Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с обектив Nikon
Автор: gore   
Дата:   01-06-26 15:20

Винтчето/пина, което служи за механичната връзка на обектива с мотора за фокусиране на тялото падна.
Добре, че не попадна в камерата.:)
Имал ли е някой подобна случка и знае ли как се закрепя този пин?
Ето как изглежда:


https://i.postimg.cc/VrgXsRtp/20260601-134954.jpg




https://i.postimg.cc/0Mn75fSL/20260601-135031.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Nikon
Автор: gore   
Дата:   01-06-26 15:22

Nikon 85mm f/1.8 AF-D

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Nikon
Автор: deerstalker   
Дата:   01-06-26 16:08

От кой град сте?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Nikon
Автор: gore   
Дата:   01-06-26 17:33

deerstalker написа:

> От кой град сте?

Живея извън страната.


Според видео в тубата (12:10 мин), винта е закрепен за метален пин.

https://youtu.be/5fNxxyStdaI?si=LRGp5vC5onK2TGgP&t=730




Публикацията е редактирана (01-06-26 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с обектив Nikon
Автор: ник_п-в   
Дата:   05-06-26 00:08

От вътрешната страна на байонета има (поне на моя преходник е така) пластинка с две винтчета, които придържат „отвертката“..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »