Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-03-25 15:26


https://i.postimg.cc/hP3w8jgN/1000005271.jpg


Моето разбиране за "сапунерка" - Sony RX100 VA, която подложих на лек "тунинг".

Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: nyamago   
Дата:   14-03-25 15:52

> Щом са толкова тренди - кой е мераклия за един подарък?

Обади се само един желаещ - и той веднага се отказа, разбрал със закъснение, че трябва да си уреди доставката. Усилието е по-голямо от удоволствието - разглезени сме всичко да е лесно. Не съдя никого - натам върви света (пък после се сърдим, че машините ни изяли закуската...)

Определено сапунерките НЕ СЕ завръщат - само някои си отиват по-бавно. Въпросното Сони ще остане за 'музея' (в случая - кашона 'Стари Играчки' в един тъмен килер).

Весел уикенд на всички!
[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: bobyn   
Дата:   19-03-25 12:07

Според мен ще се завърнат в някаква степен, защото има търсене (независимо от какво/кого породено). А и защото цените на апаратите със сменяеми обективи стигнАха космоса вече.

Да си призная, за също паднах в тоя капан (на завръщането :-)) и докато ровех за нещо друго в ибей, ми изпадна ей това бижу и импулсивно го купих:


https://live.staticflickr.com/65535/54396801445_163e989e47_b.jpg

PXL_20250314_074721921 by Borislav Nikolov, on Flickr

То пък се оказа, че е бижу не само като модел, а и като конкретна бройка:


https://live.staticflickr.com/65535/54396616749_31ffa67c31_b.jpg

PXL_20250318_083035902 by Borislav Nikolov, on Flickr

Нямам време да се заигравам много в момента, но е голям гъдел машинката!

Ето няколко снимки (всички ефекти са от вградените в камерата филтри; сори, ама някои от снимките са през мръсното стъкло на колата и си им личи малко):




https://live.staticflickr.com/65535/54396695398_992aff3f7c_b.jpg

P1030199~2 by Borislav Nikolov, on Flickr



https://live.staticflickr.com/65535/54396823790_630ac1f7d6_b.jpg

P1030202~2 by Borislav Nikolov, on Flickr



https://live.staticflickr.com/65535/54396642914_e22a7a9b33_b.jpg

P1030210~2 by Borislav Nikolov, on Flickr



https://live.staticflickr.com/65535/54396465791_f56c4e1bc3_b.jpg

P1030211~2 by Borislav Nikolov, on Flickr


https://live.staticflickr.com/65535/54396827140_a119085518_b.jpg

P1030219~2 by Borislav Nikolov, on Flickr


https://live.staticflickr.com/65535/54394630657_cf20aa714f_b.jpg

P1030246~2 by Borislav Nikolov, on Flickr


https://live.staticflickr.com/65535/54395690199_878fc71a38_b.jpg

P1030251~2 by Borislav Nikolov, on Flickr


https://live.staticflickr.com/65535/54395495406_7d2b6cb5b4_b.jpg

P1030258 by Borislav Nikolov, on Flickr



На този етап май ще си го задържа [smitten]



Публикацията е редактирана (19-03-25 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: bobyn   
Дата:   19-03-25 14:58

Завръщат се, завръщат се:
https://www.thephoblographer.com/2025/03/18/panasonic-to-launch-new-fixed-lens-camera-soon/

Edit:
https://www.digitalcameraworld.com/cameras/sony-is-teasing-a-new-camera-and-the-tagline-hints-at-something-compact-with-a-large-sensor



Публикацията е редактирана (20-03-25 07:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   01-06-26 18:22

Цък


Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: Vinsent   
Дата:   01-06-26 21:04

Както във всеки пазар и в пазара за фотоапарати има флуктуации. Дигиталките отдавна отсвириха лентовите, но, доколкото знам, до Оскарите все още се допускат само филми снимани на лента. Лентата има своето обаяние и неслучайно фирмите на дигитална техника се стремят да имитират в отделни случай лентово звучене.

Но, за сапунерките си има таргет класа. Вярно, много от възможностите на дигиталните апарати със сменяема оптика при сапунерките са недостижими, но в много случаи, за голяма част от потребителите те са достатъчни.

Ще спомена някои от качествата на сапунерките, които се постигат при допустими цени:

- вградени зумове с огромни диапазони;
- малки размери с отлични травъл приложения;
- лесно осъществими възможности, например за подводно фотография;
- реализиране на основния принцип, кой е най-добрия фотоапарат - този който е у теб в момента;
- функционалности вградени в апарата, които в мощните професионални системи ги няма, защото разчитат на пост-обработката;
- и други...

Та, по мое мнение, не трябва да говорим за завръщане, а за възраждане или надграждане.


Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: plynii   
Дата:   01-06-26 23:55

 Sony RX1R III

61MP пълноформатен Exmor R CMOS сенозр
Carl Zeiss Sonnar T* 35mm f/2 фиксиран обектив
размер 113.3 x 67.9 x 87.5 мм
тегло 498 гр.



Публикацията е редактирана (02-06-26 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: ceco   
Дата:   03-06-26 01:06

plynii написа:

>  Sony RX1R III
>
> 61MP пълноформатен Exmor R CMOS сенозр
> Carl Zeiss Sonnar T* 35mm f/2 фиксиран обектив
> размер 113.3 x 67.9 x 87.5 мм
> тегло 498 гр.
>

Половин килограмов фул-фрейм, макар и с фиксиран обектив, едва ли може да мине за сапунерка [smilie3]. Ако добавим и цената му, едва ли много любители на сапунерки изобщо биха го разгледали като вариант ... (отива повече към нишов)!

Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: CDman   
Дата:   03-06-26 09:32

Аз, като виден любител на сапунерките бих си го купил, но поне за сега, бюджетът ми не го позволява. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: Джъмбо   
Дата:   03-06-26 09:48

най-дорият сапунер с който съм разполагал е ребрандираният Panasonic LX100 - Leica D-lux.
Най-компактният - Sony RX100 Va
Настоящ сапунер, макар размерът да не е най-сапунерски - Canon V1
Полу сапунер - Fuji X100VI

Отговори на това съобщение
 Re: Завръщат ли се сапунерките?
Автор: Vinsent   
Дата:   03-06-26 15:26

Любимата ми филмова сапунерка.



https://i.ebayimg.com/images/g/PrMAAOSwniBl70G8/s-l1600.jpg




https://i.ebayimg.com/images/g/T98AAOSw7ZFl70G9/s-l1600.jpg




https://i.ebayimg.com/images/g/i8wAAeSwzmBp-438/s-l1600.jpg



Преди 2000 год платих за нея кофа пари. Включително варио светкавица външна.
[smile]



Публикацията е редактирана (04-06-26 03:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »