Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: khan--tengri   
Дата:   06-02-23 11:25

Правя тази тема, за да задам поне малко собствена критичност в колегите! Вярвам, че нивото на разбиране на фотографията е малко над "+++", "!!!", "???" и т.н. Бих искал да чуя какво влагат в коментарите си хората, които коментират активно фотографиите тук!?! Не искам да хейтя някого, а да създам потребност, различна от тази, да привлечем вниманието на някого! Фотографията е изразност и отношение, не привличане на вниманието! Ако не можете да бъдете изразителни в отношението си, как ще бъдете в самата си фотография? ????☺️????????????

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-23 11:29

Мине не мине месец и хоп - тема за плюсчетата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: khan--tengri   
Дата:   06-02-23 11:38

Ами явно нямат ефект! [shtrak]



Публикацията е редактирана (06-02-23 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: Karolin   
Дата:   06-02-23 12:05

Предполагам, че хората просто нямат време и се изразяват със знаци.

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: khan--tengri   
Дата:   06-02-23 12:17

Не е въпрос на време. Времето е консуматорско оправдание. Въпрос на отношение е.

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: asahi   
Дата:   06-02-23 12:31

Толко си могат.

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: serjy   
Дата:   06-02-23 13:35

пускат плюсчета за да кажат "гласувах за тази снимка, върни ми глас", но ако се заледате, много хора само оставят плюсчета без да гласуват, гледат да събират гласове, жалка работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: CDman   
Дата:   06-02-23 14:04

Добре де, ако вместо знаци пишат "Перфектна композиция", "Добра работа със светлината", Кадър от който ти спира дъха" ще станат ли по-добри снимките ?[smilie11]

Да не говорим за критика. Като почнат едни спорове, едно плюене, кой какво завършил, при кого учил, к'ви награди имал ... чак адвокати пращаха някои капацитети.[smilie8]



Публикацията е редактирана (06-02-23 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: philip   
Дата:   06-02-23 18:12

"Как коментираме фотографиите във форума?"

- Кой както може и желае. Времената са такива, "лайковете" са на мода[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: asahi   
Дата:   06-02-23 18:15

"Автор: CDman
Дата: 06-02-23 14:04

Добре де, ако вместо знаци пишат "Перфектна композиция", "Добра работа със светлината", Кадър от който ти спира дъха" ще станат ли по-добри снимките ?[smilie11]"

Да, ще станат. Ако си направил първи опит с някаква по-нестандартна композиция и хората с опит те подкрепят в коментарите си ще ползваш този похват по-свободно, а може и още нещо да откриеш за себе си. Същото е със светлината. От плюсче и удивителна никаква обратна връзка не можеш да имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: compur   
Дата:   06-02-23 18:38

Да не говорим за обработката на кадрите... че влизат в употреба изреченията: "ма, на мен така ми харесва!" и "аз съм автора и каквото реша, това е!"
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: anjsan   
Дата:   06-02-23 18:45

По-добре знак , отколкото нищо . Така поне се знае , че някой ти е оценил картинката . Добре , зле ... вече се разбира по рейтинга . Снимката , ако е хубава тя се издига в класациите . Аз не ги знам точно кодовете и знаците и не ме интересуват ; не ходя да връщам гласувания или точки . Понякога разглеждам профилите на хора които са коментирали и се случва да харесам някоя снимка . Не ми ли хареса не гласувам . Това си е нещо нормално мисля . Аз пиша просто "харесвам" , ако искам да се знае че съм гласувал за даден автор , ама не за да ми връща . Все тая ми е . Когато бързам или ме мързи да пиша само гласувам . Коментари по качеството или техниката на снимане не правя много , защото съм любител. Казвам си какво ми се ще да видя или как бих направил аз . Който разбира повече от фотография е добре да пише конкретно .
Принципно по-ценни са критиките , но хората се обиждат . Има си функции за изключване на коментиране или критика , така че всеки може да си избира . Ай стига толкоз ....

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: khan--tengri   
Дата:   06-02-23 22:53

CDman написа:

> Добре де, ако вместо знаци пишат
> "Перфектна композиция", "Добра
> работа със светлината", Кадър от
> който ти спира дъха" ще станат ли
> по-добри снимките ?[smilie11]
>
> Да не говорим за критика. Като
> почнат едни спорове, едно плюене,
> кой какво завършил, при кого учил,
> к'ви награди имал ... чак адвокати
> пращаха някои капацитети.[smilie8]
>

>
> Публикацията е редактирана (06-02-23
> 14:07)

Ще станат по-мислещи и по добри самите коментиращи! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: bogdanov   
Дата:   07-02-23 00:38

Хубава тема, но тъкмо на Вас авторе ли ви липсва комуникацията с онези които се спукват от гласуване и удивителни? Та Вие сте интересен и автентичен автор, който не бива изобщо да се влияе от мнението на актуалните днес! Да не дава Господ да започнат да Ви накланят инструментите в тяхната посока! Тук има прекрасни автори които могат да Ви помогнат да доразвиете посоката си! Откриите вашите хора и комуникирайте с тях, не се опитвайте да оправяте света! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: mitpis   
Дата:   07-02-23 01:26

Както си искаме така си коментираме, който не му харесва да не гледа! Демокрация сме. Иначе за мен тази тема е безмислена.



Публикацията е редактирана (07-02-23 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: mihalo   
Дата:   07-02-23 03:14

Сега я разбрах демокрацията... начи да не се съобразявам със сфетофарите вече. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: quazimodo   
Дата:   07-02-23 08:08

mihalo написа:

> Сега я разбрах демокрацията... начи
> да не се съобразявам със
> сфетофарите вече. [smilie25]
>

Опитай [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: asahi   
Дата:   07-02-23 08:08

Ето двама със собствено мнение за демокрацията. Останалите могат да ползват "право на свободно изразяване".

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: ATHOM   
Дата:   07-02-23 11:51

За да получите смислен коментар е необходимо коментиращия да има понятие от материята, да може да обмисли защо нещо му харесва/не му харесва, да може да изрази мисълта си в писмен вид, да има времето да го направи и най-вече желанието да го направи.

В случая на фото-форум, качеството на коментарите попада малко в т.нар. Shopping cart theory. Google it.

Няма изискване за писане на смислени коментари, съответно няма пръчка.
Няма награда за писане на смислени коментари, съответно няма и морков.

Тоест, оставено е на вътрешната потребност на зрителя да спре, да загледа, да оцени, да обмисли, да формулира и да изрази мнението си по цивилизован начин.

Изход от ситуацията за съжаление няма, поне не в тази безплатна версия на фото-форум, тъй като сайта се храни от трафик, а той се генерира от масовката.

В паралелна вселена на платен фото-форум, в него ще останем 100-200 човека и сайта бавно и славно ще загине, докато стойностните автори мигрират към западните и руските курирани галерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: seymour_sz   
Дата:   07-02-23 17:21

Много добра тема, макар и доста предъвквана без резултат. Аз също бих предпочел под снимките си да виждам коментари, най-вече критични. Когато качвам снимки, винаги чеквам отметката под тях "Искам критика". Не зная тази отметка дали има някаква функция изобщо, и дали някой я вижда, отделно дали тя пък стимулира хората да критикуват, защото поне при мен критики под снимките нямам. А те не че нямат кусури - имат си колкото щеш, защото сега се уча, едва от почти година снимам по-сериозно. И честно казано, бих се радвал много повече вместо плюс да видя отдолу истинска, градивна критика, която да ми помогне да намеря посоката. Аз на критики търпя, даже ги харесвам, защото без тях няма как да се науча да правя добри кадри. Принципно си знам слабите места - най-често композицията и обработката (с техниката, с която снимам, проблем с качеството нямам, освен когато аз сам си го оакам), но тъй като сега прохождам в обработката от курсове, винаги бих приел критика и съвет какво не съм направил като хората, и ако може дори как да го направя.



Публикацията е редактирана (07-02-23 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: hotsnail   
Дата:   07-02-23 21:39

Напишете си под снимката какво очаквате.

Много хора не пишат критика дори градивна, защото не Ви знаят, дали ще се цупите.

Напишете си че приветствате градивна критика, предложения и редакции.

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: novi4ok   
Дата:   07-02-23 21:46

Винаги съм считал, че коментирането с плюсчета и удивителни е адски безсмислено. И съм съгласен с мнението, че това се прави от хора, искащи да дадат знак, че са гласували и очакващи обратна "услуга". Тъпо е. Но всеки има право да постъпва както поиска, стига да не нарушава правилата. Чудя се на тези, които трупат "подкрепящи приятелчета" и рейтинг по този начин, какво точно постигат? Няма да станат по-добри фотографи, защото липсва градивната критика към работата им, няма как да монетизират тези "лайкове", защото това не е сток сайт... Смисълът може би е в погаленото его? Ми... хубаво. Проблемът си е техен [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: seymour_sz   
Дата:   07-02-23 22:05

Аз мислих, че точно за това служи отметката под снимките, които пускам, и затова редовно си я отбелязвам. Тя изобщо вижда ли се? Доколкото разбирам от вас, май няма смисъл от нея, и трябва да го пиша изрично като текст под снимките?

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: khan--tengri   
Дата:   08-02-23 00:18

seymour_sz написа:

> Много добра тема, макар и доста
> предъвквана без резултат. Аз също
> бих предпочел под снимките си да
> виждам коментари, най-вече
> критични. Когато качвам снимки,
> винаги чеквам отметката под тях
> "Искам критика". Не зная тази
> отметка дали има някаква функция
> изобщо, и дали някой я вижда,
> отделно дали тя пък стимулира
> хората да критикуват, защото поне
> при мен критики под снимките
> нямам. А те не че нямат кусури -
> имат си колкото щеш, защото сега се
> уча, едва от почти година снимам
> по-сериозно. И честно казано, бих
> се радвал много повече вместо плюс
> да видя отдолу истинска, градивна
> критика, която да ми помогне да
> намеря посоката. Аз на критики
> търпя, даже ги харесвам, защото без
> тях няма как да се науча да правя
> добри кадри. Принципно си знам
> слабите места - най-често
> композицията и обработката (с
> техниката, с която снимам, проблем
> с качеството нямам, освен когато
> аз сам си го оакам), но тъй като
> сега прохождам в обработката от
> курсове, винаги бих приел критика
> и съвет какво не съм направил като
> хората, и ако може дори как да го
> направя.
>

>
> Публикацията е редактирана (07-02-23
> 17:23)

Композиционното решение и обработката са следствие на някаква идея, замисъл, а понякога спонтанна емоция, но не са случайни! Не мисли за тези неща, като за самостоятелни грешни или правилни решения, все пак говорим за творчество и израз на нещо лично! Има сюжети, в които композицията е спорна и всяко око ще я види по различен начин. Ако говорим за геометрични композиции, то тогава нещата са по-дефинирани, но човек трябва да търси мисълта в една фотография, а не да си представя спирали и третини! Понякога неудобната и "неправилна" композиция може да даде характер и силна изразителност на кадъра. Разбирането на фотографията не може да се сведе до правила, въпреки че те са потребни за изграждане на изначалното усещане за композиция! Това ми е идеята и с тази тема. Ще се радвам, ако фотографите разсъждават над творчеството, а не над техническите достойнства на шарени изображения! Иначе фотографията се превръща в консуматорска потребност на гледащи клипчета в youtube щракачи! Коментирайте и мислете! ... И най-вече търсете! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как коментираме фотографиите във форума?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-02-23 09:47

Ето го моя опит като емпирично доказателство

Но има и много снимки под които хората се дразнят и за най-безобидна критика. Трябва да създадете безопасна среда в която сте готови да прочетете и осмислите не само хвалби. Конкретната снимка извади и късмет с тия дискусии. Ама и на другите ми кадри виждам 5-10 смислени коментара.


Добре работи форума в това отношение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »