Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   03-04-26 22:14

Артемис 2 е в уникална позиция спрямо Земята, в която не се сещам друг да се е озовавал с фотоапарат в ръка. Уникалните снимки не закъсняха.


https://www.nasa.gov/wp-content/uploads/2026/04/art002e000192.jpg




https://images-assets.nasa.gov/image/art002e000193/art002e000193~large.jpg



Image Credit: NASA/Reid Wiseman


Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nislon   
Дата:   04-04-26 08:38

Уникални са.
Чакаме още.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: stukloplast   
Дата:   04-04-26 09:25

Една и съща снимка с различна експозиция [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: demiman   
Дата:   04-04-26 09:28

Не, просто едната е с ръчни настройки [smilie5] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   04-04-26 13:01

Едната е за тези, които искат да има звезди, а другата е за останалите зяпачи. Мен ме впечатли северното сияние в горната снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nyamago   
Дата:   04-04-26 13:44

> "...уникална позиция спрямо Земята, в която не се сещам друг да се е озовавал с фотоапарат в ръка..."

Е,как - нали преди време едни други американци бяха вече ходили на Луната? По различен маршрутли са карали да изпуснат гледката? И 'фотоапарат в ръка' са имали (Хаелблад, доколкото помня)...

Нещо май не е съвсем както изглежда? [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: CDman   
Дата:   04-04-26 15:11

С тия снимки НАСА няма да излезе от "Албум нови предложения". [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   04-04-26 19:40

https://www.facebook.com/reel/3291249631055123?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Raffito   
Дата:   04-04-26 19:58

https://www.facebook.com/reel/3836287349836715?locale=bg_BG



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   04-04-26 21:01

"Автор: nyamago
Дата: 04-04-26 13:44

> "...уникална позиция спрямо Земята, в която не се сещам друг да се е озовавал с фотоапарат в ръка..."

Е,как - нали преди време едни други американци бяха вече ходили на Луната?"

Да бе, почти ги бях забравил тези. Могат да се потърсят прилики и разлики.


Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: lamerko   
Дата:   04-04-26 22:30

Скука. А едно време се чакаше да се върнат, че да обработят снимките в лаборатория [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: stukloplast   
Дата:   05-04-26 07:00

Като се има предвид че са имали проблеми с outlook, е чист късмет, че пак не чакаме да се върнат. И че няма видими екскременти на снимките също [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: georgievmladen   
Дата:   05-04-26 21:40

Само толкова ли годината е 2026, една снимка от НАСА [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   06-04-26 08:34

https://www.nasa.gov/gallery/journey-to-the-moon/



Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: localhost   
Дата:   06-04-26 12:46

Е как бе? Нали земята е плоска? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   06-04-26 13:06

Шарлатани, сър!

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: CDman   
Дата:   06-04-26 14:40

localhost написа:

> Е как бе? Нали земята е плоска?
> [smilie5]

Снимали са с "фиш ай" [smilie18]



https://e-products.entaniya.co.jp/en/wp-content/uploads/sites/2/2022/08/G0019946-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   06-04-26 20:58

В момента Артемис 2 обикаля Лунат от тъмната страна. Дано наснимат нещо интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: stukloplast   
Дата:   07-04-26 07:09

Ако е "тъмна", няма да наснимат много. Ако е просто "задната" -може...

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: asahi   
Дата:   07-04-26 07:34

Предна-задна е относително спрямо гледната точка. Тъмно може да е за нас, но за снимачната апаратура да не е.


Космическият апарат Орион на мисията Артемис 2 е завършил прелитането на невидимата за нас страна на Луната. В новините се акцентира на откритите два нови кратера. Ще има снимки и видеоматериал. С интерес очаквам изгрева на планетата Земя над лунния хоризонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: next_time   
Дата:   07-04-26 08:40

И сега идва момента да се сподели как руско-китайскта програма за заселвне на луната със затворици ще направи смешни американците. И да не забравяме, че руско-китайските снимки направени с китайско-руска техника ... ще са най-снимките на всички времена.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: nislon   
Дата:   07-04-26 08:59

Пак се сетих за Гого Лозанов ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: bobyn   
Дата:   07-04-26 10:15

Аз па не мога да рАзбера какво пречи на земята да е кръгла и плоска едновременно... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: Synthy   
Дата:   07-04-26 10:58

bobyn написа:

> Аз па не мога да рАзбера какво
> пречи на земята да е кръгла и
> плоска едновременно... [smilie11]

Нищо не ѝ пречи. Тя принципно си е такава - кат шайба.

Отговори на това съобщение
 Re: Артемис 2 - снимкки
Автор: vth41   
Дата:   07-04-26 11:10


https://photo-forum.net/static/site_pics/2026-04/1775549368_1775403809780.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »