Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   10-01-23 18:19

На ден гледам десетки снимки и клипове от войната на Русия с Украйна, снимани с телефони. До сега не видях снимки и клипове с качество на фотоапарат. Къде са тези супер дупер телефони? И защо не правият хубави снимки? Не хейтя - само питам. Каква е причината и защо става така.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: guciguci   
Дата:   10-01-23 18:30

Няма,няма и да има

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: alex.d76   
Дата:   10-01-23 18:45

Това е защото супер-дупер телефоните правят страхотни снимки, които са супер-дупер само като ги гледаш на техния дисплей...
Всяка супер телефонна снимка, отворена на (примерно) 24-инчов хубав монитор веднага лъсва с изкуствено наложените обработки...
Ама иди го обяснявай това на хората със супер-дупер телефони [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Raffito   
Дата:   10-01-23 18:47

Защото в Украйна не ползват iPhone..и [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   10-01-23 18:48

Че хейтиш, хейтиш.
Ето да поразгледаш снимки правени и обработвани на мобилни устройства. В профила си, както и през 99% от времето у форума, такава качествена фотография няма да видиш...

https://mobilephotoawards.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: alext   
Дата:   10-01-23 19:04

Ей ги на

Нещо, което да не може да се направи с телефон вече няма, от 8к през боке видео до астрофотография всичко вече е възможно..[smilie10] Сонита, канонита и прочие, ако не се поучат от технологиите в телефоните, ще си заминат бързичко.



Публикацията е редактирана (10-01-23 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: mmx   
Дата:   10-01-23 19:12

скоро ще сменям телефона, а на стария huawei p20pro ме дразни че не може да се пипа апертурата. Мегапиксели токлова не са ми важки ама искам по-остри снимки. Та кои са телефоните с промяна на апертурата на основната камера - ама не софтуерно :D

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   10-01-23 19:13

Въпросът ми е друг - защо в реалния живот такива снимки не виждам?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   10-01-23 19:19

Ми явно не гледаш където трябва. Това, че всеки има телефон или фотоапарат, не значи че всеки може да направи качествена снимка.
Всеки може да меси глина, ама от повечето л@йна ще излязат...



Публикацията е редактирана (10-01-23 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: mmx   
Дата:   10-01-23 19:19

Сори . Сега видях че си пуснал отделна тема за блендата...



Публикацията е редактирана (10-01-23 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   10-01-23 20:14

Ето снимки , които са правени с фотоапарат. Основната причина за твоя въпрос, според мен, е, че на фронта на фотографите не им е до фотография. Въпреки че у военните кореспонденти съм виждал фотоапарати и вероятно част от видеоматериалите са снимани с тях. Професионалистите си работят с професионалните инструменти.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: lory19   
Дата:   10-01-23 21:54

Може ли някой да посочи измервания на оптиките на телефоните , за линейност и други параметри , както се правят за скъпите обективи и всички им гледат характеристиките и качествата. и дали някой е правил такива опити ?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: CDman   
Дата:   11-01-23 08:11

Бе то, според нЕкои [smilie3] и зелената енергия трЕб'аше да е убила не-зелената, ама нещо .... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: VladHD   
Дата:   11-01-23 09:15

С телефони стават снимки, стига човек да ги гледа от дисплей на телефон или таблет.

А самите телефони, като устройства в този им вид, действат разрушително на ползувателите им(поне по-пристрастените такива). Няма по-грозна картинка от многолюдна компания в ресторант, чиито членове са забили нос в дисплеите и не обръщат никакво внимание един на друг...но да не се отклоняваме от темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   11-01-23 09:39

"стига човек да ги гледа от дисплей на телефон или таблет"

Добре. А може ли да продължа да си правя фотокниги, които явно също са оптимизирани за телефонни снимки, пък и не само те. Има и билбордове. Или вие само на 24 цолови екрани, зуумнати на 150% ги гледате. Аман от пенсионери

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: VladHD   
Дата:   11-01-23 09:59

Никой не те спира да правиш каквото и да е, стига да не е в разрез със закона, разбира се. И да, поне аз, само на големи екрани гледам какъвто и да е "internet content". Телефона го ползвам само за разговори. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: nyamago   
Дата:   11-01-23 13:12

Има едно златно правило на йогите, което не ви учат във фитнес клуба. То е за всичко в живота и гласи:

"Умереност във всичко - дори във въздържанието. Крайностите убиват."

Вие двамата сте абсолютни екстремисти, бе - в диаметрално противоположни посоки:

> "Или вие само на 24 цолови екрани, зуумнати на 150% ги гледате. Аман от пенсионери..."

Хубаво си снимаш и гледаш на телефон, но другото не е нито грях, нито престъпление. И големите екрани не са само за пенсионери (аз съм дъртак с малко екранче, а децата ми са с по два, всеки колкото бюрото ми)...

> "И да, поне аз, само на големи екрани гледам какъвто и да е "internet content". Телефона го ползвам само за разговори."

Браво! Очилата се чупят, губят и загрозяват лицето. С голям екран нямаме такива проблеми [smilie6]



Публикацията е редактирана (11-01-23 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   11-01-23 16:21

Аз, например, не гледам нито снимки, нито видео на телефона си. Екранът е малък и ме дразни, а батерията пада много по-бързо, особено от видеоклипове. Всички снимки, клипове, филми, сериали и т.н. си ги гледам на монитора на компа или по-рядко на лаптопа. Мониторът ми е 32-инчов, лаптопът 17-инчов. Така че, да - не гледам снимките от телефони на телефон и в общия случай ги разпознавам лесно. Доста са "натегнати". И като допълнителна острота, и като засилени цветове, и като леко HDR ефект. Повечето си личат, въпреки обективното подобрение в качеството им в последните 3-4 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   11-01-23 17:10

Явно всички говорите за готови снимки, жпег от телефона.
Ако снимате сериозно, едва ли снимате в жпег на апаратите си.
При телефоните не е по-различно - ако се снима като с фотоапарат и не очакваш да снимаш млечния път от ръка, а снимаш в роу и после си обработиш снимката - ми сравнявал съм с нексовете, дето съм имал с хубави обективи - и на 40 цолов екран трудно ще видиш разлика. Като снимате пейзаж - вадиш статива и плескате по 20 кадъра и после стакване. Ако направиш същото с телефона, а не да го извадиш от джоба, да щракнеш и да препикаеш брезите, щото снимката не става - ми проблема очевидно е в задапаратното устройство. Резултата при еднакво третиране е почти еквивалентен.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: VladHD   
Дата:   11-01-23 17:26

Както казва един колега, важното е да сме живи и здрави и всеки да е щастлив с разбиранията си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   11-01-23 19:38

Съгласявам се. До преди няколко години спора беше безогледални срещу хлопащи тухли. Преди това е бил лента срещу дигитално. Някои хора се развиват с технологиите, други са моногамни/девствени. Живи - здрави [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Raffito   
Дата:   11-01-23 20:43

Времето за ракийката дойде...Сипвам на всички...

https://scontent.fsof4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/325386912_3355631964695581_8575791320101534301_...



Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   11-01-23 20:59

Едно от недостижимите предимства на фотоапарата е възможността по-точно да заковеш мига в желания момент от времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: uri64   
Дата:   12-01-23 01:04

> До
> сега не видях снимки и клипове с
> качество на фотоапарат. Къде са
> тези супер дупер телефони? И защо
> не правият хубави снимки? Не хейтя
> - само питам. Каква е причината и
> защо става така.

Ем няма, щот тия дет шляпат с тИлИфонитИ не са прочели нито ред от титаничната форумна тема  "Камерафони - новини и дискусии". Няма как да стане просто...Не може да не чете човек у фото-форума, дет се вика да загребе с канчето от извора на мъдростта, а да иска да прогледне.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: mihalo   
Дата:   12-01-23 02:01

Войната не е фотографско студио.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: petervassilev   
Дата:   12-01-23 02:22

Въпросът за възможностите на камерите при намаляване на размерите, напр. при телефонните камери, е част от по-обща закономерност.

Например, всеки е учил или интуитивно разбира, че описанието на движение на течност в тръба с голям диаметър е неприложимо за капилярна тръба. Аеродинамиката на големия самолет е неприложима за движението на миниатюрен модел на същия самолет, подобно на хидродинамиката на голям кораб и малък модел на кораб и т.н.

Подобни физични ограничения при намаляване на размера има и в оптиката, както геометричната оптика (големина на обектива, фокусно разстояние, големина на сензора), така и вълновата оптика (дифракция на светлината и съответно ограничение за размера на пикселите на сензора, блендата и др.).

Желанието на потребителите телефонът да е с размер близък до този на дланта и дебелина под 10 мм очевидно създава ограничения, които “пенсионерите” фотографи забелязват, когато гледат снимките на голям екран. Но за останалите може би почти 99 процента от телефоноползвателите това не е никакъв проблем и всеки нов модел телефони ги радва.

Добрата новина е, че все още се произвеждат големи конвенционални дигитални камери за претенциозните фотографи, които не искат или не могат да разглеждат снимки на дисплея на телефона. И постоянно се появяват нови и скъпи модели камери, които напълно задоволяват изискванията на тези претенциозните фотографи.

В същото време в дискусиите на фотографите, които са компетентни по телефонните камери, виждам, че често са недоволни дори и от най-новите и скъпи модели телефони и се радват предимно на софтуерните подобрения. Очевидно това е вследствие точно на тези физични ограничения, свързани с размера. За някои хора границата на намаляване на размера на камерата в телефоните е премината и съответно снимките не отговарят на техните изисквания за качество, но за останалите почти 99% телефоните снимат отлично. И всички са доволни.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   12-01-23 08:04

asahi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: CDman   
Дата:   12-01-23 09:07

Да си купиш телефон за да правиш снимки е все едно да си купиш джип за да ореш нивата. Ще върши работа, ама разкаля ли се ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: kvakioh   
Дата:   12-01-23 09:50

Джип, само на предно в случая с телефоните...
Иначе- скоро българска медия ще ходят до Украйна за реални снимки и видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   13-01-23 07:42

Някои хора явно доста успешно си орат нивата с джип. Сигурно отдавна не е валяло... Или пък въпроса опира единствено до шофьора... Да се замисли чак човек(при евентуално наличие на капацитет)...

https://youtu.be/HjHG5kzi85o




Публикацията е редактирана (13-01-23 07:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Beijing   
Дата:   13-01-23 07:43

За много години на всички!
Да сте живи и здрави!
Стана вече година-година и половина без да съм снимал с камерата, защото започна да ме мързи да я нося, а и с телефона е по-лесно.
Но за тази ваканция от три седмици реших и с камера да поснимам, защото дестинацията беше интересна. Основно Дамаск и малко Бейрут.
Но, тъй като не ми се носеще тухлата четворка (Sony-A68), педпочетох тухлата единичка (Olympus Camedia 50-70 от 2001 г.).
Та, телефона ми е със 108 мп, а Олито с 5.1 мп.
Резултатът е следния:
С 5.1 мп, но истински, стават много по-добри снимки, отколкото с някакви измислени 108 мп. от телефон!
Лично мнение! Не задължавам никого с него!
Поздрави и спорна година на всички!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: CDman   
Дата:   13-01-23 07:54

Накратко - не всички снимки заснети с фотоапарат могат да се заснемат с телефон, но всяка снимка заснета с телефон може да се заснеме, че и по-добре с фотоапарат.[smilie3]

Честит петък 13-ти ![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: lamerko   
Дата:   13-01-23 08:04

И това не е вярно. Малкия сензор на телефоните понякога предоставят нещо, което фотоапаратите с големия сензор "страдат" - ДОФ-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   13-01-23 08:51

"Автор: stukloplast
Дата: 13-01-23 07:42

https://youtu.be/HjHG5kzi85o"

Ако не знаех, че е снимано с телефон щях да си помисля, че е снимано с кофти камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Julius   
Дата:   13-01-23 09:12

lamerko написа:

> И това не е вярно. Малкия сензор на
> телефоните понякога предоставят
> нещо, което фотоапаратите с
> големия сензор "страдат" - ДОФ-а.

За тая цел хората са измислили фокус бракетинга! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: VladHD   
Дата:   13-01-23 09:41

Едно не разбирам. Защо хората, снимащи с телефони, изпитват необходимост да изтъкват този факт?
Ситуацията ми напомня на поведението на тези с цветовете на дъгата, които постоянно налагат разбиранията си на другите. Или пък на онези с маските в градския транспорт, но това е тема за друг път.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   13-01-23 09:59

Нито тая хейтърска тема, нито другата за блендата, са пуснати от хора снимащи с телефони. Ние си имаме тема за снимки с телефони и тема за камерафони, където си обсъждаме и показваме.
Тези 2 хейтърски теми са чиста провокация, обусловена предполагам от прекаленото свободно време на "професионални" фотографи, които се чувстват застрашени от "тихия враг" - телефоните, предполагам. Нито Ви се налага нещо, нито нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: CDman   
Дата:   13-01-23 10:35

Гледам ...

https://www.youtube.com/watch?v=FT3ODSg1GFE


и не вярвам на ушите си [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: petervassilev   
Дата:   13-01-23 10:43

stukloplast: " ... Тези 2 хейтърски теми ..."

Няма хейтърски теми, има хейтърско поведение, предимно на дискутиращи, които не могат да си контролират езика.

Иначе би трябвало да определим като хейтърски и двете специализирани телефонни теми. В техническата постоянно се коментират с недоволство подобрения в телефоните, които всъщност не подобряват почти нищо във фотографски аспект, а в темата със снимките се показват понякога наистина интересни снимки, но често с пояснение и оправдания за възможностите на телефона. И тези две теми не са хейтърски, а фотографски, доколкото на нормален език се говори за фототехника и снимки.

Според мен всички тези фотографски дискусии може да са полезни, ако внимаваме как се изразяваме, контролираме нервите си и не се обвиняваме в хейтърство.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: iasen2   
Дата:   13-01-23 11:37

Основна разлика между професиналната техника и телефоните и евтините фотоапарати е динамичния обхват и цветовете. Това съм го пял в много теми. Затова и няма да видите качествени снимки от телефони от войната в Украйна и от детското си парти качено във фейсбук.

Както се казваше в един виц - там където свършва дизела почва бензина, там където свършва бензина почва електричката.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: nyamago   
Дата:   13-01-23 17:45

> "Както се казваше в един виц - там където свършва дизела почва бензина, там където свършва бензина почва електричката..."

Много съм задръстен - това и в петък не го разбрах. Смешно ли е?[smilie8]

[beer]



Публикацията е редактирана (13-01-23 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: VladHD   
Дата:   13-01-23 18:19

Няма как да се съглася за електрическите автомобили. За градска количка, иди-дойди, ама за сериозни пътешествия + офроуд - абсурд.
Има една безотказна рецепта за придвижване из България - ръчни скорости + цели мостове + body on frame.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   13-01-23 18:33

"...тези с цветовете на дъгата, които постоянно налагат разбиранията си на другите...", VladHD, кАжи честно, дошъл ли е някога при теб гей, който да те убеждава, че трябва да си гей? Ама честно![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   13-01-23 18:46

При мен е идвал веган. И един срещу еврото щеше да ме убеждава, ама се разубеди.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   13-01-23 19:41


https://soviet-art.ru/wp-content/uploads/2016/07/Alexander-Samokhvalov-The-Soviets-and-electrificati


За някои неща и за някои хора, си трябва убеждаване. Други сами разтварят бузки...


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: alex.d76   
Дата:   13-01-23 20:00

"там където свършва дизела почва бензина, там където свършва бензина почва електричката..."
Всъщност ... електричката свършва много преди бензина и дизела ... Ама сори за отклонението от темата.

Иначе вече казах защо според мен няма как супер-телефон да догони хубав фотоапарат!

Бъдете здрави и не се занимавайте с глупости, а си гледайте кефа !!! [beer]



Публикацията е редактирана (13-01-23 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Yog   
Дата:   13-01-23 20:21

Абе, веган е друго. Това наистина си е убеждение. Като религията. Идва проповедникът и с плам в очите започва да те облъчва. Ама който живее с мисълта че вид сексуалност може да е убеждение... то за такива хора се правят парадите. Ега вденат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   13-01-23 22:07

Електрификацията и новият свят?

В началото са електрифицирали уличното осветление. Началото е в Париж, 1878г, по време на Световното изложение. Осветена е Avenue de l’Opera и the Place de l’Opera. В следващата година 19-годишният Владимир Илич започва да учи в Симбирската гимназия. Тогава Томас Едисон изобретява днешната електрическа крушка. Модата на общественото електричество се разпространява лавинообразно. Със съдействието на Карл Хенрих фон Сименс през 1883-та е осветен Невския проспект в Санкт Петербург. Сан Хосе в Коста Рика се електрифицира през 1884-та. ВЕЦ Панчарево стартира през 1900 година. 22 декабря 1920 года на VIII Всероссийском съезде Советов был принят Государственный план электрификации России (ГОЭЛРО).

Така изглежда новият свят като му сложиш реалните дати.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: stukloplast   
Дата:   13-01-23 22:32

Факт ли е, че хората масово е трябвало да бъдат убеждавани, че "тока" е за тяхно добро и "няма да им изпие мозъците"? Asahi?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   13-01-23 23:06

Не съм свидетел на такъв факт. Средновековните предрасъдъци все още намират последователи, така че няма да е някакво изключение.

Баща ми лично е участвал в електрифицирането на околните села и казваше, че хората ги приемали радушно и всяка вечер поредният електрифициран посрещал на щедра софра бригадата.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: nyamago   
Дата:   13-01-23 23:19

> Електрификацията и новият свят?
>
> В началото ...
> ...
> Така изглежда новият свят като му сложиш реалните дати.

А дизела и бензина? [smilie8] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: asahi   
Дата:   13-01-23 23:39

Те са по-късно.
Първо е бензина. През 1886 Карл Бенц пуска първият комерсиален бензинов двигател.
Дизеловият е изобретен през 1890 от Рудолф Дизел, но получава реално приложение след 1920 година. Първият сериен дизелов автомобил е Мерцедес Бенц 260Д от 1936 г. 45 коня с горивна помпа Бош.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: petervassilev   
Дата:   13-01-23 23:41

Не забравяйте, че агресивното убеждаване създава карми за убеждаващия. Раздразнението на убеждаващия или убеждавания също. А колкото повече са кармите, толкова по-малко са хубавите снимки [smile]

Затова е най-добре всеки да се радва на любимата си фотографска джаджа и да не позволява любовта му към тази джаджа да му създава карми и да му разваля снимките.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъчно - къде са телефоните убийци на професионалните фотоапарати?
Автор: Satsan   
Дата:   23-01-23 15:33

Ами гледай репортажи по нашите ТВ програми, най-често прогноза за времето (не от студиото), разни риалита и подобни предавания. Толкова много се снима с телефони, че дори не сте забелязали, че е така. А с голям черен апарат се ходи ЗА ДА ви разпознават, че сте фотограф. И защо се повдигат такива спорове?
Техника....има я, ползват я.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »