Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   16-11-22 18:06

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   16-11-22 18:06

Цък

Четете тук

Предложение към админите:
Чудех се в коя категория да пусна темата.[smilie8] Според мен ще е добре да се добави някаква категория, която да е за теми извън фотографията.



Публикацията е редактирана (16-11-22 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: dekov   
Дата:   16-11-22 18:35

От къде на къде извън фотографията,
не Ви ли стига Фейсбук, БгМама и т.н. мрежата е пълна с какво ли не...


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: asahi   
Дата:   16-11-22 19:31

Аз ей тука се чудим ако Земята е плоска Луната и тя ли така? Този Орион щял да обикаля Луната. Дано не развали легендата.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: alex.d76   
Дата:   16-11-22 21:17

"За този тестови полет се използват манекени. Един от тях е в реален размер, облечен в оранжев костюм и заемащ мястото на командира, оборудван със сензори за вибрации и ускорение. Два други манекена, направени от материали, симулиращи човешки тъкани – глави и женски тела без крайници, измерват космическата радиация. Радиацията е сред най-големите рискове при космически полет."

Ъъъ ... демек през 60-те години никой не е отчел смъртоносната радиация, така ли ???
Т.е. онези повече от 12 астронавти са минали през радиационните пояси на Земята по два пъти, без да им стане нещо, а сега тепърва ще се тества ???
И друго - какво значение има дали манекена е с мъжка или женска форма - важни са сензорите в него, нали така ??? Или бъркам нещо с тия модерни джендър-течения ...
Само аз ли намирисвам умрялото куче тук ?!? (типично американския израз, подходящ за случката...)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: asahi   
Дата:   16-11-22 22:38

Ако тази тема ти е крайно интересна трябва да си чел този доклад.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-22 01:29

Какво да надушваш. 60-те години е имало самолети с ядрен двигател. Ама много от тест пилотите умирали от лъчева болест. Отделно дето през реактивния двигател сеели в огромни райони радиация.

А 70-те по плажовете пръскали хората с ДДТ, за да не ги хапят комари и други насекоми……от ДДТ хората умират наравно с насекомите …е може би в по-големи мъки….

Света се променя. Днес човешкия живот има една стойност и имаме определен мироглед. Преди 70 години е било съвсем друго. А преди 120 да ти умрат 5 от 11-те деца преди да навършат 15 е било съвсем нормално.



Публикацията е редактирана (17-11-22 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-22 01:50

А до средата на 60-те години е било нормална практика млади войници да са в непосредствена близост до опити с ядрени оръжия. За да види началството, какво ще им стане. Въобще не са се занимавали с манекени.

Чак 2021 Байдън се извини на пострадалите в САЩ……..


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Atomic_veteran


ПП а да ти казвам ли, че в Германия коланите на колите и въздушните възглавници до преди 20-30 години са ги тествали доброволци……блъскат кола в бетонна стена и вътре жив човек - доброволец….надявам се колана да върши някаква работа…..



Публикацията е редактирана (17-11-22 01:51)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: GenaDP   
Дата:   17-11-22 04:41

Автор: hotsnail
60-те години е имало самолети с ядрен двигател. Ама много от тест пилотите умирали от лъчева болест. Отделно дето през реактивния двигател сеели в огромни райони радиация.


Май прекаляваш с течното гориво. Или го месиш с разни субстанции... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: CDman   
Дата:   17-11-22 09:00

К'во се смееш ? [smilie5] Имало е и ледоразбивачи с реактивни двигатели през 60-те. К'ви времена бяха ехеее [cool]

какво значение има дали манекена е с мъжка или женска форма

Явно са чели предизборните обещания на Сл. Трифонов.[smilie18]

Хубава тема [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: asahi   
Дата:   17-11-22 21:23


https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/221116111604-artemis-i-orion-first-space-view-scree



Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-22 22:58

GenaDP написа:

> Автор: hotsnail
> 60-те години е имало самолети с
> ядрен двигател. Ама много от тест
> пилотите умирали от лъчева болест.
> Отделно дето през реактивния
> двигател сеели в огромни райони
> радиация.

>
> Май прекаляваш с течното гориво.
> Или го месиш с разни субстанции...
> [smilie18]
>

Звучи абсурдно, но е съвсем реално. Малко съм объркал. Не е 60-те години, а е било края на 50-те. Хамериканците и Руснаците са се състезавали, кой ще има първия самолет с ядрени мотори. А причините поради които се отказват руснаците са точно тези които съм написал.....

https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear-powered_aircraft


Още по ужасяващо е, че джуджака е поръчал ядрени ракети през 2018, които да обикалят земята и да ръсят радиация, докато джуджака реши къде да ги стовари......американците подозират, че става дума за съвсем реални ракети с ядрено задвижване движещи се със скорост под тази на звука.......


те ти буревестник


Те ти ТУ-119 - - точно това пише в статията - правили пробни полети да видят, колко бързо умират пилотите......Казано правилно политически " В основном, проверялась биологическая защита кабины экипажа."



Публикацията е редактирана (17-11-22 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля
Автор: hotsnail   
Дата:   17-11-22 23:12

а въобще не бих се учудил ако астронавтите на луната не са хората за които чуваме в медиите. Че са ходили на Луната е ясно, иначе руснаците щяха да изпищят много преди модерните конспиратори. Ама както Гагарин никога не е летял в космоса, така предполагам, че голяма част от познатите ни лунни астронавти са подбирани по актьорски умения. Да руснаците са пратили много хора в космоса и вероятно точно когато Гагарин уж е летял. Просто е летял друг човек, който не е ясно дали е оживял...но каквото и да се случи в космоса заслужилия народен артист Гагарин може да излезе от някой варел героично....



Публикацията е редактирана (17-11-22 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: GenaDP   
Дата:   18-11-22 02:05

Автор: hotsnail

https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear-powered_aircraft


Трудно вдяваш от английски може би? [smilie18]

Я си отвори линка, и кажи къде там пише, че "имало самолети с ядрен двигател, ама много от тест пилотите умирали от лъчева болест. Отделно дето през реактивния двигател сеели в огромни райони радиация".

Имало е проекти разни, и толкоз. Ни един самолет не се е вдигнал във въздуха, захранван от ядрен реактор...

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: mihalo   
Дата:   18-11-22 03:39

Коя еко-категория е тоя Артемис-1? Щото пише "1". Аз с толкова гориво щях да си джиткам поне .найсе години еквивалентността на пътя от земята до луната и обратно. А, ще ми спират автомобила с който съм отгледал децата );)) Та, мисълта ми е... някой дали може да ми даде телефонния № на Грета? Щото, ако ще се търсят зелени човечета, аз ги знам къде са. Ето - [smilie8] [smilie5][smilie6]


И от преводач ще имам нужда.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: mihalo   
Дата:   18-11-22 04:11

Кацането на хора на луната не доведе до фудаментални открития, само до конспиративни теории и какво можем в собствен сос.

Хъбъл показа прекрасни медийни картинки, ама "малка крачка за човека" и "голям скок за човечеството" нещо все още не се вързаха в едно цяло. Наложи се да има Джеймс Уеб... не го мислете [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: hotsnail   
Дата:   18-11-22 17:36

mihalo то не е вредно да се чете. По-чутовна глупост от това, че кацания на луната не са довели до открития не бях чел последната година. Бива да не знаеш. Ама потърси малко поне с гугъл преди да се цепиш.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: hotsnail   
Дата:   18-11-22 17:39

GenaDP написа:

> Имало е проекти разни, и толкоз. Ни
> един самолет не се е вдигнал във
> въздуха, захранван от ядрен
> реактор...

Тоя руския си е летял. Даже са пробвали различни технологии.

А ти цитирах от руската статия какво пише - пробвал безопасността на кабината. Как мислиш, че са я пробвали? Слагат пилот. Той лети. А след това гледат кога ще умре.... това са доказани технологии от 60-те..
.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: GenaDP   
Дата:   18-11-22 20:58

Ай чети пак, ама този път пробвай четенето да е с разбиране).

За руския самолет пише, че повечето тестови полети са проведени с изключен реактор. От какво смяташ, че са захранвани двигателите - от изключения реактор?

Да, имало е наврян в самолета реактор, но двигателите на се захранвани от него. Анадънму? Или трябва да ти го нарисувам?

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: mihalo   
Дата:   19-11-22 01:29

Хумора ми - неакадемичен, философията ми - дървена. Пък аз преводач да взема да искам?

Изцепка си е.


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: tvk75   
Дата:   19-11-22 09:33

каква е тая картинка?

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: asahi   
Дата:   19-11-22 09:42

Картинката е снимка от бордова камера на част от капсулата Орион на фона на планетата Земя. Очаквам някой особено наблюдателен да попита къде са звездите.

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: asahi   
Дата:   21-11-22 14:29

Земята залязва зад лунния хоризонт. Връзката се прекъсва. Някой ден ще нацъкат повече спътници и ще има възможност за ретранслиране без прекъсване.


Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: lamerko   
Дата:   21-11-22 14:31

Май има 1-2, но предават само телеметрия - нямат капацитет за по-голям трафик...

Отговори на това съобщение
 Re: НАСА успешно изстреля "Артемис-1" към Луната
Автор: asahi   
Дата:   21-11-22 14:42

Мъск да не се прави на скръндза, ами да пусне интернет на Луната.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »