Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus 45mm f/1.8 vs Nikon AF-S 85mm F/1.8G
Автор: gore   
Дата:   27-05-26 09:27

Как би се справил обектива Nikon 85mm F/1.8G, закичен на Nikon D7200, по отношение на бързина и прецизност на фокусиране, в сръвнение със сегашния ми Olympus 45mm f/1.8 +E-M1 mk2.[smilie11]
Искат се 200 евро, за Nikon 85mm F/1.8G.


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus 45mm f/1.8 vs Nikon AF-S 85mm F/1.8G
Автор: asahi   
Дата:   27-05-26 09:46

Такова сравнение не е коректно. Ходът за фокусиране на късофокусния обектив е по-малък, DOF е по-дълбок.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus 45mm f/1.8 vs Nikon AF-S 85mm F/1.8G
Автор: quazimodo   
Дата:   27-05-26 11:37

asahi написа:

> Такова сравнение не е коректно.
> Ходът за фокусиране на
> късофокусния обектив е по-малък, DOF
> е по-дълбок.

Първото е вярно само ако става дума за голямо префокусиране от МДФ към безкрайност или обратното. Играл съм си с тези играчки просто за кеф и виждам нещата така - безогледалката на Никон Z50II фокусира по-добре от Никон Д7500, а Олимпуса М1 Мк2 фокусира по-добре от Z50II. За мое учудване, дори Канон R50 фокусира по-бързо от Никон Z50II при по-слаба светлина [smilie18][beer]

П.П. По начало АФ-С 85/1.8 не се слави със светкавичен автофокус



Публикацията е редактирана (27-05-26 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus 45mm f/1.8 vs Nikon AF-S 85mm F/1.8G
Автор: ник_п-в   
Дата:   27-05-26 17:52

Без съмнение олимпусът ще е по бърз. Снимам с Yongnoy 42.5мм 1.7 и е бърз за снимки..

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus 45mm f/1.8 vs Nikon AF-S 85mm F/1.8G
Автор: seymour_sz   
Дата:   27-05-26 20:06

Залагам на Олимпуса и в бързината, и в прецизността на фокусиране. Имам същото малко бижу и е невероятно

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »