Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кахъри с HDV видео камера
Автор: tantris   
Дата:   21-06-10 16:22

Тук една камера сони - HDR-HR520 ме хвърли в смут. Та на екранчето на камерата всичко което съм заснел е супер. Обаче като кача файловете да ги погледна на компютъра - о, ужас!
Постеризация, назъбени контури при по-бързо местене на камерата, гадни цветове...
Надявам се грешката да е в ЗАУ-то, а не до "обратният" сензор на сонито[smilie2]

Не съм пробвал още да направя ДВД от фаиловете, както и да визуализирам видеото на ХД телевизор.

Накой с опит да сподели как да се оправя с това чудо?

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-06-10 17:24

AVCHD , кодека с който работи камерата е доста придирчив към обработка и системни ресурси. Изисква доста мощен компютър. Тук има професионалисти , които работят с този формат и може да ти кажат повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: tantris   
Дата:   21-06-10 17:43

Лошото е, че и mpеg2 файла, който вади камерата, има същите проблеми. Като намаля контраста на видеото в настройките на видео картата, постеризацията намалява, но пак не е това, което би трябвало да бъсе. С "нормална" камера съм нямал никакви проблеми[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: ivodam   
Дата:   21-06-10 17:58

Що не си снимаш с 5Д2-то, ми се занимаваш с глупости??

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: tantris   
Дата:   21-06-10 18:03

Не сипвай сол в раната. 5Д2 наистина вади перфектна картина. Нищо общо със сонито. За жалост обаче не е подходящ за снимане на спектакли в театър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: Батко   
Дата:   21-06-10 18:09

Това да не е HDR-XR520, че чичко Гугъл не намира HDR-HR520 [smilie11] . Някакъв линк със спецификации ?


Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-06-10 18:24

tantris, с каква програма обработваш файловете?

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: Батко   
Дата:   21-06-10 18:36

Ако е HDR-XR520, принципно не би трябвало да има разлика с HDR-FX7E, въпреки че е съвсем друг клас. Имам лични видеоклипчета, снимани с SONY HDR-FX7E - записва на miniDV в 1080i и мога да кажа, че по нищо неотстъпва на 5DMKII - напротив. С каква програма работиш, както пита GOSPODIN? Ако е с Vegas-а, правиш каквото правиш, после избираш "Blu-ray 1440x1080-50i" или някой друг стандартен темплейт според сетнатия режим на снимане и изискванията и картинката става кристална.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: tantris   
Дата:   21-06-10 18:37

Все-още не съм ги обработвал. Гледам ги направо на служебния компютър.
Ще пусна клипче при първа възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: perfect_dreamer   
Дата:   21-06-10 18:48

a пробва ли с HDMI кабел директен линк към телевизора, ако така всичко е ОК търси проблема в кодеците, пробвай с различни плеъри - zoomplayer (след инсталация му даваш сам да си обнови кодеците), mpc и др. за преглеждане на суровите файлове [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: tantris   
Дата:   21-06-10 18:58

Сигурно проблема е в кодеците, защото и мпег-2 файлът не се приема за обработка от прогрямите за прявене на ДВД-та.
Та за сега нещото което най ме притеснява е зверската постеризация, която е най-видима по лицата на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-06-10 19:05

С miniDV НЕ може да се снима във Фул ХД и за това няма как картинката да е по-добра от 5ДМ2. Разбира се Канона има своите неудобства при снимане на видео.
tantris, ако може да сложиш някъде един "девствен" файл та да го дръпна и погледна с Прокодера.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: джъмбо   
Дата:   21-06-10 19:10

фул ХД особено на 50/60 фрейма иска много мощен хардуер на компа.... особено видео картата
трябва да е поне 512мб памет

моя настолен мак е малко по-стар и затова снимам на 30 фрейма за да нямам проблоем с рендването.... предишният ми ком бе с 256 мб карта и за да имам нормална картинка максимума бе 1280х760

а иначе на камерата да вижда се всичко ок

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: tantris   
Дата:   21-06-10 19:28

Бе компютътът е HP Z700 Workstation с Xeon 4core и видео карта Nvidia 9400 GT 1GB Ram.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: taurus13   
Дата:   21-06-10 19:33

tantris - мисля че ти е от видеокартата на компа,смени я.
Аз съм със по евтиния модел на сонито ХДР-116,няма такива проблеми.Ползваш ли оригиналния кодек към камерата?Трябва да имаш диск с такъв кодек.Всички конвертори които пробвах не дават добри резултати,освен АВС (с англииски букви-абе как се пише в тоя форум на латиница[smilie9] [smilie9] [smilie9] )

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: taurus13   
Дата:   21-06-10 19:36

AVS –videoconvertor 6 (трябва да отварям уорда за да напиша нещо с латински букви и да го копирам[smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: promis   
Дата:   21-06-10 19:40

taurus13, май трябва от Редактирай Профил да махнеш отметката на "Искам да ползвам вградената кирилица". Принципно няма проблем да пиша на latinica [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: GMir   
Дата:   21-06-10 20:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: AceXe   
Дата:   21-06-10 21:08

Всъщност на miniDV може да се снима 1080i. С HDR-FX1 съм и лично съм го тествал след като установих, че HDV касетите са 30 лева, а DV касетите 6 и реших да направя този експеримент. И аз не знам защо касетите се разделят на двата вида при положение, че едно и също нещо съм заснел на 1080i и с двете касети - еднаква картина и звук.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: tantris   
Дата:   21-06-10 21:26

Искрица надежда!
На домашното компютър нещата изхлеждат далеч по-добре. Вярно, не мога да визуализирам ХД видео, но в мпег-а не се забелязва постеризация.
Явно служебния монитор нещо не е настроен.

Ровейки се в нет-а с очудване прочетох, че канон и панасоник имат модели с по-качествена картинка от сонитата. Светът не е това което беше, дам...

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: GMir   
Дата:   21-06-10 21:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: vdm57   
Дата:   21-06-10 22:33

Най-гарантираният начин да видиш дали заснетото от Sony HD камера е с добро качество е да го гледаш на Full HD телевизор с X.V.-Color възможности през качествен HDMI кабел, или по-друг начин казано, телевизор, който да покрива стандарта HDMI минимум 1.3в. Иначе може да се окаже, че е снимано с X.V.-Color (разширено цветово пространство) и чрез i-link (Firewire) или някакъв аналогов (дори component) начин преобразувано ("орязано" - SONY не препоръчва) се изобразява толкова зле, че да изглежда постеризирано...

Относно сравнението с фотоапарати:
Единствените предимства на снимане на HD видео с CANON (не смятам, че има други конкуренти) фотоапарати спрямо HD камери на SONY (HDV-серия или дори любителски -HDR серия) са в DOF... (но това е ефектно не постояннно, а само в редките моменти, в които "подчертава" филмовия разказ...)


Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-06-10 00:18

"Всъщност на miniDV може да се снима 1080i" - може , НО другия размер е 1440, а не 1920...
Значи не е Фул ХД съвсем, а някакъв компромис.
Освен ДОФ-а, при 5ДМ2 има и истинско ХД 1920х1080, а изключително ниския шум при слаба осветеност е недостижим за много камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: GMir   
Дата:   22-06-10 01:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кахъри с HDV видео камера
Автор: tantris   
Дата:   22-06-10 01:40

Бе сонито с обърнатия сензор е много добро на тъмно. За жалост няма как да видя клипчетата на висока резолюция.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »