Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: камара на професионалните свадбарски фотографчии!!!
Автор: LAP   
Дата:   08-04-12 08:54

bOzo написа:

> Няма лошо. Вече хората няма да
> искат да разглеждат портфолио, а
> ще питат дали си член на камарата.
> Щом не си член на членски внос - не
> вървиш!
>
> Сега, като всяко нещо в БГ, е редно
> и Пульо да направи друга, пак
> професионална камара - на Великите
> Майстори Сватбени Оператори и
> Фотографи, та да може да има
> някакво класово разделение в
> предлаганите услуги. Един вид в
> камАрата на ВМСОФ сме по-по от оная
> камАра, сещаш се.
>
> И сега за да бъдеш "про" няма да ти
> трябва камера и Б точки, а касов
> апарат. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
От всичко тук разбрах е трябва да имаш Б точки за да си ПРО ?!
ФОТО ЦУЗАМЕН? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: папач   
Дата:   08-04-12 09:24

Абе друго си е като напишеш че си почитен член някъде.По-грабва внинамието и те вземат на сериозно.
Я споделете сега кои ходихте в Дряново от 04-08 април?
Как изкарахте и какви решения се взеха за цени и др?

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: JeT   
Дата:   08-04-12 10:39

Е, те точно затова не се е оженил човека[smilie5] :

"...Аз, ако се женя (ама няма) далече няма да вярвам на разните нетаджийски портфолия, щото по-голяма измама от тях няма. 50-на снимки откъде не си ги краднал, щракнал ....
Предпочитам да е член на структура, с юридическа регистрация и трудни условия за приемане...[smilie10] "

Просто не е открил "Големия член" на "Великата камара", който да му снима сватбата[smilie5]

[smilie18] . . . ни моа повичи [smilie18] . . . Яка параноя (луе-луе колко е страшно в Нет-а) - Това си е направо за "4-ти километър".


П.П. Той boni открито си ги казва нещата. Направо помага на някои хора да се ориентират в съвременната ситуациа. Обаче те явно са си "извън времето и пространството", жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   08-04-12 12:49

[shtrak] [shtrak] [shtrak] https://vimeo.com/groups/napsfv/videos/39946482
[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   08-04-12 13:21

Е така се прави, едно голямо браво на http://www.deliysky.com/
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Myth   
Дата:   08-04-12 13:28

Автор: Canon
Дата: 08-04-12 02:35

Предпочитам да е член на структура, с юридическа регистрация и трудни условия за приемане.


Canon а погледна ли им портфолиата, на двамата съучредители особено на Любомир Яшов, ако не си направи го и пак кажи дали предпочиташ, ако това което предлага Любомир Яшов е критерий за трудност... и той е един от основателите и това е толкова гръмко рекламираното и ГАРАНТИРАНО качество... то извинявай ама... никога и не бих си помислил да потърся някой членуващ в подобна структура, това е АНТИРЕКЛАМА.


http://www.fotolubo.com/


Сам прецени дали това което казвам е вярно или не.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: erotila   
Дата:   08-04-12 13:49

[smilie18]

Автор: giogerovvideo
Дата: 08-04-12 13:21


браво

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Canon   
Дата:   08-04-12 22:17

Myth
не, само по принцип говоря. А при 6 човека членове - още 7 нови могат да сменят устава как си искат. 50% +1 гласове стават.


Автор: JeT
Дата: 08-04-12 10:39

Е, те точно затова не се е оженил човека :


Споко, женен съм и на едната ми сватба фотографите комай бяха повече от гостите. Но само един от тях ми даде снимки тогава.

Хеле, като гледам, вече куцо и сакато взело черен апарат и бичи сватби на поразия.
Мен ми е през обектива, но ми е жал за младите - снимат ги IT специалисти, шофьори, учители, какви ли не ... дето вчера са си купили апарат.
Да и с "портфолия" в нета, ама ми е странно, що на на мен никой не ми иска портфолио за нищо.

Я идете при шофьор да ви адвокатства, е няма как да стане - гилдията на адвокатите не пуска навлеци в бранша си.



Публикацията е редактирана (08-04-12 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: cameraman   
Дата:   08-04-12 22:29

Може бе... Един познат- бившо ченге/доколкото има бивши/ сам си адвокатства няколко дела.... Та и шофьор... Що да не адвокатства ако му стиска... ама няма да може да се намърда в корупционния апарат...
Колкото да организацията- няма лошо, но не трябва да се лепват емблеми нито на членовете, нито на конкурентите отвън... Ако камарата работи достойно- ще има клиентела... Това обаче не значи, че свободните, необвързани творци трябва да бъдат дискриминирани... Ако смятате, че това ще ви осигури повече заможни клиенти- членувайте си и в масонски ложи..

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   08-04-12 23:21

Браво Слави, истински професионалист[smilie24] http://vimeo.com/groups/napsfv/videos/39976914
много яко клипче[smilie24] http://www.dvart-team.com/
[shtrak] [shtrak] [shtrak] [smilie24] камарата на Виктор Попов има много да учи[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: saxon   
Дата:   08-04-12 23:48

Какво браво, същата трагедия. Хвани едните, удри другите. Никакъв прогрес последните 20 години във видеозаснемането.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Myth   
Дата:   09-04-12 00:22

Хеле, като гледам, вече куцо и сакато взело черен апарат и бичи сватби на поразия.
Мен ми е през обектива, но ми е жал за младите - снимат ги IT специалисти, шофьори, учители, какви ли не ... дето вчера са си купили апарат.
Да и с "портфолия" в нета, ама ми е странно, що на на мен никой не ми иска портфолио за нищо.

Я идете при шофьор да ви адвокатства, е няма как да стане - гилдията на адвокатите не пуска навлеци в бранша си.


Е те тук не си прав, ама много не си прав, освен това няма как да сравняваш фотографията с адвокатстването, две съвсем различни неща са примера ти е неуместен. А тия с фалшивите портфолиа, няма да са дълго в бранша, гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Canon   
Дата:   09-04-12 00:29

Обади се, да те запозная с 10-на такива.
Различни - колко да са различни, при лош адвокат, може да го смениш с друг за по-високата инстанция и да се променят нещата, но при лошо снимана сватба - не съм чувал да е повтаряна ...



Публикацията е редактирана (09-04-12 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: milenmarinov   
Дата:   09-04-12 00:44

Добре че няма да се женя......[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Canon   
Дата:   09-04-12 00:59

А за портфолиото.

Кандидат-булката към кандидат-младоженеца:
- Миличък, да имаш портфолио какви деца правиш?
- Не, членувам в камарата на професионалните татковци.

[beer]



Публикацията е редактирана (09-04-12 01:02)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: next_time   
Дата:   09-04-12 01:05

Колко е хубаво че някои неща необратимо си отидоха.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: Canon   
Дата:   09-04-12 01:11

Примерно, че вече очаквам и съдебни дела за лошо/провалено снимане, веднага или години след сватбата /тезата за давност не е в моята компетенция/, но снимането на сватба може да е некачествено извършена услуга.

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: pepi34   
Дата:   09-04-12 01:32

написа:

> Какво браво, същата трагедия.
> Хвани едните, удри другите.
> Никакъв прогрес последните 20
> години във видеозаснемането.

1. Всичкото видео, което виждате е правено абсолютно между другото и монтирано на място на лаптоп.Хората там бяха основно за да слушат лекциите, а не да снимат.
2. Съгласен съм, айде вземи покажи нещо различно ти.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: erotila   
Дата:   09-04-12 01:35

по-добре не отваряйте

по-добре не отваряйте ако сте имали търпението да ИЗСЛУШАТЕ предното

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: slavidv   
Дата:   09-04-12 02:28

Г-н /г-жа ??
Автор: saxon
Дата: 08-04-12 23:48
"Какво браво, същата трагедия. Хвани едните, удри другите. Никакъв прогрес последните 20 години във видеозаснемането. "

Нямам представа като какъв или каква правите коментара, но след като имате наблюдения за последните 20 години значи имате нещо общо с това не случване на нищо. Като цяло ли коментирате видео заснемането или конкретно сватбеното такова?
За да се случи нещо, може би някои трябва да предприеме нещо.
Никои никого не задължава с това напротив, събират се хора с желание за повишаване на уменията си и споделяне на опита си.
Нямам представа защо, но от профила ви не става ясно кой сте с какво се занимавате и ако се занимавате с видео заснемане може би е добре да ни покажете какво означава това "Никакъв прогрес последните 20 години във видеозаснемането."
Аз снимам само от пет години и на сайта ми все още можете да видите клиповете ми от преди пет години и тези от миналата година. За мен прогрес има, но всичко си има и цена. Както услугата и качеството които предлагам така и времето и техниката с коите се реализират тези неща. И се гордея с клиповете си дори и от 2007г. защото за цената си тогава мисля че предлагах пре задоволително качество. И както и преди така и сега работим на цени на прага на някаква печалба. Ако се занимавате с подобна дейност предполагаемо имате представа за разходите свързани с законното практикуване на подобна професия както и разходите за техника и консумативи.
Но както и да е, въпросът ми е някои трябва да го донесе на поднос прогреса ли, и как Вие си представяте това събитие.



Публикацията е редактирана (09-04-12 02:55)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: saxon   
Дата:   09-04-12 07:47

Не, не се занимавам с това. Просто наблюдавам, че при фотографията има доста голям прогрес, докато при видеото, както се каза многократно, визията и качеството е като на кабеларка от 90-те.
И ситга сте се оправдавали с цените[smilie23]

Кога ще се доближите поне малко до това


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: cameraman   
Дата:   09-04-12 08:03

Абе тая модна напоследък песнопойка, дето всички се правят на маймуни, уж че пеят някоя любима на младоженците песен, наистина ли Ви харесва??? На мен този шаблон някак не ми допада... Тези дубли, чупки в кръста и натрапчива режисьорска интервенция, не винаги биха били приети радушно...



Публикацията е редактирана (09-04-12 08:10)

Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: giogerovvideo   
Дата:   09-04-12 08:31

saxon в голяма гршка си !!! НЕКА ДА ВИДИМ КАКВО СЕ ПРАВИ И В БГ...Мисля че, е с доста модерна визия: http://vimeo.com/34482820
, http://vimeo.com/37070906
, http://vimeo.com/36955286
,http://vimeo.com/31680028
, и тн... Поинформирай се малко преди да се изгазваш неподготвен / а !!! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: slavidv   
Дата:   09-04-12 09:27

Какво значи стига сте се оправдавали с цените.
Може би ще е добре да съм на нивото на Робърт Баласко и многото други като него, и да го правя за 100-200 лв. но това няма как да стане.
Хората взимат много пари и то оправдано, работят в големи екипи с много техника. Не с един оператор с една камера, без асистент дори защото и той иска пари.
А цените ни са определени от пазара и са на ръба на възможността за поддържане на нивото, да не коментирам за повишаване. Това го правят само хората които снимат не само за "големите" [thankyou] пари и инвестират всичко изкарано отново в техника. Но колко пари се изкарват на година със сватби за по 100-200 или добре 500-600лв. и каква част от тях да заделиш за ново оборудване, семинари, курсове, форуми не е ли това ПРОГРЕСА ???
А линкове към youtube за сериозно видео са просто неуместни.


Отговори на това съобщение
 Re: камара на професионалните сватбарски фотографчии!!!
Автор: artkolor   
Дата:   09-04-12 10:14

ПортФолио нямамам...работа бол,почти всяка година си обновявам техниката.Към "професионалистите" Ние от северозапада още не сме започнали да ядем доматите с колците !!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »