Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   19-04-23 21:32

Чудя се дали да си сменя 60Dто с 90D или 7d mk2.

Примерите в дпревю изглеждат твърде подобни от двата апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: Mogila   
Дата:   19-04-23 22:10

Защо да го сменяш? Какви обективи имаш? Какво снимаш? От снимките ти в профила не се разбира конкретна насоченост.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-04-23 01:20

По-добре събери за R7 или по-евтиния безогледален вариант.
Нямат нищо общо като автофокус и видео възможности.
Бъдещето така или иначе изисква да се научиш на безогледалки. Работят добре с адаптера на Канон с EF обективи + си начертаваш чудесен път един ден към R6 II което е най-добрата камера в класа си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   20-04-23 08:23

Смени с R7 ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: BateBorko   
Дата:   20-04-23 11:46

Граматиков ти дава добър съвет.
От няколко месеца снимам с R10, основно поради възможността да го ползвам с RF 100-400. Купих го с адаптер и малкия китов обектив. Доволен съм от техниката, нямам забележки. Нямаш проблеми с микронастройки на фокуса, видео възможностите са много по-добри, отколкото при огледалките. С адаптера ползваш всички стари обективи.
Разбира се, ако цената и теглото не са ти проблем и целиш най-високо качество, то R7, RF 100-500 и други обективи над 2000 лева са логичен избор.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   20-04-23 11:53

Имам кроп обективи Canon EF-S 10-18 и 17-55 2.8, с които предимно снимам. Имам и 50 1.4 и 85 1.8, 70-300 is.

Не мога да кажа, че изкарвам пари с фотография. По-скоро снимам за удоволствие и за семейния албум. Не качвам снимките никъде за да не може никой да придобива представа :)

От време на време снимам продуктова фотография, за клиенти с комплексни поръчки, на които не мога да откажа.

Щях да забравя - дъщерята снима в училище мероприятията, един вид официален фотограф на училището :)

Ако мина на безогледалки ще трябва да сменя и обективите, които имам, леко полеко. Това не ми е нужно засега.

Видео не снимам - нямам време да обработвам и гледам.



Публикацията е редактирана (20-04-23 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   20-04-23 11:58

Бах мааа му - сега погледнах колко струва R7 - никога няма да дам толкова пари за апарат!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: asahi   
Дата:   20-04-23 11:59

Седи си на гъзо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   20-04-23 11:59

Хора, не ми предлагайте вариант за толкова пари - никога няма да ги дам за любителско снимане. Просто не ми е необходимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: Mogila   
Дата:   20-04-23 12:20

90Д струва нов 1200 евро. р7 струва 1600. Разликата не е огромна.
Обективите няма смисъл да сменяш- те ще работят много по-добре с безогледалка.

Ако държиш на ДСЛР на старо, бих ти препоръчал 6д марк 2, но там ще трябва да сменяш обективите... но пък тогава ще има страхотна разлика в качеството на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: victory13   
Дата:   20-04-23 12:52

90d има доста благини, които обаче, ако контрола и контролите на сегашната ти камера те удовлетворяват, е възможно и да не оцениш... не е за пренебрегване и разликата в цената...

измежду двата бих взел 7d... но това е щот съм опък [smilie18] ... имал съм 80-ката, мисля си, че 24мп е предела на кроп-сензора, даже леко отгоре идват...

или можеш да свириш, или не можеш... китарата няма значение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   20-04-23 13:10

1200 евро са има няма 30% по-малко от 1600... Има няма 800 лв. разлика. Сега за някой са много, за други малко.

90D в американския амазон го гледах предния месец за 1100-1200 долара. Има кой да го донесе. Ако го взема на фирмата от БГ ще ми излезе пак толкова.

60д в сенките, сравнен с аналогичните никони и сонита си е зле. Обикновено снимам +1/3 преекспонирано.

7D мк2 по тестовете не е много по-добре от 60Д а и го няма нов вече, ще трябва да се търси употребяван. В амазон е 500 долара.

Не знам как стоят нещата с 90D сравнен със 7D mark ii затова попитах да сподели някой лични впечатления.

Ясно ми е, че трябва да се минава на безогледалка, обаче не съм готов/нямам желание да го правя в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: kvakioh   
Дата:   20-04-23 13:14

Леко в повече са парите за безогледалка Канон в момента, дори на втора ръка. 90d от 60d си е скок добър, като за1700лв се намират бройки тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: quazimodo   
Дата:   20-04-23 14:04

imitev написа:

> Хора, не ми предлагайте вариант за
> толкова пари - никога няма да ги
> дам за любителско снимане. Просто
> не ми е необходимо.

Ето по този повод, още в първия пост, се споменава с колко лъвчета си готов да се разделиш, за да задоволиш внезапно появилия се мерак[smilie18] Карай си със 60-ката и вместо нова камера, купи нещо ново за децата[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   20-04-23 17:40


Още в първият пост има конкретен въпрос, който не се доближава отникъде до зоната на безогледалките и няма нужда от обявяване на бюджет.[smilie10]

Логично беше да се получи дискусия с примерно 80% мнения от типа "Вземи 90Д/вземи 7Д мк2", 15% от типа "не сменяй нищо", 3% "купи си апарат след като си продадеш бъбрека" и 2% плява...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: Yog   
Дата:   20-04-23 22:04

Ако изборът е конкретно между двата, бих избрал 90D дори само заради подвижния екран. Времената, в които ще залягам, за да снимам от по-нисичко, отминаха отдавна. Иначе - безогледалките не са само по-нови, а и по-добри. По-точен АФ, по-чистички снимки на високо ISO, безшумно снимане... R7 е скъп, но има и по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   20-04-23 23:39

Сега се загледах по тестове на 90D - всичките му кадри са като рисувани даже при ниско исо... Може би е от настройките на JPG-а...

Ще видя RAW като ми остане време...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: quazimodo   
Дата:   21-04-23 07:47

imitev написа:

> Сега се загледах по тестове на 90D -
> всичките му кадри са като рисувани
> даже при ниско исо... Може би е от
> настройките на JPG-а...
>
> Ще видя RAW като ми остане време...

Тогава се мятай на едно дърто на библия 5Д и няма да получаваш рисувани картинки. Може и някоя кропка измежду 10, 20, 30Д [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: kita   
Дата:   21-04-23 19:18

https://cameradecision.com/compare/Canon-EOS-90D-vs-Canon-EOS-7D-Mark-II

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   21-04-23 21:31

Кита - несериозно е това...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: espergaro   
Дата:   21-04-23 21:41

Здравейте! Имам над 150 000 кадъра с моето 7d Mark 2, не бих ви препоръчал тази камера. Фокусът (поне за спорт) е мистерия, какво ли не съм пробвал, висока скорост, затворена бленда, нищо не помага. Със 70-200 втора версия и 300 на 2.8 докарва нещо приемливо откъм брак, но с обективът, който най-често използвам-400 на 5.6, е трагедия.6д-то е значително по- бавна камера, но фокусира в пъти по добре. Динамичният обхват също няма база за сравнение. Гледам по чуждите форуми разни птичари хвалят седмицата (дори в комбинация Sigma 150-600), не разбирам защо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: imitev   
Дата:   21-04-23 22:49

Дали се намира някой снимащ/л с 90D?

CR3 файловете от мрежата не ме впечатлиха особено, по-скоро обратното [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: quazimodo   
Дата:   22-04-23 09:17

espergaro написа:

> Здравейте! Имам над 150 000 кадъра с
> моето 7d Mark 2, не бих ви препоръчал
> тази камера. Фокусът (поне за
> спорт) е мистерия, какво ли не съм
> пробвал, висока скорост, затворена
> бленда, нищо не помага. Със 70-200
> втора версия и 300 на 2.8 докарва нещо
> приемливо откъм брак, но с
> обективът, който най-често
> използвам-400 на 5.6, е трагедия.6д-то
> е значително по- бавна камера, но
> фокусира в пъти по добре.
> Динамичният обхват също няма база
> за сравнение. Гледам по чуждите
> форуми разни птичари хвалят
> седмицата (дори в комбинация Sigma
> 150-600), не разбирам защо.

Винаги е така - едни хвалят дадено нещо, други не. Намери си за проба някоя единичка от 1.3 кропнатата серия - 3 или 4. Вече са почти без пари за това, което предлагат. Не съм работил с 7Д2, но съм имал проблеми с точността на фокуса при каноните, с които съм си имал вземане-даване а те са доста, само при наличието на фронт/бек фокус.По принцип точно по тази причина отидох при безогледалките. Там такъв проблем просто не съществува. И в момента ползвам едно дърто Ребелче ХТ, за да не изглеждат снимките като рисувани по думите на imitev [cool] [beer]

П.П. Колко обектива си проверил за фронт/бек фокус?


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: petronix   
Дата:   22-04-23 14:46

Аз пък точно 7D Mark II бих препоръчал. Имам го и съм го купил точно за екшън. Със Sigma 150-600 S е оборудван кове на място фокуса. Имам и 7D Mark I и с него се получават нещата, но не може да се сравнява с MarkII

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 90d или 7d mk2
Автор: kita   
Дата:   22-04-23 14:56

Кое ли е несериозното!?
"Canon 90D is the clear winner of this comparison. It has a higher Overall Score and beats Canon 7D MII in all criteria. It has better general image quality, more features, more compact body and offers more value for the money"
или в превод:
"Canon 90D е категоричният победител в това сравнение. Той има по-висок общ резултат и побеждава Canon 7D MII по всички критерии. Той има по-добро общо качество на изображението, повече функции, по-компактен корпус и предлага по-добра стойност за парите"
Canon 90D е по-модерна концепция!!!
Учудващото е, че се колебаеш...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »