Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   25-04-26 01:29

Здравейте,

продължаваме да ребилдваме голяма част от софтуера на сайта.
А току що направихме голяма промяна със смяна на старо PHP към версия 8.3
Ако забележите, че нещо не работи, моля пишете лично съобщение на Admin или тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dbull   
Дата:   25-04-26 07:32

Коментари изпратени към снимки в галерия "Сам в кадъра" не се визуализират. Незнам с всички съобщения ли е така(понеже не съм получил наскоро други извън тази галерия) или само за тези от тази галерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   25-04-26 09:41

Би трябвало вече да се зареждат коректно коментарите под снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: leo34   
Дата:   25-04-26 14:09

Не мога да вляза в "Моите обяви"

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   25-04-26 14:17

Оправено е за Моите обяви, тествайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: swy   
Дата:   25-04-26 16:49

Целия базар се срина

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   25-04-26 17:05

Изключително информативно е последното съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dbull   
Дата:   25-04-26 21:37

Когато се опитвам да поставя коментар под някой кадър, не успявам! Бутон "Публикувай" върти едно кръгче и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dbull   
Дата:   25-04-26 21:39

Сега Rrefresh-нах страницата и виждам, че се е публикувал коментара. Не разбрах точно от къде е проблема!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   25-04-26 22:40

Търсенето в Базар е оправено и мислим, че работи коректно.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   25-04-26 23:05

Писането на коментари е оправено. Грешката беше при записване на известие за коментара. Затова и той се записва.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dimo71   
Дата:   26-04-26 05:55

"Authors top 100", "Top in comment" не работят.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: fotorafi   
Дата:   26-04-26 08:18

Не могат да се преминат обявите в "ИЗГЛЕД СПИСЪК"
зАЩО РАЗВАЛИХТЕСЪЩЕСТВУВАШАТА, БЕШЕ ХУБАВО И ЛЕКО ДА СЕ РАБОТИ

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   26-04-26 13:40

Вчера хората се оплакваха, че виждам само "ИЗГЛЕД СПИСЪК" и очевидно не знаеха, за съществуването на бутон за превключване.
Сега ще върнем да може да се превключва, защото вчера спряхме да се вижда това, което някои смятаха за проблемен изглед.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   26-04-26 13:46

Какво се случва при "Authors top 100", "Top in comment"?
При нас работят и дайте снимка, за да разберем.
Може на имейла за контакт.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   26-04-26 14:12

Към Снимка е добавена функция за редакция на коментар.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   26-04-26 16:35

Функцията 'Редакция на снимка' не работи: показва се само снимката, но останалото е само бяла страница - нищо от полетата за добавяне на инфо или промени на прешно въведени текстове и данни.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dimo71   
Дата:   26-04-26 17:24





Публикацията е редактирана (26-04-26 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dimo71   
Дата:   26-04-26 20:37

Admin написа:

> Какво се случва при "Authors top 100", "Top in
> comment"?
> При нас работят и дайте снимка, за
> да разберем.
> Може на имейла за контакт.

DISPATCH ERROR: ACTION NOT FOUND
това съобщение се появява след клик в/у тях

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nislon   
Дата:   26-04-26 20:42

^ Току-що щракнах и на двете да видя, при мен се отварят нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   27-04-26 00:16

Редакция на снимка вече е оправено и работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   27-04-26 00:18

Може ли copy/paste на адреса, който дава DISPATCH ERROR?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: satis_   
Дата:   27-04-26 03:31

Два или три пъти тази вечер качих серия от снимки(с по една или две допълнителни)в един от албумите си и освен основната снимка, първата, останалите не се виждат, изглежда така, сякаш ги няма.



Публикацията е редактирана (27-04-26 03:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dimo71   
Дата:   27-04-26 05:30

https://photo-forum.net/en/index.php?APP_ACTION=AUTHORS_IN_FAVOURITES
https://photo-forum.net/en/index.php?APP_ACTION=MARKED_OPINION_USERS_RATING
При мен тези двете не се отварят.
Всички други от колоната са ОК



Публикацията е редактирана (27-04-26 05:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dbull   
Дата:   27-04-26 07:48

Като влеза в сайта и цъкна на централните снимки, не ми ги зарежда. Дава бял прозорец.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dbull   
Дата:   27-04-26 07:51

Сега се оправи!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   27-04-26 12:02


>Два или три пъти тази вечер качих серия от снимки(с по една или две
>допълнителни)в един от албумите си и освен основната снимка, първата,
>останалите не се виждат, изглежда така, сякаш ги няма.

А може ли адрес на кои са снимките, за да проверим дали не са качени или просто не се показват.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Admin   
Дата:   27-04-26 12:03


>https://photo-forum.net/en/index.php?APP_ACTION=AUTHORS_IN_FAVOURITES
>https://photo-forum.net/en/index.php?
>APP_ACTION=MARKED_OPINION_USERS_RATING
>При мен тези двете не се отварят.
>Всички други от колоната са ОК

А от къде кликаш на тези линкове?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: satis_   
Дата:   28-04-26 12:25

Автор: Admin
Дата: 27-04-26 12:02


>Два или три пъти тази вечер качих серия от снимки(с по една или две
>допълнителни)в един от албумите си и освен основната снимка, първата,
>останалите не се виждат, изглежда така, сякаш ги няма.

А може ли адрес на кои са снимките, за да проверим дали не са качени или просто не се показват.


Разбира се. Ето:

https://photo-forum.net/i/2583069
https://photo-forum.net/i/2583060
https://photo-forum.net/i/2583056
https://photo-forum.net/i/2583040
https://photo-forum.net/i/2583041


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   29-04-26 13:29

Да, имаше проблем с качването на серия.
Оправен е.
Но тези снимки сега нямат серия и трябва да се качи наново, защото не е била записана при качване.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   29-04-26 15:19

На тези извършвани обновявания ли се дължи изчезването на сайта за по няколко часа в последните дни?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Photo   
Дата:   29-04-26 15:26





Публикацията е редактирана (29-04-26 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   29-04-26 15:32

Не точно.
Има някакви масивни атаки от чужбина и понякога админите отрязват за определено време достъпа, иначе сървърът ще падне.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   29-04-26 18:39

написа:

> Не точно.
> Има някакви масивни атаки от
> чужбина и понякога админите
> отрязват за определено време
> достъпа, иначе сървърът ще падне.

Прекарайте трафика през Cloudflare и решавате проблема с DDoS атаките.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: asahi   
Дата:   29-04-26 21:37

Докато не падне Cloudflare.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: lamerko   
Дата:   30-04-26 09:15

Cloudflare не пада толкова лесно, въпреки че се случва. По-скоро има някакво масово неразбиране как точно работи и се конфигурира грешно, при което ботовете разбират реалното IP на сървъра и атакуват директно...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ddantgwyn   
Дата:   30-04-26 23:52

Здравейте,

в секцията Author's highlights, когато изберете select се отваря нов прозорец с последните 20 снимки на автора, но няма начин да се продължи към следващите снимки - няма скролбар отстрани, нито някакъв бутон от рода на next page (или каквото там решите да сложите). Така изборът се ограничава само до последните 20 снимки на всеки форумец.

Поне при мен, в браузър brave (Brave 1.89.143 (Official Build) (64-bit)) е така. Не съм проверявал в други браузъри засега.

PS Във firefox този проблем го няма - при скролване с мишката, прозореца със снимките се движи и показва двата бутона, които се намират най-долу – show more и cancel и съответно може да се избират и снимки извън първоначалните 20.

В brave, при скролване с мишката, се движи страницата с профила на форумеца, а не прозореца с неговите снимки.



Публикацията е редактирана (30-04-26 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: jKazakov   
Дата:   01-05-26 14:50

Не мога да избера снимка в ИЗБРАНО ОТ АВТОРА.
Като кликна върху "Избери", излиза съобщение, че снимките не могат да бъдат заредени.

Имам един празен Фото Блог, Който трябваше да бъде проба, но не мога да го изтрия, нито да го редактирам. Възможно ли е той да е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   01-05-26 22:14

Админ, защо просто не го изтествахте локално тоя ъпдейт, преди да го вдигнете на продакшън?! Наистина не разбирам що за подход е това... Сума ядове (при потребителите) за няма нищо. Освен ако не сте решили, че на потребителите им е интересно да участват в оправянето на бъгове. Което може и да е така за някои, но далеч не всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: dbull   
Дата:   02-05-26 19:47

Когато искам да редактирам снимка - не виждам бутон "Запиши" или нещо от сорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   04-05-26 10:39


> Когато искам да редактирам снимка - не виждам бутон "Запиши" или нещо от сорта.

Това е било случай само при някой от авторите и вече е оправено.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   04-05-26 10:40


>Админ, защо просто не го изтествахте локално тоя ъпдейт, преди да го >вдигнете на продакшън?! Наистина не разбирам що за подход е това... Сума >ядове (при потребителите) за няма нищо. Освен ако не сте решили, че на >потребителите им е интересно да участват в оправянето на бъгове. Което >може и да е така за някои, но далеч не всички.

Разбира се, че е било тествано, но сайтът има огромен брой разклонения на логиката и изключения, за част, от които не можем и да се сетим, че ще възникнат.
Примерно ползването на екзотични браузъри, които 1 или 2-ма ползват като Brave или Seamonkey.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: lamerko   
Дата:   04-05-26 11:06

Като разработчик мога да потвърдя, че тестването не е лека задача. Дори когато се спазват разните там процедури, включително юнит тестовете, автоматизация на задачи и т.н., остават пропуски, които могат да се хванат само от относително голям брой реални потребители спрямо сложността на сайта. Вижте какво се случва например при Майкрософт - те изградиха автоматизирана система за модулно тестване на Уиндовс и уволниха практически целия екип от тестери, които бяха бая народ. В резултат на това, всеки нов (задължителен) ъпдейт идва с една камара бъгове, понякога толкова критични, че не само спират работата, но и провалят цели продукшън системи. Преди тази автоматизирана система имаше проблеми, но нито бяха толкова, нито толкова зловещи. Да не говорим, че вече и голяма част от кода се пренаписва от AI агенти - уж трябва да проверяват за стари проблеми, но всъщност ги създават.
Мен друго ми е интересно - защо избрахте версия 8.3 на PHP, която е към края си на поддръжката?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   04-05-26 13:16

>защо избрахте версия 8.3 на PHP, която е към края си на поддръжката

Защото трябваше да променим кода от 5.x на 8.x и то някоя стабилна версия.
Проблемите, които щяха да възникнат от тая голяма смяна са 99% спрямо тези от 8.3 към някоя друга 8.

По въпроса за тестването можем да добавим, че Фото Форум в момента е проект със сравнително нулев бюджет и за пренаписване на код и тестване се изискват големи ресурси. Смятаме, че потребителите, които го ползват с години могат да допринесат поне с лично тестване, предвид, че екипът зад сайта работи седмици и месеци нещата да се случат в свободното си време.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   04-05-26 13:41

Няма лошо - казва се UAT (user acceptance testing)[smilie6]
Правите си го (макар и без системно организирани use cases и test cases в изолирана среда) и, както се вижда от тая тема - работи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ddantgwyn   
Дата:   04-05-26 21:01

ddantgwyn написа:

> в секцията Author's highlights, когато изберете select се отваря нов прозорец с последните 20 снимки на автора, но няма начин да се
> продължи към следващите снимки - няма скролбар отстрани, нито някакъв бутон от рода на next page (или каквото там решите да
> сложите).

Понеже администраторите на сайта се свързаха с мен за горния проблем, се чувствам длъжен да опиша какво разбрах с тяхна помощ за него.

В brave по някаква причина не работи скролирането на прозореца със снимки за избор с помощта на колелцето на мишката. Когато го използвате, ще скролирате страницата, която се намира под отворения прозорец със снимки, от които да изберете кои да се показват в секцията Authors highlight.

За скролиране на тази страница, за да може бутоните Show more и Cancel да се видят, трябва да се използва scrollbar-a на прозореца на самият браузър.

Предполагам, че това е feature на самия браузър или особеност на мишката, която използвам.

За това предлагам на администраторите да затворят моя „ticket“, тъй като за мен проблемът е решен и няма смисъл повече да се работи по него.

Прилагам и хипервръзка към screenshot на това, което се вижда при мен.

https://i.postimg.cc/B6qr20L0/Screenshot-From-2026-05-04-20-35-28.png

И благодаря на администраторите за отделеното време.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ddantgwyn   
Дата:   04-05-26 21:09

И една дребна правописна грешка - в секцията за редактиране на вече качена снимка - написано е „Edir image info“. Предполагам е съвсем неволна грешка, защото r и t са съседни клавиши при qwerty подредба на клавиатурата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   05-05-26 01:29


>И една дребна правописна грешка - в секцията за редактиране на вече >качена снимка - написано е „Edir image info“.

Оправено.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: CDman   
Дата:   05-05-26 12:39

При мен проблеми няма.

W 10 / Microsoft Edge

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Kalimas   
Дата:   07-05-26 09:35

Като публикувам пост във форума ми изкача, че нямам право защото не съм качил снимка. Прехвърляме в профила ми, като го показва празен. После всичко си е наред,а поста е публикуван. (Firefox)

П.С.
Прехвърля ме на това - Malmö Matt & Möbeltvätt AB,но горе си седи моя профил и лог.



Публикацията е редактирана (07-05-26 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: asahi   
Дата:   07-05-26 11:46

След публикуване на мнение не ме връща в темата или форума. Chrome

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: CDman   
Дата:   08-05-26 09:51

При "предварителен преглед" на мнение има само бутон "публикувай". Ако искаш да се върнеш и да коригираш или допълниш поста трябва да ползваш "стрелката наляво" на експлоръра.
Не е болка за умиране, но може и да се сложи бутон "корекция".

W10 / Edje


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Ivan_A   
Дата:   08-05-26 12:00

В Базар - няма предишната възможност да се разглеждат последователно качените снимки.
Трябва да се върна към общата обява и да избера следваща снимка.
Chrome.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Synthy   
Дата:   08-05-26 16:16

Да вземете някакъв лиценз за MySQL няма да е лошо.

https://photos.app.goo.gl/oourkx5UZZSBGooJ7


Error: SQLSTATE[08004] [1040] Too many connections

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   08-05-26 17:58

написа:

> Да вземете някакъв лиценз за MySQL
> няма да е лошо.
>
> https://photos.app.goo.gl/oourkx5UZZSBGooJ7

>
> Error: SQLSTATE[08004] [1040] Too many connections


Като се правят атаки от чужбина лиценз на MySQL няма да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   08-05-26 17:59

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по тематa, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: lamerko   
Дата:   08-05-26 18:15

Част от надписите на сайта са с прецакан енкодинг....

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   08-05-26 20:24

Да изпозлвам да ви напиша тук, че в коментари към снимки вече могат да се слагат клавиатурни иконки, емотикони.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   08-05-26 20:25

написа:

> Част от надписите на сайта са с
> прецакан енкодинг....

За кратко беше, оправени са. Благодарим.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: geod   
Дата:   09-05-26 18:20

Не е зле , като "ремонтирате" сайта , да оправите тайминга на обявите. Няколко пъти в последните години повдигам този въпрос и все така си стои. Ъпдейтваш изтекла обява и тя изтича отново един-два дни , а понякога и няколко часа по-късно!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   11-05-26 12:52

Целия уикенд сайта го нямаше [smilie2] Само при мен ли???

Ако, както бе обяснено, има атаки към сървъра - КОЙ и ЗАЩО иска да убие сайта?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Synthy   
Дата:   11-05-26 18:00

Галерията на базара в обявите ще бъде ли върната? Сега отваря снимката като различен URL в същият прозорец. Старата галерия беше доста удобна (поне според мен).

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: IvoEv   
Дата:   16-05-26 08:54

Здравейте! При разглеждане на снимки в базара, не излиза опция да се сменят, а трябва да се върнеш стъпка назад и тогава да се отвори следващата. Преди май не беше така.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   16-05-26 18:42

Опциите за автоматично получаване на различни известия с email съществуват и могат да се избират в профила, но после не се запаметяват [smilie2] Колкото пъти отида да ги променя на 'изключено', продължавам да получавам нежелана поща и като вляза отново,ги намирам върнати в оригиналното състояние 'по подразбиране'...
Не желая тези уведомления: как да ги спра?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   18-05-26 19:29

Хубаво е, че се въведе възможността за редактиране на коментар. Така се случи, че написах малка буква вместо главна. Редактирах, и всичко е наред.[smile]

Благодарности към админите![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   18-05-26 21:10

Вземете оправете layout-а, че е срамота в 2026 г. сайта да няма адаптивен дизайн.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: demiman   
Дата:   19-05-26 13:17

При натискане на "Ключови думи" под нов пуснат кадър се вижда автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Synthy   
Дата:   19-05-26 13:43

ecobo написа:

> Вземете оправете layout-а, че е
> срамота в 2026 г. сайта да няма
> адаптивен дизайн.

Вярваш ли, че това ще се случи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   20-05-26 10:33

написа:

> ecobo написа:
>
> > Вземете оправете layout-а, че е
> > срамота в 2026 г. сайта да няма
> > адаптивен дизайн.
>
> Вярваш ли, че това ще се случи [smile]

Не виждам защо да не се случи. Работа за един човек за 2 дни, без ползване на AI. Въпрос на желание и на нищо друго.
Освен това, половината сайт вече е направен, но list-овете на галерията и базара не са, което е кофти.



Публикацията е редактирана (20-05-26 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   21-05-26 00:29

ecobo написа:

> Не виждам защо да не се случи. Работа за един човек за 2 дни, без ползване на AI.

Познаваш ли тоя човек? Колко взима на ден? (Щото
аз познавам спонсори, които биха събрали стотинки за общото благо).



Публикацията е редактирана (21-05-26 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   21-05-26 00:40

И ще повторя последното си хленчене, ако случайно е пропуснато и непрочетено:

В профила, в раздела 'Нови настройки за имейл известия' слагам всичко на 'Изключено'. Кутийката 'Искам да получавам известия' също е оставена празна (изключена).
Натискам 'Запази' - единствения бутон на страницата (графично е над въпросната секция, като да е само за по-горните настройки, но друг бутон няма). Получавам потвърждение, че въведените нови данни са запазени.

На другия ден отново получавам рой 'дронове' (спам от нежелани известия). Отивам в настройките - всичко е превключено на 'Веднага', сякаш от злонамерен трол (но знам, че е системата).

Това е вече трети път и ще продължа тъпо и упорито да го изключвам, едно по едно, всеки ден, докато някъде не изгори някой бушон.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nislon   
Дата:   21-05-26 06:02

Майсторите, в т.ч. IT специалистите, не обичат израза "това лесно ще го направиш", макар че, скоро при едно мое предложение за промени в сайта, и аз неволно се изцепих така :)

Имах един началник, голям образ, който разговаряше, дори и за сериозни неща, само с вицове, поговорки, лафове от стари филми и подобни.
Когато (корпоративен) клиент възнегодува за параметрите време за изпълнение - цена(човекочасове), той отговаряше със следния виц:

Зъболекар извадил зъба на пациент за 5 мин. иму поискал 100 лв.
Пациента казал: Ама как така, за 5 мин. ми искаш 100 лв.
Зъболекаря: Другия път ще ти го вадя 1 час.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: Synthy   
Дата:   21-05-26 09:17

Не е точно за 2 дни да направиш нов респонсив дизайн, но не е и ядрена физика. Е поне за някои хора не е ядрена физика... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: CDman   
Дата:   21-05-26 09:31

Като не ви харесва дизайна - съберете пари и платете на разработчика.[smilie7]

Админите споменаха, че сайта върви на добра воля.
Какво още да кажат ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ddantgwyn   
Дата:   21-05-26 10:27

nyamago написа:

> И ще повторя последното си хленчене, ако случайно е пропуснато и непрочетено:

Според мен самият бутон „Запази“ нещо не работи. Същото е и с влизането в сайта - едно време ме помнеше кой съм и какъв съм, сега трябва да го подсещам всеки път.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: admin   
Дата:   21-05-26 11:57

написа:

> Опциите за автоматично получаване
> на различни известия с email
> съществуват и могат да се избират
> в профила, но после не се
> запаметяват [smilie2] Колкото пъти
> отида да ги променя на 'изключено',
> продължавам да получавам нежелана
> поща и като вляза отново,ги
> намирам върнати в оригиналното
> състояние 'по подразбиране'...
> Не желая тези уведомления: как да
> ги спра?[smilie11]

Това би трябвало вече да е коригирано. Имаше причина в кода, която не работеша правилно.


Другите теми с Базара ще оправим следващите дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   21-05-26 17:28

> "Като не ви харесва дизайна - съберете пари и платете на разработчика..."

Събрали сме пари. Изрично попитах колко взима на ден човекът, който сам ще го направи за 2 дни работа. Нямам отговор.

Или - коко иска за тая работа админа (или неговите дизайнери)?

Дайте да говорим с конкретни цифри, а не с общи приказки?



Публикацията е редактирана (21-05-26 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   21-05-26 22:22

Изобщо не става въпрос за дизайна на сайта, той е такъв, какъвто е. Става въпрос за това, че сайта не е направен да се адаптира към различни по големина дисплеи. Това е отврат за хора, които гледат от телефон или таблет, за гледащите от компютър е все тая. Освен това, Гугъл "наказва" сайтове, които не са адаптирани за телефон, като ги слага по-назад в резултатите, и сайта губи някаква част от дженерик трафика, съответно губи и приходи от реклама.
Като казвам 2 дни работа за 1 човек, не го казвам, щото съм чувал някъде, аз това работя от доста време.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   22-05-26 00:10

> "Като казвам 2 дни работа за 1 човек, не го казвам, щото съм чувал някъде, аз това работя от доста време..."

Значи ти си човека,за когото питам? И колко взимаш на ден?

(Защо трябва да разменяме 20 безполезни поста, за даси дойдем на думата?)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   22-05-26 00:15

> "... продължавам да получавам нежелана поща и като вляза отново,ги
> намирам върнати в оригиналното състояние 'по подразбиране'...
> Не желая тези уведомления: как да ги спра?

Това би трябвало вече да е коригирано. Имаше причина в кода, която не работеша правилно.

НЕ Е коригирано [smilie2] Още получавам известия. Преди малко пак отидох в настройките и намирам всичко, което бях оставил 'Изключено', върнато на 'Веднага' и 'Дневен обзор' [smilie9]

Нещо не е както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nislon   
Дата:   22-05-26 02:37

^ При мен се оправи: правя желаните промени, щраквам бутона "Запази" - долу-дясно и готово.

редактирано:
Всъщност, не съм пробвал варианта, ако отделните опции са включени, а глобалния чекбокс "Искам да известия по email" да е изключен.



Публикацията е редактирана (22-05-26 08:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   22-05-26 13:25

> Всъщност, не съм пробвал варианта, ако отделните опции са включени, а
> глобалния чекбокс "Искам да известия по email" да е изключен.

Пробвах и това: няма разлика, както и да е цъкната тая опция [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: hazini   
Дата:   23-05-26 10:55

При качване на нова снимка в модалния диалог "Предложи нова марка" и "Предложи нов модел" фотоапарат не работят. Когато ги кликаш не се случва нищо. При редактиране на снимка ми позволява да въведа камера но не и модел и когато се опитам да запазя редакцията ми връща грешка и лоад индикатора на бутона запази спинва безкрайно.
Тези селекти за избор на фотоапарат и марка не са много удобни по-добре да се използва Select2, който е с поле за търсене в началото иначе пада голямо скролване и търнесе в тях дори и когато натиснеш първа буква. Опитвам се да добавя Hasselbad X2D 100C

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ddantgwyn   
Дата:   23-05-26 12:39

Галерията в раздел „Базар“ вече работи както преди - снимките може да се разглеждат последователно, без да е нужно да се връщаш на страницата с обявата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: val7   
Дата:   26-05-26 11:31

Страниците на базара се зареждат много бавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   26-05-26 12:06

написа:

> > "Като казвам 2 дни работа за 1
> човек, не го казвам, щото съм чувал
> някъде, аз това работя от доста
> време..."
>
> Значи ти си човека,за когото питам?
> И колко взимаш на ден?
>
> (Защо трябва да разменяме 20
> безполезни поста, за даси дойдем
> на думата?)

Нямам време [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   26-05-26 14:22


> Нямам време.

Точно това казват и всички други, можещи да го направят. Аз разпитах - всички са заети с много (и добре платена) работа.[smilie8]
Аз се намесих само защото някои коментари създадоха впечатление, че няма пари. Явно не е там проблема - а че няма достатъчно (можещи) хора със свободно време за малки задачки.

Тогава май трябва да сме по-пестеливи с критиките, особено когато не можем да помогнем?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   26-05-26 18:02

написа:

>
> > Нямам време.
>
> Точно това казват и всички други,
> можещи да го направят. Аз разпитах
> - всички са заети с много (и добре
> платена) работа.[smilie8]
> Аз се намесих само защото някои
> коментари създадоха впечатление,
> че няма пари. Явно не е там
> проблема - а че няма достатъчно
> (можещи) хора със свободно време за
> малки задачки.
>
> Тогава май трябва да сме
> по-пестеливи с критиките, особено
> когато не можем да помогнем?

Ако ги нямаше всичките тези реклами, не бих се обадил - -каквото такова. Но да омажеш сайта с безобразни (като съдържание) реклами до невъзможност да се ползва без адблокър и да не се погрижиш за нещо толкова важно като layout-a, е нещо, което определено търпи критика.
Ако някога се окажа с повече свободно време, мога да се включа, ако админа реши да сподели репо-то на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ddantgwyn   
Дата:   26-05-26 19:45

ecobo написа:

> Ако ги нямаше всичките тези реклами, не бих се обадил -- каквото такова. Но да омажеш сайта с безобразни (като
> съдържание) реклами до невъзможност да се ползва без адблокър и да не се погрижиш за нещо толкова важно
> като layout-a, е нещо, което определено търпи критика.

Какви реклами?! Аз не виждам нито една реклама на този сайт. Вярно, никога не влизам в сайта от телефон. Лично за мен е тотално извращение да гледаш фотографски сайт на телефон, от какъвто и клас да е. И да, ползвам adblocker. И да - не се оплаквам от дизайна на сайта.

Имаше една приказка за гъзарията - че не мори, а мъчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   26-05-26 22:45

написа:

> ecobo написа:
>
> > Ако ги нямаше всичките тези
> реклами, не бих се обадил -- каквото
> такова. Но да омажеш сайта с
> безобразни (като
> > съдържание) реклами до
> невъзможност да се ползва без
> адблокър и да не се погрижиш за
> нещо толкова важно
> > като layout-a, е нещо, което
> определено търпи критика.
>
> Какви реклами?! Аз не виждам нито
> една реклама на този сайт. Вярно,
> никога не влизам в сайта от
> телефон. Лично за мен е тотално
> извращение да гледаш фотографски
> сайт на телефон, от какъвто и клас
> да е. И да, ползвам adblocker. И да - не се
> оплаквам от дизайна на сайта.
>
> Имаше една приказка за гъзарията -
> че не мори, а мъчи.


Кой се интересува ти какво виждаш бе, пич?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ddantgwyn   
Дата:   26-05-26 22:53

ecobo написа:

> Кой се интересува ти какво вижда бе, пич?!?!

Защо се обаждате тогава от коневръза?!

Като не искате реклами - слагате adblocker, а не мрънкате защо на сайта имало било „безобразни реклами“. Като искате адаптивен дизайн - сядате и го правите, ако и да е за без пари.

Разбирам достъпът до сайта да е платен, че да имате право на претенции, ама в този случай си е чисто мрънкане.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   26-05-26 23:48

написа:

> ecobo написа:
>
> > Кой се интересува ти какво вижда
> бе, пич?!?!
>
> Защо се обаждате тогава от
> коневръза?!
>
> Като не искате реклами - слагате
> adblocker, а не мрънкате защо на сайта
> имало било „безобразни реклами“.
> Като искате адаптивен дизайн -
> сядате и го правите, ако и да е за
> без пари.
>
> Разбирам достъпът до сайта да е
> платен, че да имате право на
> претенции, ама в този случай си е
> чисто мрънкане.

Да, добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: milen   
Дата:   27-05-26 23:10

Немога да блокирам потребители.
Писах и имейл посочен на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: asahi   
Дата:   27-05-26 23:13

Отнемат ни основни човешки права!



Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: milen   
Дата:   27-05-26 23:27

Венсеремос!


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: asahi   
Дата:   27-05-26 23:59

Сакън!

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: nyamago   
Дата:   29-05-26 17:50

На сайта пак нещо му стана?!
Някои страници получават '404' (няма ги?)
Други се отварят, но без изображенията.
Поне на едно място (в ЛС) бутонът 'Изпрати' не прави нищо. Дано работи поне тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: virosh   
Дата:   05-06-26 17:51

Не могат да се трият албуми от профила.
Заявката минава успешно, но албума си стои.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на софтуер и PHP към версия 8.3
Автор: ecobo   
Дата:   08-06-26 22:05

Има проблем с pagination-а на темите във форума - на последна страница pagination-а изчезва.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »