Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За легендарния Nikon D3
Автор: swy   
Дата:   10-05-26 16:15

Здравейте, хора. Пак бърза тема ! Има ли някой с впечатления от посочената камера, доколкото виждам ревюта в youtube всички го хвалят откъм цветове. Ако някой го е имал нека да сподели мнения. Знам че е много стара камера ,но искам и ваши коментари [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: alex.d76   
Дата:   11-05-26 17:48

Аз го имам - взех си го миналото лято, напук точно на твърденията, че бил стар, бил бавен, имал малко AF-точки и какво ли още не...
Снимал съм с него няколко пъти за лично удоволствие, и смело мога да кажа, че тоя "дъртак" е равен, а в някои случаи и по-добър от доста модерни камери!!!
Въпреки старостта си :
- бърз и надежден автофокус с 51 точки - вярвай ми колега, изобщо не са малко - ако разбира се знаеш как да ги ползваш...
- достатъчно на брой кадри в секунда, за да ви завиди друг фотограф, стоящ на близо
- апарата е готов за снимане за няма и 2 секунди, за разлика от "модерните" играчки
- батерия с невероятен живот като брой кадри - десетки пъти повече от модерните
- уникални цветове наистина - аз до сега не съм редактирал цветово кадър от това тяло!
- страхотна резолюция въпреки "ужасно малкото на брой Mpix" - "само" 12 (разбира се, и според обектива...)
- уникално здраво и супер удобно за снимане тяло - всички важни за снимането контроли са дублирани за хоризонтално и вертикално снимане, но за сметка на това си е големичък и тежичък
- уникално 2-канално зарядно с няколко режима на заряд (единия е рекалибрация на заряда на батерията - не съм срещал такъв до сега)
За завършек - аз не снимам кой знае колко много, но откакто се сдобих с моя D3 - все по-често D850 си остава в шкафа. Кефа от снимането с D3 ми припомни защо изобщо обичам да снимам - да не споменавам дори, че като чуя характерното за него и другите едноцифрени тракане на огледалото, и колкото и да ми е криво или тъпо - се ухилвам до ушите!!! [cool]
И да - абсолютно успешно работи и с по-стари обективи и със съвсем модерни !!!

Няколко кадъра - като не бива да се забравя как фейсбука разваля качеството ...

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1516477483821264&set=pcb.1516477820487897


https://www.facebook.com/photo/?fbid=1516477433821269&set=pcb.1516477820487897


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1128160959319587&set=pb.100063770809321.-2207520000&type=3


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1118322040303479&set=pb.100063770809321.-2207520000&type=3


P.S. Бих го заменил само за D4s !
Ако някой има за продаване такава машина - да ми пише, МОЛЯ !!!


Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: Yog   
Дата:   11-05-26 17:58

Аз няколко години имах D3s, който е на практика същият апарат. Има само два недостатъка - много голям и досаден за носене, фиксиран заден екран, който прави снимането от ниско (или високо) неудобно за хора извън младежката възраст [smilie3]
Иначе, с добър обектив, няма да направиш разлика в снимките от него и по-нова камера. Освен на ИСО над 6400.



Публикацията е редактирана (11-05-26 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: demiman   
Дата:   11-05-26 18:16

Страхотна машина без ограничения [smilie5] [cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: sonda   
Дата:   11-05-26 18:55

Доста як апарат. Не знам, но за добро или лошо, напоследък се забелязва тенденция към "даунгейд" от мирорлес обратно към ДСЛР-и, и то сред баш-фотографи, не сватбари / се извинявам/ [smile] И цените им тръгнаха на горе..Д700 е много еднакъв с д3, с една-две разлики..

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-05-26 10:56

за времето си бе добър... тези легенди дето биел съвременните камери си ги самонавиват тези дето са се ръснали сега за такава камера...

сравнявайте ябълки с ябълки, тоест флагман с флагман, а съвременните флагмани освен че имат всичко от дъртите флагмани но и още двойно отгоре като функционалност и 3-но като качество на изображението...

за работа не бих му се доверил, ако ти е за кеф да усетиш какво да снимаш с топ камера... макар и за 2007 година е ок

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: sonda   
Дата:   13-05-26 14:02

Хората споделят понятието "кеф"...И им е кеф...И на мен ми е кеф..А "качество на изображението" е дело тонкое..[smile] И дефиницията всекиму е отделна..

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: lamerko   
Дата:   13-05-26 15:36

Преди врееме имаше един много интересен случай. Пак беше пусната подобна тема, но за по-ранен модел - все пак беше преди доста години. След покупка се оказа, че камерата вади супер странни изображения, подобни на трихром. Сега като се замисля, нямам идея как точно е станало това, но имаше поука.
Тези машини са били предзнаначени да бъдат работни коне и в общия случай - те са били такива. Въпреки тяхната максимално устойчива механика, която позволява серийното производство, амортизацията си е налице - много трябва да се внимава каква бройка се взима. От друга страна, човек може да си намери съвсем спокойно практически неизползвана камера от по-малките модели...

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: demiman   
Дата:   13-05-26 16:22

Наистина е несравнимо удоволствие да снимаш с подобна машина. [cool] За мен още не е излязъл апарата, който ще ме накара да си сменя моя ... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: sonda   
Дата:   13-05-26 17:55

Така е принципно, но с търсене се намират екземпляри много пазени, на много малко километри, купени от богати ентусиасти непрофесионалисти в близкото минало..Повечето в чужбина, логично..

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: demiman   
Дата:   13-05-26 18:19

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: kasad   
Дата:   15-05-26 00:29

Чета поредната глупост на Джъмбо и ми става леееко саркастично. Когато излезе този апарат, значи не е бил за "доверие" в работата му. Демек хиляди фотографи и тогава и сега треперят от неговата ненадежност". И още нещо всеки с по-дълъг стаж и с повече машинки минали през ръцете им ще ти кажат,че има редица "антики", които отнасят съвременните еднодневки като куцо пиле домат по отношение цвят и консистентност на изображението..Тъй ами...Ама нали ИИ пишел даже по добре от човека. Да ама познаваш веднага че от ИИ...така и изображенията на новите...Абе усет и вкус...там приятели няма.

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: Vinsent   
Дата:   15-05-26 08:21

Преди години продадох тежката си чанта с Canon DSLR и подбрани добри обективи след констатацията, че две години не съм я изнасял от къщи. Не бих се върнал към DSLR, та ако ще да е била топ камера някога.

Иначе, D4s е впечатляваща камера. Тук в базара преди няколко години някой я предлагаше за $500.

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: estate   
Дата:   15-05-26 09:55

Според мен ако ще се снима сериозно има къде по-модерни камери .Ако е от носталгия по-старото време също става.От D3 серията съм снимал с D3s и D3x(който още имам).D3s е най-балансирания от трите без да съм пипал D3.За времето си са били нещо невъзможно за любител и нещо задължително за професионалист.Един D750 ще бъде отличен избор .

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: Джъмбо   
Дата:   19-05-26 15:49

чета поредната глупост на някакъв си там касад... нямам идея какво е чел, как го е чел и въобще знае ли да чете, като гледам явно не му е сила... жив и здрав...

Помня, че първият Nikon D3 влязъл в България бе моя. Доста сватби позаснех с него та опит имам. Все още притежавам тази камера и ми е лесно да сравня как се държи със съвременна такава. Накратко дреме ми за сарказма на някакъв си драскач [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За легендарния Nikon D3
Автор: smile_g   
Дата:   28-05-26 19:12

Рядко чета този форум, то са изписани епични и легендарни примери за дърленето и комуникацията тук ; ) То уж големи хора са авторите на теми и коментари, ама малко като в детската градина е. Но свят широк хора всякакви. Ще цитирам един израз: ''Ако имаш много скъп фотоапарат не си голям фотограф, ти си собственик на скъп предмет.'' Мисля че тези спорове за техниката би трябвало да са отживелица, лично аз бих искал да чета за технически детайли помагащи при създаване на кадър на душа в него, за композиция интересни локации или създаване на нещо интересно, тези теми явно са кът. Пак ще си позволя да цитирам: ''...най добрият фотоапарат е този в ръцете ти когато видиш кадъра...'' Лично аз ползвам D3X вярно е тежък и доста стар, с хубав обектив дава разкошен резултат. Не ми харесва да се игнорират или обезличават тези, яките мераци да поснимаш с нещо старо или екзотично ей така заради идея или кеф, щото видиш ли само най-новото било невероятно. Не отричам разбира се предимствата и развитието на техниката, моля не забравяйте, че това не Ви гарантира кадъра като съдържание, има много примери от високите класове камери/независимо от марка и модел/, където няма съдържание или фотография в кадъра. Пожелавам на всички тук независимо дали снимате професионално или не, да си ползвате нужната техника с удоволствие. : )


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »