Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   08-05-26 20:30

Giroto -започна...

https://www.facebook.com/reel/1484390923232524?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   08-05-26 20:43

https://www.facebook.com/reel/4230186853978372?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   08-05-26 20:49

https://www.facebook.com/reel/2047132492902528?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   08-05-26 20:51

https://www.facebook.com/reel/2857756697910316?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   08-05-26 20:53

https://www.facebook.com/reel/1857374274951143?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   09-05-26 07:29

Французинът Пол Мание спечели първия етап от колоездачната Обиколка на Италия.

https://bnrnews.bg/api/media/c3a42103-0af7-4781-9acb-a87f1f35cbe5?Size=original


Французинът Пол Мание спечели първия етап от колоездачната Обиколка на Италия, чието 109-о издание започна в България. Мание завърши първи с финален спринт в дистанцията от 147 километра от Несебър до Бургас - предимно равнинен етап с време 3 часа, 21 минути и 7 секунди.

На второ и трето място финиширахаТобиас Лунд Андерсен от Дания и Итън Върнън от Великобрпитания. Соченият като фаворит Джонатан Милан от Италия остана на четвъртото място.

Преследвачите, както и цялата основна група, завършиха с времето на победителя, но 500 метра преди финала се случи масово падане в колоната, като само първите осем успяха да финишират нормално.

Милан поведе с най-много точки от основната група още при междинния спринт, макар към този момент начело да бяха Мауро Тераци (Италия) и Диего Севиля (Испания). Но не успя при финалния спринт, когато Мание показа здрави нерви и издръжливост и записа първа етапна победа в Гран Про-тура.

Утре е вторият етап от Бургас до Велико Търново с дължина 221 километра.


Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   09-05-26 17:51

https://www.facebook.com/reel/2128218751068524?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   09-05-26 18:00

https://www.facebook.com/reel/2223467611729061?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   09-05-26 18:12

https://www.facebook.com/reel/1850801912276681?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   10-05-26 09:02

https://bnrnews.bg/api/media/2dd63d5a-8b39-4449-85df-47f3d18a931a?Size=original


Пловдив е част от едно от най-значимите състезания в колоезденето – 109-та Обиколка на Италия - Giro d'Italia.

Днес от площад „Централен“ стартира третият, последен за България етап от обиколката. От градската управа са организирали няколко впечатляващи съпътстващи събития. Предвиждат се и строги мерки за сигурност, както и мащабни промени в трафика.

Над 180 са участниците, съпровождани от 3 хиляди души персонал. Събитието ще се заснема с два хеликоптера и множество дронове. В Пловдив са анагажирани 370 полицейски служители.

Сред съпътстващите събития днес са шествие по Главната, голям концерт на "Фондацията" на Античния театър и официалният старт. А също велошествие, което ще открие велосезона в Пловдив.

Последният етап стартира в 13 часа, ще премине през Пазарджик и Боровец, а финалът ще е в София.

След това участниците ще бъдат транспортирани до Италия и обиколката ще продължи от Катандзаро до Рим, където ще бъде големият финал.


Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   10-05-26 09:17

https://www.facebook.com/reel/1366960758596797?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: asahi   
Дата:   10-05-26 14:41

Tрети етап наживо


Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   10-05-26 19:25

Джиро д'Италия приключи: Французинът Пол Мание пресече първи финалната линия в София.


Третият етап от обиколката беше от Пловдив до София и е с дължина 175 км
Приключи третият етап от колоездачното състезание Джиро д'Италия на българска земя. Французинът Пол Мание спечели втора етапна победа в колоездачната Обиколка на Италия, след като пресече първи финалната линия в София. Третият етап от обиколката беше от Пловдив до София и е с дължина 175 км.
В 13:05 беше дадено началото на състезанието от пл. „Централен” в Пловдив. Трасето премина през Пазарджик, Белово, Костенец, Боровец, Самоковско шосе и Панчарево, за да финишира в столицата на пл. "Народно събрание".
Времето на победителя, който спечели с мощен финален спринт, е 4 часа, 9 минути и 42 секунди. Втори се нареди италианецът Джонатан Милан от отбора на "Лидъл-Трек" – сочен за един от най-добрите спринтьори в днешния колоездачен спорт от специалистите. Третото място е за Дилан Груневеген (Нидерландия), като и двамата са с времето на победителя.

Колоездачите в София преминаха по бул. “Цариградско шосе”, а преди това навлязоха в столицата по “Самоковско шосе”, което беше ремонтирано наскоро. Това наложи строги правила за движението и паркирането на автомобили. И двете шосета са затворени за движение в определени участъци от 12:00 до 22:00 часа.


https://nstatic.nova.bg/public/pics/anysize/1778415545.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   10-05-26 19:40

https://www.facebook.com/reel/1044242014939541?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   10-05-26 19:46

Малко смях...

https://www.facebook.com/reel/1496217688864575?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: deerstalker   
Дата:   10-05-26 19:58





Публикацията е редактирана (10-05-26 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: asahi   
Дата:   10-05-26 20:51

Що за тъпотия? Бутилката, получена на Джирото, е спомен с колекционерска стойност. Видях десетки примери на креативно подканяне състезателите да си хвърлят бутилките на предпочетеното от зрителя място. Видях реакция на публиката, която празнуваше Джирото и средно 30-35 милиона зрители по света го видяха. Спортът вдъхновява зрителите и зрителите вдъхновяват спортистите. Чудесен обмен на енергия.

Разбира се, някой може да вижда нещата в кафявата гама.

Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: papi   
Дата:   10-05-26 21:46


https://photo-forum.net/static/site_pics/2026-05/1778438675_dsc_9482.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: asahi   
Дата:   11-05-26 20:10

La Gazzetta dello Sport: Ciao Bulgaria, quanto amore per il Giro: 250 mila persone a Sofia


Пиер Бергонци, журналист: "Сбогом, България, Джирото ще запомни вашето посрещане, вашите градове с древни корени и големи мечти, вашата щедро зелена провинция и вашето колосално и страстно участие. И Пол Мание, новият спринт феномен, и Гийермо Томас Силва, младият уругваец в розово, също ще го запомнят. Третият етап, от Plovdiv до Sofia, потвърди интереса на българите към колоезденето и тяхната трогателна посещаемост (250 000 вчера в столицата) и утвърди Пол Мание, „другият Пол“, както го наричат ​​французите, влюбени в Сейшас."



Публикацията е редактирана (11-05-26 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: wlad   
Дата:   11-05-26 23:16

Беше прекрасно! Едно от най-хубавите неща, които са се случвали в България от много години насам. Хората демонстрираха европейско поведение и отношение. Понякога наистина се гордея с произхода си!

Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   12-05-26 07:07

Още малко хубави кадри...

https://www.facebook.com/reel/1867582913931566?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: CDman   
Дата:   12-05-26 08:45

Сега е наш ред да направим обиколката на България и Италия. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: philip   
Дата:   13-05-26 09:20

Asahi: La Gazzetta dello Sport: Ciao Bulgaria, quanto amore per il Giro: 250 mila persone a Sofia[smilie24]

wlad: Беше прекрасно!... [smilie24]

Не съм броил участниците, но съпътстващите коли и мотори бяха почти колкото тях![smilie3]







Публикацията е редактирана (13-05-26 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: asahi   
Дата:   13-05-26 09:41

А има и едни автобуси, които ги чакат на финала.

Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: CDman   
Дата:   13-05-26 14:11

Не съм броил участниците, но съпътстващите коли и мотори бяха почти колкото тях!

И на мен това ми направи впечатление.

Колко ли народ взима лесни кинти на гърба на тия, дето въртят педалите. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: wlad   
Дата:   13-05-26 14:24

Тези автобуси и камиони всъщност са доста интересни.
В Пловдив бяха окупирали целия паркинг на Тримонциум, като беше любопитно, че етапът в Търново свърши към 19 часа, а те в 22 вече бяха подредени и миеха велосипедите и сглобяваха и разглобяваха каквото е нужно. Те са си тотално автономни - имат си захранване, вода, видях вътре кафемашини, перални, имаше и едно като бус, в което приготвяха храната им. Рейсовете дойдоха може би час след камионите, слязоха от тях състезателите и екипите, като Гийермо Силва мина на метър от мен. Съвсем нормални хора, дадоха автографи на няколко деца, въпреки че бяха видимо смазани от умора.
Аз лично съм впечатлен от цялата организация.


https://i.postimg.cc/Nfgh1dFF/IMG-2b1f0f4933ff4c2effc4a31f38c21e44-V.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: asahi   
Дата:   13-05-26 14:27

Като го гледам този как по тъмно профилактира велосипеди вместо да си мачка възглавницата няма да са му лесно изкарани парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: wlad   
Дата:   13-05-26 14:39

Аз стоях около час и нещо там, те тепърва започваха. Сваляха капли, прибираха в едни чували, подреждаха ... не знам до кога са висели, но не ми изглеждаше като нещо, което ще приключи скоро. Да не говорим, че сглобяваха и сцената с павилионите в същото време.
Сутринта отидох в 9 часа да чакам старта, нямаше жив човек на центъра, стана 11, тук-там някой. Викам си, ще отида до минимарт да се подкрепя с кафе и хотдог - връщам се - такава тълпа се беше събрала, че едвам си намерих място в морето от глави [smilie5] Но си мисля, че Пловдив можеше да се представи и по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: asahi   
Дата:   13-05-26 15:34

Керванът се състои от две основни части:
Организатори, съдийство, сцени, телевизионни екипи, журналисти, автопарк за гореизброените. Тези с оформлението са два екипа, защото след старта отиват на по-следващия старт.
Всеки отбор с автобуси за почивка и възстановяване на състезателите, кухни, медицински и кондиционен екип, механици, малки автомобили и мотоциклети.

Около тях има подизпълнители, координатори, доставчици на какво ли не, а бе голям панаир става.

Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: Raffito   
Дата:   14-05-26 06:31

https://bnrnews.bg/api/media/b83dbd5f-26bd-4f92-919a-87c0e4d77965?Size=original


Държавният глава Илияна Йотова награди с Почетния знак на президента почетния консул на Италия в Пловдив Джузепе де Франческо за значимия му принос към патриотичното и родолюбиво възпитание на младото поколение и укрепването на връзките между Република България и Италианската република.

От 2102г. Джузепе де Франческо е основател и управител на консултантска компания със седалище в град Пловдив, която подпомага български и чуждестранни предприемачи в развитието на иновативни и устойчиви проекти на Балканите. Активно работи за укрепването на икономическите, културни и образователни връзки между Италия и България, а от 2023 г. работи активно с ученици и студенти от Младежките гвардейски отряди.

С личен пример възпитава младите хора в дух на патриотизъм и любов към родината, като същевременно създава възможности за международни контакти, образователни инициативи и институционални партньорства.


Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: CDman   
Дата:   14-05-26 08:30

Аз стоях около час и нещо там, те тепърва започваха. Сваляха капли, прибираха в едни чували, подреждаха ... не знам до кога са висели, но не ми изглеждаше като нещо, което ще приключи скоро.

Обслужването на подобен велосипед не е шега работа. Струват колкото среден клас автомобил и тежат по-малко от професионален фотоапарат.


Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: demiman   
Дата:   15-05-26 11:22


https://photo-forum.net/static/site_pics/2026-05/1778793865_dem_3910w.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: asahi   
Дата:   16-05-26 16:49

Велосипедът на Вингегард


Отговори на това съобщение
 Re: Giro-то започна...
Автор: asahi   
Дата:   01-06-26 08:42

Край на Джирото: Шампионът Вингегор влезе като император в Рим


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »