Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна
 Re: Know-how за NEX family
Автор: guciguci   
Дата:   24-11-11 21:30

Еми вие си знаете...

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   24-11-11 21:45

Мама му стара, като е с каишка за китка, изглежда като сапунер и ми се струва, че почва да снима като такъв (въпреки, че е черен)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: guciguci   
Дата:   24-11-11 21:49

Аз пък точно за това му се радвам. Изглежда като сапунер,пък какво се крие вътре.... Нещо като тея новите мини купърчета. Едно ми изкара акъла веднъж на едно кръстовище.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: чепат   
Дата:   26-11-11 17:27

Някой да има впечатления от този адаптер или да препоръчате подобен с контрол на блендата за тези пари [cool]

Мога да кажа, че 5н е много забавна машинка [shtrak] [shtrak] [shtrak]
Ето и една снимка от 5н на 3200 исо с пентакс 50/1.2 на ф1.2
https://photo-forum.net/static/forum/2011-11/coyi4616.JPG


http://photo-zona.net/images/user65801/album272777/large/1322320538_fcjz3202_DSC00168small.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-11 21:32

5н тяло

В европа няма 5н само тяло.

Днес разкъках 5н много по готин от оригинала е.

МАлко ми остава да го грабна и да не дочакам 7-цата

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: Zeno   
Дата:   26-11-11 22:26

Много интересна е тази фамилия Nex, доколкото разбирам от обяснениятадо сега е много трудно да направиш снимка без някакви условности, да не кажем невъзможна, гледайгки по приложените снимки до момента.
Изхождайки от яростната реклама, явно нещата не са им добре в продажбите, това във функция най-вероятно от качество-цена, та да платят на толкова клакьори по форумите за скрита реклама.
Винаги гледам с резерв на такива яросни реклами и НИКОГА НЕ БИХ СИ КУПИЛ ТАКОВА НЕЩО!
Най-вероятно в близките месеци ще се появат подобаващите им заместници и затова изчакайте! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-11 23:16

Куп0увай каквото щеш.

Факта е че тука пишат хора дето са снимали със всякакви ДСЛР-и и явно компактните безогледални с аим голям кеф. Не е въопрос само за Некс ами и Пен и Г системата са много готини.

А които иска да си снима с каквот има под ръка. Няма нищо задължаващо. Все пак има хора дето се кефят да ги бият с камшик бих си представил че на някой и некс не би му харесал, колкото и да е странно.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   27-11-11 00:55

Zeno,
що пишеш в тая тема?[smilie7]
Обърни внимание на името на темата. Ако нямаш какво да споделиш по същество, чувствай са свободен да не пишеш тук.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   27-11-11 01:04

чепат,
аз не виждам нищо, което да контролира блендата на К обектив в адаптера, който си посочил. Да не би да пишат колкото за реклама...

hotsnail,
доста мислих за НЕКС7, но тия 24МП ме разкандардисаха. Факт е, че е по удобен с тия 3 врътки... Ех, ако 5Н имаше визьор...
Но такъв е живота [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: чепат   
Дата:   27-11-11 11:50

Zenon, пишат в описанието The built-in aperture provides capabilities of controlling aperture of newer Pentax lens. Дадена е снимка с 18-55, който не вярвам да ни пробутват да ползваме на най-затворено. Мисля да го поръчам тия дни, пък да видим [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   27-11-11 11:58

чепат,
никъде не видях да има неква механика за лостчето, камоли някакви контакти от страната на тялото. Да не се прецакаш... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: psychoiho   
Дата:   27-11-11 14:29

има има, в европата се продава само тяло -

тука

аз бих си взел комплект, 100 евро излиза обектива

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   27-11-11 14:35

то има визьор за 5н бе не е проблем това. Няма как хем визьор хем светкавица - това е единствената грижа май в момента.

ПП Вярно не си струва само тяло ако е 100-200 кинта разликата. Китака си е хубав.



Публикацията е редактирана (27-11-11 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   28-11-11 17:38

hotsnail,
мрънкам си.

Сега въпрос:
идея за това как или дали изобщо е възможно да се регулират броя кадри при режим панорама.

Много кадри први и ако не ми се прави 1000 градуса панорама трябва да движа тялото много бавно, докато реши да спре.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: guciguci   
Дата:   28-11-11 19:35

Ми пусни спусъка. Или аз нещо не разбрах въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   28-11-11 19:36

Правилно си разбрал.
Натискам и пускам и това се забравя от щракане.
Та се чудя има ли вариант (прерових де що има опции) да му задам брой кадри при снимане на панорама.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-11 19:45

Броя кадри има значение само за препътлването на буфера.

Има размери панорама от 16:9 (3Д) след това нормална и след това широка. Допълнително ако е 2Д панорамата има възможност да кажеш вертикална и там пак нормална и широка.

така де имаш 5 размера от които да избереш.

Пък ако хване нещо в повече има кроп.

ама 16:9 е приблизително същото като 3:2 а широката хоризонтална е бая с 16мм-ия т.е. има доста голям избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   28-11-11 21:41

Тия опции ги прегледах. Но няма опция в която да зададеш брой кадри (за който и да е вид панорама).
Ако снимам около 90 градуса панорама с дизела, правя не повече 5-6 кадъра (хоризонтални, вертикални отиват повече, то е ясно). Докато това нещо е бесно бе.[smilie5]

Явно не са сметнали за необходимо да дават много-много възможности на юзера да бърника.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-11 21:51

ами то снима с 7кадуъра секунда ако е от старите и 10 ако е новичко.

Та просто снима докато си напълни кадъра или буфера.

Може да стане с 5 снимки ако движиш по бързо и е къса панорама, може и с 30 ако е дълга и се бавиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-11 22:52

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/sony_nex_7_rolling_review.shtml


Ето едно много готино ревю за 7-цата.

5н май няма почти никакво предимство във високото исо освен а 12800 и 25600 (последното го няма на 7-цата).

Между другото какво би Ви било интересно да видите в едно ревю?

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   28-11-11 23:32

Начи 5Н шуми по-малко от 1 600 нагоре като гледам преоразмерените семпли.
Дали на мен ми се струва, или на тези смпли, които не са преоразмерени се губи детайл при 7цата?
Освен това, този обектив е много остър в центъра и мек в периферията. Разположил е таргета така че не може да се види реалната резолюция на системите...
Двете фотки шерват една технология на сензора и ми е нереално да се очакват огромни разлики в качеството на картинката.
7мицата е по-удобно тяло, това е извън всякакво съмнение, но пък човек си плаща за това.
Бих се замислил сериозно за тая седмица, стига да имаше 16МП сензор. С 24МП обективите стават много скъпи нещо [smilie5]

hotsnail,
не виждам как ще рабере колко кадъра ми е панорамата. По-скоро има определено брой кадри, изщраква ги и спира. Даже сега си правих експеримент. Движиш, не движиш апарата - щрака си за определено време.



Публикацията е редактирана (28-11-11 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   30-11-11 10:12

В DxOMark вече е налична информация и е тестван NEX7.
(Защо този форум, въпреки опцията за вмъкване не ми позволява да вмъкна дълъг линк??????????)



Публикацията е редактирана (30-11-11 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: koceto82   
Дата:   01-12-11 10:21

Здаравеите на всички във форума!!!
Имам един въпрос и аз. Със Sony NEX-5N съм от скоро и и не мога да намеря дали има опция да ограничиш максималното исо при което да снима камерата примерно на режим "Р"

Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: ZENON   
Дата:   01-12-11 10:34

Май няма такава опция. Изобщо опции за настройка на функцията АУТО ИСО мисля, че не е налина.
На АУТО ИСО интервала на стойностите е м/у 100 и 3 200.
Някой беше споменал че при нощен режим се вдига до 6 400.


Отговори на това съобщение
 Re: Know-how за NEX family
Автор: koceto82   
Дата:   01-12-11 10:41

Защото има ситуации в които спокоино може да се направи снимка от ръка примерно на исо 800, а камерата вдига на 2000 примерно за същия кадър [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »