Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: photosynthesis   
Дата:   20-03-12 14:51

Приятели, молим за съдействието ви във връзка с малко неприятен случай!

Ако някой от вас може да влезе във връзка с г-н Цветомир Станивоев, нека му напомни, че просрочва с почти седмица срока за връщане на наетата от нас фотографска техника.

Ние не можем да се свържем с него вече по никакъв начин, след като си изключи телефона и си изтри профила в популярна социална мрежа като следствие от лично съобщение от наша страна.

Ако не разрешим този проблем в най-скоро време, ще се наложи техниката да бъде обявена за открадната, което ще бъде достатъчно неприятно за всички замесени!

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: photosynthesis   
Дата:   20-03-12 14:52

Техниката е обявена за открадната.

Публикуваме тук серийните номера - просто за всеки случай:

Canon EOS 5D Mark II - 2431400896
Canon EF 85mm F/1.2 L II USM - 57194
Canon EF 24-70mm F/2.8L USM - 2204530

Благодарим на всички, които се опитаха да помогнат [smile]



Публикацията е редактирана (22-03-12 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: holden   
Дата:   20-03-12 14:58

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Photopavilion   
Дата:   20-03-12 15:14

Почти преди седмица същият този иначе редовен наш клиент нае скъпа техника и от нас. Ние също нямаме контакт с него.
Случаят за съжаление не е изолиран. Затова обмисляме сериозно затягне на мерките, така че, моля ви, не се обиждайте, ако на някой откажем да дадем техника.


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: reason   
Дата:   20-03-12 15:16

Лоша работа ама няма застраховка за коректноста на клиента. Дано си върнете техниката защото по този начин губят коректните клиенти.

Като гледам е младо момче под 30 вероятно, като нищо може да му е хрумнало да ви "изпързаля" ако е заминал извън България за по-дълъг период. Но ако е подписал договор за наем директно пада под съдебна отговорност ако не си изпълни задълженията по договора.photosynthesis написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   20-03-12 15:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мара   
Дата:   20-03-12 15:21

станивоев май. странна тая работа. дали не може просто на човека да му се е случило нещо неприятно и ся да не знае кво да направи...?[smilie8] хора разни.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: dau   
Дата:   20-03-12 15:22

Доста тъпо изпълнение честно казано, много селска държава с много тъпи и алчни хора при това не изолирани случаи, затова не може да се развива нормално този бизнес, фирмите да вървят напред и да дават разнообразна техника при добри условия...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: photosynthesis   
Дата:   20-03-12 15:22

Очевидно случаят придобива все по-неприятен оттенък. А най-неприятното като последици от такива ситуации колегите са го споменали [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   20-03-12 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: didesignbg   
Дата:   20-03-12 15:25

Не познавам господина, обаче този начин за комуникация е много кофти. Предполагам, че го правите за добро, но всъщност е лошо и за вас и за него, поне аз така го възприемам.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мара   
Дата:   20-03-12 15:27

за мен лично е странно човек да застава с името и фамилията си в някакъв форум или където и да било другаде и после да врътне такъв номер нарочно. просто не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Славов   
Дата:   20-03-12 15:28

Наистина е странно....

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: h0nda   
Дата:   20-03-12 15:29

Странно, предполагам се е случило нещо с него. И аз се опитвах да се свържа с него за апарата който продаваше(1дсмк3) Купувал съм си от него обектив(всички си беше точно,с документ за покупка и прочие) Надявам се да се оправят нещата

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   20-03-12 15:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: admin   
Дата:   20-03-12 15:33

Изтрил си е всичко от профила преди малко :

https://photo-forum.net/photographer/stanivoev


Тук обаче няма как да го изтрие:

http://www.public-republic.com/magazine/2009/12/35034.php

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   20-03-12 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: h0nda   
Дата:   20-03-12 15:35

Мда сега видях, явно нещата са доста сериозни

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мара   
Дата:   20-03-12 15:39

ами аз лично бих била обидена от такова отношение към себе си, ако бях примерно чувствителна натура, несправедливо обвинена.
и нямам предвид казаното от синтезиса или павилиона, защото те писаха с много умерен тон.
добре, че не съм чувствителна натура [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pmartinov   
Дата:   20-03-12 15:39

До скоро обявата му за продажба 1дсмк3 се вдигаше редовно в базара.

Нещо е намислил...


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: h0nda   
Дата:   20-03-12 15:41

Обектива който взех от него беше от B&H и той тогава ми каза, че щял да ходи пак в USA и затова го продавал(обектива е прекрасен) идеята ми е че е възможно да е отпрашил с наетите от павилиона и синтезиса неща

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   20-03-12 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мара   
Дата:   20-03-12 15:52

нямам представа, бе...просто се опитвам да се поставя на неговото място и да погледна от всички страни. това не значи, че съм права...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: mikedimit   
Дата:   20-03-12 15:53

Кипър?За през лятото?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: prisonbreak   
Дата:   20-03-12 15:53

Бахти глупака...[smilie23] Сега заради него че го отнесем ние....
Еййй, и да го съдите тоя кавал...Нали имате инфо като давате техника тва онова....Намерете го...[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: estate   
Дата:   20-03-12 15:58

Много кофти ситуация ,кой сега ще е Поп Кръстю.......?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: PlamenT   
Дата:   20-03-12 16:09

Още един тарикат превъртял от алчност [smilie9]

Не си спомням кога съм виждал този човек на живо, но съм сигурен, че не са малко хората, коити са го виждали скоро или поне знаят къде е той сега.
Средният пръст, който е показал на профила си, не е само за тези, които е успял да врътне, но и за всички нас. Предполагам си мисли, че е недосегаем.
Много ми се иска всички, които имат някаква полезна информация, да я подават към Фото Синтезиса и Фото Павилиона, за да може полицията да го залови.


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pepi34   
Дата:   20-03-12 16:16

Пише, че този пич бачка някъде в агенция, това не се ли знае? Или вече не работи и от там се е покрил?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: charger   
Дата:   20-03-12 16:16

estate
Цветомир, Левски ли е???

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: imitev   
Дата:   20-03-12 16:21


Какво му наскачахте... Ако е правил глупости ще си плати...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   20-03-12 16:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ivanikova   
Дата:   20-03-12 16:33

ама че е глупав,мисли си ,че ще се потули всичко както винаги ставаше преди години...а дали има семейство,за това не се ли е запитвал,че първо тях ще занимават с простотиите му.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: deathzone   
Дата:   20-03-12 16:44

Ами тази техника не е ли застрахована? Вие да си преберете парите от застрахователите, а после те да го съдят?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: dau   
Дата:   20-03-12 16:51

Абе ако някой има контакти с него тук и знае, телефон, адрес, снимки някакви негови, приятели роднини, всичко тук може да се изтипосва да се знае, да са информирани хората и да служи като стена на срама...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: nicos   
Дата:   20-03-12 16:51

Ама пък има хубави снимки ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мара   
Дата:   20-03-12 17:06

има. факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: imitev   
Дата:   20-03-12 17:12

pefoto - ти докато не беше му погледнал профила с пръста - за теб ли беше?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: danyyel   
Дата:   20-03-12 18:10

Пуснал съм лично съобщение с малко инфо изровено от нета, както и кеш на гугъл на профили в photo-forum и facebook, whois на домейна на горепосоченият и тн... на Photosynthesis и Photopavilion

Надявам се проблема да се реши...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: nnenov   
Дата:   20-03-12 19:02

Няма какво да го чакате, пускайте го за обсебване/кражба.

Ама не си е работа.

Поне кажете каква техника е замъкнал?

П.П. "Гладът е по-силен от тока" - стара циганска мъдрост...



Публикацията е редактирана (24-03-12 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Тед   
Дата:   20-03-12 19:13

Пускайте жлаба докато е време и не е издухал нанякъде. Жалба в прокуратурата. Съставът на престъплението е обсебване, тъй като е имал договор.
Ако и Павилиона и Синтезиса са засегнати - пуснете обща жалба.
Ще лежи.Дано ви са изрядни документите.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-03-12 19:18

ще лежи-дръжки! Дано и двата магазина са имали стабилни договори при отдаване, че ще си вземат парите, ама друг път

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-03-12 19:49

Няма да лежи и няма да го намерите, освен ако в БГ не го пуснат за общодържавно издирване и един ден като се прибере да изгори на летището още. Лошо, лошо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: lakosta   
Дата:   20-03-12 19:50

Айдееее....пак станах расист [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: peter_m   
Дата:   20-03-12 19:54

И на мен ми намирисва на имиграция ...

Което не виждам как ще го защити от закона, ако документално всичко е наред. Или поне полицията да даде информация дали е напуснал страната. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: realnoncho   
Дата:   20-03-12 20:04

Лоша работа, най-много да спрат да дават под наем, защото явно на никой не може да се вярва и така, ама така ще загубят и те и ние...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: nnenov   
Дата:   20-03-12 20:08

Няма какво да се правим на следователи, прокурори и адвокати.

Ощетените да се обединят и да си вземат адвокат с връзки в прокуратурата /за да не ги размотават и да си свършат бързичко работата/ и да пускат жалби.

Ще се опитат да го призоват за обяснения, като не дойде ще го пуснат за национално издирване.

Един ден като случайно го спрат за проверка или на някоя граница ще светне и така.

Най-вероятно техниката е изгоряла, ако не е застрахована разбира се.

Ако имате запис на заповед от него за сумите може да се пробвате да я продадете срещу дискаунт на фирми за събиране на вземания...

Тъпото става ако се яви и каже, че са му ги откраднали, или ги е изгубил примерно и не може да ги плати нещата, или че може да дава по 20-50-100 лева на месец... Тогава няма да го преследва прокуратурата, а ще си го съдите за парите на общо основание и ще си ги видите чрез съдия изпълнител, ама на куково лято...

Аз също съм взимал под наем от Павилиона, обектив за 3 бона. Не знам защо не ползвате кредитни карти както по света. Взимам техника за 5 бона - блокирате ми 5 бона в кредитната карта.

Като не я върна в срок - чарджвате ми картата. Чиста работа, продали сте ползвана техника на цената на нова. :)

Иначе гадна история...



Публикацията е редактирана (20-03-12 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-03-12 20:13

Един ден като го спрат зад граница в близките 5 год., и то зависи на коя граница. След това давност- мавност и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: georgivelev   
Дата:   20-03-12 20:25

Запис на заповед със сигурност имат. Точно така наех от Синтезиса фотоапарат и чанта. В сумата на записа на заповед бяха калкулирали само фотоапарата. Бих казал, че съм доволен от услугата. (Кажете на момичето на касата в централния магазин в София да е малко по-съобразителна и услужлива. Купих си CF карта 2ГБ за 24лв, а тя не ме предупреди, че имате 4ГБ за 27лв. Много тъпа преебавка! За още 3 лева щях да получа двойно повече памет. Въпросът е принципен.)

Затягане на мерките? Служебна бележка от месторабота за доходите от предните 6 месеца? Декларация за имущество? Депозит? Ибаси змията! Тежко! Но, нямам проблеми с каквито и изисквания да имате. Последното, което би ми хрумнало, е да избягам зад граница с наета техника. Тъпо е да се преебеш така заради нещо, което струва някакви си 5 или 10 к.

А това със записа на заповед е абсолютна тъпотия, и друг път съм го коментирал. Ами ако нямам собственост и съм официално безработен, а всъщност в сивата икономика, ще хванете на босия цървулите. Наемам се на работа на минимална заплата, останалото под масата, и ще си видите парите през крив макарон. В България такива комбинации са възможни, че със сигурност мога да изклатя до пенсия на минимална.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: bleki1   
Дата:   20-03-12 20:26

А по едно време много народ беше ревнал срещу Фотопавилиона, защо подписвали "Запис на заповед". Ами ето защо

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: asahi   
Дата:   20-03-12 20:44

И в този бизнес си има рискове. Шефовете на двете фирми знаят как да действат, а и подобна ситуация не е изключение в правния мир. За нас остава да ядем пуканки и да гледаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-03-12 20:47

ако бях в подобна ситуация, като тази на магазините, бих потърсил още утре услугите на частен съдия изпълнител, щом записите вече са просрочени, съдията ще извади един изпълнителен лист, който е вечен, дългът се търси дори от наследници. Покана за доброволно погасяване, ако не- запор на сметки и имущество. Няма давност в такъв случай.
Очаквам отсъпки от магазините срещу съвета си[smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vikitovikito   
Дата:   20-03-12 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ecobo   
Дата:   20-03-12 21:11

Пича явно е превъртял.. Няма друго обяснение на средния пръст в профила му.
Завалията! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-03-12 21:12

Еми пролетта има пик на такива състояния[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: deathzone   
Дата:   20-03-12 21:22

Възможно е да е починал.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: exobexo   
Дата:   20-03-12 21:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мара   
Дата:   20-03-12 21:46

аз не бих заставала на никаква позиция, преди да знам за какво става въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: exobexo   
Дата:   20-03-12 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: swan_   
Дата:   20-03-12 22:31

Аз съм си писал с него преди време - свестен ми се стори. Дано да не е това, което предполагаме!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: reason   
Дата:   20-03-12 23:09

Стигне ли се до съдя изпълнител давности няма.Един познат така си мислешем че ще му се размине докато един ден не звъннаха на вратата му да си искат парите.Принуден беше да плаща вноските иначе щяха да му запорират заплата.

Така че това не е шега работа, ако има малко акъл все още може да скалъпи нещо и да се оправят нещата.

Може би е по-добре двете фирми да се свържат с негови близки или родители и да кажат за какво става въпрос, просто няма как да се укрие където и да е заминал по един или друг начин се разбира всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: photosynthesis   
Дата:   22-03-12 10:14

Надявахме се някак да се свържем с младежа или някой да поговори с него, но след като това не стана, техниката е обявена за открадната.

Публикуваме тук серийните номера - просто за всеки случай:

Canon EOS 5D Mark II - 2431400896
Canon EF 85mm F/1.2 L II USM - 57194
Canon EF 24-70mm F/2.8L USM - 2204530

Благодарим на всички, които се опитаха да помогнат [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: estate   
Дата:   22-03-12 10:25

Бах си и наглеца ,гледай какво е набарал.....едно време режеха ръце,уши ,крака за такива работи.


Сигурен съм че г-н Станивоев чете тази тема и мога да му кажа ,че умиране има отърване няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: lakosta   
Дата:   22-03-12 10:32

и от фотопавилиона ли е взел [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Vladimir666   
Дата:   22-03-12 10:42

Да! И от Павилиона.



Публикацията е редактирана (22-03-12 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: dream_catcher   
Дата:   22-03-12 10:57

Е, очевидно го е направил за фотографска кауза, а не за да ги продаде, не му се сърдете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-03-12 11:08

викаш да прежалят едни 10-15 хилки, няма нищо за сърдене. Въпреки, че си мисля, че ако се стигне до съд трудно ще издържи кражбата, защото са дадени доброволни.Има да се влачи 100 год

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: dream_catcher   
Дата:   22-03-12 11:31

Е, аз по-скоро към надъханите юзъри се обърнах:)

Фирмите за отдаване на фото техника явно нямат достатъчно ясна политика по въпроса и си патят от това. Кой им е виновен?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ang_yan   
Дата:   22-03-12 11:52

Това дори не се води кражба, а се води "обсебване"!
Пожелавам успех на photosynthesis при решаването на този казус!
Стискайте палци, доброволно да ви върнат техниката.



Публикацията е редактирана (22-03-12 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: shama   
Дата:   22-03-12 12:02

Аз съм го споделял и в синтезиса, че тук процедурата за отдаване на техника е твърде улеснена сравнение с чужбина. Аз лично не бих си дал техниката под наем с гаранциите които получават те.

Взимаш сумата на техника като залог (дали в брой, кредит и т.н.) и това е, защо трябва да се стига до загуба на време и пари, в съдене, издирване и т.н.

Взимал съм техника от рент къщи в ЛА където пред мен са запорирали над 100К на и то не на този и онзи ами на големи студия .

Иначе пича хубаво си мисли, че е треснал джакпота, обаче нещата не са толко прости. Имам една позната, която 8-10 год. не си беше идвала в България, а имала неуредени сметки с държавата ... е дойде си за 1 седмица и още на летището я арестувана за някаква сума от сорта на 600-700лв. тъй че това освен кокошкарска работа не знам как да го наречем

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tantris   
Дата:   22-03-12 12:06

Бе станал е някакъв фал. Случката е неприятна, но е рано да се правят заключения. Всякакви варианти са възможни.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tantris   
Дата:   22-03-12 12:12

Ами ако е замесена ЖЕНА?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: da.fo   
Дата:   22-03-12 12:13

Интересното какво е взел и от Павилиона [smilie11]. Може да си е направил една страхотна комбинацийка и сега на околосветско пътешествие с [shtrak]. Ако си дойде ще покаже документ за амнезия(забравил да ги върне) и [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Frida   
Дата:   22-03-12 12:13

Как всички скочиха да го обиждат момчето. Така докато си седим във форума не е ясно какво е станало.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: saxon   
Дата:   22-03-12 12:23

Не е ясно какво е станало ли?
Че той ти го показа директно оня ден като сложи това в профила си


https://photo-forum.net/static/authors/stanivoev_lwzb4236.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Mogila   
Дата:   22-03-12 12:31

В Германия при взимане на фото техника под наем искат кредитна карта или парите за техниката като нова кеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tantris   
Дата:   22-03-12 12:31

Ами ако някакви братовчеди да го натиснали да го направи примерно?
Всичко е възможно, особено когато става дума за пари.
Но най-вероятно да се окаже, че е превъртял по някакви причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: lakosta   
Дата:   22-03-12 12:31

Ай стига с тая толерантност....той ти показва среден пръст...ай,ай милото момче[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-03-12 12:45


http://www.public-republic.com/wp-content/uploads/2009/12/5894_101329203213384_100000089133617_39202


Цигане [smilie9] А че чете и се хили от някъде, със сигурност... Нека... То живота си връща за всичко...


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tziko   
Дата:   22-03-12 12:46

Стига сте давали за пример ЛА, Германия, Незнамсикъде, тука е БГ. Колко са хората дето имат толкова пари, колкото техниката която наемат? Нали ако го въведат това със запорирането, ще спаднат наемите с 50% поне. На магазините не им е лесно, хем да се застраховат за злонамерени хора, хем да е лесно отдаването, че да не мрънкат клиентите.

Пожелавам на двата магазина да си върнат загубеното, и се надявам за справедливо наказание за извършителя, както и да не се отрази негативно случката на отдаването на техника под наем.



Публикацията е редактирана (22-03-12 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-03-12 12:47

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tonyf   
Дата:   22-03-12 12:53

Е, поне снима много хубаво. Ако ще ви стане по-леко - може да приемете, че сте спонсорирали един изгряващ талант и че след време тая добрина ще ви се върне :).

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Mogila   
Дата:   22-03-12 12:59

tziko, по-малко наеми или 10 бона назад? Кое е по добре[smilie3] Ние ли сме най-съвестната нация, че при нас това правило да го няма щото нямаме кеш пара... Ако не го въведат това правило може изобщо да спрат да дават под наем което по лошото[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tonyboy79   
Дата:   22-03-12 12:59

... от полицията и във вид на лихви. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: TriadaBG   
Дата:   22-03-12 13:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Mogila   
Дата:   22-03-12 13:07

TriadaBG, e значи всичко е ок[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tonyf   
Дата:   22-03-12 13:11

ТриадаБГ, 'звинявай, но аз не бих откраднал каквото и да е. Изобщо не ме влече и не ми влиза в ценностната система. Ти ако копнееш да си краднеш и мислиш, че и другите копнеят, то проблемът си е в теб.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-03-12 13:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tziko   
Дата:   22-03-12 14:01

TriadaBG, прав си, аз ако можех щях да гепам, но поне за милион лв. за по-малко не си струва издънката и моралното падение. Вярно е, че всеки си има цена, кофтито е когато цената стигне до такива ниски стойности, много неща се променят тогава.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: reason   
Дата:   22-03-12 14:50

Явно има някои които е "гарантирал" за момчето и ако не е подписал каквито трябва дакументи..., вината си е на двата магазина то и за тва се кефи толкова на сеира. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: peter_m   
Дата:   22-03-12 15:10

Все си мисля че в случаяима нещо неуредено като документи между него и магазините. Иначе защо е тази тема [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Blackthrone   
Дата:   22-03-12 15:24

познавам момчето, снимахме с него концерта на Таря преди няколко години и съм изненадан от сялата тази история.
Неприятно е но се надявам всичко да е недоразумение

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: lakosta   
Дата:   22-03-12 15:56

Среден пръст не е недоразумение, а агресивност...не знам към кого е насочена,но го приемам лично...не ме интересува колко е талантлив!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: matataupa   
Дата:   22-03-12 17:36

Рентиерството хората ли са го измислили[smilie5]

Хитро, но носи рискове, както всички се убеждаваме от по-горните редове[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: alsash   
Дата:   22-03-12 19:04

..........тааа..къде давате такава техника под наем?....(черен хумор)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ceco100   
Дата:   22-03-12 19:44

Re: Бартер 1Ds Mark III за 5D Mark II + доплащане
Автор: stanivoev
Дата: 02-02-12 14:49

Техниката е в отлично състояние без забележки, предлагам бартер за тяло 5D mark II + доплащане от Ваша страна. Предлагам пълният комплект на апарата както се продава във магазините + camerra armor за модела 2бр карти Sandisk po 4gb secure digital и compact flash. Предложения на ЛС


Този апарат не се ли предлагаше за продажба във ФОТОПАВИЛИОНА??? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   22-03-12 19:59

Наета техника в чужбина съм ползвал. Това, което има върху техниката, е стикер, който упоменава, че тя е наета, и няма право да напуска територията на Европейския съюз.

Този стикер не знам дали би се махнал лесно, но все пак е някаква защита. НЯКАКВА. Вярно, тук нашите гранични освен за 5 грама марихуана за друго няма да гледат - трябва им да лъснат като "борци с дрогата", а не "борци с открадната фото-техника". Но на мен лично са ми гледали дори дали имам стикер за оригинален Windows по летищата.

Колкото до техниката - застрахова се. Някъде и GPS и слагат, но не знам на какво може и на какво не. Договорът трябва да е такъв, че пресрочи ли се, директно теглите от банковата сметка.

Успех. Ако нямате такъв - c'est la vie.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-03-12 20:04

Пича си е набил камшика в чужбна и мисли да не се връща.
Събрал е парички ,а откраднатото ще продаде зад граница за още 6-7 бона отгоре.

Мисля ,че това е единствения мотив. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: da.fo   
Дата:   22-03-12 20:06

Пфуууу ... тъкмо я бях измислил същата схема(вземам каквото мога и беж към американско) и на - някой ме е изпреварил. Сега пак цяла година мислене на нов удар [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: rhyan   
Дата:   22-03-12 21:21

Липсва му размах на момчето, сега прохожда в това поприще. Ако ги беше съборил с едно хаси и 2-3 стъкла щях да го призная...[cool] [beer]

Дано си намери майстора скоро...където и да е отишъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: imitev   
Дата:   22-03-12 21:33


Всеки майстор си намира Гросмайстора...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: imitev   
Дата:   22-03-12 21:33

100

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: nnenov   
Дата:   22-03-12 22:03

Вероятно след 5 години ще се върне от САЩ, където ще е запалил 2-3 кредитни карти с по 5000 долара... :P

Кръговрат на живота. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ksuhorukov   
Дата:   22-03-12 22:07

Случилото се - случило се е. Сега по-интересното е дали резултатът от една евентуално неприятна развръзка ще бъде изцяло за сметка на ощетените или както е популярно да се случва в България, да бъде поет от клиентите...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: peter_m   
Дата:   22-03-12 22:16

[smilie18] в България всичко по един или друг начин се плаща от клиентите ...

Един цитат на човек, който трябваше да плаща скъп ремонт (не на фототехника): "да му мислят клиентите"



Публикацията е редактирана (22-03-12 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Тед   
Дата:   23-03-12 15:12

Аз си мълчах, да изскочи информация, но...с оглед неговата обява за продажба на 1Дс Марк3... и оставен във павилиона...
Обява

Да не е продавал камера взета под наем...[smilie7]
Човек ако реши да купи нещо може да се вкара в голям филм...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: bpavlov   
Дата:   23-03-12 16:05


Добре де, има нещо гнило в цялата работа, как хем ще оставя във Фотопавилиона на доверие, пък после ще краде? Не всеки може май да си остави неща там за продаване, явно има приятелски отношения... А пък и от Фотосинтезиса да не се усетят една седмица, че им продава камерата - абсурд. Нали първото нещо, което човек прави, когато някой го завлече, е да пусне в гугъл един резултат и да види всички обяви за продажба

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tantris   
Дата:   23-03-12 16:25

"Причина за продажбата е финансови затруднения."

Да не са го погнали някои дилъри?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Нели   
Дата:   23-03-12 16:37

обявата му е за 1Дс Марк3, а този на Синтезиса, както написаха е 5D Mk II

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: tziko   
Дата:   23-03-12 16:55

Много странно, човек който разполага с такава техника, да прави подобни неща. Разбирам да е бил някой със сапунерка и да е отмъкнал някое Хаси с 2-3 обектива, както казаха по-горе, пък то некво изтъркано 5Д2 с няква пръчка 85/1.2...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Odin   
Дата:   23-03-12 17:11

Това може да е спирала. Взел е едно, затънал е, после е взел две, затънал е още повече и накрая е изперкал и не му е останал друг избор. (Да не се възприема като оправдание)

Съвсем отделно, с ясното съзнание, че мога да си навлека гнева и неодобрението на много хора, аз честен циганин не съм виждал.
В един момент им пада пердето и осират всичко читаво, което са изградили до момента..................

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: красис   
Дата:   23-03-12 19:39

Odin съгласен съм с теб "аз честен циганин не съм виждал." имал съм си работа с тях и е точно така имам наблюдения как действат.
Примерно иска ти днес 2лв.и ти казва връщам ги до довечера и верно вечерта той ти ги връща след няколко дена се пробва за 10 и пак е точен но той вече си е наумил да те завлече не с тия 2 или10лв а с доста повече и накрая идва едва ли не премалял с номера жената ше мре,чавето е болно трябва да го водя на доктор дай 100лв и до една седмица ги връщам и ти даваш щото предните пъти е бил точен любезен и т.н и край вече ни помен от Манго.
А ако е намислил по як удар може и с месеци да пробва жертвата.[smilie23]



Публикацията е редактирана (23-03-12 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: plamendoc   
Дата:   23-03-12 19:48

Нели що не издаде кво е дръпнал и от Павильона че ме гризе любопитство.За да е пълно комплектчето един 70-2002.8 ис и няколко светкавички може и 135 някоя[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-03-12 19:50

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vladimir666   
Дата:   23-03-12 20:48

Какво общо имат циганите с темата?



Публикацията е редактирана (23-03-12 21:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мара   
Дата:   23-03-12 21:05

ми некой рече, че бил циганин...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-03-12 21:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: lakosta   
Дата:   23-03-12 21:30

ми той си има портрет ама и без портрета работата си сиганска!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: lakosta   
Дата:   23-03-12 21:40


http://i42.tinypic.com/ogch0x.jpg


с КОНдола по тичението [beer]



Публикацията е редактирана (23-03-12 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: borisyankov   
Дата:   23-03-12 22:09

Поздравления, гордо обърнахте темата в расистка [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: bobonai   
Дата:   23-03-12 22:13

Познавам родителите на момчето и ви уверявам, че няма нищо циганско в кръвта им! Друг е въпроса, че сме докарани в живота до цигания, въпреки образованието си, трудовите навици и практики. Преди около 15 години семейството се изнесоха в столицата и вече нямам представа как я карат.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   23-03-12 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ecobo   
Дата:   23-03-12 22:34

Циганин или не, това няма никакво значение. Познавам много свестни цигани, както и пълни боклуци българи. Даже си мисля, че вторите са много повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Danhill   
Дата:   23-03-12 23:16

[cool]



Публикацията е редактирана (23-03-12 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-03-12 00:23

Неможе да са повече Кобо циганите ще чукнат милионче.
Ма тва е за друга тема.

Жалко за момчето ....нещо е врътнал но това не го оправдава.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: deathzone   
Дата:   24-03-12 00:26

А дали е жив? Някой замислял ли се е?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vladimir666   
Дата:   24-03-12 00:53

В рамките на няколко минути си изтри снимките и смени профилната снимка със среден пръст.

Дали е жив?



Публикацията е редактирана (24-03-12 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: chipsy   
Дата:   24-03-12 08:43

Аз да повдигна един въпрос към компаниите, отдаващи техника под наем - тя не е ли застрахована? Не би трябвало да е такъв проблем и да си го изкарват на бъдещите наематели, щото някой ги запалил. Не е първи, нито последен път някой да заема нещо и да забравя да го върне. Затуй си има застраховки, но според воя, който Павилион и Синтезис нададоха, явно някой е спестил някой лев от застраховки [smilie8]
А за цигането - то е ясно[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: asahi   
Дата:   24-03-12 12:04

Циганите казват - "българска работа". Мислете си каквото искате.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: n1x0n   
Дата:   24-03-12 12:43

Затуй си има застраховки, но според воя, който Павилион и Синтезис нададоха, явно някой е спестил някой лев от застраховки

А искаш ли ти да пробваш да застраховаш фототехника, която постоянно е в движение, в ръцете на различни хора, пък после да ни кажеш тук как е минало?

Защото теоретиците сте много, ама никой не спомена, че подобно нещо се случва далеч не за първи път, а цените за наем, нито в Павилиона, нито в Синтезиса са скочили.

При нивото на законността и опазването на общественият ред в тази държава - който каквото и да дава под наем тук, по подразбиране си е сложил главата в торбата и единственото на което може да разчита ЕВЕНТУАЛНО е - в дългосрочен план сметката да излезне "на плюс".

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ararat   
Дата:   24-03-12 18:55

Увеличение на разходите за Фотосинтезис и Фотопавилион след тази случка със сигурност ще има - било то заради вдигане на застрахователната премия или заради повишената стойност на риска, който самите те си калкулират.

Не мисля че техниката е застрахована, защото не вярвам да има застраховател, който да застрахова техника, давана под наем без обезпечение. А дори и да е, нали знаете коя е основната дейност за застрахователните компании - да търсят причини за да не изплатят обезщетението :)

Но дори и застрахована, нали не мислите че застрахователя няма да вдигне премията след тази случка?!?

С две думи: Да, това, което е направил господин Станивоев ще се отрази както на фирмите, даващи техника под наем, така и на нас. На който не му харесва - отива, купува обективи и тела и започва да ги дава под наем, пък ние - на принципа "С малки суми но редовно".

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Славов   
Дата:   24-03-12 19:36

А приказката за лудия и зелника....

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 19:38

Ако се отрази и на двата магазина в посока повишаване на цените ще бъде много кофти, не за друго, а защото просто ще си проличи, че конкурентостта е убита и има договорка, един вид картел между тях. То и без това много хора се съмняват в това.
За това трябва да ревете, не за друго[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: chukov   
Дата:   24-03-12 20:13

Това пък за картела е малко не на място според мен

И двете фирми продават стока от вносител с търговска отстъпка

Каква разлика искате да има в цените?
Визирам конкретно тела и обективи



Публикацията е редактирана (24-03-12 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 20:17

Може и така да е. Но ако утре си повишат цените заради тази кражба, няма ли да е странно?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: sauron69   
Дата:   24-03-12 20:35

То пък като че в Adorama и BH цените на Канон и Никон,не са едни и същи.
Пълно е с дървени философи тук [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: deathzone   
Дата:   24-03-12 20:36

Разбира се, че ще е странно. "Га ядоха кюфтетата не реваха, нали?". В крайна сметка да са си направили застраховка. Аз съм убеден, че имат такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: neuromancer   
Дата:   24-03-12 20:49

Доколкото знам, в Бг частни лица не могат да застраховат фототехника за периода, когато е извън дома. Т.е. застраховка има само за кражба с взлом, каквато в случая няма. Може да има специални условия за техника под наем, но се съмнявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ararat   
Дата:   24-03-12 20:59

Е ако беше взел само от едното място само те щяха да си вдигнат цените, но той за по сигурно е взел и от двете места (ако имаше трето, сигурно и от него щеше да вземе). Не виждам картел, още повече че всеки, който реши, може да започне да дава техника под наем.

От друга страна, ако бяха пострадали само Павилиона например, конкуренцията щеше да ги принуди да не вдигат цените, щото Синтезиса ще са с по-ниски. Сега, за наше общо съжаление, пострадали са всички.


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: samara   
Дата:   24-03-12 21:07

... какво сте ги зажалили толкова веригите, напоследък купувам на цени 1/3-та от техните, тенденция!!! [smilie23] [smilie8] ... да се оправят, не се наядоха [smilie25] ... дори полиса ги бие, факт!!! [smilie24] [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: lakosta   
Дата:   24-03-12 21:20

от къде купуваш???
сподели....може и на лични![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: h_bio   
Дата:   24-03-12 21:23

Всеки бизнес си има рискове. При даването на техника под наем риска е този. Това е калкулирано в размера на наема и едва ли ще събори фирмата. Ако се отрази по някакъв начин на цените и достъпността на услугата ще е много лош атестат за двете вериги и мениджмънта им (както и тази тема, всъщност).
Техниката, която е открадната не е нова, работила е и е заработвала. Не е драма, което не оневинява извършителя (ако действително има злонамерени действия). Изчезват къде къде по-големи и скъпи неща - например километри вагони, тирове, коли....

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 21:46

sauron69
на мен ли викаш дървен философ, ъм?[smilie11]
Гледай да дадеш правилния отговор, момче !!!


Иначе, да- и B&H i Adorama имаха преди сходство с цените, но напоследък виждам, че се различават цените на една и съща стока в двете вериги.

Пазарувал съм и от синтезис и от павилиона и съм срещнал добър сервиз. Но все пак има странно еднакви цени дори и за дребни и евтини неща

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: h_bio   
Дата:   24-03-12 21:55

Проблема не е, че цените в B&H и Adorama са сходни. Проблема е, че и в B&H и Adorama е доста по-евтино отколкото в нашите две вериги.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 22:04

а, като си представиш, че има и по-евтини от тях- Best Buy, Fry's

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Danhill   
Дата:   24-03-12 22:21

Сега! Всичко е много добре ! Човека не е върнал техниката! Очевидно обаче вие го направихте на нищо в мрежата.Нямате право на това ! Мисля ,че може да ви съди за това.За не върнатата техника си има законни механизми които имате право да употребите. Обаче за нанесените морални щети вие отговаряте . Има показана снимка, има публикувано име ....не знам ,аз ако съм като нищо ще заведа дело!


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 22:22

което ще загубиш[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-03-12 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Danhill   
Дата:   24-03-12 22:26

тук има спор! начина за разрешаване не е в интернет пространството а че името му е опетнено е факт ! не знам дали ще го загубя!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Danhill   
Дата:   24-03-12 22:27

написа:

> Сега! Всичко е много добре ! Човека
> не е върнал техниката!
> _____________
>
> У наше село му викат кражба !
> [smilie23]
>

исках да кажа че случая е ясен!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-12 22:33

120% ще го загубиш. Ама не ми се обяснява сега защо

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Danhill   
Дата:   24-03-12 22:35

аз не съм специалист по право но мисля че и ти не си

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: chovecheto   
Дата:   24-03-12 22:38

За картел е нелепо да се говори.
Друг е въпросът, че Фотоситезис е собственост на един от собствениците на Ампарел - официалния вносител на Олимпус и Никон, което според мен е някакъв вид нелоялна конкуренция спрямо фирмите, които пазаруват от тях наедро и продават на дребно, но все пак сме в България и всичко е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-03-12 22:48

Фирмите, които продават Никон си получават отстъпка от доставчика и си печелят някой и др процент отгоре, дори и да продават на цените на Синтезиса [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-03-12 00:17

Ебаси пича - срещал съм го за последно преди 2 месеца - пак си мъкнеше с него 1DS III и 50mm 1.2. Веднъж трябваше да взимам една раница от него и останах с не много добри впечатления, но всеки човек си има собствена индивидуалност, навици и поведение. Живее някъде на Попа, а за местоработата, не зная в какво агенция работи (или е работил), но не съм го засичал по никакви събития (стачки, протести, парламент, МС и прочие ) - преди 2 или 3 години беше в Перник да снима кукери, тази година също...
Странна птица [smilie25]
интересно как ли се радва на купищата коментари изписани по негов адрес, и ме у през дългия (обектив) кой какво смята за личността му.
Взимал е под наем няколко пъти 85 мм на 1.2 - харесал му е - решил е да си го остави за себе си [smilie18]
И все пак, дано не се е случило нещо неприятно с него.


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: artery   
Дата:   25-03-12 05:28

тук намирисва на много неизвестни.. има ли документи.. има ли хора от тези магазини замесени в нечисти действия и съгласие.. има ли фотофорум роля в ситуацията?

x вероятност:

момчето отива на бригада извън бг; знае датата на заминаването и има билети; продава си техниката защото му трябват пари; остава я в магазина за да е по-лесно тестването(работи по цял ден); излиза нещо спешно и трябва да наеме друга за да не развали продажбата.. но не отива при същите а при другите.. значи при 1вите нещо го притесняват.. тук има нещо гнило.. гони някакви срокове.. крадат му техниката от 2рите.. той се опитва да обясни, но му казват, да си гледа работата.. 1вите спират неговата техника.. той трябва тръгне.. зашото е на бригада.. фотофорум сменя снимката и изтрива неговите снимки, за да се вържат нещата.. странно е 1вия и 2рия пост в темата са през 1 минута..


малко конспирация да си размърдате мозъците.. просто не изключвайте всички вероятности.. и не се настройвайте без реални доказателства ;) Всичко е възможно.. Художниците не винаги мислят и действат логично, но това не ги прави лоши хора..



Публикацията е редактирана (25-03-12 05:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: artery   
Дата:   25-03-12 06:02

Аз лично не намирам връзка в това да краде от някакъв магазин и след това да публикува среден пръст във някакъв форум в интернет.. налудничаво е..

А предполагам има десетки варианти да е жертва на инсценировка от някой служител на магазин.. негов "приятел".. замислете се.. всякакви манипулации са възможни в милата ни страна.. но леко си мирише на някакви лични отношения момче-един от магазините(или само някой служител).. има нещо скрито.. и сега се действа по друг начин.. или пък някой има зъб на момчето, а то не се е подписало като е връщало техниката и сега има доказателства все едно е открадната.. уау.. всякакви вероятности има.. може и да е просто мизерник.. обикновен крадец.. просто е плашещо как всички обсипаха това непознато момче с обиди и определения без да има нищо доказано.. запис от охранителни камери; намерени нещата които е откраднал; дело;

а всъщност ако не е виновен и сега не знае какво да прави.. има ли доказателство че нещата са били у него? а може ли някой да го е излъгал и да му е взел нещата които продава.. и то да си е взело фотокамера от другото място :D т.е. директен бартер.. и да са имали уговорка без документ.. и сега са продали нещата му и го търсят допълнително, а другите неща наетите не са в него реално, а в някой от магазина... йеее крими ;)

не намирам логика да крадеш 5Д за 3000лв.. има нещо повече от пари тук..

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: artery   
Дата:   25-03-12 06:07

сега като видях снимката.. момчето изглежда доста жизнерадостно и привидно добронамерено.. много странно...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   25-03-12 06:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: jino   
Дата:   25-03-12 07:51

Автор: Photopavilion
Дата: 20-03-12 15:14
... моля ви, не се обиждайте, ако на някой откажем да дадем техника.
Живи да Ви оплачем [smilie18] .

Дано го хванете крадеца !

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: scarecrow   
Дата:   25-03-12 08:28

...,моля ви, не се обиждайте ако случайно ми откажете техника,престана да пазарувам от вашите магазини и помоля всички близки мои приятели да направят същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: peenchev   
Дата:   25-03-12 09:29

Photopavilion-...моля,не се обиждайте ако на някой откажем да дадем техника.
ПО-голяма глупост не бях чувал.Как изобщо можа да ви го роди главата?Вие сега какво-писмена препорька в два екземпляра от Ансел Адамс и Цветан Цветанов взети заедно ли ще искате,нотариално заверена при това.
И това е верига с магазини на пьпа на София,и вьв всеки по-голям град-едни от малкото занимаващи се с такава дейност.
Срам.
Ужас.
Ако това е нещото,което може да повлияе на фирмената ви политика-не ми се обиждайте,но вьв ваш стил:по-добре хлопвайте кепенците,не е за вас тая работа.
Дьлжите извинение на хилядите ваши клиенти благодарение на които все още сьществувате.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Славов   
Дата:   25-03-12 10:46

Аз не си и помислям да взимам техника под наем .... с моя късмет ..... Скоро се скъсала пластмасовата пломба на водомера.... чисто нов на 2 месеца.... айде плащай го в 3 размер .... заради една пломба .... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Славов   
Дата:   25-03-12 10:49

АМи то в енергетиката квито кражби стават..... никой не е казал: се обиждайте ако на някой откажем да дадем електроенергия .... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мускус   
Дата:   25-03-12 10:50

Из НК на Р България

Чл. 206. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който противозаконно присвои чужда движима вещ, която владее или пази, се наказва за обсебване с лишаване от свобода от една до шест години.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Обсебване има и когато част от вещта принадлежи на дееца, както и когато вещта принадлежи на дееца, но е обременена със залог и деецът се разпореди с нея неправомерно, без да запази правата на заложния кредитор, или когато деецът заложи чужда вещ, с което се затруднява удовлетворяването на кредитора.
(3) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Ако обсебването е в големи размери или представлява опасен рецидив, наказанието е лишаване от свобода от три до десет години, като съдът лишава виновния от права по чл. 37, ал. 1, точки 6 и 7 и може да постанови конфискация на част или на цялото му имущество.
(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) За обсебване в особено големи размери, представляващо особено тежък случай, наказанието е лишаване от свобода от пет до петнадесет години, като съдът постановява и лишаване от права по чл. 37, ал. 1, точки 6 и 7 и конфискация на част или на цялото имущество на виновния.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: graphix   
Дата:   25-03-12 11:09

[shtrak]



Публикацията е редактирана (25-03-12 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: kapitancho   
Дата:   25-03-12 11:11

[sm



Публикацията е редактирана (25-03-12 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: magacopy   
Дата:   25-03-12 13:04

Много глупости се изписаха, хората търсят информация за въпросния човек. Можеха просто да обявят че спират услугата под наем, какъв е проблема. Повярвайте в нашата страна се краде при това съвсем безскрупулно, прищракало му на на някой нещо и изчезва. После иди го търси иди го съди и ако техниката я няма какво ? Ще му удържат от заплатата хах. Има хора които просто си тръгват с оборота от мястото на което работят и това е ! Не казвам, че някой е виновен а просто, че се случват такива неща и то често.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-03-12 18:12

Относно отдаването на техника под наем, в България сме на светлинни години от запада. Като започнем от цените и стигнем до гаранциите всичко си е голяма порнография [smilie21]
И сега като съм грозен и с лоши обноски, няма да мога да използвам техника под наем ?[smilie18]
Това е като да не пускат цигани на градските басейни [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: peter_m   
Дата:   25-03-12 18:39

Ще има фейсконтрол. Да му мислим грозните [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: juslen   
Дата:   25-03-12 18:57

Трябва да влизате усмихнати и жизнерадостни в магазините като ще искате техника под наем, на всеки който е сериозен до намръщен ще му бъде отказвано директно [smilie5]

Старайте се и да изглеждате добре визуално-с хубави дрехи, прическа обръснати в противен случай служителите ще ви сметнат за подозрителни [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: El_Fuego   
Дата:   25-03-12 19:05

А онези черпят ли още с кафе по повърхностно-обливния метод или да ходим само при другите?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: victorcito1978   
Дата:   25-03-12 19:32

Г-н Цветомир Станивоев, изглежда, е престъпил закона, за което се надявам да получи заслуженото. България е относително правова държава. Съд и затвор. Лошо е, че е тръгнал по тоя път, но сам си го е избрал.

Хубаво е, че има негова снимка, току-виж някой го засече и посъветва да се върне в правия път.

Лошото е, че постъпката му е продиктувана, вероятно, къде от келешлък, къде от незнание, къде от дебилизъм, но най-вече от ситуацията, в която всички ние, и фотографи/любители, и търговци, сме поставени в страната.



Публикацията е редактирана (25-03-12 19:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: deathzone   
Дата:   25-03-12 19:36

Няма къде да се скрие и да избяга. Светът е малък, спасение обаче няма за всеки му.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: steeens   
Дата:   25-03-12 22:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]
За "повърхностно-обливния метод"[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-03-12 23:22

Аз не мога да разбера, защо толкова трябва де са раздува тоя проблем??? Взел нещо - не го върнал - проблемът си е единствено на фирмата, предоставила техниката. Дайте като са синтеза и павилиона, да събираме във форума пари да им покрием щетите. Какво го категоризирате въпросния Станивоев, като мърляч, келеш, лайнар и прочие. Вашите апарати и обективи ли е взел? Една и съща гледна точка на 50 човека. Не се знае какво ще ти поднесе живота - на един познат му откриха рядък вид рак, трябваха му 180 000лв за операция - родителите му ипотекираха всичко което имат, продадоха си коли, техника и прочие, само и само за да живее синът им. А си помислете за някаква подобна гадна история. НЕ ГО ОПРАВДАВАМ - НО, след като не ви засяга пряко (аз не виждам и косвено да е засегнат някой) защо ще трябва да го обръщате тука на прокуратура, следствие и съд?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pefoto01   
Дата:   26-03-12 00:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: scarecrow   
Дата:   26-03-12 06:33

metodiev_martin - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-12 12:05

metodiev_martin написа:

> Аз не мога да разбера, защо толкова
> трябва де са раздува тоя проблем???
> Взел нещо - не го върнал - проблемът
> си е единствено на фирмата,
> предоставила техниката. Дайте
> като са синтеза и павилиона, да
> събираме във форума пари да им
> покрием щетите. Какво го
> категоризирате въпросния
> Станивоев, като мърляч, келеш,
> лайнар и прочие. Вашите апарати и
> обективи ли е взел? Една и съща
> гледна точка на 50 човека. Не се
> знае какво ще ти поднесе живота -
> на един познат му откриха рядък
> вид рак, трябваха му 180 000лв за
> операция - родителите му
> ипотекираха всичко което имат,
> продадоха си коли, техника и
> прочие, само и само за да живее
> синът им. А си помислете за някаква
> подобна гадна история. НЕ ГО
> ОПРАВДАВАМ - НО, след като не ви
> засяга пряко (аз не виждам и
> косвено да е засегнат някой) защо
> ще трябва да го обръщате тука на
> прокуратура, следствие и съд?


Като не е откраднал нашата техника, да си траем, така ли? Абсолютно българска работа - като не те засяга пряко, трай си и си мълчи! Робска психика! [smilie23]

Освен това си противоречиш. Според теб, трябва да сме съпричастни само към болните от рак ли? Павилиона и Синтезиса - кучета ги яли, тах всеки може да си ги краде както иска, така ли? [smilie23]

И накрая: изобщо не е вярно, че засегнати от случая са само въпросните 2 фирми. Засегнати са всички онези добросъвестни ползватели на услугата, за които най-вероятно ще има нови, по-тежки условия за наемане на техника - по-висока цена, по-сложна процедура, по-големи гаранции...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: estate   
Дата:   26-03-12 12:32

Сега като сложат един депозит от поне 10% от реланта стойност на техниката и какво правим?
Станалото ,станало за добро или зло няма връщане назад ,само по-дълбоко ще влиза на накой......

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мара   
Дата:   26-03-12 12:35

абе аз на няколко пъти се обадих да кажа, че като не знаем за какво става въпрос точно, най-отговорно е да си траем. а ако разберем, и случаят се окаже такъв, винаги можем да викаме "разпни го". така че напълно се солидаризирам с мартин методиев.
изобщо не става дума за робска психика, а за желание да бъдем справедливи. аз лично предпочитам да изиграя ролята на глупака, но да не бъда несправедлива.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: scarecrow   
Дата:   26-03-12 12:36

Ти кво предлагаш, да се съберем с вили,лопати и факли и да тръгнем да го търсим ли? Или да направим една банкова сметка в която да възтановим стойноста на техниката която липсва, с идеята двата магазина да си запазят политиката за отдаване на техника под наем.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-03-12 12:41

ecobo, момко, нещо бъркаш измеренията. Добросъвестен гражданино, наясно ли си какви са условията за взимане на техника под наем в чужбина? Тука си плямпаме едни празни приказки, за нероден Петко, при положение, че никой не е казал за вдигане на цени, по големи гаранции и прочие, но ако го напишете още 100 пъти, защо пък да не го направят? Сами си палите чергата, като давате подобни идеи и се настройвате "робската психика".
[smilie7] [smilie7] [smilie7]
Но пък високото ниво на солидарност, може да разчувства собствениците на двата магазина и да изкара един списък със солидарни потребители, които ще взимат техника под наем за без пари:
5D Mark II + 85mm 1.2 и 24-70 [smilie18]
но да не повярваш, баш тая техника не може да се ползва [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-12 12:51

metodiev_martin, бащице, пределно съм наясно какви са условията за наемане на техника в чужбина, ако трябва да съм по-конкретен - във Франция.
Двете фирми даваха техника с никаква гаранция и това беше голямо улеснение за много добросъвестни хорица, които можеха да си позволят да си вземат нещо свястно на символична цена, но заради един келеш, който показа среден пръст на всички в този форум, това ще се промени. За това става въпрос. И едва ли някой се съмнява, че условията за наемане на техника ще се променят. Трябва да си много наивен да смяташ, че след подобна случка всичко ще си остане постарому.
За протокола: аз техника досега не съм наемал, но това не ми пречи да съм съпричастен с хората, които го правят, както и да съм съпричастен с пострадалите фирми. Щото днес у комшията, утре при тебе. Дано не ти се налага да разбереш по трудния начин какво е да те окрадат.



Публикацията е редактирана (26-03-12 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-03-12 13:09

Е как така даваха с никаква гаранция? Нали и тук някой се оплакваше от унизителните записи на заповеди, които се подписваха. Гаранцията е включена в цената. Просто продуктът е такъв, рискът е по-голям. Надявам се да няма промяна в условията след тази случка, която лично за мен все още е твърде неизяснена за да се прецени кой крив и кой прав, тъй като това би било посланието "Ние никога не можем да губим, губещите винаги ще са потребителите". Нещо, което не вярвам да допуснат. В края на краищата в търговията има и рискове, които търговеца си носи.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: n1x0n   
Дата:   26-03-12 13:14

унизителните записи на заповеди

Що не помрънкаш за унизителното ниво на беззаконие в държавата, което наложи появата на тези мерки? [smilie8]

тази случка, която лично за мен все още е твърде неизяснена

Да, тотална вселенска мистерия: някой награбва куп скъпа техника под наем и изчезва! Колко изненадващо и нечувано.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-12 13:14

Аз съм далеч от мисълта да бъда съдник на когото и да било, но след оня среден пръст вече имам едно наум [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: boink   
Дата:   26-03-12 13:19

неразбрах, хартиите за отдаване под наем О.К. ли са?
ако са NO PROBLEM,


ако не са:


http://chzmemeafterdark.files.wordpress.com/2012/03/naughty-memes-may-i-read-to-you.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ksuhorukov   
Дата:   26-03-12 13:22

Аз не мрънкам, защото в края на краищата това е избор, пред който е изправен евентуален клиент. Аз такъв документ при подобни случаи не бих подписал никога и мисля, че вече съм се аргументирал защо. Не съм съгласен с определението "беззаконие в държавата", но това си е лично виждане, което не е задължително да се споделя от останалите. А мистерията наистина е вселенска, защото едва ли това е първият случай в който някой някога в България не си изпълнява договора. Има си съответен ред, по който ощетената страна може да си потърси правата тихо и кротко, както обикновено се прави. За да има подобна тема, значи нещо е извън обичайната практика... Не бих взел страна, без да чуя позицията и на Станивоев, което обаче едва ли ще се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Frida   
Дата:   26-03-12 14:01

Ако е кражба - това е много грозно ... жалко, че такъв талант е съчетан с такива съмнителни морални граници.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: matataupa   
Дата:   26-03-12 15:50

Съмнителни- друг път[smilie5]

Липсващи, ако някой знае къде са границите въоПще[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: TheBossBG   
Дата:   26-03-12 17:38

В 21-ви век, когато почти всички имат кредитни карти ще подписвам записана заповед за нещо, което го взимам сутринта и го връщам на другата заран. СМЯХ, СМЯХ, СМЯХ. Всеки търговец, който има терминал може да ти блокира сума от сметката и или да я освободи след връщането, или да се изчака 14 дена и тя автоматично се освобождава от банката. Съответно в договора се записва как се процедира и толкова!!! Това, че някой не знае как да го направи си е негов проблем.

Лично аз не съм наемал фото-техника, но редовно съм наемал рент-а-кар из Европа. Един път ми чарджнаха 16 евро за паркиране във Флоренция. Пристигна 35-40 дена след като се бях прибрал. Когато звъннах да питам какви са тези пари ми предложиха да ми изпратят тикета. Кратко и ясно: сгазил си лука - плащаш си. По същия начин двата магазина могат да блокират част от сумата, ако им се върне повредена или счупена камера или обектив, или нещо друго. Искам да видя как със ЗЗ ще си удържат примерно 1/3 от сумата!


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: chukov   
Дата:   26-03-12 17:47

Ей как не са се сетили да те питат Бос БГ
ако се бяха сетили - сега нямаше да се стигне до тук [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pluha   
Дата:   26-03-12 17:54

Е от кога кредитната карта стана задължителна [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: TheBossBG   
Дата:   26-03-12 18:02

Плъх, опитай да наемеш кола някъде по света и задай същия въпрос!!! Правилата се опрделят от този, който дава под наем, не от този, който наема. Ама ние, българите все гледаме да минем по тънката лайсна(нали знаеш от какво най-ни е страх? Да не настинем и да не се минем). Но после, като се минем, ревем като карпатски мечки през размножителния сезон.

чуков, това не съм го измислил аз. Прави се по света от много години. Не е необходимо да откриваш топлата вода, нали? Или и ти обичаш да ти е трудно? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: pluha   
Дата:   26-03-12 18:06

Тук все още е БГ и си има доста предимства[cool]

Не от тук започна измислената криза, а от онези с кредитните карти дето всичко им е лесно[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: boink   
Дата:   26-03-12 18:18

Автор: pluha
Дата: 26-03-12 18:06

Тук все още е БГ и си има доста предимства[cool]


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


и по какво разбра, че тук "все още е БГ"?

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


хайде, фотосинтезис, кажете дали документите с които сте дали на клиента техниката са редовни или не?


--------------
дъ бос, въвлечен си в корупционна схема най-вероятно. тикета го плащаш на общината или на полицията директно с банков превод от бг. документа идва на посочения от теб адрес, който, съответния орган с тикета изисква от рентакар компанията. те нямат право да ти плащат глобите. могат само да те чарджат за гориво, мивка и разни доказани повреди които ти си направил.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: мускус   
Дата:   26-03-12 18:36

Тъй като вероятно наказателната отговорност, макар и задочно, на обсебелия техника, ще бъде ангажирана по чл. 206, ал. 3 от НК - Ако обсебването е в големи размери .......наказанието е лишаване от свобода от три до десет години, като съдът лишава виновния от права по чл. 37, ал. 1, точки 6 и 7 и може да постанови конфискация на част или на цялото му имущество.
То съдът ще издаде ЕЗА (европейска заповед за арест), която ще прати до Европол за изпълнение. Ако юнака е в Европа и се подвизава с имената си, ще бъде задържан и депортиран в милата ни родина. Което не е толкова лошо, щото, след като престои известно време сред пъстрите персонажи на килийния социум, ЛЮБЕЗНО ОТ ФОТОСИНТЕЗИС ИЛИ ФОТОПАВИЛИОН могат да му предоставят техника, щото да направи най-добрите си репортажни фотографии в мизансцен и суровина по-автентични от самата реалност. Министерство на правосъдието не би имало нищо против такъв проект, дори могат да го съфинансират наред с търговците - павилиона и синтезиса. Така че - всяко зло за добро. Да погледнем и в оптимистичните измерения на проблема.
Не е изключено, пак с волята на МП, боеца-фотограф, сред стените на ограниченото предвижване, да направи и кръжец на Фотолюбителя, така щото по пътя на арттерапията да превъзпитава и облагородява крехките фиданки попаднали в нездравата почва на своите отминали простъпки.
Някога Бати Арни е започнал своята кариера, като е популяризирал спорта и култа към тялото в затворите.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Alex-dan   
Дата:   26-03-12 18:41

[smilie5] Верно има и положителна страна - ще разбие рейтинг Б от всякъде като смени умиляващите пенсионери на омазан фон с въпросните килийни персонажи на всякакви текстури и райета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Славов   
Дата:   26-03-12 19:24

Работата все повече отива към идеалното престъпление.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: imitev   
Дата:   26-03-12 19:35


Охо [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: imitev   
Дата:   26-03-12 19:35

200 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: deathzone   
Дата:   26-03-12 20:33

Няма идеално престъпление. Има слаби следователи.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: georgivelev   
Дата:   26-03-12 20:41

А, ако оня е избягал някъде в Колумбия ще ги видим твоите спец следователи. Пак зависи какво е откраднал, ако липсва 18-55/3.5-5.6 надали ще го гонят в Колумбия. Виж за някое Хаси може и да заинтересува някой от по-слабите следователи. Просто са много малко парите, нъл ма разбираш. Колкото и фототехника да е дигнал, надали е за повече от 100к, а това е дребна сума. Депутатите взимат по милион за алинея, нъл ма разбираш. Па и да го фанат, ще вземат на босия цървулите. Обективите са отдавна продадени, парите - изпити (или изшмъркани, ако предпочиташ). Явява се в съда, докторите го обявяват невменяем, с умствена изостаналост, с половин крак и така нататък. Сешсе как може да се забавя делото.


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-12 20:54

Тая тема е за затваряне вече [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: deathzone   
Дата:   26-03-12 21:16

Аз се басирам, че ако се погрижат за него пострадалите лица, ще го заловят.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: adjeto   
Дата:   26-03-12 23:58

Стига вече сте си чешели езиците с глупости днес се обаждах в павилиона и ги питах имали нови условия за наемане на техника и те казаха че няма [beer] тъй че вместо да се занимавате с тоя калъф отивайте да снимате а той рано или късно ще си остане с пръст в гъз [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: varushev   
Дата:   27-03-12 13:54

boink: тук си в грешка :) тикета го плаща рентакар фирмата, защото колата се води на нейно име и след това си дърпат сумата от човека, който в съответния ден и час е ползвал съответната кола

това ти го казвам от личен опит :)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: boink   
Дата:   27-03-12 16:09

Автор: varushev
Дата: 27-03-12 13:54

договорено. аз имам само "тикети" за превишена скорост.
--------------------

хайде де фотосинтезис, кажете дали са наред документите с които бр'чедъ е взел техниката от вас, че умрях от любопитство.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: stella_star   
Дата:   02-04-12 00:29

Напълно подкрепям МАРА, защото наистина никой от нас не знае какво може да се е случило..лично познавам Цветомир...и съм ШОКИРАНА от това, което разбирам..НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!

Според мен или наистина е откачил, или се е случило нещо на живот и смърт, че да направи подобна низост!
Той е душа човек и обича да помага на хората!!!

Най-грозното е, че тук го ударихте на расизъм - първо той НЕ Е ЦИГАНИН, и второ - дари да беше, ГРОЗНО е такива думи да използвате..!

Станалото, станало..и съм сигурна, че си има обяснение...

Дано всичко се оправи!


Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: красис   
Дата:   02-04-12 12:31

Не ми се вярва досега трябваше да се обади по какъвто и да е начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: prutskov   
Дата:   06-04-12 21:42

UP ...

Ся - пуснахте тема - ОК, ама поне - опреснявайте информацията, че иначе - глей кво става - всички спекулират и дробят глупости - от "циганин" до "добро е момчето" ...

Дори и да няма никакво развитие - нормално е поне веднъж в седмицата да се информира целокупния форумски народ - до къде са стигнали нещата. Заради името на момчето, както и заради вашето име ...

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: metodiev_martin   
Дата:   06-04-12 22:08

Това медийна сензация ли е, та трябва да и се обръща такова внимание?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: asahi   
Дата:   06-04-12 23:12

Не, ама скуката...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Seifi   
Дата:   08-04-12 18:45


Предполагам че тази информация е вече известна



This domain is registered by: Host.bg

Domain Name: STANIVOEV.COM

Registrant:
Cvetomir Stanivoev
Cvetomir Stanivoev ()
Keasna polyana chast 1 bl 103
Sofiya
Sofija,1330
BG
Tel. +359.1234567

Creation Date: 27-Mar-2009
Expiration Date: 27-Mar-2013

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: k7   
Дата:   04-03-13 09:22

Не съм прочел цялата тема и всички мнения, но се познавам с въпросното момче. Да не се бърка с "подържаме връзка". Говорили сме си преди време, поне 1 година назад и беше точен и пич. Не знам, какво го е подтикнало към тази постъпка, като и се надявам да не му се е случило нещо лощо. Не го защитавам, само казвам, че от контактите ми с него съм с впечатление, че е свястно момче!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: e-mil   
Дата:   04-03-13 09:28

"Говорили сме си преди време, поне 1 година назад и беше точен и пич."

Ми тя темата е тъкмо отпреди година. Дотогава всички го смятали за точен пич. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-03-13 10:36

Свястно момче е, как иначе ще завлече техника за 20-30 бона.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: estate   
Дата:   04-03-13 16:51

Да не са партия със snimka-та....[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-03-13 18:54

>>>GOSPODIN
Дата: 04-03-13 10:36

Свястно момче е, как иначе ще завлече техника за 20-30 бона<<<
Как па ги сметна 20-30 бона?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: docenta   
Дата:   05-07-15 20:14

Някакво развитие?

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: джъмбо   
Дата:   05-07-15 20:25

има развитие
гусин станивоевода е бил личен съветник на ципрас [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Bumerang   
Дата:   05-07-15 20:33

За това са спечелили с НЕ[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Bumerang   
Дата:   05-07-15 20:41

Та онзи случай дето един цяла година веднъж седмицата пиел по едно уиски в бара,плащал с нова -новеничка 100дол банкнота и не искал ресто.Съдържателя ги проверявал в банката ,но там му казвали че са редовни.Накрая попитал клиента от къде ги има тия нови банкноти ?Онзи му отговорил:Правя си ги.И след това му взел 100 000 за материали за да направи и за него[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: jigsaw   
Дата:   10-07-15 12:47

Абе какво затягане на мерки, какви 5 лева! Кръщелни свидетелства, паспорти задгранични, лични карти, актуално състояние, справки в НОИ, НАП, НЗОК, генетичен материал и т.н. и т.н! Глупости! За тая работа си има застраховки и който иска да ги краде. Фирмата си получава парите и си възтановява техниката, а който ги е откраднал, си го търсят застрахователите с частни детективи и полиция. Застрахователите имат опит в тези неща и се оправят лесно в подобни ситуации! Това е правилния подход, а не да "товарят" клиента с досадни неща и да се чувства като престъпник, и едва ли не да му се налага да им се моли да им даде едни пари за едни неща. Само в България клиентите се молят на търговците да им дадат пари!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Vladimir666   
Дата:   10-07-15 13:20

jigsaw , със застрахователите е пробвано, не става :)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: nemchev   
Дата:   10-07-15 13:44

нека да се пробва да застрахова фото или видео техника и ще добие опит със застрахователите. Може да застраховаш 20-25 годишен таралясник, който оставяш където ти падне и струва 700 кинта, ма не може да застраховаш апарат с прилежащите му обективи на стойност 10-12 хиляди, носиш го в раница или чанта и го държиш постоянно под око...нека опита човек и да сподели опит[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: yakumo   
Дата:   10-07-15 19:41

Няма да се пробва, разбира се. Да се дава акъл е къде по-лесно, отколкото да се прави нещо; народът ни именно затова е специалист в първото и абсолютен некадърник във второто.



Публикацията е редактирана (10-07-15 19:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: TeodoraB   
Дата:   12-07-15 15:08

Скоро видях името му в един китайски фотоконкурс. Очевидно живее в Канада, защото е участвал от името на тази държава.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: шдфдшд   
Дата:   14-07-15 09:48

...за полицията - снимка на Цецо Станивоев (като малък) - https://photo-forum.net/i/1924021

...за повече информация да търсят mea и Yanko-Panko...бяха много гъсти преди да забегне...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: m.djorov   
Дата:   14-07-15 11:00

Е той ако е емигрирал в Канада, ясна е схемата. Като си е уредил нещата, полета и т.н 2-3 дни по-рано е минал, взел е техниката, после на самолета и да го няма. Те не екстрадират насам, ще му е спокойно. И сега сигурно работи някъде като фотограф. С крадена техника за хиляди, режейки всички останали след него, искащи да си наемат техника да поработят с нея като нормални хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: chukov   
Дата:   14-07-15 11:55

Аз го познавах като Ястребовски - свободен архитект, урбанист и еколог!

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: imitev   
Дата:   14-07-15 16:34


Напротив - екстрадират от там...

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: m.djorov   
Дата:   14-07-15 16:43

Ми бях чел някъде, че не били участвали в някакво споразумение или там каквото се казва за взаимна екстрадация. Но може и да е променено. То ако е така, предполгам няма да е трудно да се издири, щом го засичат по конкурси и от там след като се знае къде е, нашата полиция да поиска да го върнат тук и да го почват.

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   14-07-15 17:32

написа:

> Аз го познавах като Ястребовски -
> свободен архитект, урбанист и
> еколог!

- Къде са обективите?!
- Какви обективи? Това е въпросът! Дис ис дъ куесчън, както е казал джентълменът Хамлет! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Контакт с г-н Цветомир Станивоев
Автор: шдфдшд   
Дата:   14-07-15 17:43

Автор: m.djorov
Дата: 14-07-15 16:43


То ако е така, предполгам няма да е трудно да се издири, щом го засичат по конкурси и от там след като се знае къде е, нашата полиция да поиска да го върнат тук и да го почват.


..не е толкова просто[smilie2]...
..циганите са под закрила на различни комитети за защита...
..трудно ще го върнат , пък и да го върнат могат да му вземат присвоената техника само ако му осигурят нова такава...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »