Автор: lamerko
Дата: 04-05-26 11:06
Като разработчик мога да потвърдя, че тестването не е лека задача. Дори когато се спазват разните там процедури, включително юнит тестовете, автоматизация на задачи и т.н., остават пропуски, които могат да се хванат само от относително голям брой реални потребители спрямо сложността на сайта. Вижте какво се случва например при Майкрософт - те изградиха автоматизирана система за модулно тестване на Уиндовс и уволниха практически целия екип от тестери, които бяха бая народ. В резултат на това, всеки нов (задължителен) ъпдейт идва с една камара бъгове, понякога толкова критични, че не само спират работата, но и провалят цели продукшън системи. Преди тази автоматизирана система имаше проблеми, но нито бяха толкова, нито толкова зловещи. Да не говорим, че вече и голяма част от кода се пренаписва от AI агенти - уж трябва да проверяват за стари проблеми, но всъщност ги създават.
Мен друго ми е интересно - защо избрахте версия 8.3 на PHP, която е към края си на поддръжката?
|
|