Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Добро решение за любителя - фотограф
Автор: yana_24   
Дата:   10-03-13 00:47

Здравейте, нова съм във форума и се извинявам предварително ако вече има подобна тема.
Имам нужда от съвет какъв фотоапарат да си взема за снимане на пейзажи най вече и не само разбира се... Трябва ми нещо по-скромно за около 500-600лв., но да прави добри снимки. Прдпочитам марките Canon и Nikon, ще се радвам да дадете някое друго предложение :)
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: mihail_radkov   
Дата:   10-03-13 01:12

добрите снимки ги прави фотографът, не камерата, наблегни на това [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: dimichos   
Дата:   10-03-13 01:42

450d 18-55is-CANON, за nikon и sony незнам,но е хубаво да има live view и функция mirror lockup, успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: long68   
Дата:   10-03-13 08:00

Много четене по-форуми и сайтове за фотография,ако имаш познат с добра техника по снимай питай и тогава пак няма да си готов.Купуваш нещо втора ръка,до определена сума задължително със сменяема оптика и започваш да снимаш.Само със снимане има вероятност да се научиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: realnoncho   
Дата:   10-03-13 08:20

Някое запазено 30Д + 50 1.8 [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: georgivelev   
Дата:   10-03-13 09:37

За тези пари нещо от класа на Nikon D40 + 18-55VR (комбинацията може да се спазари за около 400лв) За останалите пари до 600 си намери или 35/1.8 или 50/1.8G (новият, с автофокусен мотор)

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: vanquished   
Дата:   10-03-13 09:54

Нещо+статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-03-13 10:35

vanquished
по-добре това нещо да е, ТРИНОЖНИК, щото със статив ще са и необходими други изразни средства: Четка, бой, платно и други умения освен визуална култура[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: Vladimir666   
Дата:   10-03-13 10:59

За 600- 700 лв. може да си намериш Nikon d5100 с 18-55 или някое 550д с 18-55

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: ramdar   
Дата:   10-03-13 15:00

Vladimir666 [smilie24] точно!

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: vanquished   
Дата:   10-03-13 17:37

MauMyHa , триножник и статив е толкова различно,колкото тениска и т-шъртка . Щом иска да снима пейзажи трябва си статив, апарата...според бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: cameraman   
Дата:   10-03-13 17:59

Ей..... ако купи Nikon d5100 с 18-55, директно прескача любителското ниво и става полупрофесионалист!!![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: МаркоД   
Дата:   10-03-13 19:33

За пейзажи и за начинаещ за тия пари по добро решение няма https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=6755

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: yana_24   
Дата:   11-03-13 10:19

Благодаря Ви за предложенията... има доста добри, но като за начало искам нещо по-скромно, понеже никога не съм се занимавала с фотография по-сериозно и не съм наясно колко ще мога да боравя с тази по-сложната техника с многото обективи и т.н.
Кажете ми според Вас това моделче дали ще ми върши работа добро решение ли е?

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=46&product=10966&show=additional#

:)

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: nemchev   
Дата:   11-03-13 10:53

Ако се разхождаш предимно из природата а не ходиш конкретно да снимаш и можеш да прескочиш Никон и Канон, бих ти препоръчал да погледнеш Сони и Олимпус, съптветно Некс и Пен серийте им. Ще се включиш в бюджета и ще ти бъде по-леко. Пък и може да купуваш почти всякакви обективи за тях. Извинявам се, че препоръчвам други марки, но за човек, който инциденто му трябва апарат за времето на разходките му, мисля, че това е оптималния вариант. Казвам го след достатъчно влачене на ДСЛР из планини, поля и паланки.

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: daniil-k   
Дата:   11-03-13 15:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: io_bs   
Дата:   11-03-13 15:41

Според мен някоя по-добра сапунерка с ръчни настройки, RAW, светъл обектив и други глезотийки ще е най-добре на тоя етап. Обаче бюджетът ще е надхвърлен. Нещо подобно на това: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=9477&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: yana_24   
Дата:   20-03-13 20:17

Здравейте отново,
Доста гледах и разглеждах най-различни модели и в крайна сметка се спрях на nikon D5100. http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=9107&show=additional
Реших да увелича първоначалната сума, която бях отделила, понеже ми се иска да е нещо ново, а не втора употреба (не съм привърженик на използваните вещи). Мисля да го купя, но ми се ще да чуя и вашето мнение дали избора е добър.
Благодаря Ви!:)

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   20-03-13 20:28

Яна,според мен,това е едно много добро начало! :) Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: stoyanivanov   
Дата:   20-03-13 21:43

Яна, чудесен избор за начало! Успех, креативност и упоритост ти желая в новото ти хоби. Пробвай смело, сравнявай, чети и гледай какво правят по-опитните с подобна техника. После ще дойде желанието за нови обективи (при Никон има добър избор), за по-различни снимки... Само не се отказвай от първите неудачи!
***
Да вметна за уточнение - аз съм си болен фен на Оли, сега съм с OMD EM-5, но на мястото на Яна също бих избрал за начало подобен вариант - ниска цена и възможност за развитие. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: красис   
Дата:   20-03-13 21:53

За 600- 700 лв. може да си намериш Nikon d5100 с 18-55
Е хайде покажете ми къде видяхте пък D5100 за тия пари че ми е интересно тва да не е д5000 или ей така обичате да си чешете езиците.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: yana_24   
Дата:   20-03-13 22:10

Благодаря, наистина ми се щеше да чуя и едно по експертно мнение, ако мога така да се изразя...

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: V-plod   
Дата:   20-03-13 22:14

Каквото и да си вземеш отдели 5-10 лв за книжка или списание :)

Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: Vekov   
Дата:   20-03-13 22:20

Хайде стига с тези книжки, списания, ЗАУ-та и т.н. Колкото и книги да прочете човек, винаги ще има въпрос, който би искал да обсъди с живи хора във форум, а това е форум!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Добро решение за любителя - фотограф
Автор: iliyanb   
Дата:   20-03-13 22:20

Защо повечето от вас заблуждавате момичето, която явно все още няма представа от фотография. Защо смятате, че DSLR е подходящо решение за начинаещ фотограф. Ако не можете да дадете подходящ съвет, не натрапвайте маниашките си мнения, които сигурно са изградени след години снимане. Не хвърляйте хората директно в дълбоките води.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »