Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-11 12:44

ами ти на какъв режим я ползваш? Ако си на А режим боикновенно гледа скоростта да ти е 1/(1.5*фокусното разстояние) т.е. ако си със 50мм обкетив гледа скоростта да е под 1/75-та т.е. 1/100 и дига ИСО-то до тая скорост.

При S режима гледа макс блендата да е ф/2 или дори ф/2.2 т.е. ако си с 1.4 обектив го затваря на 2.2, пази ти избраната скорост и задава исо. ако е много светло смъква първо исо-то и после затваря блендата.

Според мен или много си затворил бленда или искаш много висока скорост и апарата няма избор.

За Авто режимите ...според завсии какво си избрал - там е малко като перланя - дънките ги перем на 40 градуса 1 час със центруфуга на 800 оборота и предпране. Защо така? ми така са решили че трябва ....твойте дънки трябвало да се перат 80 минути ми не става. На най-големото авто исо-то се определя от избраното ниво на дефокус (т.е. блендата).

Според мен ако имаш претенции за исо-то се научи даползваш А и S режимите. Май на НЕКС-5Н е оправен Р режима и е смислен. На оргиниалната 5-ца е доста глупав Р режима - няма exposure shift - просто избира нещо и пуца ама.... Та ако е смислен си изебери как да ти работи exposure shift-а с бленда или скорост и снимай. Аз винаги съм предпочитал с бленда ама сега с ръчните обективи видам че и скоростта е интересна опция

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: koceto82   
Дата:   01-12-11 13:28

Преди бех със NEX-5, а сега съм с -5N. Разбирам какво искаш да ми кажеш. Имам предвид че както си снимам племенниците примерно и не искам много да му мисля, слагам на "Р" -програм ауто, и си щракам.... та когато е на закрито и без светкавица виждам, че камерката може да направи снимката на доста по ниско исо, съответно и по ниска скорост без размазване от трептене, а обикновенно избира 2000-3200, което си вкарва доста повече шум. Та затова питах дали има опция да огранича максималното исо което да избира.... Просто в някой ситуации искам да снимам без много да пипам настроиките....

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-11 13:35

еми на авто т.е. зелейното не пипаш нищо ама апарата като види че има човек и т.н. почва да си мисли, че скорстта не бива да пада под 1/60-та примерно, ама блендата ти е 5.6 на китака и му е тъмно и дига ИСО-то. Виж всикчите стойности. скоростта колко ти е? а бледната?

ако си на бленда 5.6, исо 2000 и скорост 1/100 или по бавно...няма мнгоо избор освен мигалка за по-ниско исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: koceto82   
Дата:   01-12-11 13:50

не съм на "зеленото"- интелиджент ауто, както казваш, а "Р" програм ауто... предишния беше ограничен до 1600, което ми се виждаше напълно достатъчно за такива снимки на закрито без светкавица, а този 5н е до 3200 и доста често качва над 2000 без да е необходимо според мен и в случая и аз ръчно се налага да го намалям за дадена снимка, после за следващата да го коригирам пак.... на някои снимки за по малко шум... няма значение това, въпроса ми беше дали има опция ръчно да огранича максималното исо на което да снима, за да може да не го пипам непрекъснато в някои ситуации а камерата просто да не качва над 1600 примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   01-12-11 14:02

не тия опции ги слагат само на 7-ците [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: koceto82   
Дата:   01-12-11 15:01

Жалко, да се надяваме че в някои от новите версии на софтуера ще вкарат и тази възможност.... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: procokal   
Дата:   07-12-11 16:30

Намислил съм да си взема 5н кит с 1855сел. От къде е най-изгодно (в бг)?

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: Hotsnail   
Дата:   07-12-11 22:30

От павилиона май беше 50 кинта по евтинко

Ама по интернет от германия или великобритания може да хванеш някоя коледна примоция а сюестиш 100-200 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: procokal   
Дата:   07-12-11 22:49

1299лв Фотосинтезис: "тяло Sony NEX-5N (черен) + обектив Sony SEL 18-55mm F/3.5-5.6 + чанта Sony LCS-EMF + карта Sony SD 4GB HC Class 4"

Сега видях, че е имало "clicking problem" докато снима видео. При вас има ли го това нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   08-12-11 00:18

Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   08-12-11 13:26

Тамрон май усетиха на къде духа вятъра[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   08-12-11 13:35

Тия от сигма и Тмапон са много странни.

Защо пускат обективи дето Сони са ги пуснали ......при толкова много дупки.....

Е тия от тмапон ако пуснат качествен 17-50 / 2.8 със сходен на 18-200 размер цена няма да имат. (дори и да 17-50 / 3.5 или дори 17-40 / 4 )

Сигма също 30/2.8 макро ..... как въобще им го роди акъла.... не може ли 20/2.8 или 30/1.4 или 60/2 или 90/2.8 поне да не е 1:1 със тия на Сони.

Нещо странно има. сигурно тия модели най-лесно се дизайнират а другите изискват повече време ли?

то е почти невъзможно да измислиш точно тия модели за Некс.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   08-12-11 13:59

Точно този шантав зум 18-200 си го обяснявам с "идеята", че нексовете са туристически фотоапарати. От там предполжението, че ще имат по-големи продажби.
Може и да греша, но това ми се завъртя в главата моментално след като видях анонса.

Но пък веднъж усвоили технологията, не вярвам да мине дълго време и за различни дължини и т.н.

P.S.
Уверен съм, че следят много зорко продажбите на НЕКС...

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   08-12-11 22:06

Да ..ако е значително по-малък и/или евтин от Сонито...ок. Ако има ултра бързо фокус на 200мм пак е интересно (ама с бленда 6.3 на дали ще е бърз)

Ама ако е около или над 1000 лева....Сонито е един от най-хубавите оптически хипер зумове, със най-добрата стабилизация за фотоапарат....

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: NikNikolov   
Дата:   25-12-11 13:40

Искам да снимам HDR фотография, позната още като фотографски клин или Brackeding със Sony NEX5.
Най-нормално е да снимам от статив. Най-нормално е да снимам с дистанционно, или с 2 секундно закъснение, за да избегна вибрации от спусъка.
Да, ама не ! Опцията между 2 те функции е ИЛИ.

Ето защо софтуерът за хора научили се да четат на азбука, не бива да се пише от хора, научили се да четат йероглифи.
Логическото мислене е различно и затруднява, както едните, така и другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: psychoiho   
Дата:   25-12-11 15:03

какви "вибрации от спусъка" очакваш при апарат без огледало??

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: Hotsnail   
Дата:   25-12-11 15:20

Между трите функции е "или" т.е. Клин, дистанционно и таймер.

Аз бих те посъветвал от статив да снимаш режим дистанционно и да гласиш компенсация при А режим или скорост да гласиш на изцяло ръчен режим.

Мисля, че ръчния режим ти е единствена опция. Кина е само +/-2 т.е. Много малко за хубав ХДР. Дори вградения ХДР е +/-3 стопа т.е. + 6 динамичен обхват.

При сони/минолта и канон подхода е малко по-особен - има малък брой опции с които можеш да направиш всичко с малко комбинативност. При олимпус и никон има много много опции и е малко трудно да ги научиш (ако следиш темите с никон ще видиш как 60% от хората нямат идея какво може апарата им).
Инак некс-5 наистина е доста опростен на някои места, та понякога е неприятно. Въпреки че има решения. В 5н са дали повечко свобода и съответно е малко по-сложен апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   25-12-11 17:51

Ето първи впечатления от 18-200 на Тампон.

цък


Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   30-12-11 00:17

http://karaatanasov.info/index.php?entry=entry111229-221046


Драснах кратка статия за това как да се използва НЕКС със външни светкавици.

Има и кратинки ако не Ви се чете [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: batzas   
Дата:   03-01-12 10:31

Самоснимачка-дистанционен спусък на Nex-3.

Чудех се по нова година, как да снимам цялото семейство, но с светкавица и малко повече кадри. Та в общи линии серийната самоснимачка не свърши работа. Та се сетих за функцията за снимане при усмивка(четем понякога упътването). Е страшна работа свърши с 2 малки буйни деца. Може на някой да му е от полза. Дори на някой с 5 и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: JohnyWalker   
Дата:   03-01-12 15:43

Някой питаше за дистанционнен спусък, оказа се че единственото универсално е това: http://www.youtube.com/watch?v=iYhf1u1zs_s

Но дори няма букса за външен синхронизатор.
След като питах съпорта им, ми обясниха че ако напиша статия за какво бих го ползвал, ще ми го имплементират като цената остава същата - 200$.

С малко подръчни материали успях да си сглобя механичен електромагнитен дистанционен спусък (излезе ми без пари), ще пусна снимки по-късно ако някой се интересува [shtrak]

Въпрос, освен оригиналниа адаптор Е-А mount, има ли друг (по-евтин) който да поддържа АФ?

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: desmes   
Дата:   03-01-12 18:25

Автор: JohnyWalker
Дата: 03-01-12 15:43

...
С малко подръчни материали успях да си сглобя механичен електромагнитен дистанционен спусък (излезе ми без пари), ще пусна снимки по-късно ако някой се интересува


Би ли споделил снимки, моля ?
Благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: geopal   
Дата:   03-01-12 19:24

JohnyWalker президент! [smilie24] [thankyou] [cool]
много готин е спусъкът, пускай видео и снимки да се радват хората!

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: insofia.net   
Дата:   03-01-12 20:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: JohnyWalker   
Дата:   03-01-12 20:30

Ок, ето обещаните снимки, ако не е ясно питайте :)

От долу и от ляво има една Г-планка която се завинтва на мястото за статива.
На нея съм закрепил реле, което натиска спусъка.
Релето се задейства от 9 Волта батерия, с най-обикновен ключ или ако искате timelapse може да го прекарате през intervalometer.

Тежи 220гр. и не забелязвам никакви вибрации при натискане.


http://facebook.trepa.ch/NEX/nex1.jpg


http://facebook.trepa.ch/NEX/nex2.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »