Автор: Vinsent
Дата: 01-06-26 21:04
Както във всеки пазар и в пазара за фотоапарати има флуктуации. Дигиталките отдавна отсвириха лентовите, но, доколкото знам, до Оскарите все още се допускат само филми снимани на лента. Лентата има своето обаяние и неслучайно фирмите на дигитална техника се стремят да имитират в отделни случай лентово звучене.
Но, за сапунерките си има таргет класа. Вярно, много от възможностите на дигиталните апарати със сменяема оптика при сапунерките са недостижими, но в много случаи, за голяма част от потребителите те са достатъчни.
Ще спомена някои от качествата на сапунерките, които се постигат при допустими цени:
- вградени зумове с огромни диапазони;
- малки размери с отлични травъл приложения;
- лесно осъществими възможности, например за подводно фотография;
- реализиране на основния принцип, кой е най-добрия фотоапарат - този който е у теб в момента;
- функционалности вградени в апарата, които в мощните професионални системи ги няма, защото разчитат на пост-обработката;
- и други...
Та, по мое мнение, не трябва да говорим за завръщане, а за възраждане или надграждане.
|
|