Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: canon2   
Дата:   23-09-12 20:55

Здравейте познавачи на "entry-level DSLRs"
имам бюджет около $1000 и тези 2 камери изпъкват като водещи в тази ценова гама. Въпросът е коя да избера. И мога ли да се доверя само на сравненията в този сайт и статистиката му. Както и разликата от 15% в цената в полза на Пинтакс.
Камерата ще бъде озползвана от любител. Снимки на движещи се деца, протретни, природа с добра светлина и вътрешни снимки на светкавица/страндартната/ на разни събирания.
Моля за съвети и идей от хора с опит. Имам още 2 месеца до покупката.
Наздраве!
Благодаря ви
п.с.
единствено на това се основава базата ми:
http://snapsort.com/recommend#!type=DSLR
и вследствие ценовия фактор/мога да похарча и повече но нямам убеждение за това/:
http://snapsort.com/compare/Nikon_D7000-vs-Pentax_K-5

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: simbon4o   
Дата:   23-09-12 21:03

За никона има повече по-добри и по-евтини обективи! Със светкавиците е същото, пентакс имат 2 които са супер скъпи и с нищо по-добри от аналозите. Ако автофокуса е приоритет - никон. Ако размерите са проблем и парите не са може да помислиш и за пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: nevermess   
Дата:   23-09-12 21:26

Pentax К 5:

По-добре защитено тяло.
Better handling -поне за мен.
Най-тихия DSLR, с който съм снимал. Звукът при снимка е почти незабележим.

Никон 7000

По-добър фокус;
Повече и обективи, някои по-евтини;
Наистина добри светкавици.

Нещо което не ми харесва в К5 е viewfinder-a. Не е толкова чист като на Никон. На пентакса изглежда леко на зърна... не мога да го обясня по-добре. Друго, което не ми харесва е, че дори при единична снимка минават 2-3 секунди преди да се появи на екрана на Пентакса. Това се подобрява ако изключиш някои корекции на jpeg-a в апарата.
При никон снимката се появява веднага без значение колко корекции на jpeg-a си нацъкал.
За мен идеалният апарат би бил тялото на Пентакс с фокуса на Никон и неговия viewfinder.
Идеални апарати няма..... Отиди и виж кой ще ти хареса на тебе повече.



Публикацията е редактирана (23-09-12 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: kasad   
Дата:   23-09-12 23:03

Пентакса:-по -добра картинка, цветове, вид и захват
Никона-по добър фокус, достъпна цена за 35 1,8 , 85 1,8, 50 1,8 но каквото и да ти говорят никонските талибани-постни цветове и някои други нещица. Да не кажат нещо, снимам с никон[smile].
Отиди и виж на място-а, да не забравя, китовия на пентакса отнася подобния на никон като плочкаджия разбиващ бабиния фаянс! Ако това те интересува де![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: Pavlov   
Дата:   23-09-12 23:25

На snapsort нямай доверие. Достатъчен е фактът,че според тях телата Canon са с вградени мотори за автофокус [smilie18] .
И Nikon D7000 и Pentax K-5 не са камери, а тела. Не гледай само телата, а и обективите. За предпочитане е например Nikon D5000 с Nikkor 16-85 VR, отколкото D7000 и 18-55 VR.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: canon2   
Дата:   23-09-12 23:35

благодаря simbon4o, nevermess,
оценям високо опита ви
бях останал с впечеление че к5 е по-евтин и с по-добри характеристики, но след изразеното от вас мнение започвам да клоня към д7000. Най-вече заради аутофокуса/смятам че по-скоро така ще бъде позлзван/ и може би по-евтините обективи.
А колко обектива според вас ще ни бъдат нужни. За непрофесионалисти снимащи деца и природа, събирания... семеен фотоапарат напрактика. И може ли да се ползва наличната светкавица или самия апарат и качеството на снимки ще изискват и допълнителна светкавица от вградената
цената на която мога да добия
Pentax K-5 with 18-55mm Zoom Lens е 1260лв
а Nikon D7000 with Nikon 18-105mm DX VR Lens е 1500лв
а и това че к5 има стабилизиране на образа в самата камера неозначава ли че мога да купувам обективи които не са VR, а за никон е задължителен за обекивите VR/а те са по-скъпи/..
и при разлика от 250лв "начална инвестиция" при сравнително равни показатели не е ли редно да избера по-евтиното, именно к5 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: snoopoff   
Дата:   23-09-12 23:58

Вземи си тази камера, която те кефи повече. Това е правилният избор [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 00:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: nevermess   
Дата:   24-09-12 00:07

В крайна сметка всичко зависи от това как искате да го ползвате.
Ако това е само началото и искате сериозно да се заемете с фотография то тогава избирате система и Никон има много повече опции, които да ви предложи.
Ако ви трябва просто добър DSLR, който да ползвате с 2-3 обектива то тогава бих препоръчал Пентакс К30 който има по-нова фокусна система.

Ако ще снимате спорт в зала или в по-тъните части на денонощието определено Никон.
Пентакс пуснаха и нова версия К5 II уж с по-добра фокусна система, но никога не съм я ползвал и не смея да я коментирам.



Публикацията е редактирана (24-09-12 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: _koko_   
Дата:   24-09-12 00:17

Аз повече от година снимам с К-5 и проблема с фокуса описан от pefoto01 никога не съм имал.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pumabg   
Дата:   24-09-12 00:25

Пефи, стига ръси глупости! [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 00:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: _koko_   
Дата:   24-09-12 00:29

pefoto01 ти с К-5 снимал ли си? Щото до колкото си спомням, преди никона си имал К-20 а не К-5.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 00:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: deathzone   
Дата:   24-09-12 00:46

Аз съм снимал и с двата, фокуса на Пентакса е много по-добрен, но цветовете са му доста нереални. И във фотозоната са на същото мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: kasad   
Дата:   24-09-12 00:48

"Топлите цветове на Никон д7000?![cool]" -това вече е виц.Титан?!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: simbon4o   
Дата:   24-09-12 01:42

Д7000 + 18-105 / К5 18-55 - 250лв разлика е повече от добре имайки предвид че 18-105(350лв втора ръка) е много по-добър от 18-55 пентакския(50-90лв втора ръка) и това че пентакския 18-55 отвява никонския е пълна фенска тъпня. Имам достъп то 18-55VR и 18-55 пентакски вкл. версия II която е най-добрата - единствения плюс на пентакския китак е невъртящия се челен елемент, оптически са еднакви с изключение на широкия край където никонския китак е идея по-добър.

Стабилизацията в обективите не винаги е по-скъпа.
Матриците на Д7000 и К5 са еднакви и картинката им е въпрос на настройки, ако се снима в суров формат - няма разлика.

За целите които са изброени аз препоръчвам следното:
Д7000, 18-105VR, 35 1.8, 70-300VR, евентуално и някой портретчик 85 1.8 по-късно. Но задължително само никонски обективи!
Светкавицата - хубаво е да е външна за да няма червени очи, плоско осветени сцени и т.н. Никон правят едни от най-добрите светкавици, ако не си харесате някоя от тях има чудни заместители като да речем Nissin за много прилични пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: pefoto01   
Дата:   24-09-12 02:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: mitku   
Дата:   24-09-12 08:47

simbon4o [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: simbon4o   
Дата:   24-09-12 09:39

За тези коти оне знаят - ползвам пентакс от около 2 години и възнамерявам да продължа да го ползвам или К5 или К30. Служебния ми е никон и отделно ми попадат всякакви други по поводи разни и снимам и с тях. Пентакс - имам увлечение по стари ръчнофокусни стъкла и затова иначе не.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: danny_falin   
Дата:   24-09-12 09:57

и според мен пентакс си струва само заради стари обективи, готино е да завинтиш страхотна 50ичка и да си снимаш със стабилизацията на пентакс, която е страхотна, 1/20 с 50мм при малко старание не са проблем

ако не ви се занимава със стари обективи, пентакс е разочарование, едно че няма обективи или са много скъпи, второ и да се решиш да извадиш кинти, седиш и се пулиш кой боклук да си купиш, освен лимитед обективите, един свестен обектив не можах да одобря за себе си, а държах постоянно 2 бона в джоба, колкото и да ми е криво, скръб са от към обективи
иначе тялото е страхотно, картинката е жестока, в raw има толкова много аванс за корегиране, че може спокойно да си снимаш цял ден без да забележиш че си на M, и след това да изкараш снимки които да изглеждат достоверни

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ourglory   
Дата:   24-09-12 09:58

Нikon D90+ AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G + 55-200mm f/4-5.6 AF-S VR DX Zoom-Nikkor

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: jorro_z   
Дата:   24-09-12 10:05

Комбинирани с китовите си обективи (18-55/3.5 - 5.6), и двата апарата ще ти дадат на практика идентични резултати. Както като автофокус, така и като крайна картинка.

Цветовете са въпрос на вкус (1) и на настройка (2). И от двата апарата лесно може да получиш такива цветове, каквито желаеш. Особено в пост-обработката чрез конвертираш от РОУ софтуер.

Никон наистина имат повече обективи от Пентакс, говоря за налични автофокусни в магазините в момента. Някои са евтини, други са много скъпи. Ако решиш в последствие да си купуваш още обективи, имаш малко по-голям избор.

Все пак, основните като модели обективи (с 1-2 изключения), ги има и при двете системи; при Никон има повече по-специфични модели.

От друга страна, Пентакс имат предимство пред никон, по-лесно да се ползват стари ръчно фокусни обективи (ако те влече, разбира се). Някои от тях са много евтини, а дават много високо качество на картинката, с уговорката, че се ползват по-трудно, поради липсата на автофокус. Т.е. това не е за всеки, а само за особен вид хора. [smilie5]

Относно твърденията на Пефото за неточния автофокус на Пентакс, не им обръщай внимание. Пефото стотици пъти го е писал това за "прочутия проблем с автофокуса на Пентакс при жълта светлина". Това негово писание не е базирано на собствен опит, а "така пишело някъде си в интернет".

В действителност при пускането на модела преди две години имаше донякъде нещо такова (но в значително по-слаба степен от това, което той пише), но почти веднага с фърмуерно обновление този проблем се реши. Това разбира се, Пефото го знае много добре, но умишлено го игнорира и премълчава. Но това е друга тема, повечето ползващи Пентакс от малко повече време знаят много добре какъв му е проблема на Пефото.

А новия модел Пентакс К-5 ІІ и К-5 ІІs са с нов автофокусен модул, не за да решат проблемите на стария модул (такива на практика в момента няма). Новия модул е подобрение, т.е. развитие. Той дава по-висока чувствителност на много тъмно (-3 EV), както и подобрения при следящия фокус, много по-висока точност при използване на много-светлосилни обективи и т.н.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 vs Pentax K5
Автор: ZENON   
Дата:   24-09-12 11:00

оff/
Джоре, ти пък от де знаеш ко праи новия модул? Ай малко се стегни и не се излагай. Освен тва на стария к-5 проблема си му седи. Второ тяло имам и със светли обективи на крушка си е проблем в повечето случаи.

pefoto01,
ти уверен ли си, че фокуса на Д7000 е много по-добър от този на К-5. Айде разрови се из нета и поискай мнение на БГ усери. Чувам разни неща и аз за тоя фокус, но не коментирам наляво и надясно (понеже не мога да докажа от собствен опит).



Публикацията е редактирана (24-09-12 11:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »