни клиенти "Като си профи защо нямаш последен модел?" - потребостта да си запази хляба. Или натиска от форумни всезнайковци ("Това не може да стане без ФФ") - потребността да се подтисне комплекса за малоценност...

В действителност рядко се срещат в чист вид и най-често имаме смес от горните (и от други, неспоменати - но реални потребности). В психологията е позната "йерархията на потребностите" на Маслоу, представяна като пирамида. От горните само номер (1) е близо до основата на пирамидата - жизнено-важни физически поребности като вода, храна... Всичко нагоре към върха са емоционални, абстрактни и въображаеми нужди. Но нужди, не болест.

Болест е да им завиждаме и да ги съдим. Болест е също да загубя ценно петъчно време и да изпиша всички тези глупости [smilie22]

Приятен уикенд!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   04-10-13 16:20

Завистливостта ни е в кръвта.
Не знам колко поколения още трябва да се сменят та да го преодолеем този проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно- болестно състояние ли е това ?
Автор: мара   
Дата:   04-10-13 16:37

че тва изобщо не е завист.
това е констатация.
мен лично ме кара да недоумявам всяко изхвърляне. освен това ми е къде-къде по-интересно да успея да направя с пръдня боя, отколкото да забъркам буламач в цептер [smilie18] [smilie18] [smilie18]

...обаче тенденцията към постоянно пазаруване на много и ненужни вещи е вредна и пагубна в крайна сметка, колкото и да ни се струва за момента обоснована от гледна точка на икономическия растеж. за всеки един поотделно, а и за популацията като цяло.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »