Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Know-how за NEX family
Автор: desmes   
Дата:   22-10-11 14:26

Благодаря ти, проблемът с по-евтините варианти е , че не всеки път си струва минаването по-тънко - особено за батерии. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: guciguci   
Дата:   22-10-11 14:33

Колеги,моля Ви се,стига с тая батерия. Трета страница вече чета за батерия. Идеята на темата беше много добра. Започнах да я чета с надеждата,че наистина ще разбера интересни ,нови неща за новата ми придобивка. Ама сега всеки път щом отворя темата и новия пост е пак за тази батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   22-10-11 15:44

guciguci,
обърни ситуацията. Ти имаш проблем, който е нов. Мислиш ли че ще напишеш "стига с еди кво си".
Така се случва. Техниката е нова. Не ясно какво ще изкочи още.
Възможно е наистина да има повече постове, но това е поради факта, че не е ясно кой с какво разполага (сам виждаш от постовете).
И на мен ми се изка да е концентрирано-съдържателна, но няма как да стане това на този етап.



Публикацията е редактирана (22-10-11 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: PolarBear   
Дата:   22-10-11 17:34

Честито на Валдо. Макар че такава "бързина" озадачава доста...
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: marrio31   
Дата:   22-10-11 23:32

да се похваля че успешно синхронизирах некса със моноблокове[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-11 00:19

@marrio31 я сподели как го направи?

Аз успях да синхронизирам със обикновенна малка мигалка ама - мига 2 пъти(!) веднъж на префлаш и веднъж след туй. Така става неизползваема на по-висока мошност, щото не остава заряд за второто основно мигане. Пък и гадно че мигат хората (с 5н ще е по-малък проблема)



Публикацията е редактирана (23-10-11 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: marrio31   
Дата:   23-10-11 10:16

http://www.ebay.com/itm/270824447060?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2648


http://i.ebayimg.com/t/SEAGULL-SYK-5-SYK5-Wireless-Remote-Flash-Slave-Trigger-Controller-f-430EX-580

тая джаджа се настроива и игнорира префлаша и натам почти като схемата с балона
http://www.youtube.com/watch?v=ymozYgTvicA

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: guciguci   
Дата:   27-10-11 18:18

Нищо интересно ли не се случва покрай Нексовете? Много пропадна надолу тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   27-10-11 21:19

Ся с риск да ми драснат клечка, ще спомена, че чакам поредната батерия.[smilie7]

Освен това дойде един адаптер за М42, та успях да музавинтя един Хелиос 77М 4, но всичко е описано доста добре от колегите още в първата страница на темата (относно работа с ръчнофокусни).

Това, което се сетих, но не съм пробвал все още, е снимане с ръчнофокусен на позиция S (shutter priority). Т.е. определяйки блендата на ръка и скоростта от апарата, дали ще се компенсира автоматично ISO. Този начин на снимане ми се струва удачен при снимки с по-висока скорост, но същевременно по-затворена бленда. Такъв режим има в К-5. ATv - двете настройки (А) & (Т) се променят по-отделно, апарата компенсира с ISO.

edit
Получва се повече от перфектно, на ръка бленда, от апарата скорост, ISOто се нацелва от тялото. Жалко, че на АУТО ИСО "дига" само до 3200. Сега от ръка може да се снимат с ръчен критични от към DOF кадри, без притеснения (особени).



Публикацията е редактирана (27-10-11 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   27-10-11 22:46

[smilie24] Вместо толкоз да пишеш снимай. Естествено че ще работи.

Некс-овете и другите подобни апарати са много много готино направени за ръчни обективи.

гадното на 5-цата оригиналната е че няма минимална скорост т.е. да му кажеш ако падне под 1/60 дигай исо-то. Това се компенсира със S режима.

Мен ми е много интересно как се контролира във видео експозицията с некс-5н. Със 5-цата само бленда (предварително зададена или порменлива ако е ръчен обектив) и компенсация

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   28-10-11 00:48

Ако говорим за промяна на f по време на видео - да може да се променя и работи съвсем реално (в Аv). Апарата компенсира до 3200 май. T.e. ако се снима в Аv, f може да се променя по време на видео режим. Ако обаче се снима в S, пак може да се променя стойността на S в режим видео, но не забелязах да се случва нещо в действителност.

P.S.
hotsnail,
то преди да се снима, нали трябва да се научи човек как става тая работа[smilie5]
Пък и писането не вреди [smilie3]



Публикацията е редактирана (28-10-11 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   02-11-11 20:07

Интересен бъг при 5Н.
АУТО ИСО по принцип не "вдига" повече от 3200 (както го пише и в упътването). Обаче тази вечер, го ръчках да снима клип и същевременно му врътках f. До тук ОК. После тръгнах да снимам в разни тъмници и да го зоря и кво да видя ИСО-то скокнало до 6400!
Тва крехко телце нема настройка за макс. ИСО, та зех да се чешам. Изключих - включих, се тая. Накрая махнах батерията. Ся пак е на 3200. Странното е, че не мога да го вкарам пак в тия 6400 по същия начин.
Да добавя, че батерията беше зачеркната (демек нема ток) когато го бъзиках.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: iordanov   
Дата:   02-11-11 20:56

Кажи сега и за батерията. Доди ли? [smilie5]
Изнасилвач [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   02-11-11 22:12

да не си пуснал нощен режим с много снимки?

това дига на исо 6400 и на всичко отгоре отказва да го смени [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   02-11-11 23:02

iordanov,
още не е дошла да ге... [smilie7]

hotsnail,
значи снимах клип, врътках f и тва е.
Режима си седи на приоритет на бленда (Av). И така снимаше на 6400. Чак след като извадих бактерията се опомни.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   03-11-11 00:02

Пичове стана!!!! Ооооо чудо!!! NEX-5 перфектно синхронизира до 1/160-а със мигалка и тоя SYK-5!!!

Супер!!! Това ми решава единия от 2-та проблема зарад които мислих да си взема 7-ца.

Ето един човек е написал как става.

http://ssphotos-aboutphotography.blogspot.com/2011/03/nex-5-and-off-camera-flash.html


РАБОТИ!!! Много яко!

Май ще взема 5Н по-натам като ми се снима много видео. Може и виьорче да му взема да си имам е туй когато ми се доиска. Пак ще е по-евтино от НЕКС-7.

Ама се оправих със светкавиците!!! ура ура ура. сега само да измисля как да закрепя тригера и предавателя за некса и да пази сенкя на обекта и на очите ми [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: satyno   
Дата:   03-11-11 00:55

@hotsnail
казват че този дифузьор става за NEX

SYK-5 между дифузьора и светкавичката на NEX свързан с кабелче за радиосинхронизатора ти, а самия радиосинхронизатор и NEX-а на нещо такова. Само тези щипки ме съмняват малко...


Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   03-11-11 22:46

Аз по скоро нещо такова искам

http://www.flickr.com/photos/gkemp/5044400167/


Тия работи с балоните...ама SYK-5 е бая по-едричък

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   04-11-11 14:11

http://www.ebay.co.uk/itm/230680540978?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649


Eто я батерията за 5N. За сега не е гаснал апарата.
Не знам колко е читава, че пристигна преди малко.

edit:
Батерията хич не е за изхвърляне. На рождения ми ден всичко живо щрака с Некс-а със светкавица и одържа от 19.30 до към 23.00 и вече сложих оригиналната.
За съжаление на мога да кажа точно колко кадъра е издържала, че тогава алкохола беше приоритет [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-11-11 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: kumba   
Дата:   05-11-11 05:32

Здравейте! Имам един може би леко тъп въпрос. Раздвоена съм м/у Некс 5 и Некс 5Н. Аз съм любител фотограф. Харесват ми нощните снимки. И както прочетох в някоя от темите за Некс-а ,ще съм човек,който може и да не си купи друг обектив. В момента Некс 5 е 699 лв,а Некс 5Н е двойно по-скъп. Въпроса ми е - достатъчно основателни ли са тези различия,че да заложа на по-скъпия модел?

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: s_dyakov   
Дата:   05-11-11 09:50

Ако ще ползваш широкоъгълни обективи от телеметрични камери 5н заради по новия сензор с отместени микропризми. Иначе 5.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   05-11-11 10:29

Евтиното винаги излиза скъпо. Ако имаш парите - зимай.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: eth   
Дата:   09-11-11 18:32

Купих преходник за Некс-а от Славей, следвайки препоръките от форума. Механично преходникът не е лош, пасва добре, но тялото не ми позволява да направя снимка. Ситуацията е следната: към Nex5 закачам обектив Nikkor Micro 60mm 1:2,8 D.

На екрана на Некс-а се изписва съобщение "Обективът не може да бъде разпознат" и не ми позволява изобщо да задействам затвора.

Някой ще сподели ли "Know how"?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   09-11-11 18:36

Аааа.. отиди в Setup -> Release w/o Lens -> Enable

тва мисля че е.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: d_ave   
Дата:   19-11-11 23:18

нещо потъна темата, та да я посъживя малко:) разрових се из капачките в нас и се оказа, че задна за пентакс к байонет пасва перфектно на некс обектив. предполагам и капачка за тялото може да стане без проблем

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »