Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: alext   
Дата:   02-05-23 00:59

>
>
> > M1 Max 20-30сек. за 24mpx
>
>
> > 16MP от NEX-6 ги плющи по 5-6 секунди на
> кадър, RTX3060 и един 64-ядрен звяр AMD
> EPYC, но него не го тормози повече от
> 20%
>
>
> Това ако не е епичен провал, не
> знам какво е.
>


След малко повече тестове лека корекция 15-16сек. е макс времето за 24мпс фуджи файл, 10сек с 16мпс никон файл.М1 макс биннатия вариант с 24 графични ядра и 32гб рам. Няма да се плашите, нормалният м1 макс с 32 ядра ще ги пуца и той за 5-6 секунди [beer]

Понякога има проблем с лилави артефакти по крайщата с xtrans3 сензори след денойза, не мога да хвана от какво зависи, но е съобщено и във форума на адоби.



Публикацията е редактирана (02-05-23 01:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: hotsnail   
Дата:   02-05-23 04:28

алекст благодаря за обновяването.

Добър перформънс ще е 1-2 секунди на кадър, когато говорим за няколко пъти по-скъп и висок клас система.


Може би софтуера на Адоби не е оптимизиран за М1, но на тоя етап....изглежда доста зле. Пак да повторим 3060 е нисък клас карта за 600 лева. Примерно 4090 за подобна цена на М1 е няколко пъти по-бърза - няма кой да каже тук как Адоби работят с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: alext   
Дата:   02-05-23 11:30

3060 и 4090 за декстоп вариантите става въпрос нали(резултатите на marves)? Амд епика колко пара е, че не се ориентирам кой вариант от всички?

4090 само тя е над 4000лв, ако са актуални цените. Мак студиото е 4600лв. И все пак говорим за лаптоп чип в готова декстоп конфигурация, ако е в лаптопа цените са малко по- нагоре да, но имаш всичко необходимо от добър екран през бързи ссд, портове и т.н.

Консумацията на декстоп 3060 е 650 вата... , на лаптопа 65w-70watta.

Ако ще се сравнява с нещо по- скоро мобилната RTX 3080, да по- мощна е, но махнеш ли от контакта пърформанса пада значително. И пак дърпа много повече ток.

От anandtech:
On the GPU side, the GE76 Raider comes with a GTX 3080 mobile. On Aztec High, this uses a total of 200W power for 266fps, while the M1 Max beats it at 307fps with just 70W wall active power. The package powers for the MSI system are reported at 35+144W.

Finally, the Intel and GeForce GPU go up to 256W power daw when used together, also more than double that of the MacBook Pro and its M1 Max SoC.

Сега, че маркетинга на епъл иска да изкара някакви чудеса с подвеждащите графики съм съгласен. Ако кажат, че пърформанс/ watt е 2-3пъти по- добър няма да е толкова атрактивно сигурно, не знам.



Публикацията е редактирана (02-05-23 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: lamerko   
Дата:   02-05-23 11:40

Декстоп версията, но на 2070 (при мен) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: alext   
Дата:   02-05-23 11:53

Така де, значи marves беше с другята конфигурация.


lamerko при теб излизат ли тези лилави работи с фуджито

https://community.adobe.com/t5/image/serverpage/image-id/527782i757CA118E1CF708B/image-size/original...



Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: lamerko   
Дата:   02-05-23 12:20

alext: не, но съм с x-t2 (по-стария x-trans). Другото - тествах само със стари кадри до 10к ISO - получавал съм лилави отливки когато съм натискал прекалено много в конвертора да извадя някакъв детайл от сенките, какъвто явно липсва. Може би и при теб се случва нещо такова...

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: alext   
Дата:   02-05-23 13:02

да и аз съм с този сензор, но в хн1. И е цяла линия в периферията от дясната страна или горната страна в кадъра. Не е в сенките. Може би нещо с корекциите на обектива заложени в роу файла не се разбира, защото само на стари кадри с 23мм f2 се получава. С други обективи не съм забелязал.

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: lamerko   
Дата:   02-05-23 13:20

Отвори РОУ фалйа без корекции и виж винетирането - ако е твърде голямо, може от там да идва проблема. Примерно с Фастстоун, отваряне на РОУ, без корекции...

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: asahi   
Дата:   02-05-23 23:52

Няма такова нещо "без корекции". Винаги ги има, дори да не знаеш за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: lamerko   
Дата:   03-05-23 01:38

asahi: има интерпретация, а не корекции. Все пак РОУ файла не е снимка. Разните цветови интерпретации не ме интересуват - така или иначе трябва да видиш нещо на екрана. Въпроса ми е за корекции, които се изпълняват по инструкции, зададени от камерата. Фужи (а в случая говорим точно за тях), също както и някои други производители, записва целия профил на камерата и използвания обектив като инструкцииза корекция в конвертора - цветова корекция (според избраната симулация), оптична корекция (според използвания обектив) и разни други като например сериозен кроп при някои обективи с по-голямо изкривяване и винетиране. Тези корекции се изпълняват автоматично от повечето конвертори, като в ACR например няма опция за изключване. За да видиш реалната мазня, трябва да търсиш друг конвертор...


https://shumen.org/upload/shitz.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: baron_barbaron   
Дата:   21-05-23 16:21

Айде и от мен един лаишки въпрос. Ползвам доста стара, но читава за времето си щайга. Пускам денойз на един и същи файл, през LR и през ACR 15.3. През LR резултата е готов за 45 секунди, ACR ми го прогнозира 43 МИНУТИ. Дайте акъл, къде аз бъркам ? Щом едното може да го прави що годе бързо, то значи аз не съм "цъкнал" правилната отметка (или съм на неправилната).

Системата е :
2х Intel(R) Xeon(R) CPU X5670
96.0 GB ECC RAM
nVidia RTX 2060 Super
Windows 10 Pro 22H2
Макар, че се съмявам системата да е причината.

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: alext   
Дата:   21-05-23 18:47

Виж в настройките на фотошопа Performance Use graphics processor дали е включен


Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: baron_barbaron   
Дата:   21-05-23 19:13

Включен е :( Но и преди съм го забелязвал, че за много операции използва процесор, въпреки че е му е позволен графичния процесор. И в ACR настройките също е на а AUTO.

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: lamerko   
Дата:   22-05-23 11:40

Възможна драма може да има и от драйверите - добре е да си драйвер за видеото от сайта на nvidia, а не подписания от микромеките. Вижте и какви ресурси използва по време на изпълнение - процесор и видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: baron_barbaron   
Дата:   22-05-23 20:57

Да и аз съм си мислил за драйверите, ползам си нвидийския студио драйвер... Пробвал съм преди време и с някви други драйвери (не с денойз де) Общо взето това съм го забелязал доста отдавна, с ликуифай пак така не натоварва хардуера и бави, така си беше и с друга карта и с друг "Прозорци".... Когато го пусна да денойзва не натоварва нищо и процесора и гпу-то си стоят разтоварени. Дори прегледах и тия скритите категории в таск мениджъра кодинг, енкодинг, къмпютинг и пр.... Просто си стои разтоварено всичко и това си мъдрува :) Опитах и да задам висок приоритет на процеса пак от таск мениджъра... Не ми е голяма драма де :) За денойз за сега си ползвам лайтрум и минавам през днг и после както досега във ФШ :–)...

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   27-05-23 14:34

Аз използвам Topaz AI и 24Mpix роу файл от Фужи отнема между 5 и 10 сек за обработката.
Машинката е i7 9700K, 1070Ti и 32 RAM
Ето един 100% кроп от кадър с изпуснат фокус на 1.2 бленда.
Нищо друго не е пипано по роу файла.
https://www.flickr.com/photos/96948059@N07/52928672562/in/dateposted

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-23 14:49

След година-две, когато вкарат алгоритъма директно в камерите (а това е логичен развой и не се съмнявам, че ще се случи), очаквайте някакви странни стойности за ИСО от маркетинга [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: marves   
Дата:   10-08-23 19:04

RX100IV на максимално възможно зададено ISO 12 800 (време е вече да отключат ISO в милиони)


https://i.ibb.co/WPgjs49/55.jpg





ЦЪК

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: quazimodo   
Дата:   11-08-23 06:23

lamerko написа:

> След година-две, когато вкарат
> алгоритъма директно в камерите (а
> това е логичен развой и не се
> съмнявам, че ще се случи),
> очаквайте някакви странни
> стойности за ИСО от маркетинга
> [smilie18]

A до тогава смело може отново да се вкарат в боя камерите от преди 10-тина години [smilie18][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Denoise AI вече и в Lightroom
Автор: localhost   
Дата:   13-08-23 15:41

написа:

> lamerko написа:
>
> > След година-две, когато вкарат
> > алгоритъма директно в камерите (а
> > това е логичен развой и не се
> > съмнявам, че ще се случи),
> > очаквайте някакви странни
> > стойности за ИСО от маркетинга
> > [smilie18]
>
> A до тогава смело може отново да
> се вкарат в боя камерите от преди
> 10-тина години [smilie18][beer]

Снимка от точно преди 10години, не знам тогава дали съм ползвал нещо за изчистване, най-вероятно на Канон софтуера - DPP.


https://photo-forum.net/static/site_pics/2013-09/1378480109_AM3T9829.jpg



ISO 16000

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »