Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   07-04-26 20:47

Изгрев ли е, залез ли е?





Слънчево затъмнение. Нарочно са минали през конуса на сянката.





Публикацията е редактирана (07-04-26 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nislon   
Дата:   07-04-26 22:25

ц ц ц ...

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Bumerang   
Дата:   08-04-26 06:31

В кое филмово студио са правени снимките?:-))

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   08-04-26 09:22

В същото, в което е проектиран телефона ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   08-04-26 13:53

https://www.facebook.com/reel/1675419250310785?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nyamago   
Дата:   08-04-26 13:59

Опитах се да си обясня защо не ме интересуват особено нови кадри от тая мисия:
А. Виждал съм вече безброй подобни кадри, някои истински, някои изкуствено създадени (говоря за фото-реалистични такива). Един такъв кадър живее повече от 2 години на входния екран на телефона ми - супер реалистичен, макар да е ментЕ). Сега нищо ново.

Б. Сега ще тръгнат пак едни безкрайни конспиративни теории, които са губене на време, защото
- ако конспираторите* са прави и новите кадри пак са ментЕ, властите никога няма да го признаят. Най-много да наложат цензура и да бан-ват всеки конспиратор.
- ако пък кадрите са (доказуемо) истински, конспираторите никога няма да се извинят, а ще продължат да лаят и да ровят за 'улики'.

Тонове човешка енергия и време, загубеи за безсмислени дебати. По-добре да си говорим за Левски и ЦСКА...
[beer]

* Използвам 'конспиратор' съзнателно неправилно: не заговорник, а маняк да изобличава заговорници. Такава употреба се е наложила вече, поне в разговорния език. (Пък 'литературния' на медиите е по-разговорен от разговорния...



Публикацията е редактирана (08-04-26 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   08-04-26 22:19

А кой да спира конете?

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Stanimakis   
Дата:   09-04-26 18:37

Интересно клипче от фотографска гледна точка за мисията Artemis 2 и Apollo от един ю-тубър Jared Polin. Да видите "студиото" отблизо :)

https://youtu.be/9WBxgKAfoCY?si=fIJ6G3JhpEQIhIBn


Nikon D5, Nikon Z9, iPhone 17 Pro Max

80-400mm f/4.5-5.6
35mm f/2D



Публикацията е редактирана (09-04-26 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   11-04-26 09:57

https://www.facebook.com/photo?fbid=35488538600730366&set=a.1462643107080018&locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   11-04-26 10:43

Ако мисията не беше американска, а руска, някой друг щеше да задава такива въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: quazimodo   
Дата:   13-04-26 00:54

Гугъл преводач каза: Ето истинската причина, поради която НАСА Артемис II взе 10-годишния DSLR Nikon D5
Това е единствената Камера, която може да снима в тъмното заедно с Nikon D6
Nikon D5 разполага с роден ISO диапазон от 100 до 102 400. Този диапазон може да се разшири до ISO 3,280 000, предлагайки изключителна производителност с ни
Дори флагманът Z9 Mirrorless на Nikon е бебе, когато става дума за изпълнение с ниска светлина
Всъщност няма камера, както Mirless, така и DSLR, най-нова или Стара, която има ISO 3,280,000
Nikon D5 и D6 са единствените истински Low-light Kings до момента
Така че следващия път, когато чуете някой да бълва глупости, че безогледалните камери са по-добри от DSLR на слаба светлина, кажете им, че зависи от технологията на
Не купувайте камера, защото е най-новата, купете камера, която има функции, от които се нуждаете, ще бъдете шокирани, всички тези камери, които наричате стари, имат функции повече от това, от което всъщност се нуждаете
Ще си спестите пари


Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: ib   
Дата:   13-04-26 17:58

Ето тук как изклежда ISO 3,280 000... Да е чак пък толкова използваемо?


Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   13-04-26 18:53

https://scontent.fpdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/669696487_10227354920013677_6275139464154138748...



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   05-05-26 06:55

https://static.dir.bg/uploads/images/2026/05/04/2979295/orig.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: fotorafi   
Дата:   06-05-26 15:43

Kато гледам косата на астронавтката как се вее, се сещам. Какъв беше проблемът мустаците на Георги Иванов на руснаците ? Искаха да го обръсне, ама корав българин до края не съгласи

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   06-05-26 18:19

Това той ли ти го каза?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »