Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Myth   
Дата:   04-04-12 21:15

Miro_Slav смесвам сивия сектор със белия, единсвено когато ги свързват като едва ли не гаранция за качество. За остналото съм съгласен с теб.



Публикацията е редактирана (04-04-12 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: erotila   
Дата:   04-04-12 21:23

[smilie18]

притежавам 2 фирми и двете ми са действащи, първата сватба която снимах и получих пари беше ФъФ 2 курс /1987г/ но не съм фотограф, за съжаление и двете са регистрирани по ддс и за това не ме наемат за сватби [smilie18] но пък обичам да ям крем карамел...
ако ще ти е по спокойно от няколко години съм изцяло на ubuntu и съм девствен [smilie18]

но на коя булка и пука от това

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: gmir   
Дата:   04-04-12 21:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Miro__Slav   
Дата:   04-04-12 21:45

erotila в такъв случай не виждам на какво се дължи загриженоста ти за качество на тази услуга и въобще като бизнес [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: erotila   
Дата:   04-04-12 22:03

Дали ще снимам за 300лв или за 520лв качеството ще ми е такова каквото този който ми гледа снимките реши...
но бих предпочел да снимам за 800 ама няма кой да ми ги даде

За това предпочитам да снимам за толкова за колкото се оценявам 1 един път, а не 10 пъти за толкова за колкото клиента иска да ми плати!
Аку мъ ръзбиръш ко искам да кажъ!

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: J0R0   
Дата:   04-04-12 22:07

The Wedding Photographer
[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   04-04-12 22:11

За мен това е един от най-добрите Сватбени фотографи в БГ, дори цената му е смешна за това качество което предлага http://blog.xtosh.com/



Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Miro__Slav   
Дата:   04-04-12 22:26

erotila в предни мой постове бях написал една проста сметка с прости числа... така, че в действителност клиента ако си търси касовите бележки или фактури за този вид услуга то няма как фотограф работещ на светло да слезе под бариерата от някакъв минимум цена за този вид услуга...
Ако той плаща на държавата тоя минимум ако ще да се отцени и на 0 лв. за останалите това няма никакво значение...Но когато той не плаща този минимум той е сива икономика която целенасочено се стреми да вземе едни пари на които се е само отценил, той не се конкурира с никой за качество а единствено и само на всяка цена да вземе едни пари каквито и да са те за една сватба...
Именно за това клиента търси цена а не качество заради сивия сектор...
Аку мъ ръзбиръш ко искам да кажъ!

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: sasas   
Дата:   04-04-12 22:32

Първо, евала на BBT за правописа в сайта им:


http://i39.tinypic.com/zsoxj.jpg



СивиАт сектор е много ЙАк!


А от самото интервю разбрах, че за да си член на камарата е по важно да си юридически... стабилен, а това как снимаш сякаш не е от голямо значение... Стига да имаш някакъв вид хартийка, доказваща, че си държал апарат нявгаж.


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: erotila   
Дата:   04-04-12 22:34

добре де човеко
мога ли да снимам по не можещо от това което съм за 500лв или за 120лв

Винаги ще снимам толкова колкото мога!
След като някой го е наел той е звънял на поне още 15 такива като е гледал снимки сайтове и препоръки... и най ниската цена. Клиентите са преценили и са го наели... колкото и да може да снима колкото и да не може да снима!


Сметките ти не са верни![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Miro__Slav   
Дата:   04-04-12 22:42

Твойте не са верни [beer] плащай си 2100 + данък 10 % или патентен никой не те задължава да имаш офис и тогава си определяй цената ако искаш и на топъл обяд и кутия цигари

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: bobonai   
Дата:   04-04-12 22:48

Мисля, че словосъчетанието сив сектор във фотографията трябва да бъде забравено по няколко причини.
1. Вече широката техническа достъпност и лекота с която се борави при фото и видео заснемане.
2. Данъчната политика и прилагане е приоритет на държавата.
3. Изборът е на клиента и той има в ръцете си възможността да се оплаква в потребителски комисии за защита - евтин негов избор ще го лиши от такава възможност.
В крайна сметка не всички фотографи изкарват доходи само от сватбена фотография и видео филмиране.
"Всеки клиент си заслужава майстора!"
Интересно ми е какво мислят по въпроса търговците на фото и видео техника и принадлежности, дали биха се отказали от приходи, за да се продава техника само на "специалисти с покрити критерии" от подобни Камари?
Има много даровити любители-фотографи, които снимат перфектно по интуиция, безплатно и за удоволствие. Те за затвор ли са?

Тези двамата навярно са снимали за предизборни плакати и са пускали фактури[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: pefoto01   
Дата:   04-04-12 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ando   
Дата:   04-04-12 23:14

Членовете на камарата са само юридически лица, от друга страна членовете трябва да имат нужната квалификация. Каква ли квалификация имат юридическите лица „Б.Р.А. – Радич Банев” ЕТ, „Ико Медия” ООД, „Любомир Яшов” ЕТ, „Профайл Студио” ООД, Филмова къща „Виктор Попов” ООД?

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: ElBandido   
Дата:   04-04-12 23:16

абе хора спрете се!!! колкото повече говорите за тези толкова по известни ги правите. само се чуда колко от вас бяха чували тези две имена? ми лично аз ни ги знам ни искам да ги знам, боли ме фара и за камари и за каманите падат. снимайте си на воля и не обръщаите внимание на разни камари и не си тровете нервите за глупости. наздраве[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Miro__Slav   
Дата:   04-04-12 23:21

Кой каза наздраве [smilie5] [smilie8] ми ае наздраве като сте рекли [beer] [smilie5]
Паживьом увидем сказали братушките [smilie21] [beer] [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-04-12 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: pefoto01   
Дата:   05-04-12 00:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: bpavlov   
Дата:   05-04-12 01:43


Какво го оплюхте човечеца, той е "поел посока", ние трябва само да го следваме...
и да носим един членски внос в касичката...

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   05-04-12 03:02

ElBandido, темата е интересна, защо да я оствим??? [cool] [cool][cool]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: danov_b   
Дата:   05-04-12 05:51

Автор: bpavlov
Дата: 05-04-12 01:43


Какво го оплюхте човечеца, той е "поел посока", ние трябва само да го следваме...
и да носим един членски внос в касичката...



[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Точно така,давате парички и всичко е ОК.Ако не си плащате на който трябва....сори.Наистина някой се опитва да монополизира бизнеса.Всъщност,крайно време е всички фотоапарати на професионални фотографи да бъдат свързани с данъчното в реално време и на всяко щракване да се начислява твърда сума. [shtrak] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Автор: Miro__Slav
.............ако си търси касовите бележки или фактури за този вид услуга то няма как фотограф работещ на светло да слезе под бариерата от някакъв минимум цена за този вид услуга...Ако той плаща на държавата тоя минимум ако ще да се отцени и на 0 лв. за останалите това няма никакво значение...Но когато той не плаща този минимум той е сива икономика която целенасочено се стреми да вземе едни пари на които се е само отценил, той не се конкурира с никой за качество а единствено и само на всяка цена да вземе едни пари каквито и да са те за една сватба...
Именно за това клиента търси цена а не качество заради сивия сектор...
Аку мъ ръзбиръш ко искам да кажъ!


За плащането на данъци и осигуровки си много прав,но контрола върху това е приоритет на държавата.Защо някой,който си плаща всичко и снима добре трябва да плаща пари на някаква "организация",която не може да му гарантира нищо?!Или схемата е "дай едни пари за да ти разрешим да правиш това,което така или иначе имаш право да правиш".И защо ти,който плащаш данъци и осигуровки(сигурен съм,че е така,защото ми изглеждаш сериозен мъж)трябва да даваш и едни пари на "организация",която само ще иска от теб а евентуалните ползи от нея са доста съмнителни.Ще спре сивия сектор ?[smilie18] [smilie10] Той тепърва ще се разраства в тази държава.Да,ще хванат няколко случайни снимачи,ще ги глобят и толкова.Ще мине "всяко чудо за 3 дни",на данъчните ще им писне да се занимават и нещата ще се върнат по местата си.Само дето едни хора,ще дават едни пари на "организацията". Но както казват руснаците......[beer]



Публикацията е редактирана (05-04-12 06:08)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: thejoshuatree   
Дата:   05-04-12 06:54

Много забавно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: thejoshuatree   
Дата:   05-04-12 07:03

Честити 6 члена, мила Родино:)))

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: boni   
Дата:   05-04-12 08:06

Георги, скатаваш се в щатите значи, снимаш там без да плащаш членски внос!
Ако решиш да снимаш някоя сватба в България, да не пропуснеш да прочетеш устава, да си платиш членския внос и да си покажеш кетапа ! Портфолио може и да не показваш, кетапа е важен.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: nemchev   
Дата:   05-04-12 12:11

и още едно скромно изискване....не е кой знае какво....да си снимал 25-30 сватби в годината[smilie5] /и ако е възможно снимките ти да имат хубава сянка около булката/

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Miro__Slav   
Дата:   05-04-12 12:16

Автор: danov_b
Дата: 05-04-12 05:51
За плащането на данъци и осигуровки си много прав,но контрола върху това е приоритет на държавата.Защо някой,който си плаща всичко и снима добре трябва да плаща пари на някаква "организация",която не може да му гарантира нищо?!Или схемата е "дай едни пари за да ти разрешим да правиш това,което така или иначе имаш право да правиш".И защо ти,който плащаш данъци и осигуровки(сигурен съм,че е така,защото ми изглеждаш сериозен мъж)трябва да даваш и едни пари на "организация",която само ще иска от теб а евентуалните ползи от нея са доста съмнителни.Ще спре сивия сектор ? Той тепърва ще се разраства в тази държава.Да,ще хванат няколко случайни снимачи,ще ги глобят и толкова.Ще мине "всяко чудо за 3 дни",на данъчните ще им писне да се занимават и нещата ще се върнат по местата си.Само дето едни хора,ще дават едни пари на "организацията". Но както казват руснаците......

Напълно съм съгласен с теб [smilie24] и тъй като е ясно,че има Националната Асоциация на Професионалните Сватбени Фотографи и Видео оператори (НАПСФВ), Националната камара „Професионална семейна и сватбена фотография и видеозаснемане"
как би коментирал това...
Национално сдружение "Сватбени услуги"


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »