Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: geopal   
Дата:   31-12-12 21:31

D3s/D4 + Noct + радост от снимките + забравяш за друго и само кеф.
Мен много ме дразни 1/4000 на Д600+ кофти бракетинг

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: JohnyWalker   
Дата:   02-01-13 12:33

Д600, както каза геопал, е осакатен лошо с макс 1/4000, ходи снимай на ф1.4 с него, то понякога и 1/8000 не стига и се налагат НД филтри. Освен това прахта по матрицата, АЕ бракета [smilie23]
Д800 си плаче за ново ПЦ с тези 75МБ роу файлове, да не говорим за хард дискове.
Има една оферта Д3 за д7000 в базара, много му се чудя, ама като съм решил да разпродавам Никона, хич не ми се набиват пари за Д3, виж за Д3с бих направил изключение.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: koceto82   
Дата:   02-01-13 13:28

Автор: hotsnail
Дата: 31-12-12 20:35

Каде и с какво не ти достига в NEX-a, та казваш че е добре да имаш и Д3, защото ако сега пуснат и един 85/1.8 и.... поне за мен маи навсякаде ще е достатъчен [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: JohnyWalker   
Дата:   02-01-13 16:31

Винаги може повече, таз година 85 1.8 догодина фул фрейм некс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: JohnyWalker   
Дата:   14-01-13 16:31

Това е интересен адаптор [cool]

Metabones Lens Adapter for Micro 4/3 & NEX Cameras Increases Max F-Stop & Widens Focal Length!


Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: Emoxide   
Дата:   23-01-13 09:52

[cool] След април можем да очакваме E-mount 20mm F2.8 pancake


Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: vanquished   
Дата:   23-01-13 09:56

Поне е черен .

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: Emoxide   
Дата:   23-01-13 09:59

поне най-накрая след Samsung и m4/3 и NEX ще имат подобна палачинка, след 3 години чакане...

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: JohnyWalker   
Дата:   23-01-13 10:32

Каква е тази безсмислица [smilie23]
Нима си нямаме:


http://sp.sony-europe.com/da/183/91332.jpeg




http://m43blog.com/wp-content/uploads/2012/01/sigma_19_30.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: koceto82   
Дата:   23-01-13 10:42

Да 10 разновидности на 18-200 [smilie23] , и тая безмислена палачинка, нали си има 16/2.8. Защо подяволите не пуснат един 85/1.8 или 100/2 примерно [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: Emoxide   
Дата:   23-01-13 10:44

SIGMA 19/2.8 e 2 пъти по-едър, но за сметка на това 2 пъти по-евтин

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: io_bs   
Дата:   23-01-13 10:59

И сигурно два пъти по-остър [smilie5] Безумие е такъв обектив да е f/2.8 и да струва 350 долара. Направете сравнение с канонския 22мм f/2 - Сонито трябваше да е такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: kasad   
Дата:   23-01-13 16:55

Не знам за вас, вчера се върнах от Мюнхен и както се бях навил да си купувам от там едно нексче 6-ца и за зла моя участ пипнах сигмата -мерил 2[smilie10] [smilie10] Просто[smilie10] ...за някои неща трябва наистина да се видят....картата със снимките които направих с нея ..сега ги разглеждам. И?! И няма такава динамика,, няма такива плътни , богато нюансирани и С плавни преливки цветове. Тази "Мерил" отнася и фотоапарати от висок класи - казвам го най -отговорно. То динамика, то цветове...още не мога да се съвзема. Чак след тази патетична вълна , която сега ме заля някак си некса ...остана твърде назад. За съжаление си е скъпичка и с фиксирано обективче. Но просто всички тези фуджита,олимпусчета, сонита....бледнеят пред фовеона в пълната сила!!! Даже новото сапунско пентаксче също е по-добро от някои то тези безогледалки , колкото и пресилено да звучи.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-13 17:04

За сигмата да се съгласим ок хубава е ама кое е това пентаксче?

Щото да ти кажа не намирам безогледалните за "посредствени" или поне не са по-посредствени от всеки друг апарат с голям сензор т.е. ДСЛР.


ПП А ако сравняваш с К100....и некс-3 ще ти се види космическа совалка.



Публикацията е редактирана (23-01-13 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: siluet   
Дата:   23-01-13 20:05

Ха, сега видях че B&H продават комплект:

Sigma 19mm f/2.8 EX DN Lens and 30mm f/2.8 EX DN за 199$ [smilie10]

аз ли нещо не разбирам?!

http://www.bhphotovideo.com/c/product/913513-REG/sigma_19mm_f_2_8_ex_dn.html



Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: vanquished   
Дата:   23-01-13 22:20

Правилно разбираш, но нас в Европа, какво ни грее?

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-13 22:38

101 евро е 19-ката и 30-ката от един немски сайт

войла



Публикацията е редактирана (23-01-13 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: batzas   
Дата:   24-01-13 09:50

Охлюв много благодаря, ако не ми се отвори парашута от Щатско ще се възплозвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: kasad   
Дата:   24-01-13 12:36

hotsnail, не си ме разбрал. Исках да кажа, че фовеона на новата мерил 2 отнася като цветове и плътност по-известните безогледалки. А за К100 не ти разбрах мисълта...естествено сони некс3 да е технологично напред доста, но ще ти кажа една еретична идея, мисъл да го кажем. Това е, че много по се кефа на старата ССД матрица на пентакс к100 отколкото някак си размитите цветове на 16 мегапикселовите нови матрици. Това е мое субективно мнение-да на шум и прочие други ексри разликата е от земята до небето. Та сега си имам никонска техника и наскоро мандахерцам един никон д700, но ако си спомняш и теб те попитах дали да си продам тежките тела и обективи и да си взема нещо компактно-ти ми отговори много мъдро и точно за мен-каза ми най -добре и да си имаш "дизел" и безогледалка. Това е! Ще се допълват прекрасно. Та и затова сега се чудя коя безогледалка да си взема, но взеха да излизат фуджита и пентакс дори-апаратчета с фиксирани обективчета не отстъпващи по качество и на безогледалките и на "дизелите". Така, че чуденето ми какво неангажиращо апаратче да вземе стана още по-голямо. Особено сега съм възхитен от семплите на новото пентаксче мх-1, и да ти кажа и фуджито отиде на заден план. Голямо чудене, голямо нещо.[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 12:52

по тази логика.... за какво ни е 28 мм обектив нали си имаме 24???

за какво ни е 30 мм нали си имаме 20.....

за всеки обектив си има пазар

аз например харесвам да имам (приравнени към 35) 24 мм/ 14-16мм и 50-85.... някои харесват 28 (както е сигмата) други пък 35...

обективи всякакви за вкусове всякакви... но иначе да ФФ е много повече от всеки един маркетинг отдел на коя и да е фото фирма [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: JohnyWalker   
Дата:   24-01-13 13:06

kasad, дай някой кадър от тая сигма де :)

джъмбо, не разбирам сравнението ти, имах предвид че има 19мм ф2.8 и сони пускат 20 ф2.8, при положение че вече имат 16 ф2.8.
но все още няма 85 или 100 или светъл зоом.

Нямам против да пуснат догодина и 21 ф2.8 после 22 ф2.8.... ама преди това да пуснат обективи дето ще се купуват от много хора, а не от колекционери.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: uri64   
Дата:   24-01-13 13:20

Еми логиката да има 19 и 20 мм-ви е същата, като да има 28 и 35 мм-ови при ФФ телата...разликата е голяма..
Сега, защо са решили да угаждат на любителите на по-широчкото, вместо на портретистите, там най- добре самите Сони да си кажат...



Публикацията е редактирана (24-01-13 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-13 13:37

значи има сигма 19 ок... няма сони 19... значи викаш сони да се съобразят че сигма имат 19 и да не пускат обективи в този диапазон??? несериозно ми е някак

още повече ти разсъждаваш от сметката на кесията си

да не говорим че двете фирми ще имат разлики в обективите си и тези разлики ще накарат да си ги купи един или друг....

а това че пускат 20 при положение че имат 16 е титанично изказване направо...


зумовете няма как да са светли
всъщност има, но
1 цена - нагоре... много
2 размер - нагоре
3 тегло - нагоре...

гледам, че има тенденция към палачики... лошо няма аз ги обичам с мед и сирене... а за обективи палачинки... ами чантата ми се смалява със всеки изминал обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: Emoxide   
Дата:   24-01-13 14:02

джъмбо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how & info за NEX family
Автор: siluet   
Дата:   29-01-13 23:43

Автор: siluet
Дата: 11-12-12 21:17

Току що го поръчах


http://i.ebayimg.com/00/s/NjAwWDYwMA==/$T2eC16F,!)cE9s4PsOgeBQqgRBwE3w~~60_3.JPG



WanSen 16 channels flash trigger for NEX3/NEX5N

Имаше питане да пиша как работи като го получа, та пиша.

Получих го най после, втори път с правилният трансмитер, първият ми бяха пратили с трансмитер за обикновено чехълче, след един заплашителен и-мейл ми пратиха втори комплект, без да питат даже за грешно изпратения.
Та тригера работи много добре, малко само трансмитера ми идва твърде голям. На "М" режим с някаква тиристорна светкавица работи перфектно, камерата не пуска префлаша - неразбира че има закачен трансмитер. Пише че трябва да работи до 30м, пробвах го и с два ресивъра и 2 светкавици пак става, за студини светкавици пак ще става. А да добавя, не всички светкавици влизат в чехълчетата, Канонските ми невлизат, металната част на чехъчетата е малко по-ниска по височина, та ще има доработка - разширяване с отверка. [smile]



Публикацията е редактирана (29-01-13 23:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »