Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   03-04-26 22:14

Артемис 2 е в уникална позиция спрямо Земята, в която не се сещам друг да се е озовавал с фотоапарат в ръка. Уникалните снимки не закъсняха.


https://www.nasa.gov/wp-content/uploads/2026/04/art002e000192.jpg




https://images-assets.nasa.gov/image/art002e000193/art002e000193~large.jpg



Image Credit: NASA/Reid Wiseman


Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nislon   
Дата:   04-04-26 08:38

Уникални са.
Чакаме още.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: stukloplast   
Дата:   04-04-26 09:25

Една и съща снимка с различна експозиция [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: demiman   
Дата:   04-04-26 09:28

Не, просто едната е с ръчни настройки [smilie5] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   04-04-26 13:01

Едната е за тези, които искат да има звезди, а другата е за останалите зяпачи. Мен ме впечатли северното сияние в горната снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nyamago   
Дата:   04-04-26 13:44

> "...уникална позиция спрямо Земята, в която не се сещам друг да се е озовавал с фотоапарат в ръка..."

Е,как - нали преди време едни други американци бяха вече ходили на Луната? По различен маршрутли са карали да изпуснат гледката? И 'фотоапарат в ръка' са имали (Хаелблад, доколкото помня)...

Нещо май не е съвсем както изглежда? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: CDman   
Дата:   04-04-26 15:11

С тия снимки НАСА няма да излезе от "Албум нови предложения". [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   04-04-26 19:40

https://www.facebook.com/reel/3291249631055123?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   04-04-26 19:58

https://www.facebook.com/reel/3836287349836715?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   04-04-26 21:01

"Автор: nyamago
Дата: 04-04-26 13:44

> "...уникална позиция спрямо Земята, в която не се сещам друг да се е озовавал с фотоапарат в ръка..."

Е,как - нали преди време едни други американци бяха вече ходили на Луната?"

Да бе, почти ги бях забравил тези. Могат да се потърсят прилики и разлики.


Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: lamerko   
Дата:   04-04-26 22:30

Скука. А едно време се чакаше да се върнат, че да обработят снимките в лаборатория [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: stukloplast   
Дата:   05-04-26 07:00

Като се има предвид че са имали проблеми с outlook, е чист късмет, че пак не чакаме да се върнат. И че няма видими екскременти на снимките също [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: georgievmladen   
Дата:   05-04-26 21:40

Само толкова ли годината е 2026, една снимка от НАСА [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   06-04-26 08:34

https://www.nasa.gov/gallery/journey-to-the-moon/



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: localhost   
Дата:   06-04-26 12:46

Е как бе? Нали земята е плоска? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   06-04-26 13:06

Шарлатани, сър!

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: CDman   
Дата:   06-04-26 14:40

localhost написа:

> Е как бе? Нали земята е плоска?
> [smilie5]

Снимали са с "фиш ай" [smilie18]



https://e-products.entaniya.co.jp/en/wp-content/uploads/sites/2/2022/08/G0019946-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   06-04-26 20:58

В момента Артемис 2 обикаля Лунат от тъмната страна. Дано наснимат нещо интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: stukloplast   
Дата:   07-04-26 07:09

Ако е "тъмна", няма да наснимат много. Ако е просто "задната" -може...

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   07-04-26 07:34

Предна-задна е относително спрямо гледната точка. Тъмно може да е за нас, но за снимачната апаратура да не е.


Космическият апарат Орион на мисията Артемис 2 е завършил прелитането на невидимата за нас страна на Луната. В новините се акцентира на откритите два нови кратера. Ще има снимки и видеоматериал. С интерес очаквам изгрева на планетата Земя над лунния хоризонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: next_time   
Дата:   07-04-26 08:40

И сега идва момента да се сподели как руско-китайскта програма за заселвне на луната със затворици ще направи смешни американците. И да не забравяме, че руско-китайските снимки направени с китайско-руска техника ... ще са най-снимките на всички времена.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nislon   
Дата:   07-04-26 08:59

Пак се сетих за Гого Лозанов ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: bobyn   
Дата:   07-04-26 10:15

Аз па не мога да рАзбера какво пречи на земята да е кръгла и плоска едновременно... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Synthy   
Дата:   07-04-26 10:58

bobyn написа:

> Аз па не мога да рАзбера какво
> пречи на земята да е кръгла и
> плоска едновременно... [smilie11]

Нищо не ѝ пречи. Тя принципно си е такава - кат шайба.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: vth41   
Дата:   07-04-26 11:10


https://photo-forum.net/static/site_pics/2026-04/1775549368_1775403809780.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   07-04-26 20:47

Изгрев ли е, залез ли е?





Слънчево затъмнение. Нарочно са минали през конуса на сянката.





Публикацията е редактирана (07-04-26 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nislon   
Дата:   07-04-26 22:25

ц ц ц ...

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Bumerang   
Дата:   08-04-26 06:31

В кое филмово студио са правени снимките?:-))

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   08-04-26 09:22

В същото, в което е проектиран телефона ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   08-04-26 13:53

https://www.facebook.com/reel/1675419250310785?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nyamago   
Дата:   08-04-26 13:59

Опитах се да си обясня защо не ме интересуват особено нови кадри от тая мисия:
А. Виждал съм вече безброй подобни кадри, някои истински, някои изкуствено създадени (говоря за фото-реалистични такива). Един такъв кадър живее повече от 2 години на входния екран на телефона ми - супер реалистичен, макар да е ментЕ). Сега нищо ново.

Б. Сега ще тръгнат пак едни безкрайни конспиративни теории, които са губене на време, защото
- ако конспираторите* са прави и новите кадри пак са ментЕ, властите никога няма да го признаят. Най-много да наложат цензура и да бан-ват всеки конспиратор.
- ако пък кадрите са (доказуемо) истински, конспираторите никога няма да се извинят, а ще продължат да лаят и да ровят за 'улики'.

Тонове човешка енергия и време, загубеи за безсмислени дебати. По-добре да си говорим за Левски и ЦСКА...
[beer]

* Използвам 'конспиратор' съзнателно неправилно: не заговорник, а маняк да изобличава заговорници. Такава употреба се е наложила вече, поне в разговорния език. (Пък 'литературния' на медиите е по-разговорен от разговорния...



Публикацията е редактирана (08-04-26 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   08-04-26 22:19

А кой да спира конете?

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Stanimakis   
Дата:   09-04-26 18:37

Интересно клипче от фотографска гледна точка за мисията Artemis 2 и Apollo от един ю-тубър Jared Polin. Да видите "студиото" отблизо :)

https://youtu.be/9WBxgKAfoCY?si=fIJ6G3JhpEQIhIBn


Nikon D5, Nikon Z9, iPhone 17 Pro Max

80-400mm f/4.5-5.6
35mm f/2D



Публикацията е редактирана (09-04-26 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   11-04-26 09:57

https://www.facebook.com/photo?fbid=35488538600730366&set=a.1462643107080018&locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   11-04-26 10:43

Ако мисията не беше американска, а руска, някой друг щеше да задава такива въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: quazimodo   
Дата:   13-04-26 00:54

Гугъл преводач каза: Ето истинската причина, поради която НАСА Артемис II взе 10-годишния DSLR Nikon D5
Това е единствената Камера, която може да снима в тъмното заедно с Nikon D6
Nikon D5 разполага с роден ISO диапазон от 100 до 102 400. Този диапазон може да се разшири до ISO 3,280 000, предлагайки изключителна производителност с ни
Дори флагманът Z9 Mirrorless на Nikon е бебе, когато става дума за изпълнение с ниска светлина
Всъщност няма камера, както Mirless, така и DSLR, най-нова или Стара, която има ISO 3,280,000
Nikon D5 и D6 са единствените истински Low-light Kings до момента
Така че следващия път, когато чуете някой да бълва глупости, че безогледалните камери са по-добри от DSLR на слаба светлина, кажете им, че зависи от технологията на
Не купувайте камера, защото е най-новата, купете камера, която има функции, от които се нуждаете, ще бъдете шокирани, всички тези камери, които наричате стари, имат функции повече от това, от което всъщност се нуждаете
Ще си спестите пари


Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: ib   
Дата:   13-04-26 17:58

Ето тук как изклежда ISO 3,280 000... Да е чак пък толкова използваемо?


Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   13-04-26 18:53

https://scontent.fpdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/669696487_10227354920013677_6275139464154138748...



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   05-05-26 06:55

https://static.dir.bg/uploads/images/2026/05/04/2979295/orig.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: fotorafi   
Дата:   06-05-26 15:43

Kато гледам косата на астронавтката как се вее, се сещам. Какъв беше проблемът мустаците на Георги Иванов на руснаците ? Искаха да го обръсне, ама корав българин до края не съгласи

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   06-05-26 18:19

Това той ли ти го каза?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »